Votrelec

Keď posádka vesmírnej lode Nostromo odpovie na núdzový signál z pustej planéty, objaví smrteľnú formu života, ktorá sa rozmnožuje v ľudskom hostiteľovi. Posádka musí bojovať o život a zabrániť, aby sa tento tvor dostal na Zem. V réžii Ridleyho Scotta sa predstaví začínajúca Sigourney Weaver. Tento legendárny prvý film v ságe Votrelec vám vyrazí dych! (Disney+)

tomics

Temná atmosféra co by se dala krájet, kterou jak se patří dokresluje hudba Jerryho Goldsmitha. Klasika ve které stručný scénář je výhodou. Do detailu vymyšlené scény a nadčasová vizuální stránka (rok1979), které vévodí podoba mimozemské, sofistikované a krvelačné bestie. Na rozdíl od dvojky je ve VETŘELCI jen málo postav, a tak má divák přehled o situaci, a může si k postavám vytvořit vztah a tím napětí ještě víc roste. Vygradované finále, pár amerických filmových klišé jim tady rád odpustím, naopak to funguje na jedničku. Pro mě osobně nejlepší Sci-fi film. Prostý ale dokonalý zároveň, jednoduše řečeno šlape ten film jak má. ()

Bilky

Pre mňa natrvalo TOP movie! A prvé dve pokračovania boli čestnými a rovnocenými dielmi legendy sci-fi. Neskutočne vyrovnané všetky zložky filmového umenia: kamera + hudba + réžia = 95% ()

Nikolas__

Strhující a úžasný film, nepřestává mě bavit. Je originální, scénář je na vysoké úrovni, herci a charaktery jsou uvěřitelné a úžasně zahrané. Atmosféra a horor je nejsilnější bod celého filmu - budete při něm napnutí od začátku do konce, vizuální efekty a samotný vzhled vetřelce je něco fantastického. Ikona všech hororů a pro mě jeden z nejlepších filmů všech dob. Tato sága je jasná kvalita a Ridley Scott vytvořil mistrovské dílo - film který vyděsí všechny, ať už lekačkami nebo stísněností, v lodi Nostromo. Vetřelec je bez diskuze nejlepší filmové monstrum, trilogie je o něco lepší než sága Predátor a je jasné proč jsou oba tyto filmy kult. Pro milovníky Sci-fi a hororu nutnost. 02, 01, 03, 04, 05, 06 ()

Dominator787

Ash: You still don't understand what you're dealing with, do you? Perfect organism. Lambert: You admire it. Ash: I admire its purity. S Ashem bych se v dialogu shodoval, jen bych místo organism řekl movie. ()

Marcas

Solidní horor s několika silnými momenty. Každé strašidelná scéna je pečlivě budovaná a atmosféra by se dala krájet, což oceňuji. ()

hruska.32

Mrazivá hudba, temná atmosféra a jedno děsivé, dnes již ikonické monstrum. Miluju to. Analogová budoucnost a to neznámo, co tenhle film přinesl. I v dnešní době jde z tohoto mráz po zádech. A každý milovník hororů či scifi, by měl toto vidět. Musím ještě dodat, že se mi strašně líbí ta myšlenka, kterou snímek hned s příchodem monstra na diváky chrlí: ,,Nikdo tě ve vesmíru křičet neuslyší." ()

koza3

41 let a ten sráč mě pořád děsí k smrti. Po těch letech už jsem si všímal pitomostí jako, že Ripleyová v první hodině téměř nevystupuje. Kdyby nevznikly další díly tak se vám těžko uvěří, že to byla hlavní postava. Všechny ty spinoffy, prequely, hry, čerpají z tohoto základu který je tak tajemný, že vám z toho naskočí husina. Navnadilo mě to na sjetí celé série. ()

J.Mayen

Rok 1979 kdy Ridley natocil neco neuveritelnyho, na svou dobu snimek, kdy nikdo nechapal co se deje, film ktery prisel jako vize z budoucnosti. Na druhem konci sveta se dotocila v CSSR serie Zena za pultem, no neni to krasny? Dva ruzne svety, stejna doba a tak sileny diametralni rozdil, ze se z toho cloveku chce az brecet. Bravo Ridley, timhle ses zapsal do historie a nikdo ti tve prvenstvi sci-fi horor zanru nikdy nevezme, klanim se mistre. ()

ModryPlamen

[spoilery] Pred 40 rokmi ľudia v kinách zvracali pri scéne, pri ktorej sa votrelec vyliahnul. Mňa osobne film troška strašil akurát pri prvom pozretí, keď som ešte nevedel, do čoho idem. Od tej doby beriem tento film skôr ako komorné sci-fi o neželanom návštevníkovi, ktorý dokáže zlikvidovať celú posádku vesmírnej nákladnej lode, a vlastne aj loď samotnú za menej ako 24 hodín, než ako horor. Kulisy vyzerajú aj na dnešnú dobu realisticky, až na tú zelenú obrazovku počítača. Vlaste jediná vec, ktorú som osobne vo filme nemusel, bolo blikanie pred deštrukciou lode Nostromo. Za bieleho dňa to až tak nevadí, no keď sledujete film o pol jednej v noci na Prima Cool, dosť to zaťaží oči. Inak tu nie je až tak čo kritizovať. Akurát sa v tomto filme buduje skôr strach z neznámeho než nejaká akcia, a až v pokračovaní od Camerona sa vyskytuje viac akcie. ()

david.babick

konečně jsem se dnes dostal k prvnímu dílu této slavné ságy..no..a trojku to nepřekonalo..jednička je totiž celkem dost velký nůďo :-D to mě i ta otravná dvojka bavila víc :-D ale asi v té době se toho lidi báli... ()

Frca

Tohle byl asi jeden z prvních (možná i první) horor, který jsem viděl. A právě tento film ze mě udělal velkého fanouška hororového žánru jako takového. Scéna s Chesbusterem je pro mě již zcela ikonická, stejně jako Xenomorph a samozřejmě badass Siqgourney Weaver jako Ripleyová. První dva díly patří k tomu nejlepšímu, co může kombinace hororu a sci.fi nabídnout. Třetí a čtvrtý taky ještě "ujdou", ale první dva jsou naprosto legendární. ()

hrumsrt

Paráda! Posádka lodi Nostromo je prostě topová.. Výborný casting. Co se mě líbila, tak byla postupná gradace, která vrcholí fakt neskutečným závěrem! Android mě fakt dostal ;) 100% ()

hematop92

Klasika o uslintaném emzákovi, který leze z bříška, místo krve má kyselinu a je základním, stavebním prvkem pro skyfy hororovou podívanou. Nebudu se opakovat po stočtyřicátepáté jako veškeří fanoušci tohoto monstra, ale je to opravdu krásný film. Můj syn, který už je velký kluk a má šest měsíců si dával vetřelce vždy kolem šesté rána, když vstával. Moc to má rád a co má rád on, tak je prostě skvělé. Miluji tě synu a tebe taky Aliene! ()

Salus

Depresívní, napínavé, děsivé. Po skoro 25 letech má stejný náboj jako tehdy. Pořád se ho trochu bojím. Dílo z nesmrtelných - což v tomto žánru je něco. ()

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

18.10.2023

Režijní legenda Ridley Scott (Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen) má v těchto dnech plné ruce práce s propagací a taky finálními úpravami Napoleona předtím, než jeho velkolepý válečný film s… (viac)

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

22.12.2022

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

17.11.2022

Pětadvacetiletá herečka a vycházející hvězda Cailee Spaeny (Mare z Eastttownu, Zlý časy v El Royale) jedná v současnosti o hlavní roli v chystaném rebootu filmového Vetřelce. Projekt pochází od… (viac)