Gangy New Yorku

• Česko Gangy New Yorku (viac)
USA / Taliansko, 2002, 166 min

Réžia:

Martin Scorsese

Hudba:

Howard Shore

Leonardo DiCaprio, Daniel Day-Lewis, Cameron Diaz, Jim Broadbent, John C. Reilly, Henry Thomas, Liam Neeson, Brendan Gleeson, Gary Lewis, Stephen Graham (viac)

Film Martina Scorseseho Gangy New Yorku se odehrává v 60. letech 19. století na jihu Manhattanu. Občanská válka je v plném proudu a Amerika stojí na pokraji chaosu. Pro chudé obyvatele New Yorku to však není jediná válka - druhá se odehrává přímo v ulicích za jejich okny. Jejich domovem je čtvrť Five Points - jedna z nejchudších čtvrtí v celé Americe, která je sužována neustálými boji mezi znepřátelenými gangy, usilujícími o nadvládu v ulicích. Čtvrť plná bídy a zločinu, která se stala magnetem pro aktivity podsvětí. V tomto období nespoutané kriminality a korupce v nejvyšších kruzích městské správy se odehrává příběh mladého irskoamerického přistěhovalce Amsterdama Vallona (Leonardo DiCaprio). Ten se po patnáctiletém pobytu ve vězení vrací do Five Points, aby zde pomstil smrt svého otce, kterou má na svědomí mocný šéf protipřistěhovaleckého gangu William Cutting, přezdívaný Bill the Butcher (Daniel Day-Lewis). Amsterdam ví, že prvním krokem ke splnění jeho úkolu je průnik do užšího okruhu Billyho přátel. Potíže se ale stupňují, když se seznámí s tajemnou kapsářkou Jenny Everdeane (Cameron Diaz), jejíž dokonalou samostatností a nepřehlédnutelným půvabem je okouzlen. Jenny má však také svou minulost, což nečekaně zkomplikuje jeho plán. Amsterdamova cesta se postupně mění v boj o osobní přežití a nalezení útočiště pro jeho lid. Během velkých pouličních bouří v roce 1863, které se staly nejdramatičtější kapitolou v dějinách amerických městských nepokojů, dosahuje jeho zápas s osudem svého vrcholu. (oficiálny text distribútora)

Dudys41

Jednou nahoře, jednou dole. Tak jsem se cítil pocelý film. Precizně roztahané slabší dílo od Scorsese, které díru do světa rozhodně(teď už) neudělalo. Na druhou stranu, buďme rádi za každý film, který se odehrává v 19. století, protože v dnešní době, se jich moc nedočkáme. Zpátky k filmu. Největším tahákem filmu nebyl Amsterdam Vallon (DiCaprio), ale jeho sok "The Butcher" (Daniel Day-Lewis). Neuvěřitelně charismatický padouch, u kterého jsem hltal každé slovo. Jeho herecký výkon bych zařadil mezi ty nejlepší, co jsem měl možnost zatím vidět. Čím mě tenhle film zaskočil, byl rychlý konec Neesona. Jsem si jist, že on by tento snímek pozdvihl zas o něco výš. Za zmínku taktéž stojí většinou hudba po boji, která mi připomínala hudbu z Pána Prstenů. Pro jistotu jsem projel další komentáře a opravdu jsem nebyl sám :-) Gangy New Yorku nejsou špatným filmem, ale svým kolísáním a zbytečným natahováním mě nutí o něco snížit hodnocení. 70% ()

phoenix9

Scorsese a jeho slabšia chvílka. Určite nie pre nič-za nič nezískal ani jednu z 10 nominacií. Aj keď , za výpravu a kostýmy , by som mu tie sošky predsa len dal. Musím pochváliť ešte hercov DiCaprio a Day-Lewis to zahrali dobre. To kvôli čomu nedám vyššie hodnotnie , je celkový dej a stopáž. Okrem jednej polhodinky , ktoréj by som dal , tých 5 * , tak ostatné bolo za tri , ale zlý film to určite nie je , a stojí za pozretie...65 % ()

Sumichalek

Jedna hviezdička za to, že sa to tak možno stalo. A že to možno naznačuje aká doba bola. Inak je to ale nemastné neslané. V podstate o ničom. ()

Suly

Vzhledem k tomu, že si většinou před shlédnutím flmu nečtu ani popis na ČSFD, očekávala jsem žánrově něco úplně jiného. Snímek mě ale mile překvapil - od netradičního námětu přes kostýmy, kulisy, dějové zvraty a mnoho dalšího až po brilantní herecké výkony. Od začátku až do konce filmu jsem se ani na chvíli nenudila a napjatě jsem čekala, jak to celé dopadne. Jasných pět hvězdiček a ihned putuje do oblíbených! ()

Daumatin

Nemastný, neslaný, jednorázový historický film v ktorom máte pocit až na pár okamihov, že sa tam nič nedeje a ono sa tam fakt nič nedeje. Nuda od začiatku do konca pričom ani herci to nezachránili. Celé to na mňa pôsobilo neoriginálne a aj ta pomsta bola tiež zvláštna a bez výraznejšieho momentu. Dávam *** za Dicapria a režisera Scorseseho, inač je to zatiaľ najhorší film od Martina Scorseseho a pre mňa aj trochu zbytočný a preceňovaný. ()

J.Trinity

10 nominací na oskara a ani jedna neproměněná, to dokáže naštvat. Ale aspoň jedna mohla být, a to za hlavní roli. Daniel Day-Lewis se do své role, role řezníka naprosto vžil a po celou dobu filmu exceloval nad všemi ostatními. ()

Frufru07

Za mě nejmíň povedený film od Scorseseho - jinak mého oblíbeného režiséra. Daniel D-Lewis jasně převyšuje DiCapria - teprve v pozdějších filmech se DiCaprio rozehrál. Velkolepá výprava, pár dobrých momentů - ale celkově slabé. Moc jsem nepochopil jsem tu linku (možná to mělo být ta hlavní myšlenka) o občanské válce, přistěhovalcích a promluvě k bohu na konci (každý se modlil ke stejnému bohu, nicméně každý po svém a s úplně jiným cílem) - nebylo to tam dobrě rozvedené. Hodně motivů se u Scorseseho opkauje - nemůžu si pomoct, ale třeba novější film The Departed mi v mnohých věcech přišel velice podobný (osobní pomsta) Žádné emoce to ve mě nevyvolalo (kromě těch naturalistických násilných scén) - 2 dny po zhlédnutí už si na film pořádně nevzpomenu ()

mato331

Čo vznikne, keď na malý kus mesta napcháte tri prdele nevzdelaných Írov bažiacich po americkom sne? Presne tak, všetko, len nie americký sen. A keď Írom nezačali padať pečené holuby do papule a v rieke netiekla whiskey, usúdili, že je na čase vziať si to. A od koho? No predsa od Írov, ktorí tam prišli pred nimi. Tí sa ale nemienili svojho ťažko nakradnutého (eh, zarobeného samozrejme) majetku vzdať a tak to pravidelne končilo pouličnou vojnou. Svoj americký sen tu žije aj mladý Ír s krycím menom Amsterdam, túžiaci po pomste za vraždu svojho otca. A tak sa bez váhania pridá do jedného z gangov a začne kuť pikle. No nebude to mať ľahké, zvlášť keď sa mu do cesty pripletie mimoriadne sexy Cameron Diaz a menšia nepríjemnosť dnes známa ako Americký Občiansky Džihád. ()

MirecRKK

super film bal som sa dlzky ale nenudil ani sekundu, dobry plynuly vyvoj deja, skoda toho zaveru ten mi prijde uponahlany a to co sa budovalo viac ako 2 hodiny znicene SPOILER, ten zasah armady na konci uplne nanic mali si to tak ako aj na zaciatku rozdat tie gangy to by bolo ovela lepsie ale aj tak musim dat 5* ()

babuca

Napriek tomu, že film sa tvári veľmi luxusne, prepracovaný fakt do detailov / oblečenie postáv, interiéry aj exteriéry / s výborným hereckým obsadením .... u mňa to nezanechalo žiadny extra pocit, pocit ktorý opätovným vzhliadnutím chcem zažiť znova. Prvá polovica filmu z môjho pohľadu veľmi nudná, potom sa to zlepšuje ale ... iba 65%. ()

karelondatra

Podle mého je na filmu v prvé řadě vidět "ruka opravdového profesionála". Cit pro věc, atmosféru, kostýmy, scény, míru herectví. Díky tomu film nepůsobí přehrávaně, béčkově, a to bez ohledu na to, co se v něm děje a o co jde. Má prostě správný kabát, díky němuž se na něj dobře dívá. Za mě spokojenost, aniž bych zároveň byl nějak vyloženě uchvácen. ()

Rhaegar

Dlouhé a prázdné. Což o to vizuálně to vypadá nádherně. Kostýmy, kulisy, všude davy lidí, špína, ale i lesk. Bohůmžel příběh je slabý na to aby utáhl tak dlouhý film. ()

JC_Gucci

Kostýmy, kulisy, herecké výkony, vše od epických bitev, až po malé detaily v každém záběru, to vše je v Gangách New Yorku na jedničku. Vůbec nevadí, že si film s historickou akurátností moc nelámal hlavu. Díky tomu, že události, prostředí i postavy jsou historií inspirovány se podařilo ve filmu zobrazit atmosféru tak hutnou, že při sledování máte pocit, že jste tam, v New Yorku 19. století a slyšíte veškeré zvuky, cítíte všechny pachy, vlasy máte okamžitě mastné, cítíte se špinavě a nejradši byste někomu dali do držky. Co komu záleží na tom, že támhleten barák tam už v tomto roce nestál a že tyto dvě postavy se o pár let minuli a v reálu se nikdy nepotkali. To všechno opravdu tvoří unikátní zážitek ze sledování, který bych komukoliv doporučil a sám se k němu určitě zas někdy vrátím. Bohužel je to jeden z filmů, který při každém shlédnutí znovu přinese zklamání. Přes to všechno skvělé, co v tomto filmu je, se lehce zapomene na to, jak moc nudná je hlavní dějová linka a jak nekonečně film působí. ()

peproch

Velmi dlouhý, výpravný film a vyprávěný film, snažící se dohledat, jestli násilí neleží v původu NY, jestli není předitalské. A je, a je příšerné. ()

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

21.06.2017

Kdyby se dával dohromady seznam nejlepších žijících herců, stoprocentně by na něm nechyběl Daniel Day-Lewis. Šedesátiletý držitel tří Oscarů je legendou, která do svých rolí dává úplně všechno, a… (viac)

DiCaprio krutým zabijákem

DiCaprio krutým zabijákem

12.08.2015

Gangy New Yorku, Letec, Skrytá identita, Prokletý ostrov a Vlk z Wall Street. Pětice společných filmů Leonarda DiCapria a Martina Scorseseho je impozantním odkazem, který se již brzy rozšíří o šestý… (viac)

Slávni režiséri pre UNICEF

Slávni režiséri pre UNICEF

02.05.2005

Štúdio MK Film Productions za podpory medzinárodnej organizácie UNICEF nakrúca poviedkový film ALL THE INVISIBLE CHILDREN, ktorý bude pozostávať zo siedmych krátkych filmov od rôznych režisérov, z… (viac)