Čierny jastrab zostrelený

• Česko Černý jestřáb sestřelen (viac)

Část elitní jednotky armády USA je v roce 1993 poslána do somálského Mogadishu, aby se stala součástí mírové operace Spojených národů. Úkolem mise je unést několik vysokých důstojníků somálského diktátora. Jde o součást strategického plánu na potlačení občanské války, která zuří po celé zemi. Ovšem zdánlivě bezpečně naplánovaná mise se obrátí nesprávným směrem. Rangers i veteráni musí bok po boku bojovat proti zdrcující přesile a prchat za nepřátelskými liniemi dokud se záchrannému konvoji nepodaří vyrazit k jejich záchraně. V těžkém boji umírají přátelé, formují se vztahy, chlapci se stávají muži a vojáci se učí jak vypadá skutečná tvář války a hrdinství. (oficiálny text distribútora)

bangee

Zajímavý akční film, který ovšem stačí vidět pouze jednou. První polovina filmu mě potěšila - na jedné straně představení situace, času a místa a na druhé zoufalství místních a každodenní povinnosti speciálních amerických jednotek. Nicméně druhá část filmu se proměnila v jednolitou řežbu, kdo z koho, při čemž americký nacionalismus (nebo chcete - li patriotismus) srší z každé kulky. Nebýt výborné hudby H. Zimmera, byli by to tři hvězdičky. Takhle slabé čtyři. ()

mala_kea

Kdo se domníval, že půjde o další z filmů, kdy jednotka amerických „patriotů“ vystřílí nepřátelský tábor bez jediného škrábnutí, musel být vyveden z omylu hned při nástupu vojáků do akce, kdy první těžce raněný vznikl po „obyčejném“ pádu z vrtulníku. Je to syrové a naturalistické. Kulky sviští kolem hlav, za krk padají žhavé patrony a po prašné silnici se válejí vnitřnosti a utržené údy. Tohle je SKUTEČNÁ VÁLKA a není to žádná sranda. Musím se smát vtipálkům, kteří v tomto filmu vidí armádní agitku (kterou pravděpodobně vidí i v reklamě na barbíny), podle mě to má spíš opačný efekt. Jednoznačně za 5*. Když si pouštím válečný film, chci vidět válku a všude výbuchy. Tady toho máme všeho na n-tou. ()

MarleyCZ

Film má v sobě zaručeně skvělou atmosféru, která nadchne snad kažého diváka, který tento film shlédne. Skvělé efekty, herecké obsazení. Válka mezi vojáky US a teroristy mi opravdu sedl. Pět hvězdiček 97% ()

Colleague

Jsem velký milovník válečných filmů, ale tohle mi velice zklamalo. Možná za to mohl i český dubing, ne však za vše. Přišlo mi to jako další ze série tuctových americko-propagačních filmů. Já jsem Američan, ostatní jsou podřadní vychrtlíci ze Somálska, kteří se nechají střílet jak zajíci. Když umírá americký voják je to katastrofa, když umírá stovka Somálců, nikoho to nezajímá. Takhle ta válka určitě nevypadala a tenhle film je špatný!! Skvělý komentář: canakja (líp bych to nevyjádřil). ()

TETŘEF

Když chce Ridley Scott točit válku bude to hutné...hodně. Když chce Ridley Scott zachytit hrdinství svých spoluobčanů bude to dojemné..a ne otravné patosem. Byl jsem rád, když si McKnight přifrčel v čele kolony a rozkázal vytvořit obranný perimetr okolo trosek prvního jestřába. Přál jsem to těm klukům, ať se konečně dostanou ze Somálského pekla. Nejlepší válečný film od Ryana a dost dobře nejlepší válečný film třetího tisíciletí so far. ()

DHDV

Na stejné úrovni jako zachraňte vojína Ryana. Jasně Ryan měl silnější příběh a pocházel z konfliktu, který je nám blíže než Somálsko. Ale tak akce, která provází celý film je naprosto úžasná a herecké obsazení také. Prostě Riddley vybral to nejlepší, co mohl. Je tam cítit to Americké EGO, ale v tomhle filmu je stravitelné! Pro mě jeden z filmů, kde se mě opravdu líbí kamera a nádherné záběry. ()

inutihar

Napoprvé téměř geniální (pomáhá výborný prostorový zvuk), podruhé ale vyniká hromada klišé ("řekněnte rodičům, že jsem dobře bojoval"). Pořád ale velmi dobré řemeslo. Viděna prodloužená verze. Nakonec nechám čtyři, ale... ()

Rockerman

Za natočení tohoto filmu by si Ridley Scott zasloužil snad 10 hvězd!!! Ta syrovost, smysl pro každý detail a skutečně realný příběh, to je známka opravdového mistra režiséra. Jenže 5 hvězdiček já fakt dát nemůžu, protože film,který se z 90% skládá jen ze střílení a bojů, bez nějaké mezihry, tomu já opravdu nehovím. I "Vojín Ryan" měl klidnější pasáže a to šlo o světovou válku. Takže 80% ()

KHkomiks

Jen by to chtělo film trochu zkrátit tak na hodinu a půl a zbavit se tak přebytečného materiálu, u kterého člověk čeká až to skončí a vrátí se to k zajímavějším scénám, ve filmu jsou skvělé akce a to všechno, co se války týče. Zajímavá hudba do atmosféry filmu. Povedený snímek, který asi milovníky válečných filmů nedokáže zklamat. ()

Páně

Ridley to pojal téměř dokumentárně. 138 minut ve společnosti neustálého svištění kulek, od ulice k ulici, od domu k domu. Soundtrack se opět povedl nadmíru a táhne to celé neskutečně nahoru. Opravdu skvostný monument realisticky ztvárněného konfliktu. Díky perfekcionistickému technickému zpracování to má abnormální schopnost vtáhnout vás to přímo do písku těch ulic, do pekla mezi střely. Povinná četba. ()

RedDuck

Jednotliví vojáci mi velmi brzy začali splývat a neustálé střílení mě brzy začalo nudit. Kdo má ovšem rád válečnou akci bez bez zbytečný keců s výbornou kamerou a hudbou, těžko bude hledat lepší film. ()

Heroine odpad!

Nutí mně to k zamyšlení... nebylo by přeci jen lepší, vůbec do cizích "občanských konfliktů" nezasahovat? Neumím si představit, jak a čemu by mohlo "několik tisíc mrtvých Somálců, a 19 chudáčků zabitých amíků" pomoct. Máme kvalitnější zbraně a lepší výcvik, tak tam vlítnem, a co nejvíc jich zabijem? Nedivím se, že to nevyšlo, a tenhle film mne nedojímá. ()

boul

Opět skvělý Ridley, skvěle vybraná hudba, herci a tvrdý a nelítostný zásah ve městě Mogadish.. Ale není to pro mě plný počet hvězd, protože jsem se u toho filmu nebavil jak třeba u Vojína Ryana.. 85% ()

Folky

Je to hezky natočené, s dobrými hereckými výkony, ale bohužel strašně nudné. Možná až se na to někdy podívám znova chtyne mě to, ale do té doby výš nejdu. ()

WillyMarks

Je jedno kolikrát snímek můžeme shlédnout. Osobně jsem ho viděl minimálně 4x možná i 5x a stále mě udivuje dílo které Ridley Scott vytvořil. Spousta skvělých herců a jejich skvělých výkonů, perfektní hudba(ostatně Zimmer je vždy hvězda navrch), drsný scénář, skvělá akce a vlastně můžu se na to dívat furt dokola a s jistotou mohu říct, že žádný jiný snímek z období moderních válek se nemůže s tímto veledílem srovnávat. Člověka to chytne a nepustí. Je to syrové s ničím se tu nemazlí vše působí velmi realisticky. Toto se vyvedlo, škoda, že takový zážitek jako shlédnout tuto dokonalost v kině, jsem zmeškal... 92% ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (viac)

Nadpřirozený jestřáb sestřelen

Nadpřirozený jestřáb sestřelen

08.07.2014

Zatímco stále čekáme, jestli se Sony povede natočit Krotitele duchů 3, produkční společnost Legendary chystá krapet nařvanější konkurenci. Ze stejného zázemí jako Muž z oceli, Pacific Rim nebo… (viac)

Hra o trůny míří do Afriky

Hra o trůny míří do Afriky

29.06.2012

Loni tvůrci populárního fantasy seriálu HBO vyměnili Maltu za Chorvatsko (Dubrovník se proměnil v Královo přístaviště) a vizuál to výrazně obohatilo. Letos přidají další lokaci – putování Daenerys po… (viac)