Votrelec

Keď posádka vesmírnej lode Nostromo odpovie na núdzový signál z pustej planéty, objaví smrteľnú formu života, ktorá sa rozmnožuje v ľudskom hostiteľovi. Posádka musí bojovať o život a zabrániť, aby sa tento tvor dostal na Zem. V réžii Ridleyho Scotta sa predstaví začínajúca Sigourney Weaver. Tento legendárny prvý film v ságe Votrelec vám vyrazí dych! (Disney+)

davistercz

Ultimátní sci-fi bouchačka!!! Na to, že je film byl natočen v 70-80 letech.. tak to je pořádná pecka.Po technické stránce sice nic moc, ale děj a film úžásný.. uvidíme co nám přinese dvojka. ()

kobras5

Hororová klasika, kterou každý hororový maniak viděl minimálně jednou. Já jsem jí viděl už po několikáté (tentokrát asi po 4 letech) a ačkoliv člověk ví, co se bude dít, stále jsou zde scény, kterých se lekne. Je to prostě dokonalost sama o sobě... hudba, scénář, napětí,... prostě všechno. 90% (viděno na DVD česky - přehodnotím po shlédnutí rozšířené verze). ()

mata77

Pre mňa je Votrelec horor nad horory, oktrem toho však nejde o vzduchoprázdnu ľakačku, ale umelecky poňaté sci-fi, ktoré mi predurčilo na dlhú dobu najobľúbenejší žáner. Dodnes hľadám paralelu k tomuto filmu, dodnes sa skláňam pred Ridley Scottom a ďakujem mu za tie zimomriavky na celom tele! Zároveň ale treba povedať, že Votrelec by nebol Votrelcom bez jeho tvorcu, surealistu Gigera. ()

FREEWHEELER

Keď som to videl prvý krát, to som nemal ešte ani desať, a veru sranda mi to neprišla ani náhodou. Toto je naozajstný zážitok pre fajnšmejkrov, či už fandov série alebo žánru, film, ktorému by som nenašiel ani jeden nedostatok či výtku, v ničom ani malé zaváhanie. Tie desné prázdne a tmavé chodby plné pazvukov. No juj. Celý ten fenomén "Votrelca" ma vždy fascinoval, preto sa klaniam všetkým zúčastneným, Ridley, Sigournej, Dan O'Bannon a predovšetkým, pán stvoriteľ, H. R. Giger! ()

Forum.

Vidět to v roce 1979 a mít 15 let asi bych vyskočil z okna. Ale vidět to v roce 2012 a mít 18 let, no tak nic. Bohužel je to oběť době , ve které je vnímání strachu mladých posunuto už úplně někam jinam. Ty scény , při kterých lidé zvraceli hrůzou zlidověli takže nám zbývají pouze lekací scény , který se lekne kdokoliv v jakékoliv době. Určitou nadčasovost tomu nelze odepřít. Herecké výkony jsou víceméně vyvážené a až na občasné nesmyslné chování nejsou špatné. Kamera, zvuk, efekty, naprosto průkopnické a skvělé. Až ve zpětném zrcátku zjišťuji s jakým filmem jsem měl tu čest a teprve asi hodinu po zhlédnutí začínám mít strach. 90% ()

warpcore

Alien.1979.DirectorsCut.1080p - Absolútne fantastický zážitok. Aj 33 rokov po premiére predstavuje Alien Ridley-ho Scotta špičku medzi sci-fi horormi. Klobúk dole ! ()

BenchPress

Vetřelec je moje srdcovka. Každý díl má něco do sebe a já miluju celou sérii. Ale všemu vládnou první dva díly. Ridley Scott navodil atmosféru "neviditelného zla" a James Cameron udělal z druhého filmu akční nářezovku spousty Alienů proti mariňákům. Před pár lety bych byl volil nejlepší díl série jako jedničku, ale teď fakt nevím. Jednička je prostě kult, který viděl každý. Celá série se tam vysvětluje, ale druhý díl je tak nabitý a tak zábavný až se to nechce věřit. Z hlediska historického si dám do TOPky jedničku, ale kdybych si měl vybrat, tak budu koukat spíš na druhý díl, který je příšerně nabitý. Jedna z mých nejoblíbenějších sérií. 5/5. ()

Purity1711

Votrelec odštartoval etapu hororov s mimozemskou tématikou či sci-fi, je to dielo, ktoré má čo ponúknuť či už napätie, efekty, hudbu alebo milého Votrelca s kyselinou namiesto krvi. Je to kvalitka, na ktorú sa nezabudlo. ()

lobo87

Veľmi ľutujem, že som Votrelca a filmy jemu podobné nemohol vidieť v dobe, kedy vznikli. Tým pádom mi uniká to, čo nemohlo ujsť vtedajším divákom. Dnes sme už videli na plátne i v živote všeličo, ale v tej dobe to musel byť určite prevratný, nový a inovatívny film. Scott stvoril dielo, ktoré sa stalo absolútnym kultom a klasikou sci-fi hororu. Weaverovej skvele sadla úloha, Goldsmith zložil hudbu, ktorá do filmu presne zapasovala a Ridleyho réžia, hranie, atmosféra jedinečná. Jednoducho mrazivé... 85% ()

Ados12

Možná, kdybych byl starší a viděl tento film v roce 1979, tak bych ohodnotil jinak než 3. Viděl jsem ho teprve nedávno a nudil jsem se. Dřív to byl jistě převratný film, teď už není. ()

DooFooS

Onehdá jsem zakopl o knižní předlohu Vetřelce a natěšený se po přečtení znovu podíval na něco, co plnilo mě dětské sny výkřiky ze spaní. Film je stále pekelně dobrý a napětí se probouzí už u úvodních titulků a neustále se stupňuje až do finále. Nicméně kdysi kulervoucí scéna s prchajícím vetřelcem, který se právě prokousal z břicha, mě dnes již spíše rozesmála. Už jsem holt zmlsaný kvalitními triky a to víc smekám, že dospělý vetřelec na mě působí i po těch letech stále důvěryhodně. ()

vodkasesemte

Podle mě to tam jedna ženská zbytečně hrotila, být tam normální chlap, tak se zas tak moc nestalo; jedna mimozemská entita si dělala nárok na svá práva a svobody, a kdyby jí posádka tak strašně nepřipomínala ustrašené krysy kdesi v potrubí, tak mohla navázat rozhodně lepší kontakt. Ostatně se jednalo o inteligentní bytost, která si hrála jako malá kočička a v konečném součtu jeden z nejhorších možných závěru, jaký se naplnil a dočká pokračování... osobně jsem před několika lety pozabíjel tolik vetřelcu, že bych se nerad s někým srovnával, a tak vím, jak je snadné vyhubit celý druh. dnes se řadím mezi aktivisty pro jejich vysazení zpět do jejich přirozeného prostředí; zrovna minulý týden se nám podařilo odchovat rodinku malých chestbusteru, ale to bych hodně předbíhal, takže zavřít stáze a spát. 2020 Three of four cells are gone - normálně si sedli. Dráp vyrovnával nějaký kamení. Já opravdu nvm, jesli todle má vyvolat nějakej pocit strachu, nebo dojem, jak ten film je debilní. S takovou technikou by se nikdy na orbit nevrátili. A ted se všichni tvářej jako zmoklý slepice. Fakt je mi jich líto. Dry-dock time. Dont worry, Parker, you will get whatevers coming to you. Ripleyová je kočka. Nikdy se mi nelíbila tolik jako dnes. Vlastně předtím vubec. No jasně, že uklouzne. Rovnou to vejce měl olíznout. Takovej chcípák stěží vydržel ve stázi, když byli na cestě k Zemi. The option to override automatic detonation expires in T minus five minutes. You are my lucky star. This is Ripley, last survivor of the Nostromo. 723 (pod). Zašil jsem si u toho ponožky. ()

Kennedy_R

Vzpomínám na první shlédnutí v kině jako školák ještě za minulého režimu. Při scéně trhání břicha a rození Aliena se mi udělalo neskutečně špatně a celé kino křičelo hrůzou či nadšením. Bál jsem se lekacích scén a chvílemi se díval radši jinam. V té době v televizi nic takového k vidění nebylo. Nakonec jsem tento vynikající Scottův horror se stejně skvělým hereckým obsazením rozdýchal. Díky němu jsem začal podobné filmy nakonec milovat a jsem za ně rád. ()

mArtinko5MB

Zo sci-fi hororov je tento kúsok jeden z najvydarenejších. Z odstupom času je trošičku smiešne ako všetky tie počítače blikajú, ťukajú, všetky výpočty sú sprevádzané rôznymi zvukmi. Hudbou je však skvele navodená atmosféra a to k tomu netreba ani tak veľa. Navyše je to film z pred 30tich rokov, čo je veľmi obdivuhodné a javí sa do dnes ako kultová klasika. K filmu nie je čo viac dodať. 85% ()

blondboss

Ridley Scott a jeho prelomový kúsok, ktorý patrí k absolútnym kultom svetovej kinematografie. Film oplývajúci takou atmosférou, ktorou sa môže popýšiť skutočne len máloktorý filmový kúsok. Výnimočne mrazivá atmosféra strachu dodáva tomuto hororu naozaj unikátny punc a Sigourney Weaver bola fantastická. Toto jednoducho musí vidieť každý fanúšik dokonalého filmu. 100 % ()

Reiner

Tohle nevidět je hřích. Po všech stránkách luxusní dílo. Jako malý jsem se díval s polštářem před obličejem, jak jsem se bál :D Co více si přát? Skvělá akce, kamera, zvuky (!!!) ... Kdo neviděl, může litovat :) ()

Mr.Keli

Zub času je neúprosný, ale ani zdaleka neokrádá ve všech směrech tenhle hororový snímek. naprosto geniální spojení strachu z neznáma se sci-fi tématikou. Viděl jsem film hodněkrát, ale jedině na filmovém plátně se jedná o ten správný počin kdy se vše umocní a spojí do kompaktního celku. Každý si může říkat co chce, ale je to tak. 95%. ()

Daggeron

Votrelec je jednou z filmových dilem, ktoré sa v čase svojho vzniku stali prevratnými dielami a nastolili istý smer vývoja žánru, ale v kontexte súčasnej tvorby nemajú modernému divákovi toľko čo ponúknuť. Vizuálna stránka je na vtedajšiu dobu obdivuhodná, ba dokonca v mnohých prípadoch predčí i veľa dnešných produktov. Naozaj atraktívne interiéry i exteriéry, gigantický dizajn vesmírnej lode, mnoho technicky brilantných prvkov, ktoré neskôr boli napodobňované, vzhľadom na dostupné technológie zaujímavé efekty a v neposlednom rade to, čo z filmu Votrelec urobilo taký kult - a to je podoba samotného monštra a pocity, ktoré vzbudzuje. Ridley Scott nevyvoláva strach zobrazením onoho zla, ale práve jeho absenciou, neistotou z toho, kde sa nachádza a odkiaľ môže zaútočiť. Režisér vytvára atmosféricky silné dielo, ktoré sa vtedy nepochybne mohlo stať nočnou morou mnohých fanúšikov nie ešte tak populárneho žánru hororu. Bohužiaľ, dnes, keď sa filmový priemysel čoraz viac utápa v morí digitálne premakaných a efektných projektov, kde snahu o emocionálny zásah strieda skôr pokus o estetický zážitok, nie je vo výsledku také šokujúce. Votrelec však má ešte niečo, čo z neho robí nadpriemerný film a v rámci žánru hodnotné dielo - dynamické tempo, ktoré vás od začiatku vťahuje do deja a udržuje v napätí. Výborná prvá polovica, kedy postavy ešte len prichádzajú do kontaktu s mimozemskou civilizáciou, vám nedá dýchať a vy netrpezlivo čakáte, čo sa udeje ďalej. Bohužiaľ, neskôr tempo trochu poľavuje a paradoxne práve akčnejšia pasáž chytí za srdce menej ako úvod. Dôvodom je možno aj skutočnosť, že zvyčajne viete, ako to všetko dopadne, a preto postráda ten ohromujúci výsledný účinok. Ale ako klasická hororovka je to rozhodne kvalitný film. Absolútne rozumiem nadšeniu z neho, pretože najmä pre starších divákov roky dozadu musel byť naozaj šokujúcim produktom. Mňa, ktorý som ho dlho odkladal a videl prvýkrát po 35 rokoch od vzniku, môže síce obísť, ale svoje objektívne kvality má. Škoda len, že z môjho pohľadu neudrží tempo z prvej polovice i ďalej, pretože by som neváhal dať maximum. Takto tomu k dokonalému úžasu niečo chýba, ale je to stále lepšie a mne osobne bližšie než na tú dobu prehypované Star Wars. ()

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

18.10.2023

Režijní legenda Ridley Scott (Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen) má v těchto dnech plné ruce práce s propagací a taky finálními úpravami Napoleona předtím, než jeho velkolepý válečný film s… (viac)

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

22.12.2022

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

17.11.2022

Pětadvacetiletá herečka a vycházející hvězda Cailee Spaeny (Mare z Eastttownu, Zlý časy v El Royale) jedná v současnosti o hlavní roli v chystaném rebootu filmového Vetřelce. Projekt pochází od… (viac)