ViktorS

Štvorhodinová verzia Ligy spravodlivosti s pomerom strán 4:3 môže znieť odstrašujúco, no opak je pravdou. Celý čas sa je na čo pozerať. Na pomer strán si človek po pár minútach zvykne a celý film ubehne ako voda. Samozrejme nemusí to platiť pre každého, no pre mňa osobne to tak bolo. Máme možnosť lepšie spoznať každého člena Ligy spravodlivosti, jeho príbeh, povahu a to čo si zažil. No to isté platí aj o hlavnej zápornej postave, ktorá zrázu nepôsobí tak fádne a je vidieť, že je súčasťou niečoho väčšieho. V pôvodnej verzii nebolo jasné prečo daná postava robí niektoré veci, no táto verzia to skvelo vysvetľuje. Malé mínus možno je, že mi tu, cez spomínanú dĺžku filmu, chýbajú určité scény z pôvodnej verzie, ale to je asi tak všetko. Veľmi by som si prial, aby mala táto druhá verzia pokračovanie. ()

JBMAVERICK

Pořád si radši pustim tyhle rádoby avengery, než ty od MARVELU. Je to pro to, že mam DC univers tak nějak radši. Je temnější, má zajímavější postavy a hlavně má lepší filmy :) Jenomže to je asi tak jediný co na tomhle 4 hodinovym "opusu" můžu vyzdvihnout. Snad ještě hudbu, kterou ale stejně táhly Zimmerovo linky z Men of Steel a Batman vs Superman. Jinak je to plný hloupostí, nesmslnýho chování superhrdinů a hrozně banální dějový linky. Někde jsem četl, že to spousta lidí považuje za vrchol žánru... Wtf? Tam je u mě pořád Nolanova trilogie a tohle jí nesahá ani po kotníky. ()

AngelG

Tak to, že studio dalo v roce 2017 přednost té s dovolením splácené sračce oproti této verzi, by snad mělo být trestné. Co nedávalo předtím smysl a bylo poslepované, sestříhané a všelijak zprzněné jen proto, aby si tam mohl Whedon vhodit své nesedící hihi scénky a ještě víc hihi dialogy, je tady nahrazeno solidní strukturou a pořádným dějem. Konečně vše dávalo smysl, konečně měly postavy motivaci, konečně měl Steppenwolf nějakou osobnost a osobní záměr v tom proč dělal co dělal (jeho vzhled také značně upgradovaný a zajímavější). Cyborg, který měl v 2017 verzi asi tak 10 minut záběrů celkem, se tady ukáže jako jedna z nejdůležitějších postav. Stejně tak jako Flash, z kterého není jen rychle běhající trouba SPOILER, ale někdo, kdo doslova nakonec všechny zachrání. KONEC SPOILERU  Nebýt toho zbytečného epilogu, tak bych dala klidně i plnou palbu 5ti hvězdiček, páč jsem se opravdu značně bavila a musím tedy poslat jednoho omluvného hubáčka Snyderovi za to, že se mu člověk celou tu dobu posmíval a že  #releasethesnydercut bylo oprávněné :D  P.S. Leto jako Joker... to se prostě nikdy nemělo stát :D To, že nebude v pokračování Suicide Squad je jen pro dobro věci. ()

Pichloza

Je to sice lepší než předchozí verze, ale jinak je to jedna velká, šedo oranžová zpomalovačka Zacka Snydera natažená na čtyři hodiny. 6/10 ()

aR3Zz

Smíšené pocity z tohoto počinu jsou způsobeny především dlouhou stopáží a seriálovým pojetím. A podle mě, seriál by byl asi lepší volbou. Na jeden nádech je totiž Liga spravedlnosti téměř nezvládnutelná a tak stejně film budete muset uměle rozdělit. Na druhou stranu - děj, zápletka, způsob natočení i atmosféra jsou velmi dobré, bavilo mě to. Někteří hrdinové mi dohromady ale vůbec nepasovali, bylo to velmi nepřirozené. Vlastně asi jen batman a superman, ostatní v jednom týmu působili už komplexně. Záporák taky na úrovni. Příběh je vyprávěn srozumitelně a v dobrém tempu. Postupně vrcholí, akce přibývá. Jen epilog mi opět moc nesedl. Ale chápu, že si museli otevřít vrata pro další díl.... 75% ()

FilipStinef

Nečekaně mě to bavilo. Mouchy to má - CGI občas hapruje, příběhové schéma je na 4 hodiny jednoduché a plot twisty jsou občas až hloupé, někdy jsou dialogy trochu cringe (hlavně ty Flashovy). Stylizace mě ale kupodivu bavila, na 4:3 kompozici se dá po chvíli zvyknout a film s ní pracuje obstojně, takže se Liga spravedlnosti i dobře sleduje. Herci fajn, hudba skvělá, akce našlapaná, 4 hodiny překvapivě utečou. Popcornovka jak vyšitá, nejlepší Snyderův film za dlouhou dobu (což je asi trochu smutný). ()

Komar55

Konečně. Po dlouhé době DC film, který stojí za to a který si i přes jeho délku velmi rád pustím znovu. Možná to tak nemají všichni, ale z mého pohledu je tento film osmdesáti procentní zlepšení oproti původní JL. Není to sice žádné terno, ale vesměs je to velice povedený snímek, ke kterému perfektně sedí režie Zacka Snydera a jediné, co mne teď štve je to, že už se nikdy nedočkáme toho kýženého vyvrcholení, které původně pro tento svět a jeho postavy plánoval. Samozřejmě je i v tomto filmu spoustu chyb, logických labsů a přešlepů, ale zrovna u tohoto snímku jsem ochoten nad tím přimhouřit oko a film si prostě a jednoduše užít. 8/10 ()

Urukhaj98

Stopáž je absolutně přehnaná a i rozdělení filmu na kapitoly by vybízelo spíš k formátu minisérie. I tak ale musím uznat, že oproti totálně zprasené kinoverzi je to docela dobré. Snyder má svou vizi, které se drží a díky bohu se nesnaží z toho dělat rádoby marvelovku. Takže ve výsledku vlastně převládá spokojenost. 7/10 ()

Maximilianus

Priznám sa, že mi vôbec neprišla táto verzia nejako lepšia alebo veľkolepejšia. Je to v podstate ten istý film, len je v ňom toho viac. Ak by som si však mal vybrať jednu verziu, určite by som zvolil túto. Páčil sa mi dostatok akcie (najmä Diana mala akčnejšie a uveritelnejšie akčné scény ako vo WW1984), relatívna brutalita a preliata krv a titulkové scény, ktoré ale prišli pred záverečnými titulkami. Najmä tá tretia v poradí, odohrávajúca sa v postapokoaliptickom alternatívnom svete s novou Suicide Justice League. Keby vznikol taký film, možno by to nebolo zlé. Až na toho emo robota, ten by tam nemusel byť, a nemusel byť ani v tomto filme. Jediná ako tak humorná zložka filmu boli asi tri scény s Flashom, inak celkom suchotina a aj film celkovo po nejakých 2 hodinách pôsobil pre mňa zdĺhavo. Prvá polovica sa mi páčila určite viac. 7,5/10. ()

Hellierer

Ale jo, tak se to nakonec podařilo. Liga spravedlnosti nám byla původně předložena v roce 2017, kdy ji zprznil Joss Whedon. Po docela velké kampani a veletočích nicméně Snyder dostal druhou šanci, a tak nám aktuálně skrze službu HBO Max (u nás skrze HBO Go) předkládá jeho vizi, která má neskutečné čtyři hodiny. A z počátku nebudete vůbec nadšeni. Úvodních zhruba 40 minut totiž reprezentuje to nejhorší ze samotného režiséra, kdy se dočkáváme hromady rádoby epických momentů, pitomých dialogů, příšerných akčních scén, kterým vévodí divné zpomalovaní, a do uší je nám rvána dunivá hudba, mající jednotlivé momenty podtrhnout, ale ve výsledku z nich dělá jen podivné karikatury. Jakmile nicméně tento úvod pomine a vy se rozhodnete to nevypnout, tak se k vám dostane zbytek filmu, který šlape daleko lépe, akční scény už nejsou tak divné, rádoby epičnost pomine, detailněji se začnou prokreslovat postavy (Cyborg, Flash i Steppenwolf dostanou nějaké to houští, díky kterému vás konečně nebudou sr*t) a celkově vás to zaháčkuje natolik, že nakonec ty čtyři hodiny utečou jako voda. No a závěr? Ten je už pouhou třešničkou, u které se přistihnete, že vlastně chcete nášup 7/10. PS: Jared Leto si zde na ploše zhruba 3 minut spravuje svou reputaci ze Suicide Squad a dokazuje, že jako Joker rozhodně má co nabídnout. PSS: Četl jsem, že to někdo přirovnává k LOTRu. Z toho je mi dost ouzko. PSSS: Gal Gadot je zde příšerná. ()

Sharpooter

Zack Snyder udělal čtyřhodinový film, který je rozdělen do několika kapitol a každá je zaměřena na něco jiného. Musím říct, že celou dobu, co jsem film sledoval jsem se bavil, výjimka byl začátek, který se celkem táhl, měl tam spoustu dlouhých pohledů na krajinu a celkově měl pomalejší tempo. Tempo se ale od druhé kapitoly rozjelo a následně jsem už sledoval tři a půl hodiny skvělého filmu. Hlavní postavy zde dostalo mnohem více prostoru než v původním filmu, což je dobře a já k nim měl hned větší a lepší vztah. Avšak nejen hlavní postavy, ale i hlavní záporáci měli více místa, bylo jich více a měli mnohem lepší příběh než v originále. Bylo zde vidět, že Zack Snyder měl v plánu ve svém vesmíru "ligy spravedlnosti" pokračovat, tedy než ho samozřejmě nahradily. Posledních 20 minut filmu byly spíše takové upoutávky k dalším filmům, které Snyder chtěl natočit. Je zřejmé, že měl v plánu minimálně další dva filmy a bylo fajn z jednoho z nich vidět i část. Velmi se mi líbilo, že se Snyder snažil vytvořit “temný svět” nebo lépe řečeno takovou temnou verzi MCU, a to je dobře protože originál je pouhopouhý Avengers od Marvelu v jiné podobě. Musím Snydera pochválit, že se mu úžasně povedlo vzít staré záběry, nahrát nové a vytvořit úplně odlišný film. Pár lidí zde psalo, že je to úplně stejné jako originál, ale to není pravda, základ ano ten je stejný ale to je tak všechno. Je to jako kdybych řekl, že všichni lidé jsou stejní, protože mají stejnou kostru. Musím zde ale zmíňit, že 4 hodiny jsou opravdu hodně a kdyby film nešel hned na steamovací platformy, tak si neumím představit, že by byl v kinech. Možná by nebylo od věci film rozdělit na díly, když už byl rozdělen na kapitoly. Jako zápor to neberu, jelikož chápu, že jde o vizi Zacka Snydera, ale za normálních okolností nevěřím, že by mu DC a WB dovolily mít 4 hodiny filmu. Co ale beru jako zápor bylo pár scén, které byly crinch, nebo přimo scény, které nebyly podstatné a nemusely už tak dlouhý film prodlužovat. 9/10 ()

Hashirama

Nejdůležitější premiéru - troufám si tvrdit - tohoto roku máme za sebou. Ale co napsat k tomuto projektu, co ještě nebylo napsáno? Vždyť vděčnější materiál k tématu producentské bezradnosti WB, komiksových adaptací a vůbec současné podoby Hollywoodu by člověk hledal jen těžko. Snyderova vize (jak se tomu říká) mě především utvrdila nikoliv v tom, že by to byl nadčasový vizionář a režijní génius (ačkoliv mám rád i takové obskurnosti jako Sucker Punch), ale že je to na Hollywood nepochybně velká myslivna, protože mu na rozdíl od manažerů Warner Bros. došlo, že dělat epickou týmovku po dvou filmech je totální demence, a tak to zkoušel uhrát na body, čili pokusit se odvyprávět příběh a zároveň vykreslit nějaký širší rámec filmového univerza do dalších filmů v co nejkratší stopáži. Zack to zvládl v rámci čtyř hodin, takže i Endgame může v tomto ohledu tiše závidět. První hodina demonstruje především to, jak hovadsky se zacházelo s kinoverzí. Tam, kde jsme v kině viděli deset dějotvorných momentů bez jakéhokoliv kontextu, zde Snyder věnuje prostor právě alespoň základnímu zasazení zápletky do nějakého rámce, byť k uvěřitelnému světu (v kontextu toho, že v něm existuje i někdo jiný než hlavní hrdinové) má pořád JL dál než Třístovka. Rovněž jako vypravěč / architekt Snyder nerovná se Spielberg - do flashbacku původně se Steppenwolfem (meh) byl nainstalován papá Darkseid, který dostává asi dvě minuty nepřetržitě přes pytel, čímž mizí jakákoliv aura neporazitelného záporáka, kterou si Thanos během Infinity War suverénně vybudoval (fakt, že během několika let nesehnal jediný kámen a pak během cca dvou dnů posbírá všechny a ještě u toho rozseká všechny enemies je druhá věc), a monolog o tom, jak pokořil stovky světů, mu kredit nijak nepřidává (už jen proto, že tahle budovatelská glosa není nijak demonstrovaná). Na druhou stranu stopáž do velké míry omlouvá právě snaha dát ústředním hrdinům nějakou back story a charakter (jakkoliv klišovitě, snaha se pořád cení). Především Cyborg dostal zrychlený reparát a Flash se dočkal několika zásadních momentů (finále boží). Nalijme si čistého piva, tahle verze není obsahově diametrálně odlišná od toho, co jsme viděli v kině. Hlavní rozdíl je však v tom, že Zack Snyder tu žebráckou kostru obalil nějakým masem. Jsou zde zužitkovány nadhozené motivy z BvS, hrdinům - jak už bylo zmíněno - byla dopřána nějaká drobnokresba a vzájemná chemie (z odpadového záporáka je jen záporák tradičně podprůměrný), akční scény otočily volume řádně doprava, je tu kupa příjemných detailů (vytahování Atlanťanů z vody) a třeba takový parádní postapo epilog s Jokerem nám dává jen tušit, čeho jsme se bývali mohli dočkat, kdyby...však to známe. Co není, může ale být, a třeba se dočkáme nějakého nosného rozhřešení v chystaném Flashovi. Dodatkem - nepopírám, že už za tři měsíce bude Snyderův přístup k digitálním efektům v TV naprosto nekoukatelný, ale jeho styl mě pořád baví a každý jeho nový film mě bude zajímat. 6/10 ()

Pavel82

Je to tak. Nepůsobí o nic víc celistvěji, než ten hybrid před ním. Jsou to poslepované části k sobě a zvlášť když člověk ví, jak tahle verze vznikala, bude mu to vadit. Oproti první verzi, které jsem vyčítal nedostatečné seznámení s méně známými charaktery, je tu zlepšení, ale stejně to na mě příliš nezafungovalo. Digibordel tu je stále přítomen, ale působil na mě snesitelněji. Co mě ale přesvědčilo o plném počtu, jsou některé geniální momenty, podkreslené přesně zapadající hudbou, které jsem si pouštěl pořád dokola a nemohl se jich nabažit. "Daughters of Themyscira show him your fear." ()

bearmeedek

Čtyři hvězdy, nikoliv s velkým nadšením. Původní film jsem takto ohodnotil s čistým svědomím. Nová "verze" není natočená hůř, je hodně vytuněná, kamera a lidi okolo ní si se vším hodně pohráli. K tomu více scén. Za to všechno si film prostě tohle ohodnocení zaslouží. A pak jsou tady, z mého pohledu, mínusy. Z filmu kromě zmíněných kladů čiší ještě neukojené ego Zack(a) Snyder(a). Za každou cenu ukázat všem tu svou jedinečnost a tak tam napereme vražednou délku 4 hodiny a zastaralý formát obrazu 4:3. To by bylo, aby se ze zvědavosti na to nepodívali i lidi, kterým tento žánr až tak moc neříká! Délka je zbytečná a samozřejmě místy až únavná. Vrcholem je půlhodinový Epilog, který je naprosto zbytečný. A ten formát pro obrazovky vyběhlých socialistických televizorů, no to je úchylnost. Filmy tohoto typu jsou velkoformátová podívaná a dávají tímto divákovi údery do pocitového centra. A tady se díváme na skupiny postav stlačených do menšího rozměru a z okolí smíme vidět jen střed. Paráda! Pokračování by mohlo být třeba i černobílé. ()

Likan7

Snyder si to nakonec vydupal a musím uznat, že je to lepší než nekoukatelná Whedonova verze. Jenže jen o chlup. Je to další důkaz, že si za to DC může samo. Místo postupného budování vztahu diváků k postavám jako to udělal Marvel, chtěli hlavouni svého konkurenta co nejrychleji dohnat. Jenže my o postavách nic nevíme. Kdo je Flash? Proč umí rychle běhat? Proč umí cestovat do minulosti? Kdo je ten panďulák z trojzubcem? Je cool, ale je zbytečný. Supeman tu je jen v poslední hodině, Batman je unavený stařec a Gadot zbytečná. O Cyborgovi ani nemluvím. Chybí vám pak základní kámen k takové týmovce, vztah k těm postavám. Musím uznat, že se mi většina filmu líbila, akce na začátku jsou fajn, verbování týmu mě celkem bavilo a ta čtyřhodiná stopáž mi celkem odsýpala. Jenže jak film spěl k nějakému epickému finále, tím víc mě začínal štvát. Ten Snyderův hnusný filtr, věčný zpomalovačky (Louis si kupuje kafe, vážně? Ale že by udělal záběry na zadek Gadot nebo prsa Amber Heard, to ne.), logický nesmysly (chystá se bitva o osudu planety a Amazonky i Atlanťané sedí doma na zadku) a všudepřítomná temnota a "prdlajs vidět" mě ke konci rozčilovali víc a víc. Závěrečná "bitva" pak spočívá v pěsťování Supermana a Wonderky s panďulákem s rohy. Pro fanoušky je to nejspíš splněný sen, ale ruku na srdce. Mělo smysl dělat takový brajgl kvůli filmu, který je o chlup lepší než jeho velmi špatná první verze? Já sám jsem vlastně překvapený, že to dopadlo "tak dobře". ()

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze