Votrelec

Keď posádka vesmírnej lode Nostromo odpovie na núdzový signál z pustej planéty, objaví smrteľnú formu života, ktorá sa rozmnožuje v ľudskom hostiteľovi. Posádka musí bojovať o život a zabrániť, aby sa tento tvor dostal na Zem. V réžii Ridleyho Scotta sa predstaví začínajúca Sigourney Weaver. Tento legendárny prvý film v ságe Votrelec vám vyrazí dych! (Disney+)

Ace.A.T.L.

Je to rozhodně inovační film, kterej v tu dobu byl průlomem sci-fi hororů. Scott dokázal něco fantastickýho a je úžasný, jak s pocitem hrůzy, která provázela celej film, vede diváka dál a dál a nepustí ho. Postupná vybíječka posádky Nostromo je temná a rázná. Za mě 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

HolyKeeper

Vetřelec neboli Alien je jedna z nejpopulárnějších sci-fi sérií a filmových sérií obecně. Jednička patřila ve své době k naprostému vrcholu po všech stránkách a ani po skoro čtyřiceti letech téměř nezestárla. Prakticky celý film se odehrává na lodi Nostromo, z které dýchá klasická sci-fi atmosféra minulého století. Všude spousta blikátek, hejblátek, malých blikajících CRT monitorů a cvakajících relátek. Posádka zjistí, že na palubě lodi mají mimozemského návštěvníka, který se nechová zrovna přátelsky, jak je vidno z několika následujících umrtích kolegů Ripleyové. A právě ona, bojující o přežití, bude hlavní postavou celého filmu. Herecké obsazení, kamera, efekty, hudba. Všechno je na jedničku. Jediné co mě trochu mrzí, vzhledem k celkové stopáži je fakt, že je ve filmu příliš mnoho spekulování nad tím, s jakou že potvorou mají tu čest, tak trochu na úkor akce. A když už nějaká ta akce je, tak docela kostrbatá. Nemyslím si, že je to neschopností filmařů, spíš bylo třeba trochu "zamaskovat" vetřelce, kterého v době vzniku asi nebylo tak jednoduché ztvárnit. Ale co, o to je film atmosféričtější a dramatičtější. Kdo neviděl, jakoby nežil.. ()

Nominant

Koncept/ myšlienka Votrelca, sa mi páči, ale čo má byť toto? Chápem, že na tú dobu sa efekty nedali robiť len tak. Stálo za tým veľa práce s rekvizitami a nie tak počítačovými efektami, ale to vynechám a zameriam sa na iné. Výber hercov, výkony/správanie hercov, dialógy - totálne zle. Z ľútosti 1* ()

hufnagel

Videl som to v kine niekedy začiatkom 80.tych rokov a bol som totálne psychicky aj fyzicky odrovnaný.Potom som doslovne doloval zo zahraničných zdrojov,že kto vlastne vytvoril tú fantastickú formu a výzor votrelca a tým bol švajčiarsky pán umelec už nebohý H.R.Giger.Tiež pomáhal aj pri filme Prometheus. ()

Salvator

Jakmile světla zhasla a na plátně se začala objevovat skládačka Alien, letní kino dvě hodiny napětím ani nedýchalo. To už se dnes podaří opravdu málokomu. Díky pane Scotte. ()

Lukys

Poprvé jsem tak nadšený nebyl, ale to mi ještě nedocházelo jaký jsem to objevil zářící klenot dnešních hororů a sci-fi. Naprosto parádní...ano tak bych to řekl...NAPROSTO PARÁDNÍ podívaná s parádními triky, kulisami, herci a hudbou. Ridley Scott nám daroval dnes už starší klasiku svého žánru, která by se kvalitami vyrovnala i legendárním Star Wars, daroval nám jedno z nejznámějších vesmírných monster a daroval nám hlavně hutné drama, na které bych se mohl dívat znova a znova! ()

izolator

Film bez nikterak nápaditého scénáře. Sigourney je dobrá, Ian Holm taky a Tom Skerritt rovněž. Jinak výkony stály za starou belu. Vůbec mě film nebavil. Efekty na tu dobu dost dobré. spoiler: Jediné co mě pobavilo, byl android z močových katetrů. Na to, když si vzpomenu, směju se ještě teď. :-) Jinak nechápu, co na tomhle filmu vidíte... :-( ()

StanaB

Můj první film na videokazetě, dabing jedinou osobou :-) Možná nostalgie, ale určitě kvalita nepokulhává, na tu dobu super biják, co má "koule" i v době supermoderní filmové technologie. ()

HellsAngel

Pomalé tempo, ťaživá atmosféra a zimomriavky naháňajúce tóny - to je Alien, magnum opus Ridleyho Scotta. Film, ktorý sa divákovi dostane pod kožu a zanechá nezmazateľnú stopu. ()

Velislav

Kult. Nie dokonalý, dnes by takú odozvu nedostal, napriek tomu niečo, čo stvorilo najznámejšiu vesmírnu príšeru v histórii filmu. Atmosféra je čosi, čo už dnes nie je samozrejmé, tu jej máme za dve vrecia. Trikov za tri. Gradácia od začiatku do konca. Všetko pod dirigentskou taktovkou majstra Ridleyho Scotta a s pôsobivou Sigourney Weaver. 9/10 ()

Narana_Baba

Ja s brůky boje mam nejraději. A toto je bubak co mamička jeho veliká vajce v tykadelku posádza i v daleku rozlohu. Tak jako mravec, bo veliký a krev má zelenů a to aj mravci amazónský. Tož o těchto brůkach séria je pekná od začátku a ja mam rada si to půštat před tim , kdy se sůsedou Laurichovů jdeme na pole chemické chcanky na brůky lyť. A od začátku taká pekná dcerka s čelustí hranatu a kukučem nebojácnym hrala a tu ja mala rada velice rada a v druhom dile ještě taků maličků bloncku umazanů a to bylo taky hezůčke a taky odvažna Vazkezačka od někad z velkého lesa amazonského, to je roba kterej by ožralec domu nechodil a hezky doma lepil hrady z papira. V tom druhom dile už vojaci moc rozumu nepobrali bo ho nepotrebuju no fandila som všetkym proti tej presile mravcov prerostlych a zlych. A treťem dilu ja znovu palce držala tej holohlavej z dilov minulych a i tem trestancom podivnym i kajinkovi kdyby tam bol bych fandila lebo on neviny. No tym moja radost z boja zkončila pretože štvrty dil od francůza podivného co komediu z teho udělal bo bydli v hradu, kdemu uklizi desať rumunek překrásných a on si sam neuklíza jen ty roby zneužíva a nikdy žádného bruka nemusel uklízať bo na to ma ty roby. Francuz jebnuty z tich jejich alkoholov a k tomu umělec monmártrovy. No a pak majitel tych prav na všetko, Skot sa jmenuje a amerikan je, no tak ten sa dostal do staroby a myšlat na smrt a nato že můdrost dostal nad mladyma. No to je taka milosrdna mlha mamiva starych aby sa jim lepe umíralo a senilita sa temu řika tež. No to on měl spiš přiletět z té ameriky a snama babama si v podvečír na lavičke poslední cesty v puli kopca šibeničníka pokecať a bylo by mu lip si myslim. Ten Skot vymyslel dlůhu myšlenku na tri filmy no si myslim, že tak dlůhé myšlenky lide nevydrži. V tom prvim dilu o tej dlůhej myšlenke je taká drobna robka, sice hranata a s peknym kukučem no asi všetko jidlo co ji dajů zvracá za kamerů a to nemůže mit pak silu na bruky.No a lide v tej rakete su moc hlupy, moc sa divaju do počítača, že zapomenu skafandre na procházku když idu a to ja znam, lebo vnuk Čermakovej na matvízu volajakem je a do počitačov čumí cely den a pak na tancovačke na děvčata kuka len tak z boku jako miloš zeman s hlavu nakloněnu , umaštěny uchyl a boji sa jich zeptat. A celá ta dlhá myšlenka je o myšlekách robotu, bo moja kalkulačka má myšleni minimalne no přistroje složitější v buducnosti budu myšlať , že lude v migrénách spavať budu. A druhy dil je divny ještě vic než ten prvy. O brukach to vlastne není ale pani co to maju jako tovaren na slavu a peníze tam toho bruka slavného jak milan chladil dosadili, bo sa měli dobře. Je to celé jako půštat Elvisa či inakého pankáča na koncertě Ivetky Simonovej. Tak to působí ten dvojdomek přemíšlání robota a boj s brůkem. A lide z rakety sů hlupy nejvic co kdy bylo, lebo z rakety jak na čundr s bratkami Nedvedami v beranicach idu, žadné skafandre iba kytare. Však oni asi všichni z matvízu boli a když na na ňáků vesmírnu píchavku vkročá, štěstí že si všechna naučená můdra zálohovali, lebo je po nich. Taky hlůpym trempom ja už fandit nedokážu, a i když peknu nedvedoic pesničku zaspívajů , jako králíka když podříznout idu. No a ta jalůvka v bílém triku, to je jak dorka co prodáva v Jihlavě hodinky na náměstí a sníva přes tu hodinársku vylohu o svém štěstí tak jako Bartošova za mlada. Tož enom ty tri prve dily davaju mi silu isť s Laurichovu na pole a chemicke chcanky na bruky lyť, bo chce to mravni silu a hlava mi boli a divne barvy pak hodinu vidim. () (menej) (viac)

Jaryktichy

O tom to filmu jsem slyšel samou chválu, tak jsem se rozhodl si ho pustit. Začátek filmu byl zajímavý, ale bez velké akce. Až ve druhé polovině filmu se to rozparádilo a bylo konečně pořádné drama. Vetřelec začal útočit a já zjistil, že jeden ,,Xenomorph" stačí skoro na celou posádku. Je to taková tichá, zákeřná nestvůra :). Celý film provázela depresivní sci-fi hororová atmosféra, která dodávala scénám „šmak“. ()

Calypso

Ten pocit, když pořád čekáte, kdy přijde ta napínavá část... a najednou přijdou závěrečné titulky. Tahle tzv. kultovní klasika mě opravdu zklamala. Nemění to nic na tom, že pro mě Xenomorphové budou navždy jedny z nejlepších a nejzajímavějších filmových monster vůbec, ale z příběhu mohl Scott vytěžit rozhodně víc. ()

jackalsc

Do první půlky jsem měl očekávání, že by to vůbec nemohlo dopadnout špatně. Poté každý krok předvídatelný, jestli mi někdo řekne, že to bylo plné napětí, tak já se tedy divím jak může člověk prožívat napětí, když mi vyšla snad každá předpověď co se za danou sekundu stane. Na konci nás ještě vystraší náš milý alien, poškádlí nás, zahraje si na blbého a pak pěkně odletí do zimních krajin+ super snaha o navození epileptického záchvatu, to se jen tak nevidí. Ty dvě hvězdy nedávám za nic jiného, než za vizuální efekty a hlavně scénu s mluvící hlavou, ta je fakt dobře udělaná. ()

alexwill

Legendární originál. Zlo je téměř neviděné a to z něj dělá ještě děsivější záležitost. A Xenomorph je skvěle vymyšlený vesmírný druh. ()

MadyDollar

Človeka, kterej to uvidí dnes poprvé, už to asi neokouzlí tolik jako při premiéře. Ale věřím, že ve své době to byla neskutečná bomba. ()

rotator

Film som pozeral s odstupom času, v lepšej kvalite ako keď som ho videl na X-tej kópii VHSky. Je jasné, že technológie v tej dobe prístupné nemôžu dosiahnuť na efekty dnešnej doby. Ale aj tak mi prídu zábery tohoto filmu lepšie ako v dvojke (Aliens). Ale to, čo robí tento film perfektným sci-fi hororom je vážnosť, ktorá sa nesie počas celého filmu, ktorému na váhe pridáva odhodlanosť Ripleyovej. ()

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

18.10.2023

Režijní legenda Ridley Scott (Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen) má v těchto dnech plné ruce práce s propagací a taky finálními úpravami Napoleona předtím, než jeho velkolepý válečný film s… (viac)

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

22.12.2022

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

17.11.2022

Pětadvacetiletá herečka a vycházející hvězda Cailee Spaeny (Mare z Eastttownu, Zlý časy v El Royale) jedná v současnosti o hlavní roli v chystaném rebootu filmového Vetřelce. Projekt pochází od… (viac)