Mr.Ward

Tak jo. O dost lepší než původní verze, to bez debat. Snyderův vizuál a uchopení filmu je super. Já tam ale celou dobu viděl tu nejzákladnější chybu celého tohohle Snyder vesmíru. Strašně mě mrzí, že celý ten plán nebyl pojatý jinak. Postupně. Když Snyder začal s Mužem z oceli, měl potom následovat Muž z oceli 2 nebo Batmanova sólovka. Až potom se mělo uvažovat o filmu Batman v Superman. A po tom jsme měli dostat sólovky Wonder Woman, Aquamana a Flashe. A až pak tohle. Věřím, že potom by Liga spravedlnosti fungovala na 100%. Jenže tady si za to do jisté míry může studio. Spěchalo a chtělo rychle dohnat konkurenční Marvel. Jak to dopadlo už všichni víme. Tento reparát je hodně fajn, bohužel zřejmě zbytečný. DC je rozjeté do všech stran, nic z toho není bůhví jaký trhák, a možná by bylo i na škodu rozjíždět separátní alternativní vesmír (minimálně vůči klasickým divákům, ti se neorientují ani teď v tom všem 😄). Nebo já nevím, je to asi jedno, Warner stejně všechno po💩, takže ať si to asi dělají jak chtějí. Jen jsem fakt celý 4 hodiny v duchu opakoval - škoda, škoda, škoda... Řeknete mi hlavně, proč tam Snyder vůbec rval ty Knightmare scény? Hlavně tu na konci... Je boží! O to víc sem nasranej, a nasere to určitě i fanoušky... Kam jsme se mohli dostat? Uvidíme někdy víc? A ještě ta úplně poslední scéna... Otevřená vrátka? Opatrně doufám 😉 Každopádně film funguje i sám o sobě, a myslím že tahle reklama se HBO MAX vyplatila. Poslední dny se totiž nemluvilo o ničem jiným a i v naší malé zemi bylo díky uvedení na HBO GO vidět, o jaký fenomén se jedná (nemyslím teď přímo film, ale spíš samotnou událost vytvořenou přímo pro streamovací službu). Jediná konkrétní výtka směřuje k Atlantidě. Já doufal, že opraví to šílený mluvení pod vodou v bublinách 😂 Když Aquamanova sólovka ukázala, že tak vlastně nemluví a mluví pod vodou úplně normálně. No to je detail. Naopak velký klady míří ke dvěma postavám, který sem v původní verzi neměl vůbec v oblibě a přišli mi zbytečný - Cyborg a Flash. Tady se ukázalo, že tam jsou oprávněně. ()

DoubleJack

Z původní Justice League zbylo jen scénáristické torzo, jinak tady mluvíme o zcela novém filmu. Čtyř hodinová stopáž filmu očividně sedí podstatně lépe, protože tu je najednou prostor na seznámení s postavami a pochopení jejich motivací. Okamžitě rozpoznáte typický Snyderův podpis, takže čekejme atmosféru jak blázen, tlak na epičnost v každé druhé scéně a přepálený barevný filtr. Je důležité si říct, že to není zcela bez chyby a určitě to není pro každého. Ale víte co - mě se to líbilo. Užíval jsem si scény s důrazem na detail a postavy, které konečně dokázaly projevovat víc, než dvě pitomé emoce. Temná atmosféra DC Universu prostě sedí a to je něco, čeho Marvel už nedosáhne. Za mě slušných 80 %. ()

instageek_cz

V první řadě – pokud složitě hledáte 4 hodiny času na nepřerušené sledování Snydercutu, není třeba se stresovat. Film je rozdělený na 6 kapitol, přičemž každá z nich skvěle funguje i jako samostatná epizoda. A vlastně by mi přišlo i lepší vidět to takhle po částech. Člověk by se vždycky těšil, co bude dál, a asi by lépe vstřebával všechny ty menší či větší změny. Snydercut je masivní, těžkotonážní, oproti „Josstice League“ je tu všechno epičtější a osudovější. Na druhou stranu, pokud jste ho ještě nestihli, nečekal bych zázraky. Osobně jsem doufal, že budu po skončení snímku nadšeně skákat po místnosti a máchat pěstmi do vzduchu, napumpovaný superhrdinskou energií, radovat se, jak jim to ten Zack nandal! Ale místo toho jsem jen zaraženě seděl, zatímco se mě plíživě zmocňovala stará dobrá „Snyderverse“ depka:)) Jo, tenhle film určitě je lepší než kinoverze, ovšem překvapilo mě, že ne zas tak o moc. Čekal bych, že ty 2 hodiny záběrů navíc budou znamenat úplnou revoluci, ale nepřipadalo mi to tak. Spíš často zbytečně dlouho sledujeme, jak někdo někam zpomaleně jde. V takových situacích se děj úplně zastaví a většinou do toho hraje i nějaká bizarní píseň… Opět, rozsekané do epizod by to působilo lépe, než když se něco takového stane třeba 5x během první poloviny stopáže. Co tenhle cut definitivně změnil, to je můj pohled na Batmana. Sakra, Ben Affleck mohl být tak skvělý! Po BvS jsem ho v soukromém „Batžebříčku“ řadil spíš někam k George Clooneymu, teď už ho mám mnohem výš. Affleck by si určitě vybudoval vlastní silný netopýří odkaz, ale bohužel byl zrazen okolnostmi. Vlastně až smekám před tím, jak se s těžkou rolí (i očekáváními publika) dokázal popasovat. Skutečně ztělesnil Batmana tak, jak ho známe z komiksů. Jako neohroženého vůdce znalého těch nejtemnějších míst lidské duše, který má vždy svou hlavu, a také respekt mnohem, mnohem mocnějších bytostí… Jinak nemůžu se ubránit dojmu, že Snydercut názor na Justice League nikomu zásadně nezmění. Ano, Flash a Cyborg dostanou hodně času navíc, máme tam s nimi úplně nové, skvělé scény. Ale pokud jste Ezru Millera nesnášeli předtím, zůstane to tak i teď. Pokud vás nebavil Ray Fisher, bude to tak nejspíš znovu. Řekl bych, že v ZSJL víckrát a více do hloubky sledujeme to samé, co jsme viděli už dříve. Momenty, které v předchozí verzi trvaly několik vteřin, mají nyní i několik minut. Jo, pomáhá to hutnější atmosféře a osobně mám dlouhé filmy rád, ale na druhou stranu, někdy to působilo fakt jen jako umělé natahování stopáže. V takovéto podobě by film do kin nepustil žádný příčetný producent a myslím, že i diváci by nadávali. Ale jako de facto experiment na HBO to samozřejmě beru, všichni jsme chtěli co nejdelší sestřih. Jen jsem zkrátka čekal něco… já nevím, „víc“, něco fakt úplně jiného. Úplně jiný je Steppenwolf, a řekl bych, k mému nemilému překvapení, že výrazně horší. Vypadá ještě počítačověji než předtím, stejně hrozný je i Darkseid. Jo, nemám tyhle odfláknuté "digipanďuláky“ rád, nechápu, proč je filmaři pořád používají a měla by vzniknout nějaká petice, která by je zakázala:)) Celkově je Snydercut výrazně ponurejší než jeho předchůdce. Naši hrdinové opět dost nemilosrdně vraždí. Opět to působí spíš divně než cool. Ale co, zlo musí být poraženo! A když už málem odcházíte s dobrým pocitem, vychutnáváte si Flashův radostný běh, usmíváte se s ním (mimochodem, Flash tu má jednu MEGA zásadní scénu, co mění vše!), servíruje Snyder ještě napjatě očekávaný epilog. Hrozilo totiž, že bychom po filmu nebyli v depresi!:)) Bohužel. Jokerova věta, která nás dostala v trailerech, nezazní. Letův Joker zůstává odpudivým psychopatem, na kterém není nic zábavného. Odkryje se krutý osud mnoha postav. A to je vše. Aspoň, že Batman tam byl pořád parádní. Byl to sen? Nebo realita? Nevíme. Ale prostě to tady máme. A to samé se dá říct i o celém Snydercutu. Hodnocení: 7/10 /// Delší verzi recenze a další zajímavosti nejen ze světa filmů a komiksů čtěte na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) () (menej) (viac)

migele

Obdivuji práci všech těch co na tom pracovali. Dějově úplný hovno. Navíc pod masou všech těch propracovaných efektů si ti herci snad ani pořádně nezahrají. Zkoprnělé xichty, pořad ty samé úsměvy a ty kecy co říkají, jak bych je už slyšel v nejednom filmu...na druhou stranu se mi líbí temnější atmoška než u pohadek od marvelu a 4 hodiny utečou jak nic. Za mě tak 30-40%. ()

RyanRainheart

Film je naštěstí o stupeň lepší, než byla Whedonova verze, takže od toho se odvíjí i moje hodnocení. Chválím poměrně dobré odsýpání děje, kdy mi ta dlouhá doba strávená s Justice League uběhla jako nic, Cyborg konečně dostal nějakou dějovou linku a není to jen panák do počtu a i nový Holkenbergův soundtrack, který se k tomuto filmu hodí podstatně lépe, než Elfmanův výtvor. Naopak mě štvaly Snyderovi zpomalovačky, kterých film bohužel obsahuje přehršel, ale zase na druhou stranu sledujeme komiksovku, takže se to dá přežít a odůvodnit. Ale ten epilog si Snyder mohl odpustit! ()

kubilov

Kdo by to byl řekl, jak odlišně obě verze Justice League můžou vypadat. Původní Whedonovskou verzi jsem si dal podruhé před týdnem na osvěžení paměti (v obou případech bych hodnotil shodně 2*) a po pár dnech tedy i Snyder's cut. A upřímně jsem vůbec nečekal tak rozdílné filmy, které vznikly z naprosto stejného základního materiálu. Primárně je tedy vznik režisérské verze obrovským vítězstvím fanouškovské základny, která Warnery prudila tak dlouho, až Snyderovi nejenže umožnili sesbírat ze střižny všechny natočené záběry a vyhrát si s nimi v postprodukci, ale i natočit snový epilog, po němž měl snad každý soudný divák okamžitě chuť na Snyderova dvě pokračování Justice League. Je třeba říci, že to stále není bůhvíjak dobrý film, podobně jako Batman v Superman je to tak trochu zklamání, ale při odhlédnutí od masivního očekávání je to přeci jen solidně odvedená práce, která tak tak vystačí na 4*, oproti neskutečně zmršené Whedenově verzi je to ale veledílo. Snyder se mohl opravdu odvázat, jeho Justice League je dokonce dvakrát delší než ta kinoverze, přesto je srozumitelnější, méně zkratkovitá a zároveň není utahaná, akční scény vypadají o moc lépe a přirozeněji (byť typický Snyderovský tmavý, animovaný a přestylizovaný komiksový filtr přítomen je), hudební podklad Junkie XL je neskutečně dráždivý a podvratný, že totálně smetl unylý podkres kinoverze, a především má Snyderova Justice League duši. Snyder cut odboural jednu z nejhorších vlastností původní kinoverze - neuvěřitelně odfláknuté skládání týmu a hloubku jednotlivých členů Justice League. Warneři jsou fakt hlavy, že chtěli mít první týmovku své superhrdinské frančízy dlouhou max dvě hodiny, retardi. Motivaci a pozadí jednotlivých (často ještě vůbec nepředstavených) charakterů původní verze totálně odflákla, což Snyder ve svém cutu dosyta vynahrazuje. Cyborgova postava je rázem méně vadivá a více pochopitelná a Flash i Aquaman vypadají daleko srozumitelněji. Všechny dotáčené scény se Supermanem skončily naštěstí v odpadkovém koši a Black Superman je hodně cool. Steppenwolf má o mnoho lepší look a nedělá se z něj zbytečně přehnaný cheap badass, jak vypadal u Whedona. Dodržela se logika podřízenosti pod Darkseidem, čímž si Snyder hezky otevíral vrátka pro pokračování Justice League. Přesto přezevšechno jsou i tak DC záporáci ještě větší gumy než u Marvelu, kterému je to soustavně už dlouhá léta vyčítáno, byť se tedy v posledních letech o mnoho zlepšili. Myslím ale, že kdyby si průměrný divák udělal test, kdyby měl rozpoznat Steppenwulfa, Darkseida a Doomsdaye, příliš silný v kramflecích by asi nebyl. ()

stephano

Prakticky dokonaly film (v rámci žánru samozřejmě) Nedávno sem dokonce viděl předchozí verzi a tady se toho děje o tolik vic ze mi to přišlo jako úplně jiný film. Ta stopáž je šílená, tohle proste mely byt 2 filmy no...rekl bych ze mnohy to proste odradi....ale za 4 hod sem se ani minutu nenudil. ()

adamix

Zack is back! A v plnej paľbe nám, pasívnym ale aj predovšetkým aktívnym fanúšikom tejto kolísajúcej ságy, prináša svoju víziu tej spackanej paródie spred štyroch rokov. A vidieť veľký, priam kolosálny posun dopredu. Na prvom mieste je určite celistvosť príbehu, ktorý dáva logiku v súvislosti s udalosťami z predchádzajúcich častí. Na druhom mieste je práca s postavami. (Takmer) každá tu má dostatok vyčleneného priestoru a vďaka dlhšej stopáži a Snyderovej druhej šanci tu má každý o sebe čo povedať. Cyborg je nečakane plnohodnotná postava, ktorá si nosí bremeno minulosti so sebou a ktorá je so všetkých postáv asi najkomplexnejšia, v dobrom slova zmysle. Aquaman je sympaťák, ale sexepíl nie je všetko, čo však neplatí u sladučkej Gadotke, na ktorú sme si už na plátne akosi zvykli a sme radi, keď ju vidíme v heroických pózach. Ezra Miller hádže opäť nezáživné vtipy, ale aspoň aj s jeho konfliktným rodinným životom máme do činenia, takže istú sympatiu s ním zdieľam. Steppenwolf tiež dospel k poriadnej aktualizácii, tak ako vizuálnej tak aj po vnútornej, čím jeho motív chápeme ako túžbu po návrate na ,,vrchol,, k svojim súdruhom. Čo ma ale štve, je nedostatok priestoru pre tie najzákladnejšie postavy - Cavilla a Afflecka. Superman je očividne nebezpečnejší, ako minule a sme radi, že ho opäť vidíme vo svojom plášti, ale nedostáva taký dostatok priestoru ako jeho menej podstatní kolegovia. A má vlastnú bradu takže veľké plus :). Nuž a Affleck, ten je tu akoby za trest. To, že on nikdy nebude úctyhodným stvárnením ľudského netopiera, už vieme, ale z jeho výrazu častokrát vidieť, že to nerobí pre vzťah k postave a možno ani nie za tučný honorár. Nehovoriac o tom minime scén, z ktorých si jeho postavu nedokážeme pripustiť k telu. Škoda, v BvS bol výraznejší, aj keď ani to nebola moc veľká sláva. Triky postúpili na vyššiu métu, ale tie bijú do očí vďaka tmavšiemu vizuálu, čo ale nezazlievam. Do prvej polovice som bol presvedčený o plnom hodnotení. Výrazná práca s postavami, solídnymi akčnými scénami, Snyderovské spomaľovačky s vypiplaným vizuálom a là 300. V druhej polovici sa SNYDER CUT začne zväčša inšpirovať minulou verziou na báze sentimentálnosti a okatom poľavení na vytvorení niečoho lepšieho oproti tomu horšiemu. Potom prichádzajú cliffhangeri a tu už Zack prenecháva načrtnuté témy pre iných tvorcov, ktorí to hádam neposerú. Úprimne, tešil som sa na túto verziu a teším sa aj na to, čo bude ďalej, ale stále s rezervami. Je vidieť, že snaha tu bola, hlavne po toľkých rokoch nenechať vybudovanú značku potopenú. Už len za to odhodlanie a cit pre fanúšikov dávam Snyderovej vízií symbolických 5*. Reálne hodnotenie nechám na 4*, pretože sa dá ešte o mnohých nedostatkoch diskutovať. Pevne verím, že toto bude poučným príkladom pre všetky budúce projekty, či tie minulé, ktoré sa nedočkali chválospevov, rovnako ako pevne verím, že strihači nebudú počúvať štúdia, ktoré ich projekty preplácajú a vedú, ale v prvom rade skutočných tvorcov, ktorí za svojimi dielami stoja. Ďakujem ti, Zack! P. S. - Leta radšej vymažte z budúcich projekcií, pretože toho jeho trápneho Jokera len viacej dogebzí. Za mňa 85%.... Po druhej projekcii musím zvýšiť hodnotenie, toto je proste pecka a dojmy sú teraz omnoho pozitívnejšie. Svoje urobilo aj repete Whedonovej verzie a výsledná komparácia medzi odfláknutím jeho verzie a kvalitnou Snyderovou verziou. Zaslúži si to plný počet, obzvlášť kvôli faktu, že toto je tvorcovo vykúpenie z rodinnej tragédie. Cítiť v tom srdce a to vidíte len v niektorých filmoch o superhrdinoch. () (menej) (viac)

Hedy

Nebudu lhát. Je to mnohem lepší než první JLA který je jako dort který společně upekla ta autistická dvojka Wheedon a Snyder. Jeden tam lil temnotu a druhý duhu a radost a pak z toho vznikl prapodivný kočkopes na kterého se dalo dívat ale stejně jako kočkopes i ta předešlá JLA byla prostě omyl přírody co neměl nikdy existovat. Tohle je sice dobré, charaktery dostávají víc prostoru, tón se nemění jak na rozjebané mandolíně. Ono by to bylo bez problémů jenže ta délka. Možná za to může můj autizmus ale dávat neustále pozor při 4 hodinovém filmu pro mě bylo utrpení. Za dvě hodiny se skoro nic nestane. Sice dostaneme nejaké info o různých postavách ale to vše by nemuselo existovat kdyby už před tím natočili o nich filmy. Místo toho dostáváme info o židákovi co zachrání holku co neumí řídit a Česílkovi na steroidech který čumí na kostru svého předka. Navíc ty zpomalené záběry. Občas je ten sloumoušn super ale já se bál kdy ho dají do filmu kvůli dramatickému efektu při pití vody. Hlavní záporák alespoň nevypadá jako extra postava z videohry Mortal Kombat 4. Po tom všem co se ale stalo v té nechutné monstrozitě jménem Batman vs. Superman tak nemohou být Batmanovi činy brány jako nic než jen čisté zoufalství. Jsou jen tři důležité postavy Flash protože všechny zachránil. Cyborg protože umí komunikovat s techno krabicemi a Superman protože je mocnější než kdokoliv z JLA. Ostatní tam mají asi takový účel jako kartonové kulisy v divadelní hře dětí ze školky. Zkrátka je to dobrý film jen ta délka to všechno kurví a jsem si 100% jistý, že zrušení zpomalených scén a vystřižené zbytečností by tomu určitě vysloužilo silnou 4 hvězdu. Za mě ale bohužel jen 3 ()

kubas369

8/10. Musím uznat, že za vývojem tohohle filmu stojí daleko lepší příběh než ten v samotném filmu. Klobouk dolů před lidmi, kteří se rozhodli vyslyšet fanoušky a dali Snyderovi šanci a hlavně prachy, ukázat nám jeho původní vizi. A co tedy ta vize? Stálo to vlastně za to? No popravdě těžko říct, jako průser to není, film jede zhruba ve stejných kolejích jako ten původní, ten největší rozdíl je v tom, že si na všem dává víc záležet a věnuje tomu více času. Ale že by se konali nějaké filmové orgie, to se tedy rozhodně říci nedá. Mě osobně nejvíce překvapil rozdíl v postavě Flashe. Kde v původní verzi je Flash nesympatický hovado, totálně k ničemu je v Snyderovi verzi, postava v pohodě frajer, který je pořád tak nějak trochu mimo ale nakonec zachrání den a není to jenom o Supermanovi. Celý to prostě dává daleko větší smysl. Pro milovníky komiksů povinnost pro ostatní možnost. ()

JosefTomas

Co mi na původní verzi vadilo, byla až velká snaha nemít styl daného režiséra. Snyder Cut Snydera určitě nezapře a od první minuty je jasné, že tohle je jeho vize a že vlastně nemá nikoho, kdo by mu do toho kecal. Proto nová verze Justice League nepůsobí jako kopírka Avengers, ale spíš jako nepřímé pokračování Watchmenů a rozhodně je tu od původní verze velký krok k lepšímu. Hudba je konečně výrazná, postavy jsou správně vykreslené (mnohdy i více, než se čekalo) a celkově má příběh i akce daleko větší emocionální dopad, který by mohli Avengers v lecčem závidět. Snyder nám dal zřejmě nejdospělejší DC film od Nolanova Batmana a člověka jen zaráží, kolik natočeného materiálu měl k ruce (je-li pravda, že nepoužil jediný záběr, co netočil), než se nechal zastoupit. Je ale třeba říct, že film není bezchybný. Mnohdy je vidět, že na triky zkrátka nebyl rozpočet a že scénář taky není z nejlepších, ač prošel od původní verze výraznou změnou a určitě k lepšímu. Jen se nemohu zbavit pocitu, že tento sestřih by do kin určitě nikdy nešel, protože studio by tu volnou ruku Snyderovi, jako tady, určitě nedalo. Bylo by hezké, kdyby film znamenal revoluci pro další režiséři, kteří by tak mohli dotáhnout svoji vizi do konce, ale bojím se, že zůstane jen smutným pomníkem této výjimky, co potvrzuje pravidlo. ()

Detak

Aneb jak přišel Superman a všechny sprasil. Kompletní spojler: dojárna, šimry-šťouchy, dojárna, šmrdly-mrdly, mega dojárna a mega muchly-ňuchly a jo aha, to je asi konec. No ale nebojte, protože na konci se dozvíte, že teprve až příště to bude maxi důležitý poňuchňáníčko. A tedy zkrátka solidní hovadzie. No a chudák Batman, má jenom 6 družic, tak to Elona už asi nedožene. ()

Estwen

Jediný důvod, proč jsem to dokoukala byl, že jsem zrovna neměla nic lepšího na práci. Snyder se vyčerpal u Man of Steel a žádná stopáž, CGI a další rozvleklé rozvíjení postav to nepřekoná. Doufám, že je to už konec a Zack se pustí do něčeho svěžejšího. ()

TheDavid

Co se nestalo, geekovský internet si vydupal vysněný „director‘s cut“ vlažně přijatého Justice League (2017). Nová (resp. původní) verze Justice League je tak konečně zbavena „frankensteinovské“ aury verze 2017. Zack Snyder nemilosrdně vyhazuje z okna Whedonův infantilní humor, balí film do konzistentnějšího vizuálu a narovnává většinu scénáristických děr předchozí verze. Vše tak činí v pouhých 4 hodinách. Justice League Zacka Snydera je film, ke kterému Snyder připojil ve své režisérské aroganci také minimálně hodinu nadbytečného balastu, který měl zůstat na podlaze střižny. Přes uvedené je ovšem Justice League Zacka Snydera nepopíratelně nadřazenějším zážitkem oproti původní verzi a promlouvá k mému vnitřnímu komiksovému geekovi s takovou osudovostí jako málo filmů. ()

Arkagas1989

Znáte ten pocit, když zjistíte, že existuje akčňák, kterej se Vám nějak záhadně úplně vyhnul a jehož existenci jste absolutně zazdili? Tak tohle je můj případ s tímhle dílkem. Tak fajn, uklízecí neděle přede mnou, zdobení perníčků tady, tak se na to mrknem. 2 hodiny v háji a film pořád běží.. mrknu na stopáž a říkám si:" wtf? to má fakt přes 4 hodiny?" Fajn, tak k tomu jdu ještě vyžehlit a tak nějak mi to vyjde.  A to je tak jediný, co k tomu filmu můžu říct. Kdybych si to pustila jako film, na kterej budu koukat a užívat si ho, asi bych byla nastvaná, ale do pozadí fajn..  Čekala jsem od toho víc ( minimálně víc Jokera), ale tak co už. Herci fajn, příběh fajn, ale je to zbytečně zdlouhavé. A některé scény byly fakt už moc..    Moje hodnocení: 5/10 ()

B_Dup

V opatřeními prodchnutém roce 2021 pro mě nejlepší film. Extended verze vůbec nenudila, naopak krásně vše propojila, Snyder udělal kus poctivé práce. ()

Toustovač

Skoro úplně jinej film. Ne nějak dechberoucně dobrej, s místy šílenýma dialogama, nelogičnostma a stále nudným, jen pichlavějším, záporákem. Ale aspoň je na všechno víc času, třeba takový banality jako představení postav víc než dvěma záběrama. Pořád by to mělo mít těch hodin osm / čtyři filmy, ale musim uznat, že jde o dost velkou nápravu. Jinak ovšem stále platí, že radši koukat na DC animáky. Nejnověji Justice League: Dark II, která je úplně jinde, ač zpracovává ne nepodobný téma :). ()

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze