Mafiáni

• Česko Mafiáni (viac)
USA, 1990, 146 min (Alternatívna 140 min)

Réžia:

Martin Scorsese

Predloha:

Nicholas Pileggi (kniha)

Robert De Niro, Ray Liotta, Joe Pesci, Lorraine Bracco, Paul Sorvino, Mike Starr, Frank Vincent, Chuck Low, Catherine Scorsese, Charles Scorsese, Debi Mazar (viac)

Príbeh vzostupu a pádu Henryho Hilla, ktorý už od detstva sníval o tom, že sa stane mafiánom. Robil pre miestnych gangstrov drobné služby až si ho všimol kmotor Paul Cicero a vzal si ho pod svoje ochranné krídla. S pomocou Tommyho a Jimmyho, ktorý sa stáva jeho priateľom a mentorom, spácha úspešnú lúpež, ožení sa a žije navonok pokojným a usadlým životom. Napokon sa však dostane do väzenia a keď ho prepustia, aj napriek Cicerovmu zákazu sa stále viac a viac zapletá do obchodu s drogami... (STV)

Cikinko

Viem že knihy sú vždy lepšie ako filmy , a kedže som film videl a hodnotím plným počtom za skvelú partiu hercov , scénar, hudbu , kostýmy , zápletku , vyvrcholenie a predovšetkým skvele zakomponovaná kamera do snímku , môžem si len predstavovať aká coolová musí byť kniha :) ()

No Remorse

Příběh s pravdivým základem,vynikající výkony herců a celé podání filmu v hávu 60´s let je to pravé pro všechny fans gangster movie ... Každopádně si myslím že si zde přijde na své každý filmový fajnšmekr a obdivovatel kvalitních filmů v podání jednoho z nejlepších režiséru všech dob Martina Scorseseho .Tohle je ganster movie number one.....the best of the best mezi gangsterkami. ()

HrochOch

Geniální film, rychlý, stále originální s tisíci vyšperkovanými detaily a báječným humorem. Kdyby měl dvojnásobnou stopáž, nevěřím, že by mě nudil..Vtipy jako Maurrieho nepadající paruky, dělání kávy před odchodem, příchod v kožichu a neopakovatelný Joe Pesci, který fakt není moc funny - ňuňu pocém. Paní Scorsese je nejlepší mafiánská babička a Ray Liotta badfella. Právě díky Goodfellas a Casinu jsem analyzovala svůj vztah k přehrávání. Když je absurdní, iracionální ale zvráceně důvěryhodné stává se pro mě fascinujícím.Proto bezmezně obdivuju herecké výkony žen v gangsterkách. (ty jejich zadupané charaktery, místy zcela kontraproduktivně rebelující za učelem zachování si špetky hrdosti ) ()

Dinsberg

Film, který srozumitelně dokazuje, že pokud někoho soustavně kopete do prdele, může se stát, že se v nestřežené chvíli otočí a kopne vás do koulí. Přesně tohle pocítila většina ze zúčastněných tohoto příběhu. A jediný vítěz z něj vyšel jako nuzák s lopuchem na zadku. Vůbec je děsná představa, že cholerický zamindrákovaný člověk dokáže a má možnost rozhodovat o tom jak má kdo myslet, žít nebo i umřít. A často takové fatální rozhodnutí začíná hloupým vtipem. A že lidí typu Tommy DeVita není zas tak málo. ()

Peter-1307

Jeden z nezabudnuteľných snímkov z gangsterského prostredia pod taktovkou Martina Scorseseho s top hereckým výkonom Roberta De Nira a Joea Pesciho. Nielen vykreslenie atmosféry, prostredia, opis postáv, ale predovšetkým výborná kamera, zvuk, výprava a strih sú prvkami čo celý tento movie vyzdvihujú ešte vyššie. ()

gicous

Mafiánská sága, která popisuje strasti a radosti mafiánů v Brooklynu. Film vyniká především skvěle zvládnutým příběhem a hereckými výkony. Joe Pesci je v roli Tommyho DeVita naprosto přesvědčivý. Kdykoliv mu ujedou nervy tak mi přeběhl mráz po zádech. Podle mně doposud nejlepší film De Nira a Scorseseho. ()

Phantasma

Spojení Scorseseho a Roberta De Nira fungovalo v minulém století znamenitě. Joe Pesci spolu s filmem Casino na vrcholu, neuvěřitelné výkony De Nira a Raye Liotty a k tomu perfektní mafiánská atmosféra, která je nasáklá do posledního detailu dělá z tohoto filmu jeden z nejlepších ve svém žánru ()

AnnaMae

Dobrej mafiánskej film, ale chybělo mi tam to "něco", co by mě pořádně vtáhlo do děje, co by mě přimělo fandit postavám nebo s nima soucítit, a ne jen sledovat příběh zpovzdálí... ()

donnovann

Tak po po druhém shlédnutí přidávám i tu pátou hvězdu. Trio Niro, Liotta a Pesci je výborný hlavně Pescimu prostě tyto role neskutečně sedí (později ukázal i v Casinu). Pravdivý příběh má drive, vůbec nenudí naopak čekáte jak to celé dopadne. Scorseseho způsob vyprávění a vyjádření brutality mě asi nikdy neomrzí. ()

J*A*M*B*O

Pravý návod ako natočiť zábavnú krimi brutalistiku. Najprv som o filme pochyboval, ale takéto dielo je proste neoceniteľné. Niečo ako Pulp Fiction z dielne Martina Scorseseho. Pri takomto úlete môžte zabudnúť na dlhé beznádejné obkecávanie, tu je hlavným bodom akcia. Je mi jasné, že v hlavnej úlohe s Robertom De Nirom sa to nedá pokaziť, i tak treba pochváliť aj Paula Sorvina a ostatných dobrých hercov. Film má vlastný štýl, vlastný dej a perfektné hlášky. Myslím, že niečomu takému už viac nechýba. Jeden z vrcholných bodov svojho žánru. Dávam 10/10 bodov. ()

Havala

Hodně povedená gagsterovka. Trochu víc mě pobavilo Casino, ale GoodFellas byli také skvělí. Joe Pesci byl samozřejmě výborný. Dělově trošičku roztahané, jinak ovšem vysoce nadstandardní film. Příště o pár minutek zkrátit a bude to na plný počet hvězd. ()

kubilov

Goodfellas představují filmové nebe a jeden z vrcholů tvorby úžasného umělce Martina Scorsese. Nepřekonatelné výkony mafiánské dvojice De Niro a Pesci, trochu slabší, ale přesto ucházející Liotta, krásně plynulé kamerové jízdy, mafiánské prostředí, které nikdy nebylo zobrazeno lépe a samozřejmě i silný příběh o balancování na hraně zákona. Je zajisté pochopitelné, že v různých žebříčcích jde o jeden z nejlepších mafiánských filmů, protože obsahuje všechna správná klišé, bez kterých si lze takovýto film těžko představit. Podplacení policisté, hlavní hrdina se zaplete s drogama, občas někdo někoho odpráskne, ale všichni jsou jedna velká rodina. I když film možná postupem času ztrácí dech a vyčpí v pro někoho možná nesympatický konec, tak za geniální první polovinu a celkově jeden z nejlepších filmů v žánru, který miluju, nemůžu nedat plný počet. ()

B_Dup

Henry Hill byl v mládí chlapec, který si chtěl žít po svém, neměl rád mantinely ani hranice. A pokud někdo, jako je on, žije v prostředí, ve kterém vládne italská mafie, není těžké nechat se strhnout zvědavostí a touhou po zcela jiném způsobu života. Jenže každa idyla jednou končí, tady to vše začne zapletením se do obchodu s drogami, jež s kdysi obávaného chráněnce Paulieho udělají pouze paranoidní trosku. Scorsese výborně zmapoval život gangsterů v New Yorku od 50. let 20. století, kvalitu zaručuje rovněž herecké obsazení. Postrádal jsem však trochu více napětí, zvlášť v momentech, kdy by bylo dosti žádoucí - např. v závěru po smrti Tommyho. Taktéž mi příliš neseděl český dabing. ()

Guran

Film se mi líbil. Má děj a výborné herecké obsazení. Film, který vám bude připomínat známou českou hru Mafii II, protože hra je tímto filmem hodně inspirovaná. Film vám ukáže, jaký je život mafiánů, že i největší přátelé se můžou podrazit a hlavně život takového mafiána. Snímek se mi líbil a určitě se na něj budu chtít dívat i vícekrát. Martin Scorsese je vynikající režisér, který je na tuto práci opravdu talent. Moc pěkný snímek. ()

MFloyd

Pro většinu lidí Kmotr, pro mě je ten nejlepší mafiánský film právě tento, opravdu skvělý kousek. Mohu vidět vícekrát, neomrzí. U kmotra jsem měl problém s rozvláčností, tady ne. ()

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

02.12.2022

Robert De Niro opět jako mafián

Robert De Niro opět jako mafián

17.08.2022

Studio Warner Bros. Discovery oznámilo svůj první původní film schválený po převzetí ředitelem Davidem Zaslavem, a nebude jím nic menšího než další gangsterský opus s Robertem De Nirem (Taxikář,… (viac)

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino

26.07.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Včera totiž zemřel také druhý slavný charakterní Paul Sorvino. 83letý veterán, známý pro hraní silných urostlých typů mužů, zemřel přirozenou smrtí ve svém domě… (viac)

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta