Votrelec

Keď posádka vesmírnej lode Nostromo odpovie na núdzový signál z pustej planéty, objaví smrteľnú formu života, ktorá sa rozmnožuje v ľudskom hostiteľovi. Posádka musí bojovať o život a zabrániť, aby sa tento tvor dostal na Zem. V réžii Ridleyho Scotta sa predstaví začínajúca Sigourney Weaver. Tento legendárny prvý film v ságe Votrelec vám vyrazí dych! (Disney+)

Rayen1

Beze srandy ten nejděsivější horor, který jsem kdy viděl (spolu s Osvícením). Ano, zub času ho na některých místech trochu ohlodal, ale i tak mě vetřelec dokázal děsit prakticky pokaždé, když jsem ho viděl znovu. Spolu s dvojkou jsou to jasní favoriti celé vetřelčí série... a jako bonus nakonec - mladá Weaver ve spoďárech, co víc si přát... :D ()

hrumsrt

Paráda! Posádka lodi Nostromo je prostě topová.. Výborný casting. Co se mě líbila, tak byla postupná gradace, která vrcholí fakt neskutečným závěrem! Android mě fakt dostal ;) 100% ()

Tominni

Skvělý klenot v kategorii sci-fi/horror, Ridley Scott si diváky namazal na chleba.a natočil jednoznačnou legendu, na kterou se můžete dívat kolikrát chcete, ale stejně se znovu dostaví pocit mrazení a strachu z neznámého. Celou dobu jste s posádkou na lodi Nostromo, přestože chcete být vlastně někde úplně jinde.Co dodat více? ()

Dejvecd

Písať o Alienovi, je ako opisovať celý život slávnej osobnosti Tolkienovým štýlom... je to nadlho a preto to zoberiem dosť skratkovito. Alien už od úplného začiatku útočí neskutočnou atmosférou, ktorá vás prešpikuje až do morku kostí a ukáže vám, že toto nie je len tak obyčajné sci-fi, ale drsný boj o prežitie. Okrem fantastickej atmosféry, ktorá je samozrejme sprevádzaná úžasnou hudbou, ktorá tiež hrá rolu v navodení zimomriavok divákovi, na vás už od začiatku útočí bravúrny vizuál, ktorý posúva hranice sci-fi žánru o niekoľko levelov vyššie. Vy ako divák vlastne ani nepotrebujete dialógy, pretože všetko za nich vyjadrujú bravúrne natočené scény, ktoré na vás dýchajú extrémnym prívalom emócií a z obyčajnej scény robia niečo úchvatné a unikátne krásne. Samozrejme sú tu však aj menšie dialógové "prestrelky" ktoré dodávajú postavám dušu. Ridley Scott je elita a tento film to krásne dokazuje. Pecka ktorú by si nemal nechať ujsť žiadny filmový fanúšik a ktorá šikovne nastavuje hranice žánru. Neskutočne napínavá must-see záležitosť. Je to len môj pocit, alebo sa najlepšie scífka točili len v 20. storočí? 10/10 ()

PlysovyMacko

Mne v tomto filmu chyba napätie, nebála som sa, uspavalo ma to. Ocenila by som keby votrelca ukazovali viac a v plnej kráse,  predsa je to ňom. Film trosku zostarol, ale na svoju dobu mal originálny príbeh a chápem prečo je klasika vo svojom žánri. ()

adamix

Myľník v žánri hororovom aj v sci-fi, ktorý otvoril priechod mnohým iným, ktoré sa však vždy držali v duchu starého Votrelca. K tejto výšine sa dopracovala jedine Carpenterova Vec, ktorá je môjmu srdcu bližšia, ale rovnako unikátna ako tento Scottov vesmírny opus. Atmosférou nabité, desivou hudbou podmaznuté dielo s perfektnými hercami (mojim miláčikom je stoický android Ian Holm) a s najlepším filmovým monštrom, aký tu kedy bol. O chlp lepšie je už len Cameronove pokračovanie. ()

Binne

Některé snímky jsou neopakovatelné, výjimečné jen poprvé a naléhavé jen v konkrétní situaci. Poté jsou ovšem filmy, které se záhy po prvním uvedení stávají kultovními. Mezi ty také patří "Vetřelec", který se svým unikátním pojetím mimozemšťana, dobývání vesmíru i způsobu, jakým se chovají hlavní protagonisté zcela vymyká dosavadnímu hororovému žánru. Ridley Scott má ovšem smysl pro epické snímky, které se na rozpočet příliš neohlížejí. I zde tedy vytvořil velmi specifický horor, která dokázal šokovat. Má generace je odmala naučená tomu, že agrese, sex i násilí je součástí téhle reality a světa. Od velmi brzkého věku se nám posouvají hranice a normy a obrušují se nám hrany. Jednou, za desítky let budeme schopni posoudit, jaký vliv to mělo na jednotlivce. V roce 1979 měli ovšem diváci značnou výsadu, kdy nebyli nuceni vnímat nelogické prvky filmu (problematika cestování do vesmíru, fyzikální zákony apod.) a otevřené násilí, jaké nám vetřelec nabízí je doslova šokovalo. I v dnešní době je ovšem atmosféra filmu vystavěná na zdánlivě tichých místech, tajemném nepříteli, uvěřitelné panice jednotlivých postav a jejich snaze nalézt řešení ze své situace. Kultovní horor s fantastickou atmosférou. ()

janahorova

Bála jsem se, že po tolika letech bude vizuál už nic moc, ale opak byl pravdou a prostředí vypadá velmi dobře! Bohužel na mě je tento film trochu moc dlouhý a necítila jsem napětí, spíš je tam hodně scén prostě nechutných. Nedokázala jsem si utvořit vztah s žádnou postavou, všichni byli takoví nemastní, neslaní. ()

Marg

Tenhle film byl za mého dětství v kategorii "Nepřístupno do 18 let". A z toho, co jsem tehdy slyšel, stálo za to si na něj počkat. napětí už od úvodních titulků. Tento filmový skvost neztratil nic ze své působivosti a napětí dodnes. Skvělá a zlověstná hudba jen umocňuje filmový zážitek. Kultovní, úchvatné, dokonalé, jeden z nejlepší filmů všech dob. ()

Dass

Vydesi se clovek pekne. Nemyslim si ale, ze by slo o nejaky skvely film. Dej nic moc a ony lekaci sceny jsou spise lacineho charakteru nez oplyvajici propracovanosti. Je preci logicke, ze se clovek vydesi, kdyz hrdinove jdou tmou a najednou neco "bafne". Cenenejsi ( alespon zde na Csfd) nez si zaslouzi. ()

Brit

Výborný příběh gradující napětí. Silně klaustrofobická atmosféra mě zarážela úplně do křesla. Vizuální stránka bezchybná. Když jsem to viděl poprvé, nechtělo se mi ani věřit, že je to už z roku 1979. Sigourney to nakonci v kalhotkách moc slušelo. ()

Fallout

První "strašidelný" film, který jsem kdy viděl a od té doby můj nejoblíbenější (ne nejstrašidelnější). I přes svoje stáří si film stále uchovává svoji postupně budovanou stísněnou atmosféru. Scott+Giger+Goldsmith = zatraceně dobrá kombinace. ()

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

18.10.2023

Režijní legenda Ridley Scott (Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen) má v těchto dnech plné ruce práce s propagací a taky finálními úpravami Napoleona předtím, než jeho velkolepý válečný film s… (viac)

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

22.12.2022

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

17.11.2022

Pětadvacetiletá herečka a vycházející hvězda Cailee Spaeny (Mare z Eastttownu, Zlý časy v El Royale) jedná v současnosti o hlavní roli v chystaném rebootu filmového Vetřelce. Projekt pochází od… (viac)