Elitný ostreľovač Brandon Beckett (Chad Michael Collins) je vysielaný do mimoriadne nebezpečných akcií. Pri jednej z nich je jednotka, ktorej velí, napadnutá nepriateľom a jeden z vojakov umiera. Brandon si to berie osobne. Už nechce viac zabíjať ľudí bez toho aby splnil svoju úlohu. Svoje rozhodnutie odísť oznámi po návrate na základňu aj majorovi Bidwellovi. Ten to zamieta a prikáže mu zostať v jednotke. Onedlho navštívi Bidwella plukovník tajnej služby a odovzdá mu informáciu, že niekto zabíja preživších členov tajnej akcie Sentinel. Brandonov otec a dvaja ďalší veliaci dôstojníci sú už po smrti. Major dostáva za úlohu vraha vypátrať. Plukovník nariadi Bidwellovi presunúť sa s oddielom ostreľovačov do Sýrie, aby ochránili ďalšieho dôstojníka. Brandona nezaradia do pátracieho oddielu, aby nebral prípad príliš osobne. Brandon ale utečie zo základne a do Sýrie sa presunie vlastnou cestou. (TV Markíza)

Trustme

Filmy o snajprech máme rádi. Ale ono jich moc není a když už, tak je to jak s těma nindžama, zkrátka jsou ve filmu představeni jako kreténi a nebo nevhodní adepti pro tolik majestátné povolání - být tichý zabiják. Tím nejzajímavějším je zde obstojná režie Dona Michaela, ano vcelku se mi líbí jeho styl, že ač není nějak typickým žánrovým tvůrcem, zvládá alespoň divácky natočit akci, zejména přestřelky a viditelnou ranivost střel. Série Sniper započatá právě Tomem Berengerem se následně potácí od béčka k céčku. Přežít tento film znamená zacpat si uši, ale to by jste zase neslyšeli krásné zvukomalebné harašení puškových závěrů, cinkot prázdných nábojnic a svištění trajektorií střel. Scénář je totiž opravdu peklo. Zbrojní experti si přijdou na své, armádní produkce dala do ruk hereckým hejkalům vše možné odstřelovačské pušky a maskovací výbavu. Opět se šetřilo na výdajích za dojíždění - Bulharsko prostě pokryje veškeré exteriéry: od Středního Východu až po Dálný. Tento film si už nezaslouží delší komentář, ale že je to podprůměrná, nudná, otravná hra na snipery, tak to se hlásit musí. ()

warrenur

Kedze som videl tie predosle, skusil som i tento. Hoci som to do odpadu neposlal, je pravda, ze je to riadne amaterske, naivne a nepokryte vykradajuce (i ked neuspesne) ine zanrove kusky. Herectvo, ak sa vobec o nejakom da hovorit, dosahuje zhruba kvalit poslednych seagaloviek, takze bieda. Bol som unaveny a mozog skoro nepracoval, takze ako C-ckovy akcak sa to u mna na hviezdu vysplhalo. Co sa tyka celej "serie", neodporucam. Skoda spalenej elektriny. ()

mzss1

|57%| Máme tu pátý díl této ne moc známé a úspěšné béčkové série. První dva jsou na tak zhruba stejné nadprůměrné úrovni, kdy jsem dal lepší 3*. Třetí část byla ale překvapivě o dost slabší, kdy to ani Berenger nevytrhl. Čtvrtý film už je bez Berengera, o něco lepší než ten třetí, ale furt nic moc, takže 2*. Do tohoto pokračování se mi moc nechtělo, ale při správné náladě jsem si to nakonec pustil. Jak jsem očekával, žádná pecka to není, ale oproti 3 a 4 dílu je to solidní zlepšení. Paradoxně mě nejvíc bavili postavy a prostředí. Berenger se tu sice objeví až v cca 55 minutě, po akční stránce to moc nevytrhne, jen na konci si trochu zastřílí, ale potěšilo mě ho vidět. U téhle série, zejména u filmů s Berengerem mě mrzí, že jeho postava je sice skvělá, ale je zasazena do slabých filmů, ne žádných kvalitních béček. Co se týče akce, je tu rozložena zhruba po celém filmu. Sekvence kdy se střílí sniperem mě zaujali asi nejvíc. Zbytek akce je jednak trochu hůře natočen, střihy, kamera atd a nejsou moc efektní. Pár menších bitek či spíše kontaktů se tu také najde. Příběh je prostý, finále už moc nezaujme. Hudba vcelku solidní. Přesto je to ve výsledku lepší průměr. Nemám z toho pocit, abych byl zklamán, ale ani nadšen. Koukatelná záležitost na zabití večera. Znám horší současné béčka, tak nebudu proto přehnaně kritický. ()

vonBahnhof

15 minut po zahájení této Béééčárny zpouštím prudu! Araboys zde v Turecku hrají mexičané s arafatkou na hlavě. Nefunguje fyzika, letají ti kluci, co stojí po přímce výbuch-čočka kamery a ti co sedí u výbuchu se smějou dál, páč netuší, že rejža jede ostrou. ... Dvě make-upované štěrbiny po sobě střílí; také sniper-B-liga. Vo svaly není nouze a taky se tam řve se svraštelým obličejem!!! Když VanDámek trefí bad-boys osobně připraveným projektylem, spouští se lavina výbuchú a bad boys najednou otáčí svoje RPG-čka na své kamarády a vlastní equipment. Pozor!!! v méně detailních scénách amíci běhaj s kalašnikovama! Tohle je opravdová proktologie nenáročného diváka, kterému nikdy nevysvětlíte proč byl Áda zlej. Cituji dílo: "Desítnice, zatněte zuby! Tohle je silně stresujíci akce! Je to naše práce!" ... Na to řve kapitánek, a slinky lítaií opravdu mistrně: "Čistej vzduch! Vyhodíme tenhle náklaďák do vzduchu!" Na pozadí drsného xichtu se děje něco jako výbuch nákladního vozu, avšak ten se ani nehne - je to jako studená narozeninová prskavka! ()

Kenji odpad!

Tak hrozný film o sniperoch som už dávno nevidel. A to som sa tešil, že sa konečne vráti Thomas Beckett sr. Sniperskej akcie si človek neužije lebo je taká blbá až hrôza. Už len začiatok keď vraj strieľajú na kilometer je podľa záberu kamier na 200 metrov. Pri následnej prestrelke má rovnakú úspešnosť zásahov spotter s M4 a kolimátorom. Sniperi celý film pobehujú a strieľajú na 30 metrov... proste sklamanie odpad ()

• Ve filmu lze vidět Škodu Octavii II po faceliftu, ve kterém jede Thomas Beckett (Tom Berenger) za plukovníkem. (BloodMax)
  • Natáčelo se v Bulharsku a Řecku. (Terva)