Vlkochodci

(festivalový názov)
  • Česko Vlkochodci (viac)

Mladá zaučující se lovkyně se s otcem vydává do Irska, aby tam pomohla s vymýcením poslední vlčí smečky. Vše se ale změní, když se spřátelí se svobodomyslnou dívkou ze záhadného kmene, o němž se říká, že se v noci proměňuje ve vlčí smečku. (Apple TV+)

(mOnkey)

Tomm Moore a jeho tým to opět dokázali. Emocemi doslova nabitý biják s překrásnou animací a hudbou. Jen mi přišlo, že se tam toho nestihlo stát tolik, kolik bych si přál, protože mi to hrozně rychle uteklo. Čistá filmová radost pro všechny generace. 85% ()

M.i.k.e

moje první stekání s Moorem a dobrý.Pěkná a stylová animace,dobrý - byť ne zrovna objevný příběh - ve kterém fungují primárně ony fantasy prvky.Konec se sice dal očekávat,ale na síle mu to neubralo.I když nemám zrovna v lásce tyhle emoce ždímající pohádky a nejsem si úplně jistý,že děti budou vnímat ten přesah,tak pro tvůrce palec nahoru...70% ()

honajz2

No... na jednu stranu se mi ten příběh a námět samotný hodně líbil, vlky jsem měl vždycky rád, takže tenhle film pro mě teoreticky byla "sázka na jistotu", pak to taky má slušnou atmosféru až na prvních 30 minut, líbila se mi i animace, jenže zase na druhou stranu mě to v některých prvcích dost iritovalo. Postavy jsou moc jednostranné (jakože buď jenom kladné nebo jenom zlé) i na pohádku. Pak mi taky vadilo to občasné střídání formátu obrazu nebo použití split-screenu, protože se to pak tváří jakože umělecky a i když to nějaký význam má, stejně se mi to sem vůbec nehodí. A nějaká mytologie nebo aspoň pořádné pozadí za tím vším by se taky hodilo, protože proč už jsou ti "vlkochodci" jenom dva se nedozvíme, z jakého důvodu si Lord Protector SPOILER jednoho z nich vězní na svém zámku KONEC SPOILERU se taky nedozvíme a takových otázek mám i víc. Jo, a troše toho citového vydírání se to taky samozřejmě nevyhnulo, to už je asi u Moora klasika, nicméně ačkoli se mi Vlkochodci líbili, neoslovilo mě to natolik silně, jako Píseň moře. Navíc tady těch mínusů taky zrovna málo nemám a víc jak slabé 4* dát prostě nemůžu. ()

Streeper

Nádherná animace, opravdu jsem si užívala tu jednoduchou animaci, žádnou 3D a počítačově vyumělkovanou, tohle bylo vizuálně opravdu kouzelný. Příběh byl krásný, zajímavý, fantasy. Zajímalo by mě, jestli je to třeba podle nějaké legendy. Musím ale říct, že mi bylo trochu jasné jak to dopadne, nebo myslela jsem si to a přesně tak to dopadlo. Je to ale hlavně film o přátelství, loajalitě, kouzlech a náboženství a je to opravdu moc krásný příběh. ()

C0r0ner

Nejslabší Moore, což ovšem pořád ještě zdaleka neznamená čtyři hvězdičky. Jediná trvalá konkurence Pixaru ohledně animáků, perfektní stylizace, příběh, prostě všechno, co od tohohle nenápadného Ira chceme a potřebujeme. Nádherná pohádka, která snad musí chytnout každého. 95% ()

Topco

Animák roka 2020 (áno, lepší než pixarovská Soul), ktorý som si v priebehu sviatkov pozrel celý natešený aj druhý raz. Šťavnaté postavy s uveriteľnými konfliktmi + krásna, neopozeraná animácia: oblé, hravé obrysy lesa sú v kontraste s ostrými, hranatými tvarmi mesta. SPOILER: ak by to malo aj záverečný prvok tragiky, idem do plných! ()

Cheeter

Pokud to vezmu čistě po příběhové lince, tak tu máme takový klasický příběh soupeření člověka s přírodou, jako v Princezně Mononoke. Pokud ale vezmu v úvahu tu animaci, tak to bylo skvělé. Ta zde dělá obrovskou přidanou hodnotu. Navíc tu nezabijí Seana Beana. Ne vážně, v době kdy je 3D animace něco hodně běžného si dát práci a stvořit toto, to chce klobouk dolů. A díky tomu tento snímek vybočuje z řady! ()

zette

Pred zhlednutim me vubec nenapadlo, ze bych mohl hodnotit za plny pocet. Velmi prijemne prekvapeni. Uz dlouho jsem nevidel tak hezkou pohadku s krasnym pribehem a oku lahodici animaci. Moc povedene! ()

campix

Tomm Moore to dokázal i napotřetí. Wolfwalkers jsou dalším jeho dílem, které perfektně snoubí mýtickou atmosféru s kouzelnou a neprvoplánovou animací. Krásný mix jak pro děti, tak pro dospělé, kterému nechybí sympatické i zábavné postavy a najde se tu i smysluplné poselství. Zajímavý je ten neodbytný pocit, že tady to nemusí vůbec dobře dopadnout, to jinde úplně není, protože víte, že se z toho hlavní hrdinové po nějakých problémech vysekají. Čekám, že Wolfwalkers zabodují, protože žádný takhle dobrý animovaný film letos nevznikl. ()

forsythia

Ach a opět ach. Zase jedno obrovské animované kouzlo. Opět fantastický příběh dětské odvahy, přátelství a hypeprotektivního rodičovského nepochopení s velkolepou katarzí v závěru. Oživlé mýty, které mají tolik co říct i dnešním lidem, jen kdyby naslouchali. ()

alchac

S předstihem o celou britskou flotilu nejlepší letošní animák! Asi tedy nejen letošní, ale dost možná až nazpět k předchozímu počinu Kellsovců. K irsko-anglickému přátelství snímek sice asi příliš pozitivně nepřispěje, nicméně i ortodoxní brexitér by snad měl ocenit jako vždy úžasné výtvarno s lahodně rozházenou perspektivou a milovníci psovitých šelem by měli být přímo v extázi (např. takový já). A kreslenému Šónovi to celkem seklo, měl by se nechat takhle animovat častěji. Byť tu měl zase part mírně laděný do Borového Mirka. ()

filmmovier

Nejlepší animovaný film minimálně posledních deseti (spíše více) let. Nejlepší film Tomma Moora. Krásné, atmosférické, úžasně dobové, napínavé, dojemné a ještě jednou krásné. Absolutní klenot po naprosto všech stránkách. Jestli Oscara zase dostane nějaká pixarovka, tak to bude nefér víc, než kdykoliv předtím. Vlkochodci jsou skvost a minimálně letos opravdu nemají sebemenší konkurenci. 100%. ()

UhLee

(8,5/10). Překrásná pohádka s obrovským srdcem. Uhrančivá a neobyčejná animace tento neopakovatelný animovaný zážitek akorát umocňuje. Fakt jsem si tuto pohádku Apple moc užil a jsem rád, že dostávají šanci i takto originální projekty. Vůbec se nedivím tomu, že byl tento film zvolen nejlepším filmem roku 2020. Za mě by to asi nevyhrálo, ale mezi animáky, by to bojovalo s Duší o první místo. Hudba byl taktéž nádherná. Fakt hluboká a krásná pohádka, která je parádní i pro děti - na rozdíl třeba od zmiňované Duše. Za tohle má u mě Apple bodíky navíc. ()

Lachtaan

Irský mistr animace je po odmlce zpět s dalším představením čarokrásné irské přírody, hudby a hlavně mytologie. Mou pozornost si Tomm Moore získal už kdysi Brendanem, utvrdil ji Písní moře a pozvedl na novou úroveň Vlkochodci. Snad se dalšího kousku z jeho vymazlené tvorby dočkáme dříve než zase za 6 let. [viděno na Apple TV+ 12.12.2020] ()

hroubek

Moc krásný animovaný film. Hodně mi to sedlo. Jak poetikou, tak i dospělejším vyprávěním a prostředím. Je to velmi originální, hravé a netradiční. O to více si filmu cením a užíval jsem si jeho vizuální pojetí (ty scény a barvy jsou pastva pro oči). Totéž platí i pro soundtrack, který má v sobě hloubku a výborně dotváří dané scény. Předchozí film režiséra Tomma Moorea Píseň moře mi sedl o trochu více, ale ani zde jsem neodcházel zklamaný, jelikož Moore je výborný vypravěč. To co nám dokáže Moore říkat jednotlivými scény je jedna velká filmová radost. Dost tomu pomáhá specifická animace, hrátky s vyprávěním a střihem, a v neposlední řadě skvělá režie. Film je trochu předvídatelné, nicméně nás stále drží ve strachu o postavy. Nic není, tak jednoznačné a i postavy mají více vrstev a jejich činy jsou logické. Sedlo mi, že je to temnější a i drsnější a krásně to ukazuje dobu a místo, kde se příběh odehrává. Prostě filmová lahůdka, kde mě jen něco málo chybělo, abych byl úplně spokojený. Vlkochodci jsou výborný animovaný film a já ho jen doporučuji. ()

sskrblik

Do třetice všeho dobrého. Tomáš Můra servíruje nikoliv pivo Kilkenny (zabili Kennyho parchanti), nýbrž jednoduchý mystický příběh o jednom lese v blízkosti města Kilkenny a jeho vlčích obyvatelech. Vizuálně působivé filmy byly už i předešlé snímky, zde bych řekl, že si více hraje s prostorem, světýlky a animací. Spoustu scén by bylo hodno plakátu či nějaké tapety. Ačkoliv se nejedná o nikterak komplikovaný děj, tak je skutečně krásně vykreslen a to doslova a do písmene. Ze všech třech dosavadních filmů shledávám tento nejlepší a trochu mě to připomínalo Mijazakiho (ať se vám to líbí či ne) - jen pro mě s lepším vizuálem. ()

LEGACY

Takové čarovné, pradávně aktuální propojení člověka, zvířete a přírody. Je tak velký rozdíl jestli jednáte ze strachu, či z lásky, je takový rozdíl jestli jste ochočeni, nebo divocí - volní. Tohle dalo zavzpomínat na něco z Mononoke, něco málo z Rebelky a v konečném důsledku jedno oko nezůstalo suché. Lord Protector a písně od divoženky Aurory, která by v lecčem mohla být předobrazem těchto Wolfwalkers byla jen třešnička na dortu ... jednoho úžasného rána, kdy jsem šel do práce později. Být Townie nebo Wolfwalker? Or c'mon, no competition. P.S. Pozorní diváci znalý o britské reálie potěší rovněž Robin Goodfellow. ()

Mr.Dogman

The themes of matriarchal kin reinforced by the frequent use of mantra-like imagery is truly beautiful and heartwarming. Much needed for the other, devastating theme: one of destruction, blind leadership and solitude. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů