Votrelec

Keď posádka vesmírnej lode Nostromo odpovie na núdzový signál z pustej planéty, objaví smrteľnú formu života, ktorá sa rozmnožuje v ľudskom hostiteľovi. Posádka musí bojovať o život a zabrániť, aby sa tento tvor dostal na Zem. V réžii Ridleyho Scotta sa predstaví začínajúca Sigourney Weaver. Tento legendárny prvý film v ságe Votrelec vám vyrazí dych! (Disney+)

OldaVagner

Civilizační historie lidstva vedoucí k postavení vesmírné lodi a její plavbě nekonečnou temnotou je v minutě potlačena prostým cvaknutím čelistí. Vzorky mnoha tisícileté kultivace lidského rodu jsou beze stopy záště, jak ji člověk zná, postupně vpojovány do rodového šlechtění jiného organismu. Trocha křiku, který za chvíli zanikne v okolní prázdnotě. Obrazy nesmíchávané s žádnou univerzální filozofií, která by určovala, jak se dívat na tento multilaterální střet bytostí různého druhu – lidské, umělé (Ash), virtuální (Matka), vetřelčí. Čí ontologie by to byla? Nekonečná a nepřekonatelná nekompatibilita. Purismus anatomie a designu, biologie a technologie, konfrontace organických a mechanických projevů, kdesi v temném nekonečnu. ()

Cazzysvjet

Když se u nás točilo slunce seno jahody, tak Ridley natočí ten nejprůlomovější trhák všech dob. Přehnané? Neřekl bych. Rok 1979 ! Neskutečný. Jen mě mrzí, že tu nikde neni ani zmínka o tatínkovi vetřelce. H.R. Gigerovi. Bez něj by ta průtrž her a filmů nikdy nenastala. Dal tak vzniknout té nejstrašlivější příšeře všech dob. Dokonce i ten predátor je férovej a nezabíjí bezbranné. Prý se z toho filmu lidé připočůrávali. Chápu proč. Čůrám furt. 95% ()

kacer4

Jedno z najlepších sci-fi, jeden z najlepších thrillerov, ale jeden obyčajný horor. Takmer všetko bolo výborné, hlavné tá atmosféra a hudba na správnych miestach. No hororová stránka nieje pre mňa. Samotný horor nieje pre mňa žáner a málokedy ma dostane (ako tak rozmýšlam, tak ma ešte nedostal) a preto som musel stiahnuť jednu hviezdičku. Nepochopím scény typu vybila sa mi baterka, teraz sa rozdelíme, tie dvere sa nedajú otvoriť... Tuto síce nenastal ani jeden z prípadov ale pri hľadaní mačky Ripleyovou som skoro odpadol. ()

RomanBond007

Útok mimozemšťana! Stále dookola sa točiace sci-fi. Ale tento film má svojho ducha. Svoje čaro. Samozrejme, neuspokojí sa s výsledkom každý. Film ma prekvapil skvelým, aj keď trošku jednoduchým scenárom, ale vďaka super efektom , ktoré začali v sedemdesiatom deviatom sa tento film dostal k mojim obľúbeným filmom.Pokračovania majú čo dohánať :D, aj ked pre mňa neboli na zahodenie.95%!!! ()

Kaitiffa

Ale áno, bolo to super. Akurát, že ja asi nie som na všetky typy scifi. Aj tak som si už pirátsky zaobstarala ďalšie 3 diely, takže sa tým na stopéro prekusnem. Čo mi ale najviac na filme imponovalo, bol samotný Votrelec. Asi mám niečo spoločné s robovedcom Ashom, lebo celá telesná konštrukcia toho "netvora" mi prišla tak elegantná a vznešená, vyvýšená ešte silou Aliena a obranným mechanizmom.. no usrdiečkovala by som sa k smrti. A facehugger? Toho by som radšej brala miesto hafana, len nemám premyslenú taktiku ako by som ho udržala mimo môjho ksichtu. Jo a ešte niečo ma na tom filme zaujalo. Pri pristávaní na tú osudovú planétu bol na displeji lineárny model krajiny či ako to nazvať a kurva mi to pripomínalo cover albumu Joy Division! Tak teraz sa neviem rozhodnúť, či bol Ridley Scott ich fanúšikom alebo oni boli fandovia Ridleyho Scotta. Alebo Sigourney Weaver, predsa tam ukázala prdel a skoro aj kozy. ()

LencaN

Zase mám pocit, že jsem viděla opravdovou klasiku a prvotřídní film. Věřím, že musel při svém uvedení na stříbrná plátna vzbuzovat hodně rozruchu. Je rok 2014 a stejně jsem byla napnutá celý film. Atmosféra strachu je precizně vybudovaná a i když tam ta příšerka není třeba zrovna vidět, i tak stačí jen to samotné temné prostředí vesmírné lodi – samá trubka, mříž, hadice, elektrické vedení, různé temné kouty, kde se může skrývat nečekaná návštěva. Trochu mě vytáčel v závěru ten kocour, ale budiž. A taky dokážu odpustit to, že ve vesmíru funguje gravitace, kupodivu :) vážně to byl super horor, zaslouženě tady má takové postavení v žebříčcích, jaké má. Sigourney Weaver excelovala, ale ani ostatní nezaostávali...především mě překvapil Ian Holm ...ale stejně jsem v něm pořád viděla Bilba Pytlíka, za což samozřejmě nemůže :) ()

PeteBuck

Ridley Scott povedal, že tento film mal proste desiť diváka. Keď som to prvýkrát videl, tak mňa teda vydesil poriadne. Mal som 10 rokov, dávali to na STV alebo F1 (čo bolo neuveriteľné, lebo tam dali málokedy kvalitný zahraničný film) ale zas a znova som ten film pozeral, aj keď mi z neho stáli vlasy na hlave. Bolo to proste parádne natočené, mňa ten film, atmosféra, dej, loď, tajomný pôvod votrelca aj tej záhadnej lode na LV-426 proste fascinovali. Ridley vytvoril neskutočnú atmosféru napätie, ktorého tam bolo toľko, že sa dalo krájať. Keď sa Ripleyová potácala chodbami Nostroma a nebolo počuť nič, iba tlkot srdca, tak ja som mal srdce rovno v hrdle a ani som nedýchal. Kto vie, či to videl taký Alfred Hitchcock a čo by na to povedal. Podľa mňa lepší sci-fi horror neexistuje. ()

LeePriest

Nechtěl bych být divákem, který šel v roce 1979 na premiéru a netušil co ho čeká. Obzvlášť klubání vetřelce musel být asi opravdu pořádný šok. Ale nejen klubání, pan režisér nastolil takovou atmosféru, kterou překoná asi málokdo. Šílenou, hrůznou, geniální. A když se zamyslím, jaké triky byli k dispozici a jaké filmy vycházely před rokem 1980, tak tenkrát to opravdu muselo být hodně silný kafe, obzvlášť pro citlivější povahy. ()

blezg

Nechutný. Nikoli perverzní. Plazivá hrůza, lezavá hudba. Půlnoční promítání o vrcholu Valpuržiny noci. 13 let. Terminální zážitek. Zas nikdy příště. ()

halberdier

Díky obnovené premiéře jsem měl možnost vidět Vetřelce poprvé i v kině. Za těch 36 let neztratil nic ze své působivosti a většina dnešních sci-fi/ horrorů by se od něho mohla učit. Musel to být neskutečný zážitek pro diváka tehdejšího Československa když se facehugger poprvé přisál na Kanovu tvář a posléze z jeho hrudníku prokousal chestburster a se zájmem si prohlížel překvapenou posádku Nostroma. Jistě - v dnešní době už Vetřelec není tak překvapivý a místy může pro někoho mít pomalejší tempo, ale stále patří společně s Carpenterovu Věcí k nejlepším sci-fi horrorům vůbec. ()

marfulka

Díky obnovené premiéře jsem mohla tento skvělý film vidět poprvé v kině a byl to úžasný zážitek. Jelikož ho mám nakoukaný,tak jsem si mohla užít každý detail!! Někde jsem četla, že na podzim by takhle v kinech měli dávat Vetřelce,tak už se těším:-) ()

Pe!eter

Temné hororové scifi, které odstartovalo herní i filmovou sérii a po právu se může slunit na vrcholu svého žánru. Představa že jste na jedný lodi zavřený spolu s takovou bestií, nevíte kde se nachází a může na vás kdykoli skočit navozuje tu správnou horor. atmosféru. Hra o přežití může začít 8) ()

Rust_Francis

V první řadě bych se vysral na kočku, jasný?...Ridley Scott započal novou epochu potvor z vesmíru, o tom není pochyb. Vetřelec je jedním nejlépe provedených filmových potvor jaké vůbec existuje, o tom taky není pochyb. Atmosféra je parádní a nápad byl také výjimečný. Nicméně já pět nedám. Mě osobně tam chyběla nějaká desetinná čárka, aby to dosáhlo toho potencionálního požitkářského vrcholu. Nicméně i tak jeden z nejpůsobivějších sci-fi snímku světové kinematografie. ()

Emperor1

Kupodivu nejvíce mě bavila první část filmu, než se potvora objevila na scéně ... průzkum planety a kosmické lodi, infikace jednoho z členů posádky až po vyklubání, coby nejsilnější scéna snímku. Potom už to je hra na honěnou a na schovávanou, třebaže pořád napínavá. Je to ale velmi kvalitní sci-fi, o čemž svědčí fakt, že i po více jak 30 letech dokáže atmosféra filmu strhnout a to i přes několikero shlédnutí. Tenhle film si zaslouží maximální ohodnocení. ()

fooggyy7 odpad!

Dneska to dávali v TV. Tak jsem se po 30-ti letech podíval. Jenom na tu jednu scénu, co se mi z celého filmu líbila. A to byl ten mladý vetřelec jak vylezl z břicha. Jinak jsem svůj názor na tuto akční komedii nezměnil. I po čase je to jenom americká sračka. Ostatně jako převážná většina US filmů. ()

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

18.10.2023

Režijní legenda Ridley Scott (Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen) má v těchto dnech plné ruce práce s propagací a taky finálními úpravami Napoleona předtím, než jeho velkolepý válečný film s… (viac)

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

22.12.2022

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

17.11.2022

Pětadvacetiletá herečka a vycházející hvězda Cailee Spaeny (Mare z Eastttownu, Zlý časy v El Royale) jedná v současnosti o hlavní roli v chystaném rebootu filmového Vetřelce. Projekt pochází od… (viac)