Sniper 4

• Česko Odstřelovač: Reloaded (viac)

Seržant Brandon Beckett (Chad Michael Collins), syn známeho snipera Thomasa Becketta, pracuje v amerických mierových zboroch v Demokratickej republike Kongo. Jedného dňa dostane rozkaz zachrániť európskeho farmára, ktorý uviazol uprostred nepriateľského územia povstalcov. Keď Beckett so svojimi mužmi príde na farmu, prepadne ich tajomný sniper a jeho útok prežije iba zranený seržant. S pomocou otcovho bývalého chránenca, inštruktora ostreľovačov Richarda Millera (Billy Zane), sa musí Beckett naučiť myslieť ako sniper a vypátrať vraha skôr, než sa vráti a dokončí svoju prácu. A tiež odhaliť vodcu sprisahania, ktorý dal rozkaz vyhladiť Beckettov tím. (TV Markíza)

verbal

Na to, že byl tento Snajpr lacině odmaštěný v Jaru, zanechal mou pokožku hebkou a bez větších dermatologických změn. A výraznější alergickou reakci kupodivu nevyvolal ani olysalý Bily Zejn, jehož herecká kariéra beznadějně klesla ke dnu spolu s Cameronovým parníčkem. Kluci s dlouhými hlavněmi hezky redukují populační explozi v Kongu, až se jim zahřívají jejich teflonové kulky, což nijak neurazilo mé vytříbené umělecké cítění a artový vkus, tudíž se klidně podívám i na Sniper: Revolution. ()

Trustme

Marná snaha pokračovat, vzkřísit první (velmi slušný) díl o ostřelovačích (Sniper, 1993). Prostředí Afriky a místního všudy přítomného zla, násilí zde není až tak využito k příběhu, který nemusel být zcela na odstřel. Pár odkazů v podobě potomka a parťáka hlavního hrdiny z dílu prvého, nějaký ten pěkně nasnímaný průstřel či zpomalená vylétnuvší prázná nábojnice z komory. Marně však čekám na optimální film o ostřelovačích, který by trochu ukázal reálný pohled na jejich mýtyzovanou práci a nebo alespoň poutavě filmově znázornil něco o jejich taktikách. Toto je však takový špatný režijní videopokus inspirovaný dohráním PC hry FAR CRY 2. ()

kenkaku

55% a sniper #5 jen 28%? Haha... to jsem se pobavil. Tyto dva filmy jsou totiž úplně stejná blbost. Mají stejné plusy i mínusy. A upřímně? tento mi přišel jako mnohem větší nuda.... víc kecání a amerických keců o hrdinství. Přesto dám stejné hodnocení jako na CSFD poplivaného pokračování. Moc se líbil návrat Millera a styl jak zapadl do děje. Takže přestože zde tom Berenger nevystupuje, film do "DNA Sniper série" zapadá. ()

klida

Nic jsem o tom nevěděl, jen mě zaujal název, protože takovýdle věci já mam prostě rád. Je to mix krásnejch záběrů zvířat a africký krajiny jak z National Geographic s tím, co už jsme viděli stokrát někde jinde, trošku namíchaný s videoherním světem, ve kterym hlavy vybuchujou o sto šest, místy o sto sedm, kde pro logiku a reálnost není místo, což se mi na tom líbí ze všeho nejvíc. Nejvíc jsem si užil záběr na zlomený brejle. "What, they've got a town named after the chick from Star Trek?" ()

MartinezZ

Oproti původnímu Sniperovi hodně "levné" a spíše mi to připomínalo nějakou béčkovou hru. Hlavní postava je takřka nezranitelná, ačkoliv je zasypávána střelami a je na volném prostranství, nezničitelný mariňák. Nepřátelé jsou bez mozku a nabíhají na porážku jak dobytek, dokonce aniž by stříleli. Příběh i dialogy až směsné. ~~~ Jedinými plusy je tak částečné propojení s prvním dílem, alespoň trochu profesionálně se chovající Billy Zane (jestli to jako laik můžu posoudit) a záběry přírody. ~~~ To je ale dost málo. Původní Sniper je lepší a příroda v dokumentárních filmech také. Jedna je málo, čisté dvě už moc -> 1,5*. ()

• Natáčelo se výhradně v oblastech jižní Afriky. (Conspi)
  • Plukovník Jäger (Richard Sammel) by podľa nášivky na uniforme mal patriť k nemeckému Bundeswehru. Používa však vzor uniformy, ktorý Bundeswehr nepoužíva. Vo filme používajú rovnaký vzor africkí vojaci. (koba)