Votrelec

Keď posádka vesmírnej lode Nostromo odpovie na núdzový signál z pustej planéty, objaví smrteľnú formu života, ktorá sa rozmnožuje v ľudskom hostiteľovi. Posádka musí bojovať o život a zabrániť, aby sa tento tvor dostal na Zem. V réžii Ridleyho Scotta sa predstaví začínajúca Sigourney Weaver. Tento legendárny prvý film v ságe Votrelec vám vyrazí dych! (Disney+)

PROTIVETRU

Atmosféra, že by sa dala krájať...Avšak bohužial je postava aliena dnes už tak prefláknutá, že už ťažko niekoho naozaj vydesí. Preto z hľadiska znovupozerateľnosti je dvojka o niečo lepšia, pretože aj tak už všetci dávno vieme, s kým máme tú česť. To však nijak neznižuje nesporné kvality "toho prvého votrelca". ()

Lewaso

Tento film viděný v letním kině pod černočernou oblohou proděravěnou hvězdami - zhruba v 17 letech - neskutečný zážitek... ()

krivkin

tak nějak nevím co k tomuhle skvostu napsat - mě na něm uchvátilo naprosto všechno !!! pro všechny, kteří se rádi bojí :-) P.S. už vím, co se mi na tom tolik líbí - je to dokonale uvěřitelné, vše je vykresleno tak realisticky, že člověk se pak bojí jít v noci na záchod, protože v tom tmavém výklenku v chodbě na něj může číhat neviditelné krvelačné zlo :-) ()

mrLotus

Vidím to před očima,jako by to bylo dnes.Kino Alfa, ve stereu,širokoůhle,s titulkama.Huba otevřená do kořán.Oči přillepený na plátně.A byl sem ztracenej.A na celej život.To jsem ještě netušil co se mnou udělá za pár let 2.Ta už byla bohužel jenom na videu.Krásný vzpomínky. ()

Cyberboy

Když jsem Aliena viděl poprvé jako dítě, nemohl jsem z toho spát. Po několika letech jsem to zkusil znova a bylo to příjemně napínavé a tajemné. Netrvalo dlouho a zjistil jsem, že koukám na umělecké dílo. Mrazení v zátylku přesto nikdy nepřestalo. ()

benyy

Sigorney Weaver v nohavičkách, rozprávajúca hlava Iana Holma na zemi, či yaphet Kotto v prekvapivo nezápornej úlohe - to všetko ma napadne, keď si spomeniem, ako som prvýkrát videl Votrelca. Dusivá atmosféra temných zákutí kozmickej lode Nostromo, agresívny Votrelec a hlavne záverečný boj na mňa spravili dojem 4 a pol hviezdičky. ()

matej700

To byly časy, kdy se v hororu neobjevovali potoky krve, useknuté či rozdrcené končetiny. Tohle ve Vetřelci nenajdete.Místo toho vám to vynahradí nádherně klaustrofobický horor, který osobně já, vynáším do nebes. ()

M.Šalda

Hutná atmosféra kosmických hlubin umocňovaná nekonvenční hudbou Jerryho Goldsmithe, jenž svou taktovkou pohání monstrózní težařskou loď Nostromo vstříc gigerovsky „technoorganickému“ světu, který v nás zanechává přiboudlinu pocitu vlastní bezvýznamnosti v kontrastu k vzdáleným světům, kam nám otevírá bránu strašlivá, dechberoucí a nitro rvoucí kakofonie mimozemského signálu vycházejícího odkudsi z tlamy chladného a sterilního vesmíru ověnčeného závoji žlučovitých mlhovin, v jejichž lůně je usazena černokněžnická planeta s prstencem a přirozenou družicí představující trosečnický ostrůvek v moři vesmírného nekonečna, azylovou výspu, kde v bouřemi zachváceném povrchu trůní vrak organických kontur, který ve svých střevech třímá obrovské tajemství, tajemství, které dává zrodit jednomu z největších kinematografických příbehů všech dob, dědictví, jehož otcem je Ridley Scott. ()

heavy66

Poprvé uveden v kinech v ČSSR začátkem roku 1983, byl ještě strašidelnější než tehdejší komunistická realita! Žánrově i technicky dokonalý, jeden z nejlepších sci-fi filmů vůbec, v tehdejší filmové nabídce naprostá bomba. Cítil jsem téměř nesnesitelné napětí, když Matka odpočítávala vteřiny ke zničení lodi ! Nejlepší postava? Ash, the fucking robot, samozřejmě! ()

mr.bredok

Samozřejmě jako dítě jsem z toho byl mimo. Ale jako dospělý musím konstatovat, že je to jeden z filmů, které odstartovaly tu jatečnou éru určitého typu filmů. Každopádně hodně napínavé, ale nemusím to vidět dvakrát. Od dvanácti už jsem shlédnul jen pár úryvků. ()

Vegavinc

Co se atmosféry týká, tak na mě víc pusobil film The Thing. To je asi jediný důvod proč nedávám plné hodnocení, protože jinak nemám co vytknout. ()

matoon97

Do Votrelcovej doby neznámi režisér Ridley Scott, herečka Siguurney Weaver a 20th Century fox je kombinácia ktorá uviedla na filmové plátna úžasný film Votrelec. Prvá časť je temnejšia, krvavejšia a vlastne aj strašidelnejšia. Viac sa pri nej vystresujete a bojíte sa. Dvojka je zasa pokojná, nemusíte sa báť a je tam lepšie vyzerajúci Votrelec. Ale keďže toto nieje komentár k dvojke, ale k jednotke, nebudem tu rozpisovať dvojku. Vo filme ma najviac fascinovala hudba, ktorá dopĺňa takmer bezchybnú atmosféru. Film pôsobí dojmom strachu a napätia s dávkou adrenalínu. Film je urobený v roku 1979, čo k filmu prihadzuje 0.5*, pretože tak dobrý film natočiť pred 30. rokmi muselo byť umenie. Len niektoré akčné scény sa mi ťažko pozerali pre dosť mizernú kvalitu, čo je snáď jediný zápor. 85% ()

djbarrel

Kultovní klasika. Pamatuju si, jak jsem se třepal strachy když jsem film viděl poprvé jako malý. A ani po letech se z filmu neztratila atmosféra plíživé hrůzu, která většinu filmu nebyla skoro vůbec vidět, ale mohli jste ji tušit a to bylo asi ještě děsivější. V dnešní záplavě digitálních monster by si filmu asi nikdo ani nevšiml, ale Vetřelec je důkazem filmu, že i film v jehož hlavní roli je monstrum z vesmíru, nemusí ukazovat všelijak zubatou potvoru, ale k vyvolání hrůzy si stačí domýšlet. Naprosto perfektní film, nebojím se říct, že legenda. 100 % ()

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

18.10.2023

Režijní legenda Ridley Scott (Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen) má v těchto dnech plné ruce práce s propagací a taky finálními úpravami Napoleona předtím, než jeho velkolepý válečný film s… (viac)

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

22.12.2022

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

17.11.2022

Pětadvacetiletá herečka a vycházející hvězda Cailee Spaeny (Mare z Eastttownu, Zlý časy v El Royale) jedná v současnosti o hlavní roli v chystaném rebootu filmového Vetřelce. Projekt pochází od… (viac)