Votrelec

Keď posádka vesmírnej lode Nostromo odpovie na núdzový signál z pustej planéty, objaví smrteľnú formu života, ktorá sa rozmnožuje v ľudskom hostiteľovi. Posádka musí bojovať o život a zabrániť, aby sa tento tvor dostal na Zem. V réžii Ridleyho Scotta sa predstaví začínajúca Sigourney Weaver. Tento legendárny prvý film v ságe Votrelec vám vyrazí dych! (Disney+)

neoBlast

[Asi tak padesáté zhlédnutí, tentokráte blu-ray] Pokud je jeden jediný film, který si plávoplatně zaslouží HD přepis, je jím Vetřelec. Dávám podruhé za tři roky na čsfd 100 %. ()

Jazzzz

Super film, rok vzniku a kvalita filmu mi absolutně nejde dohromady. Přesto při hodnocení filmu jakožto hororu je mi prostředí vesmírných stanic a lodí bohužel trochu vzdálené. Chápu lidi, kteří považují vetřelce za naprostou špičku, pro mne to však byla vždy spíš taková hodně drsná scifi pohádka. ()

mickyreed

Docela mě tento film zklamal ... dost nelogickej běh děje (dvě postavy musely zemřít při zajišťování chladícího média, které nakonec nebylo potřeba ... musíme najít kocoura, možná kvůli tomu všichni zemřeme, ale hlavně že číča bude žít ....) Kdyby film nakonec skončil takhle: "Ridley Scott chtěl původně mnohem drsnější a pesimističtější konec. Vetřelec měl ukousnout Ripleyové hlavu, posadit se do jejího křesla a jejím hlasem zanechat Zemi vzkaz. Studio s tím nesouhlasilo." - tak bych jej ohodnotil hvězdou navíc, protože bych se nazávěr alespoň totálně posral smíchy. ()

Pavlínka9

Pamatuji si, když jsem Vetřelce viděla poprvé :) Na to se totiž nedá zapomenout :D Několik nocí jsem měla opravdu hodně špatné sny a už nikdy jsem to nechtěla vidět :) S dalšími roky to již bylo o něčem jiném, ale i tak je to pořád pro mě jeden z nejlepších filmů v oblasti scifi/thriller. Sigourney Weaver si tímto snímkem zasloužila několikaletou pracovní jistotu a také popularitu. Vetřelec není pro každého, ale pro mě rozhodně ano :) ()

noriaki

Neexistuje žádný jiný film, který by se mohl pochlubit tak působivým monstrem a atmosférou ryzího děsu, vyvěrajícího hluboko z lidské duše. Námořníci vydávající se z Evropy po moři hledat zlato, koření a nové země, se vraceli se strašidelnými historkami o gigantických obludách, smrtelně jedovatých bestiích jež neopatrného muže zabijí za několik vteřin, nebo vražedných šelmách pro něž jsou lidé jen potrava. V neprobádaných končinách se člověk uchyluje ke svým primitivním instinktům a i neškodné zvíře nahání hrůzu jako sám ďábel. Ridley Scott v divácích vzbudil přesně tyto emoce, a ti se i v důvěrně známém kině cítili stejně, jako objevitel putující v noci exotickou džunglí plnou podivných skřeků. Každý stín mohl znamenat smrt, každý pohyb mohl být skok predátora usilujícího o jejich život. Vyvážená syntéza perfektní kamery, hudby, propracovaných interiérů, prostředí extrémně cizího hlubokého vesmíru a v neposlední řadě tvora vymykajícího se všem zkušenostem a vyvolávajícímu ochromující děs ničící každý náznak vůle k odporu, dala vzniknout hororu, jehož dokonalost nesnese srovnání. ()

bjjoba

na rok 1979 vyborny napinavy film pod reziserskou taktovkou - Ridleya Scotta a hlavnou hrdinkou - Sigourney Weaver, ktory ma viac pokracovani, ktore sa uz len prizivovali na slave prvotneho filmu ()

Kmotr76

Úžasné skloubení sci -fi a hororu. Atmosféra by se dala krájet, hlavně ke konci za hluku sirény při záchraně milované kočky. ()

Bobik9

Uznávám, že v roce 1979 to mohla být bomba, ale když to vidím v roce 2013, tak mi to přijde jako těžká tuctuvina. Mladý Sigourney Weaver, John Hurt a Ian Holm jsou sice velice důstojnou hereckou základnou, nicméně, co se týče příběhu, nejadná se o nic extra. Myslím si, že Ridle Scott udělal jistě lepší a působivější filmy, nicméně jsme velmi zvědaví na dvojku v podání Camerona a trojku od Finchera. Vetřelec má zkrátka takové režiséry, že to musím vidět, i když pro mě tento první díl byl velkým zklamáním. ()

pytlik...

Pch, kam se hrabe přerostlá slintající kobylka na horor, o kterém mu vykládal kolega... Jednou takhle v neděli ráno spokojeně vychrupává v posteli, když ho probudí zvonek u dveří. Jde celý rozespalý otevřít, tam stojí neznámá postarší obtloustlá dáma, která rozpřáhne ruce a zvolá: Miláčku, tak jsem tady! Tak, to byl povinný vtip na úvod a teď už vážně. V ČSSR měl tenhle film premiéru v hlubokém socialismu. Jak mi vyprávěl táta, chodily na něj davy, uvaděčky vždycky zkontrolovaly, jestli má člověk v síťovce náhradní spodní prádlo, tak strašný ten horor byl. Zatímco do kina se trousilo po jednom, z kina se šlo zásadně v houfu, slabí jedinci, ženy a děti převlečené za dospělé, aby se na promítání vmísily, pěkně uprostřed, silní a neohrožení mužové kráčeli po okrajích. A za celou cestu se vyskytly pouhopouhé dva infarkty, když něco zaharašilo ve křoví. No a teď k samotnému ději, vetřelec je fakt fascinující bytostí. Vezměme si jen jeho hospodaření s energií. Když se prokouše ven z onoho prvního nešťastníka, měří jen pár centimetrů, zkrátka jako dítě po porodu. Čili je evidentní, že hostitel nebyl moc vyžraný, vetřelec si z něj moc neukousl. Pak ale najednou během několika hodin vyroste, aniž by cokoli zblajzl, a na druhého nešťastníka už číhá tvor mající přes dva metry. Jako z čeho mohl tak vyrůst? Patrně je to bůh, tvoří hmotu z ničeho. Které fakty o vetřelci mě dále zarazily: 1. Chlapák přes dva metry a piští jak ženská 2. Neobyčejná přirozená inteligence, maminka ho nic naučit nemohla, do školy nechodil a přesto vybil skoro celou posádku a ještě věděl, že se má ukrýt v únikovém modulu 3. Ten mezičlánek - krab - musel být pořádně čistotný, když si členové posádky vzali při jeho pitvání pouze roušky, a ne kompletní atombordel ()

hanagi

První řada hradišťského kina a zhmožděné ruce, jak jsme si je navzájem tiskli. Atmosféra, která dodnes neztratila na působivosti. Silná ženská postava a něco, s čím si nevíme rady. Ten film znám nazpaměť a nikdy se nenudím. Jeho síla není ve speciálních efektech, je v dokonalém budování atmosféry, ve strachu z "neznámého". Proto Vetřelce uvidíme až na konci filmu. A myslím, že bych ho vlastně ani nemusela vidět, protože pak už najednou není tak strašný a je přemožitelný...Alfréd by to rozhodně ocenil. ()

progression

Legendární a kultovní sci-fi horror Ridley Scotta, který ani po 40 letech neztratil skoro nic ze svého kouzla, Důmyslně budovaná atmosféra strachu, skvělé pravidlo, že "méně ukazovat, je v tomto případě dokonce daleko účinnější", vynikající herecké výkony (obzvláště Sigourney Weaver, Ian Holm a John Hurt), nadčasová výprava, triky i hudba. Stále mám v paměti tehdejší atmosféru v přeplněném kině, kde tajemně tichá atmosféra očekávání a strachu byla v klíčových scénách střídána neuvěřitelnými emocemi diváků. I ti, kteří film neviděli poprvé, často nedokázali své emoce ovládnout. "Alien" byl a je opravdu geniální dílo, pane Scott všechna čest. ()

Dreaker.24

vetřelec jako film už nevzbouzí takovou hrůzu jako určitě tehdy na konci sedmdesátek, momenty s děsivou nebo silnou atmosférou např. Klubání, jsou i do dnes stále fungující, když ale nebudu mluvit o té horrorové stránce, tak je to film s nadměrnou kvalitou, kterou má a napořád mít bude. ()

Antek

Geniální studie strachu, jejíž příběhová osnova je až chirurgicky přesná. Obrovská vesmírná loď se spletitými chodbami, hustá atmosféra vesmíru beze hvězd a k tomu nejstrašidelnější monstrum filmového univerza versus nejlepší filmová hrdinka. ()

dANo

Najlepší sci-fi horror všetkých čias. Obdivuhodné je na tom to, že to bolo natočené v čase, keď počítače nemohli tak "ovplyvniť" kvalitu filmu... a tým pádom sú efekty ozaj nadčasové. KLASIKA. ()

Danny F.

Hodnocení mluví samo za sebe. Úchvatný a dokonalý Sci-Fi horor s napětím že by se dalo krájet a dokonalou mimozemskou nestvůrou, která nahání děs a hrůzu. Dnes už kultovní film, který nepřestane nikdy šokovat. 100% ()

Tomesh

Další ze zakázaných filmů mého mladí.. To, že byla tahle klasika umístěna rodiči na black list, mě spíše motivovalo ke zhlédnutí. Čili jako sedmiletej fakan jsem u toho naprázdno střihal nohama pod stolem, obě ruce v pěst a napnutej jako kšandy.. Když to bylo neúnosné zakryl jsem si nenápadně (to, aby si vedle sedící spolužák nemyslel, že jsem úplnej sráč, ale ve skutečnosti byl pochcanej strachy stejně jako já) obličej, ale zvědavost byla přece jenom silnější a já se při následující scéně vždycky málem posral.. Nyní o osmnáct let pozdějc jsem mi do rukou dostal director's cut a věru jsem nelitoval, přestože jsem se už neměl větší problémy s udržením stolice. Kult jak prase.. ()

Brain-D

Jedna z nejnapínajvější atmosfér hororových filmů, kde opravdu /POZOR/ tuhne krev v žilách. Opravdu žádnou extra akci nečekejte, ale začněte se radši pořádně bát. Pěkně si to pusťte o půlnoci a nepřerušovaně se dívejte. Pro mě kult i když jsem byl malej a jedinej horor co jsem v té době viděl a kterého jsem se nejvíc bál. Freddy byl oproti tomu štamgasta z mrkví v ruce ()

BetuSKA

Hodně jsem čekala a taky jsem se toho dočkala. Napětí vydrželo po celé trvání filmu, Sigourney byla opravdu největší trvďačkou a bubák, který se vyrval z břicha vyrostl celkem rychle v bubáka většího a ještě bubáčtějšího. Prostě vyhlášená a potvrzená pecka, kterou ale bohužel neumím okomentovat tak, jak by si to zasloužila... ...... a já věděla, že ta kočka je dost podezřelá. ()

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

18.10.2023

Režijní legenda Ridley Scott (Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen) má v těchto dnech plné ruce práce s propagací a taky finálními úpravami Napoleona předtím, než jeho velkolepý válečný film s… (viac)

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

22.12.2022

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

17.11.2022

Pětadvacetiletá herečka a vycházející hvězda Cailee Spaeny (Mare z Eastttownu, Zlý časy v El Royale) jedná v současnosti o hlavní roli v chystaném rebootu filmového Vetřelce. Projekt pochází od… (viac)