Votrelec

Keď posádka vesmírnej lode Nostromo odpovie na núdzový signál z pustej planéty, objaví smrteľnú formu života, ktorá sa rozmnožuje v ľudskom hostiteľovi. Posádka musí bojovať o život a zabrániť, aby sa tento tvor dostal na Zem. V réžii Ridleyho Scotta sa predstaví začínajúca Sigourney Weaver. Tento legendárny prvý film v ságe Votrelec vám vyrazí dych! (Disney+)

Toumyk

Není nejlepší ze série, ovšem stále jde o velmi kvalitní podívanou...na dobu ve které vzniknul to je velmi kvalitní snímek... ()

Mustaffa

Je pravda, že tento film patří mezi ty nejnapínavější sci-fi horory s hutnou atmosférou, které jsem kdy viděl. A musím uznat, že na rok 79 to je nehorázná pecka a vůbec si nedovedu představit jaký úžas museli v té době Vetřelci přinést. Bohužel, v dnešní době už to tak nedokáže diváka vyšponovat a nadchnout, ale i tak je to dobrá podívaná. Skvělá je hudba. ()

PoNoruška

Tento film už prověřil čas a stal se klasikou, pokud ne kultovním filmem. Sci-fi je pro mě zásadním žánrem a nevím, jak by vypadalo, kdyby nepřišel vtřelec. První díl mám nejradši, abych se bála nepotřebuju zase tolik krve. ()

Milda.

Nedávno jsem si film pro připomenutí pustil a připadá mi, že první díl Vetřelce je zbytečně přeceňovaný. Chápu, že v tehdejší době to byl technický skvost a jedním z mála hororů (což jsem do svého hodnocení nezahrnoval), ale v dalších aspektech pokulhává. První hodina filmu je značně rozvláčná, téměř nic se neděje, naštěstí po té hodině se to konečně rozjede, Vetřelec začne pracovat a i ten lekanec občas přijde (kočka, větrací šachta), ale jinak nic speciálního, opravdová hrůza se nedostavila. Naopak bych vyzdvihl celkovou atmosféru ponurého prázdného vesmíru, prostory vesmírného korábu, vynikající hudbu dokreslující situaci a několik skutečně povedených momentů, hlavně na konci filmu, kde úřaduje Ripleyová. ()

Adam's

Za dokonale klaustrofóbní atmosféru šest hvězdiček. Mínus jednu za ochotu, s jakou se některé postavy vrhaly vstříc ponejprv neznámému a později zcela konkrétnímu vetřelci. Skvělé herecké výkony všech a mé soukromé vyzdvihnutí dokonale hysterické Veronicy Cartwright. ()

benny159

Možno tomu neuveríte, ale tento film som videl prvýkrát v živote. A to už má na konte pekných 32 rokov. Hanbím sa za seba, že som si tento filmový skvost plný dusnej a strašidelnej atmosféry nechával prejsť pomedzi prsty. Sigourney je tu ešte riadna kočka ;) ()

megajalec

Kombinácia sci-fi + horor nepatrí medzi tie, ktoré vyhľadávam. Túžba vidieť kult, 35. najlepší film na csfd, zvedavosť a voľné miesto pri hodnotení tohoto filmu ma však posadili pred tento film. Nič mi to však nedalo, nudil som sa, jediné, čo ako tak stojí za pozornosť, je atmosféra a prítomnosť strachu, ktorý sa režisérovi podarilo docieliť. Túžobne som čakal na koniec, ktorý sa mi hrozne vliekol. Uvidíme, aká bude odpoveď Camerona ()

Virusman666

"Pár" komentářů už tady je, tak nebudu opakovat, co už ostatní napsali, snad jen, že je to podle mě nejlepší film historie - hodnotil bych 100 ze 100 . ()

Wolfface

Film s nádherně mrazivou atmosférou.Posádka vesmírné lodi Nostromo se ocitne v ohrožení poté,co se na její palubu dostane neznámý organismus.Posádka nejsou žádní superhrdinové,ale obyčejní lidé a strach v labyrintu vesmírné lodi je všudypřítomný.Jeden za základních pilířů Sc-fi. ()

krvinka56

Pro mne nepřekonané hororové sci-fi.Kde si režisér s minimálními efekty.Perfektně využil atmosféry uzavřené lodi.Vše doplňuje nádherná hudba a perfektní efekty. A s originálním vesmírným monstrem.Jež je doveden k dokonalosti.Za nejlépe provedenou scénu považuji tu s porodem vetřelce.Je tu nejméně mrtvých z celé série a je to taky nejmíň brutální film celé série.Ale tom to tady není , hlavní je tu celková atmosféra. ()

Dr.Bishop

Naprostá klasika. Skvěle budovaná a gradovaná atmosféra (tak jak to umí jen Scott),přesvědčivá Sigourney Weaver a v neposlední řadě úžasná Goldsmithova hudba vytvářejí 2 hodiny trvající napětí a hrůzu. Povinnost.100% ()

nikkittka

Přes vysokou konkurenci je Scottův původní Vetřelec stále nejlepším dílem série.Nikam nespěchá,pečlivě buduje atmosféru a prokresluje charaktery,dokonale využívá klaustrofobických interiéru Nostroma a hlavně atmosféry strachu z neznáma.Navíc je (samozřejmě pouze napoprvé a s naprostou neznalostí dalších dílů a popkultury) velmi osvěžující,že film se všem členům posádky zezačátku věnuje zhruba stejně a člověk nemá představu,kdo nakonec bude tím borcem,který se s monstrem vypořádá,pokud se zde někdo takový vůbec nachází.Fantastické dílo,které dodnes neztratilo na působivosti. ()

jokino

Ano, ano, ano.. Votrelec - kreatúra - tvor, ktorý má svoju existenciu založenú len na likvidácii protivníka a využitie inej formy života, ako napr.ludí, na príchod ďalšieho svojho člena velkej rodinky.. Je nádherný vo svojej temnosti, perfektnej stavbe tela, nepozná súcit - zlutovanie, je rýchly, silný, vie sa maskovať, proste dokonalý predátor! Nik nevie, odkial vlastne prišli? Isté je len jedno, ak sa s nimi ktokolvek stretne, pravdepod.neprežije! Tento snímok ponúka absolútne temnú, mrazivú, hustú a ponurú atmosféru! Ono v každej z jednotlivých častí "Alien" ságy je to podobné. p.Scott natočil fenomenálny kúsok temného, mrazivo napínavého a dokonalého sci-fi hororu, ktorý je v dnešnej dobe už kultovou klasikou! Bravo, milujem celú ságu.. ()

blanic

Bezkonkurenčně nejpůsobivější film z celé vetřelčí série. Právě skutečnost, že ústředního netvora si můžeme v plné kráse prohlédnout až v úplném závěru, dělá tento snímek premiantem mezi filmy, u kterých je potřeba ocelových nervů. Výběr Sigourney Weaverové byl podle mě velmi šťastný. I přes nervydrásající atmosféru Sigourney neztrácí svou ženskost. Až na pár detailů, nad nimiž se spíš pousměju, než že bych je kritizoval, považuji toto dílo za skvost kinematografie minulého století. ()

WilliamBlood

Jeden z nejlepších sci-fi filmu co v tom to žánru vzniknul, jeho neopakovatelná atmosféra a celé pochmurné zpracování je natolik silné, že mě dokáže, pokaždé když si najdu na tento film čas pohltit a tak se vždy nechám unášet strhujícím dějem, kde se posádka vesmírné lodi Nostromo musí vypořádat s tím nejvražednějším šmejdem s vesmíru, že je to souboj dosti nerovný netřeba připomínat. Vetřelec snad ve všem funguje dokonale a ani po tolika letech od svého vzniku neztratil nic ze své jedinečnosti, ať už se jedná o režii Ridleyho Scota nebo dokonalí výkon Sigourney Weaver, více snad není potřeba dodávat. ()

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

18.10.2023

Režijní legenda Ridley Scott (Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen) má v těchto dnech plné ruce práce s propagací a taky finálními úpravami Napoleona předtím, než jeho velkolepý válečný film s… (viac)

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

22.12.2022

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

17.11.2022

Pětadvacetiletá herečka a vycházející hvězda Cailee Spaeny (Mare z Eastttownu, Zlý časy v El Royale) jedná v současnosti o hlavní roli v chystaném rebootu filmového Vetřelce. Projekt pochází od… (viac)