Dr. Hannibal Lecter (Anthony Hopkins), rafinovaný psychiatr a úchylný vrah, který s požitkem pojídal maso svých obětí, uprchl během pátrání po sériovém vrahovi Buffalo Billovi ze svého ostře sledovaného, nicméně improvizovaného, vězení v Memphisu. Nejprve trochu "cestoval", pak se přemístil do italské Florencie. A nepřestává být sám sebou. Pod maskou kultivovaného znalce italského umění mate stopy a s noblesou prožívá své choutky. Je tu ale několik lidí, kteří na něho nezapomínají. V první řadě zvláštní agentka FBI Clarice Starlingová (Julianne Mooreová). Ta se už této noční můry nikdy nezbaví. Fascinující tón hlasu dr. Lectera si stále vybavuje. Jednou z Hannibalových obětí se měl stát také perverzní Mason Verger (Gary Oldman). Přežil v zuboženém stavu - je závislý na lékařských přístrojích a posedlý touhou po pomstě. Prostřednictvím internetu sleduje svůj objekt a připravuje past. Návnadou musí být to, co doktora nejvíce těší. (oficiálny text distribútora)

corpsy

Ridley Scott sa chopil réžie a vydal sa skôr efektne štylizovaným smerom, ako tým, vyvolať v divákovi pocit strachu. Neurobil zle. Je to ináč pojaté MLČANIE JAHNIAT. Servíruje nám tu jednu efektnú scénu za druhou až sa dostaneme do finále, ktoré je naozaj trochu za vlasy, ale v konečnom dôsledku vydarené. Posúďte sami. ()

Marek1991

Príšerne zmätený dej plný ešte viac šokujúcich udalostí ako v prvom diely. Oproti Mlčaniu jahniat to bolo pre mňa sklamanie ani skladateľ, či režisér ako kinematografické hviezdy z toho neurobili trhák. Dozvedel som sa síce nejaké nové informácie o Lecterovi, ale v celku to bolo také chaotické a nezáživné. Film bol dosť krutý, ale od ľudožrútskej tematiky sa ani iné očakávať nedalo. To s tým obesením bolo zbytočné a naopak to s tými ľudožravými prasatami, čo využili neskôr aj v iných filmoch, bolo dosť odporné a trocha prehnané. Ale celkovo mi to prišlo asi tak, že čo sme ešte nezjedli v prvom diely, dojeme tu. ()

liquido26

No, já nejsem nijak citově fixován k filmu Mlčení jehňátek, takže tento sequel by pro mě neznamenal takový problém jako pro většinu hodnotících, kdyby to bylo o takových 30 minut kratší. Byla to docela vydařená detektivka s geniálními posledními 15 minutami, bohužel se to strašně vleklo. ()

Ajinka126

Hannibal Lecter už je dnes kult. A Anthony Hopkins s ním. Film je velice agresivní díky svému téměr tabuóznímu téma "kanibalismus". Ridley Scott se tímto zapsal do dějin. ()

Hoyt

Zdejšímu hodnocení se hodně divím, protože mi tento snímek přijde o chlup lepší než Mlčení jehňátek. Ridley to zvládl na výbornou a mě zaujalo hodně scén zvláště ty z Florencie za nádherné árie Vide cor meum, kterou nicméně použil i v Království nebeském, kde taky parádně seděla. No a vůbec se nedivím, že Julianne Moore vyhrála tak nabitý casting. Tyhle role jí totiž neramně sedí. ()

sidzej

Zlé pokračovanie. Za prvé: vo filme mala vystúpiť Jodie Foster. Nič proti Julianne Moore(v Stratenom svete: Jurskom parku žiarila zo všetkých hercov najviac), ale toto nie je úloha pre ňu. Jodie bola ďaleko sympatickejšia. Problém je v tom, že medzi Hopkinsom a Mooreovou nie je ani zďaleka taká „chémia“ ako za starých čias s Jodie Fosterovou. Za druhé: film je tak hrozne nudný(aspoň v prvej polovici), že máte pocit ako by ste sa pozerali na televíznu produkciu od Hallmarku s plytkým dejom pozerajúc na hodinky a zamýšľajúc sa nad tým, čo vám bráni vypnúť telku. Za tretie: keď už v závere nuda pominie, musíte „prekúsať“ pár vážne nechutných záberov. No úplná katastrofa to zas nie je. Film je vhodný na odtestovanie vašej trpezlivosti a blahoželám všetkým, ktorý to vydržali sledovať do konca. ()

F.man

Tak jasně, že nikdo nečekal, že Hannibal půjde porovnávat s diamantem jméném Mlčení jehňátek. Zároveň jsem ale od Ridleyho Scotta očekávál něco víc, než standartní a ničím přkvapující suchý thriller. To je ale zase problém předlohy, respektive scénáře, zvláště když druhý jmenováný je doslova špatný. Kdyby navíc v tomhle filmu nebyly určité scény tak naturalistické jak nakonec jsou jednalo by se o naprosto stádový snímek. Průměr tři hvězdy. Bowels in or bowels out? ()

spaceboyCZ

Vytykat Hopkinsovi, ze svolil a znovu si zahral doktora Lectera nema smysl. On je Hannibal, v Mlceni jehnatek se jim stal a navzdy jim uz zustane...nicmene, tak jak byla Julianne Moore v The Hours skvela, tady jsem ji roli neveril, snad az v poslednich scenach v dome Buffala Billa... Dal bych dve, ta jedna navic je za Mlceni Jehnatek... ()

Kryton

Scott je rutinér a proto ten film je koukatelný i nejen díky krásné Moore a opět skvělého Hopkinse. Jen , bych od něho čekal více. ()

fannah

Tak jak je napsáno v obsahu, Hannibal Lecter je v tomto filmu člověk s noblesou, a nejen za sklem, ale i naživo. Doufal jsem, že toto bude film právě o něm, a dočkal jsem se. Herecký výkon netřeba komentovat, kamera, střih, režie, hudba, výprava skvělá. 5 hvězdiček samozřejmě dávám, Filmu sice trošku chybí to silné napětí z Mlčení Jehňátek, ale tady je to bohatě vyváženo právě vizuální stránkou a samotným Hannibalem. Zařazení do mé TOP-10 si zaslouží. ()

bublajsa

I když je pro mě celá série (filmová i knižní) srdcová záležitost, musím uznat, že Hannibal je tak trochu hollywoodský kýček, který má šokovat zbytečnýma drastickýma scénama, hlavně díky Scottovi. Film je oproti knize jen ubohá kostra, ale i tak má svoje kouzlo - hlavně díky Florencii a příjemnému jiskření dr. Lecter/Clarice má pro mě úžasnou atmosféru. S Mlčením jehňátek se samozřejmě nedá srovnávat - jak příběhově, tak filmově. ()

Cimr

Od začátku jsem si říkal, že to nemůže být takový průšvih, jak se tvrdí. Přece jen to natočil klasik hororového žánru, nechybí jediný možný dr. Lecter Anthony Hopkins, film je jako Jehňátka podle předlohy Thomase Harrise a pokud bych vůbec byl schopen akceptovat v roli Clarice někoho jiného než Fosterovou, byla by to jedině Julianne Moore. Tak jsem se podíval a skutečně mě to nezklamalo. Filmový svět je doslova přeplněn dementními pokračováními, které naprosto postrádají atmosféru jedničky (např. Batman a Robin, Sám doma a bohatý, Kukuřičné děti, Noční můry v Elm Street a tak dááále a tak dááále...), a proto jsem rád, že Hannibal není blbost natočená jen pro vytřískání co nejvíce peněz. Ten film není špatný (Že není tak dokonalý jako Jehňátka? No a co, to není hodně dobrých filmů!), jenom je trochu víc určený jedné skupině lidí. Mlčení si může zamilovat téměř kdokoliv, ale Hannibala jenom lidi se skutečně silným žaludkem... ()

Korbitch

Koukal jsem se na celou serii chronologicky,aniž bych předtim viděl nějaký film o Lecterovi. Můžu říct,že je opravdu pravdou pravdoucí,že pokud shlédnete naráz celou serii čehokoliv /navíc jako já chronologicky toto/tak si to člověk užije nejvíc. Aniž bych tedy viděl předtím jakýkoliv film o Lecterovi,jsem pustil nejdřív Zrození,poté Červeného draka,Mlčení jehňátek a nakonec Hannibala. Můžu říci,že jsem si tuto sérii užíval dá se říci stejně,jako Bournea,ale kde mě poslední díl série nadchl,zde to byla křeč a bída na druhou. I moje žena,která se mnou sleduje všechny podobné série s nadšením byla z tohoto patladíla velmi znuděná...po hodine příšerností jsme to vzdali a se slovy,že to dokoukáme jindy jsme vypnuli dvd.Už jsme to nikdy nezapli a asi po půl roce jsme si to nechali s hrdostí dovyprávět od mého bráchy,protože představa,že se budu muset zase dívat znovu na tu kravinu mi nedělala dobře. ()

Z0oMb3E

Bon Appétit. Hannibal, ako pokračovanie výbornej jednotky stavia svoj koncept na diametrálne odlišných základoch plus máme tu pár zmien. Jednak tu chýba Jodie, no keďže mala výbornú a typovo rovnakú náhradníčku zmena je takmer nepatrná. Tak isto sa nám rozhovoril aj samotný Hopkins, a chtiac nechtiac nemohol zopakovať svoj až mrazivý hlasový výkon z jednotky. Po hereckej stránke sa od svojho predošlého výkonu moc nevzdialil, ale je pravda že tu stál celý film len na ňom. Ďalej tu máme zmenu prostredia pochmúrne a samo o sebe depresívne prostredie ústavu a jeho štyroch stien je zamenené za priestranné exteriéry a celkom bežné interéry. Síce to evokuje pocit, že kdejaký maniak sa môže pobehovať medzi nami, no samotná atmosféra je takmer nulová. Atmosféru však kompenzuje pár silných scén, ktoré nenechajú jeden žalúdok na pokoji. Po monotónnom úvode a prostrednej časti sú tieto scény, ako závan čerstvého vzduchu a vy si naraz poviete: "No konečne". Nie často sa stáva, že pokračovanie sa kvalitou vyrovná prvému filmu. Hannibalovi sa to sčasti podarilo. Slabšie 4*. ()

MartinezZ

Tak nejprve to byla jen průměrná dvouhvězdičková nuda. Poslední večeře to ale shodila k odpadu a zachraňuje to jen fakt, že většina filmu byla v rámci béčkových nudných alogických a přeplácaných bezmyšlenkovitých hloupých možností normální. ()

mysiak

Ridley Scott natočil jeden zo svojich najslabších filmov...aj keď je to Hannibal, je moc divný na to, aby bol tento film dobrý, aj keď Hopkins je stále vynikajúci Hannibal... ()

Jillen

Hmmm lahodný mozeček. Hned jsem dostal chuť. Mě se to celkem líbilo a jelikož se jedná o skvěle nechutnou záležitost tak si mě film celkem získal. Ovšem do Mlčení jehňátek to má zatraceně daleko. Oldman je k nepoznání! :))). Dávám 85% ()

aluna

Teda tehdy, co jsem to viděla, jsem si mohla bránici potrhat a s Jehňátky to mělo společný snad jen Hopkinse. Hladoví kanci, vařený mozečky a "střeva ven" tam byly, pokud to nemá bejt komedie ve stylu Jacksona, poněkud mimo. Smála jsem se, takže i bavila, ale vím, že od tý doby říkám: "Hannibal - jó, to byla strašná sračka!" EDIT: Tak ne, nebyly tam mimo, bez nich by to totiž bylo úplně o houně. Jako Jehňátka odpad, jako hororová komedie za 4*, takže...Hannibal - jó to byla strašná sračka. "Uvažoval jste o tom, že byste si sloupl obličej a dal ho sežrat psům?" "Ó, to je zábava!" "Ne ne, pořád ho vidím." "Přišlo mi to jako dobrý nápad." No, tak to sem nežrala...! ()

O.Peta

Jak tenká může být hranice mezi úspěchem a neúspěchem. Téměř 25% rozdílu mezi prvním a druhým dílem asi nebude kvalitou. Mě teda přišel tento díl jako ten lepší, protože Hopkins dostává víc prostoru pro své nechutnosti a herecké dovednosti. A i jako hlavní herečku beru víc J. Moore než J. Foster. 85% ()

Druhé To má scenáristu

Druhé To má scenáristu

11.09.2017

Nejspíš jste si všimli, že horor To o víkendu vládnul kinům. Adaptace slavného románu vydělala za první víkend v USA 117 milionů dolarů, čímž pokořila rekordní zářijový otvírák Hotelu Transylvánie 2 … (viac)

Hannibal za Alpami

Hannibal za Alpami

15.06.2005

Konečně máme potvrzené zprávy o natáčení dalšího pokračování osudů nejslavnějšího psychiatra na světě, a jak vás už asi z titulku napadlo, není řeč o Sigmundu Freudovi. Čtenáři románů Thomase Harrise… (viac)