Votrelec

Keď posádka vesmírnej lode Nostromo odpovie na núdzový signál z pustej planéty, objaví smrteľnú formu života, ktorá sa rozmnožuje v ľudskom hostiteľovi. Posádka musí bojovať o život a zabrániť, aby sa tento tvor dostal na Zem. V réžii Ridleyho Scotta sa predstaví začínajúca Sigourney Weaver. Tento legendárny prvý film v ságe Votrelec vám vyrazí dych! (Disney+)

Jack_F.

Recyklované ohlédnutí mi pomohlo si uvědomit, že to vlastně není v ničem extra vyjímečné, triky stárnou a prostě už to není ono, jako když to člověk viděl po prvé jako mladý šušeň. Srovnatelné s novodobým Covanentem...ať si každý blábolí, co chce. 90% je fakt úlet. ()

Misterioso

Dodnes je podle mého Vetřelec jeden z nejstrašidelnějších filmů všech dob. Což je naprosto úžasná vizitka pro film, který je už více než třicet let starý. A kdo má na tom největší zásluhu? Ridley Scott, který dokázal vystavět neuvěřitelně hutnou, děsivou atmosféru, která není závislá na děsivosti monstra (byť monstrum je sakra děsivé!), ale paradoxně se celá atmosféra odvíjí od toho, že zlo nemůžeme spatřit. Kdo se o působivost atmosféry zasloužil dále? Jerry Goldsmith a jeho dokonalá hudba a též H. G. Giger, bez kterého by Vetřelec nebyl nikdy tak působivý. Režii Ridleyho Scotta na sklonku 70. let už asi nemusím více komentovat, film mluví sám za sebe. Čeho si na tvůrcích ještě vážím je fakt, že scénář nedává jasně najevo, kdo nakonec (ne)přežije. Díky Vetřelci se také stala hvězdou Sigourney Weaver, která ztvárnila největší ženskou akční hrdinku všech dob (a vrátila se bojovat s vetřelci ještě třikrát). Po mém první zhlédnutí Vetřelce (v roce 2009, kaji se) jsem byl z něho naprosto unešen a bývám stále, když se "náhodou" Alien objeví v mém přehrávači. Dokonalost. ()

Trinculo

Ďábelská stínohra. Jde vidět že i s málem se dá udělat hodně a tenhle film udělal hodně. Právem kultovní záležitost. Navíc ta kompozice, příběh je rem fází zvláštního kosmického hlubokého spánku, kterým to vše začíná i končí, Je-li to probuzení, je to probuzení do tmy. ()

MartinReno

Uzasny film,ktory rozputal nekonecny pribeh v podobe nevycerpatelnych moznosti.Dal by som aj plny pocet,ale dvojka mi smakovala este viac :-).Potom uz kvalita strmo klesala...a bohvie kam bude... ()

st4nford

Opravdu nejlepší a nepřekonatelný scifi horor, který byl natočen. Výborná hororová atmosféra, která vám nedá spát do konce filmu, briliatní hudba Jerryho Goldsmithe a skvěle zvládnutá režie. Prostě pětihvězdičkový snímek. ()

erpe

Tři hvězdičky za námět, dobu ve které vznikl a žánr, kterej mám rád... A jedna hvězdička za Scotta... Jinak je tohle film, kterej mě vůbec neoslovil :( Jsem asi divnej :( ()

Braga

Pro mě jasná jednička mezi horory y. Vizuální stránka filmu patří mezi to nejúchvatnější, co jsem kdy měl možnost vidět. Výborný výkon všech herců . Až se mi nechce věřit, že tohle dokázali vytvořit na konci 70. let. Stejně skvělá je i hudba, scénář, herecké výkony a režie. Ridley Scott dokázal všechny prvky filmu namixovat tak, že výsledek je vyjímečný. Film, který podle mě nemá chybu! ()

Etherium

To je tak hororové, že pomaly z každej scény si myslím, že na mňa skočí alien. Pritom je to tak pomalé, ale to tú atmosféru tak navodzuje, Scottovi stačí jedna kamera, hajzlová rúra cez ktorú pôjde s kamerou rýchlosťou 1 km/h a aj tak to bude mať červené hodnotenie. ()

Movieaddict

Tohoto drobečka netřeba představovat, je to naprostá sci-fi klasika. Atmosféra je naprosto pohlcující a až geniálně klaustrofobická. Fascinuje mě, jak je možné podobným, relativně minimalistickým (alespoň ve srovnání s dneškem), způsobem natočit kvalitní sci-fi/hororový film, kterému prostě bez mrknutí oka spolknete i s navijákem, že se odehrává ve vesmíru na temné těžební lodi. Pro mě naprosto jasných ***** ()

Jirkav77

Tento film je prostě etalon, zakladatel celého subžánru a dodnes nepřekonán. Dnes je divák značně okoralý, ale co Vetřelec musel s diváky dělat v roce uvedení, si neumím dost dobře představit. Dokonalý horor, dokonalá science-fiction. ()

moriero

Žádný jiný film v historii mě nikdy tak neovlivnil jako ALIEN (a potažmo celá mytologie). Už od mala mě Vetřelec děsil ze všech bytostí (fiktivních i reálných) nejvíc. Pouštěl jsem si celou sérii pořád dokola, dokud jsem se nepřestal bát. Jednička nastavila standarty (a nadstandardy) a definovala dokonalost.Pro všechny fandy je povinností režisérský sestřih (tam najdete přemostění povahy křehké Ellen z jedničky v Amazonku Ellen ve dvojce). Vše ostatní (gotický horror z vesmíru, málo krve, neukázat záporáka) bylo již řečeno. Děkujeme, pane Scotte. ()

Mgsswat

Votrelec dýcha temnou atmosférou od začiatku do konca. Nezabudnuteľný votrelec, skvelá Sigourney Weaver a loď, ktorej pred skazou už nič nepomôže. Klasika. ()

pierre9

Votrelec je pre mňa synonymom dokonale napínavej atmosféry. Videl som to doma, ale som presvedčený, že v kine to musel byť ešte úplne iný level. Perfektný sci-fi horror. ()

heavy

Strhující drama zoufalého boje o přežití mírumilovného aliena, kterého se snaží za každou cenu zlikvidovat agresivně naladěná, krvežíznivá posádka vesmírné lodi Nostromo. Ridley Scott vytvořil noční můru, ve které hrají prim sliz, utržené mluvící hlavy, plamenomety, kapající voda a nevyhovující pracovní smlouvy. Chvíle, kdy se Ripleyová na všechno vykašle a za zvuků anihilační sirény a odpočítávání jde hledat ztraceného kocoura Jonese, je jednou z těch, které se vám vryjí do paměti navždy. Film nám poskytuje jednu základní (a přitom banální) pravdu: Ne, opravdu. Ve vesmíru vás nikdo neuslyší křičet. ()

Aidina

Vetřelec byl můj první hororový science fiction zhlednutý v kině. Před tím mi ale kamarád detailně film popsal, ovšem jaksi vynechal poslední záběry. Tak si to pořádně užij, popřál mi skvělý obraz a zvuk. Přežila jsem celý film v pohodě, a když se Sigourney procházela ve spodním prádle v únikovém modulu, tak jsem si oddechla. No a pak to přišlo. Scéna, kterou mi zatajil. Objevil se vetřelec a rozhodně nehodlal být přátelský. Byla to fakt úleva, když se jí ho podařilo vypudit z lodi do otevřeného vesmíru. ()

O_Peki

Tak jsem se na toho fešáka včera (30.5.2013) podíval opět a on nám za těch 34 let vůbec nezestárnul. Úžasný, nadčasový snímek, který se významně podepsal na vývoji (nejen) sci-fi kinematografie. Vidět to v době vzniku musela být neuvěřitelná bomba. 100% bez výhrad. ()

Kozlowski8

Kultovní sci-fi hororová klasika. Když se řekne vetřelec, každému filmovému fanouškovi se před očima vybaví hnusné slizské monstrum a statečná Ripleyová. Ve své době skvělý počin i co se výpravy a zvláštních efektů týče, ale především skutečnost, kterou nemůžou překonat žádné moderní technické vymoženosti, a to je neopakovatelná atmosféra a napětí, brilantně vytvořené režisérem Scottem a cosi nepopsatelného, co z filmu vyzařuje a diváka naplňuje silnými pocity i po mnoha letech. 90%. ()

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

18.10.2023

Režijní legenda Ridley Scott (Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen) má v těchto dnech plné ruce práce s propagací a taky finálními úpravami Napoleona předtím, než jeho velkolepý válečný film s… (viac)

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

22.12.2022

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

17.11.2022

Pětadvacetiletá herečka a vycházející hvězda Cailee Spaeny (Mare z Eastttownu, Zlý časy v El Royale) jedná v současnosti o hlavní roli v chystaném rebootu filmového Vetřelce. Projekt pochází od… (viac)