Dr. Hannibal Lecter (Anthony Hopkins), rafinovaný psychiatr a úchylný vrah, který s požitkem pojídal maso svých obětí, uprchl během pátrání po sériovém vrahovi Buffalo Billovi ze svého ostře sledovaného, nicméně improvizovaného, vězení v Memphisu. Nejprve trochu "cestoval", pak se přemístil do italské Florencie. A nepřestává být sám sebou. Pod maskou kultivovaného znalce italského umění mate stopy a s noblesou prožívá své choutky. Je tu ale několik lidí, kteří na něho nezapomínají. V první řadě zvláštní agentka FBI Clarice Starlingová (Julianne Mooreová). Ta se už této noční můry nikdy nezbaví. Fascinující tón hlasu dr. Lectera si stále vybavuje. Jednou z Hannibalových obětí se měl stát také perverzní Mason Verger (Gary Oldman). Přežil v zuboženém stavu - je závislý na lékařských přístrojích a posedlý touhou po pomstě. Prostřednictvím internetu sleduje svůj objekt a připravuje past. Návnadou musí být to, co doktora nejvíce těší. (oficiálny text distribútora)

ekomo

Nechci nijak porovnávat první díl s tímhle, ale napětí, autentičnost je dost zanedbaná a nefunkční. Hlavní role ve filmu oproti filmu samému jsou výborné a skvěle zahrané i prostředí filmu je zajímavé, v podstatě celý film je lehce nadprůměrný až na dost nevyrovnaný závěr v podobě náhledu lidského mozku, tahle jediná scéna ubírá filmu realističnosti a obdivu. ()

1945

Návaznost na Mlčení jehňátek je velice příjemná a i když zde nenajdeme Jodie Foster, tak je to pořád ten tajemně hororový Hannibal jako dřív. Velká část filmu je pouze úvodem k poslední půlhodině, ve které děj vrcholí, ale rozhodně to není na škodu. Koncová scéna, ve které Lecter nakrmí malého kluka lidským mozkem je opravdu adekvátním zakončením filmu ;-) ()

Alf

nechutnost, kterou jako by natočil nějaký současný evropský renomovaný tvůrce art filmů, sice krásná Florencie, ale "vrcholnou" scénu jsem prostě nemohl překousnout, jinak nezajímavý (nepochopitelný) děj, kdy se hlavní hrdinka změnila v klasickou... jak jen to slušně říci, aby to bylo současně přiměřené :-) ... jo, ale nakonec jsem zamáčkl slzu :-D ()

conery1

" Viete prečo pojedá svoje obete? Aby ukázal ako nimi pohŕda." Ridley a Anthony ma pritiahli k tomuto žánru a aj niektoré komentáre ( nenaplnené ). Priznám sa, že som mu držal palce a pre jeho " zmysel " pre spravodlivosť mi začal byť aj sympatický. Jedenie vlastného mozgu je fakt sila. ()

mazadlo

Gary Oldman jako nejhnusnější filmový ,,postiženec" a Hannibalovo solo. Povedlo se i když ztrácí temnost z Mlčení a nahrává spíše krutosti a nechutenství. Ale proč ne..takový přece ve skutečnosti Hannibal je když mu seberete mříže ;) ()

Movie Gourmet

Bohužel po fenomenálním úspěchu Mlčení jehňátek velký propadák, který snad nestojí ani zato vidět. Možná jen v rámci ucelenosti děje by bylo dobré jez "zkouknout" a porovnat s Červeným drakem a Mlčením jehňátek, které spolu tvoří volnou trilogii. Verdikt: 2-3* a 65-70 %. ()

Martin_W

Tři hvězdové pokračování Jehňátek. Hannibala si tentokrát sice užijeme více, ale celkově se pokračování 100% nevyvedlo. Hannibal je vlastně kapitola sama o sobě, jelikož jde poznat, že se žánrově od prvního dílu film o něco změnil. Tady už jde o surový thriller, ve kterém se dočkáme i pár silných scén, kterých jsme se u Jehňátek nedočkali. Průměrné hodnocení kvalitě filmu odpovídá. 69% ()

geimz

Prvá polovica je jedna veľká prázdnota plná nelogickostí a nudy, po hodine konečne nastáva nejaké to vzrúšo, ale ani tých pár lepších nápadov nedokáže zachrániť taký jednoducho scenáristický zlý a za uši pritiahnutý film. ()

Mikino00

Tohle se hrubě nepovedlo, atmosféra Mlčení je pryč, jakékoliv napětí také. Slabý scénář je něco s čím nemůže pracovat ani Scott. Herci zde navíc ani nemají co hrát, Moore zde přetavila Clarice do naprosto nesympatické postavy. Děj pak možná až příliš skáče a nenabízí konstantně stupňující příběh, který tak přišel o vše co zdobilo první díl. Nabízí se srovnání s třetí řadou stejnojmenného seriálu, který tyto události ztvárnil o mnoho lépe. ()

mira007

Snaha o pokračování legendy se povedla asi tak jako přeobsazení hlavní hrdinky. Nic moc, ale dva momenty to mělo dobrý - poprava kriminalisty v podání Giancarla Gianniniho a pak naprosto nechutný pojídání mozku za živa. ()

laepus

Pro mnohé nejslabší článek hannibalské trilogie... možná ano... i když vlastně ne - ta trilogie nemá slabý film. Přesto má film dost nosných scén a skvěle napsaných postav - Gianini, Oldman aj. Samozřejmě tomu vévodí Hopkins, ale už to právě není jen souboj jeden na jednoho jako Mlčení jehňátek a to se mi třeba líbí. ()

simply

Po Mlčení jehňátek a hereckém obsazení jsem čekala něco jiného. Nicméně tohle nezachránil ani Anthony Hopkins, Julianne More a ani Ridley Scott. Chybělo mi tam pořádné napětí a atmosféra. Délka snímku byla příliš dlouhá, místy to působilo hodně roztahaně a nudně. A na rozdíl od jehňátek to bylo i o dost nechutnější...škoda ()

Emo-haunter

Hannibal není špatný film, má dobrou renesanční atmosféru v prostředí Itálie, Hopkins zde opět předvádí dobrý výkon, stejně tak i Julian Moore je důstojnou náhradnicí Jodie Foster. Garyho Oldmana v takovém znetvoření by tu člověk jen těžko poznal. Film je oproti jedničce zvrácenější, brutálnější, avšak co mu trochu škodí jsou díry ve scénáři i občasná nelogičnost v chování postav, I tak ale film zaslouží 70% ()

Garch

Invence "Jehňátek" nahrazena brutálními scénami. Také příliš vysvětlující a přesvědčující, že se opravdu jedná o příběh dr. Lectera a Starlingové. ()

Yoss

Ridley Scott je pre mňa majstrom svojho remesla a inak tomu nie je ani v prípade Hannibala. Áno,  ten záver je dosť brutálny,  ale tak teda nebavíme sa tu o rodinnej komédii,  ale spracovaní príbehu šialeného vraha a kanibala. A to nemôže byť inak ako šokujúce. Špeciálnu slabosť mám pre časť odohrávajúci sa v Ríme s Giancarlom Gianninim, keďže som aj nadšencom talianskej kinematografie. Jeho poprava má rozhodne štýl. A jeden z pamätných dialógov na záver: Mason Verger: So what do you think, Cordell? Does Lecter want to fuck her or kill her or eat her alive? Cordell Doemling: Probably all three, though I wouldn't want to predict in what order. ()

hacho

Pokud clovek neceka, ze film bude mit stejne kouzlo jako predchozi dil, najde se tam par slusnych momentu. A Hopkins je proste Hopkins :o) ()

laserr

Velmi naturalistické, ke konci je už člověk tak otrlý, že si poslední scénu ani neužije. Julianne Moore, přestože se snaží seč může není pro roli tak "vhodná" jako Jodie Foster. Takže jediné, co zbývá je scénář, který je sice horší než u jedničky, ale pořád ještě dobrý, dobrá režie a hlavně zase dokonalý Anthony Hopkins, díky němuž film stojí za zhlédnutí. ()

Druhé To má scenáristu

Druhé To má scenáristu

11.09.2017

Nejspíš jste si všimli, že horor To o víkendu vládnul kinům. Adaptace slavného románu vydělala za první víkend v USA 117 milionů dolarů, čímž pokořila rekordní zářijový otvírák Hotelu Transylvánie 2 … (viac)

Hannibal za Alpami

Hannibal za Alpami

15.06.2005

Konečně máme potvrzené zprávy o natáčení dalšího pokračování osudů nejslavnějšího psychiatra na světě, a jak vás už asi z titulku napadlo, není řeč o Sigmundu Freudovi. Čtenáři románů Thomase Harrise… (viac)