Vlkochodci

(festivalový názov)
  • Česko Vlkochodci (viac)

Mladá zaučující se lovkyně se s otcem vydává do Irska, aby tam pomohla s vymýcením poslední vlčí smečky. Vše se ale změní, když se spřátelí se svobodomyslnou dívkou ze záhadného kmene, o němž se říká, že se v noci proměňuje ve vlčí smečku. (Apple TV+)

CaptainCzech

Co se týká animace, tak je tenhle snímek opravdu osvěžující a naprosto jsem si ho užíval. Příběh bohužel není až tak silný jak jsem očekával a postavy mi vůbec nesedli. Jednooký král mezi slepými je pro mě Robin, která ve mě dokázala probudit emoce (od nespokojenosti s její retardací až po pochopení) a pak nemůžu opomenout nábožensky fanatického záporáka, který hrdě bojoval až do samého konce. I když je tu cítit potenciál pro překvapení diváka, tak se to bohužel vše strhne ke klasickému klišé, které očekáváte (je to tu několikrát). I přesto, že to beru jako bajku nebo pohádku, tak podle mě nadhodnocený snímek, u mě solidní 3* ()

brunnerka

Tak moc bych to ráda viděla na velkém plátně! Mám moc ráda Moorovu Píseň moře, tento film mě taky nadchl. Hudba, animace i poutavý příběh o kamarádství dvou děvčat, která vyrostla v odlišném prostředí. Je to nádhera. ()

strikeman

Další nádherná pohádka pod taktovkou Tomma Moora, která, jak je u něj dobrým zvykem, oplývá nejen stylovou animací, ale taktéž poutavým příběhem... 90% ()

franzkfk

Osobitostí samozřejmě pořád za pět, ale scénář je velká bída. To opravdu zde nikomu nevadí téměř identická koncepce jako je u Brendana? Vzhledem k tomu, že se jedná o alegorický příběh, je možné v něm najít vícero paralel, než jen narativní konstrukci. Připadá mi to jako tvůrčí faux pas. ()

geek.ondra

Téměř totožná nadhodnocená ptákovina jako loňský Kraus. Krásná animace a jinak nic co by stálo za povyk který se kolem toho tvoří. 6/10 ()

Torgal

Na poetiku Moorových filmov som sa naladil až na tretí pokus, lebo jeho predchádzajúce dva počiny (Secret of Kells a Song of the Sea) ma nechali chladným. Tentokrát okrem jedinečného výtvarného spracovania prvýkrát pomohol aj príbeh, ktorý je rozprávkovo jednoduchý, ale pritom napínavý a osadený sympatickými postavami (hoci “otec” je s tou svojou pokorou skoro celý film ako guľa na nohe hlavnej hrdinky, v závere potom ale o to viac vynikne). 8/10 ()

mi-ib

Příběh bych hodnotil spíš na 3*, ale za originální výtvarné ztvárnění a pár dobrých nápadů přidám ještě jednu hvězdu navíc. ()

AloeB

Sean Bean prostě přestává mít štěstí na role, které umírají. A to mohl dabovat Lorda Protectora, takhle je to nevyužitý potenciál. Nutno však říct, že jde o výtku, protože Wolfwalkers mají možná vše, jen ne chyby - nadneseně řečeno. Příběh není nic nového, tradiční střet dvou naprosto neznámých světů, obvykle civilizace a přírody. Už i deset let zpátky v Avatarovi to bylo ohrané, ale jestliže u něj se omlouvá, že prim u něj hrálo vizuální zpracování, tak v případě tohoto filmu to platí ne dvojnásob, ale minimálně desetkrát tolik, protože, jak už je u perfektního Tomma Moora tradicí, je jeho nejnovější irské obrazovým skvostem, který bych si nejradši nechal celý natisknout a vyvěsil po chodbě, protože podzimně laděná kombinace barev, doslova umělecký styl kreseb, odlišný obraz světa vlčíma očima a osobité ztvárnění keltského folkloru dělají z obyčejného animáku výjimečný snímek, na který bych jen nerad zapomněl. ()

Kalimero13

Krásný, na animáky neotřelý vizuál, charismatický dabing, mainsong, co se zažere a v neposlední řadě důležité poselství, které je třeba neustále opakovat. ()

FeriusParfax

Jelikož animáky moc nevyhledávám, tak jsem tento film velmi dlouho odkládala. Včera na něj ale přišla řada. Dost dlouho mě to hodně nebavilo. Ale příběh se stával čím dál milejším a krásnějším. Jestliže nemáte srdce z kamene, tak vás pohádka krásně rozněžní. Naprosto dokonalý byl taky dabing postav, který se příjemně poslouchal a pěkná hudba. Pejsci a vlci jsou moje srdcovka, takže nakonec se film vyšplhal velmi vysoko. Moc příjemné a milé pokoukání na přátelství, zajímavou animaci, neotřelý nápad a roztomilé pejsky. ()

Khalia

Tak tohle asi nemá chybu. Prostě moje krevní skupina po všech směrech. Pochybuji, že by mě Tomm Moore mohl někdy zklamat. Pokud milujete Tajemství Kellsu a Píseň moře, tak doporučuji, tohle je pro mě ještě o kousek výš, snad kvůli těm vlkům. :) ()

Hellierer

Nejlepší film tohoto roku. Tomm Moore opět dokazuje, že jakmile na něčem pracuje, tak si můžeme být jisti, že to rozhodně stojí za pozornost. Audiovizuál je zde natolik vypiplaný (ostatně jako v dalších dílech tohoto autora), že na něj jednoduše nestačí slova. Díkybohu se ale tato geniální forma nijak negativně nepodepisuje na obsahu. Příběh zde má totiž neskutečně velké srdíčko, přičemž je nabitý silnými emocemi, špetkou humoru a samozřejmě i notnou dávkou správného fantasy dobrodružství. Pokud z roku 2020 máte vidět jediný film, tak je to tenhle. ()

Mouchal

Krásná pohádka o přátelství. Na animaci je nutné si zpočátku trochu zvyknout, ale v moment kdy se na scéně objeví Robyn, je to skvělá pohádková jízda. Po chvilce si animaci i zamilujete a některé pasáže jsou opravdu nádherné. Film je trochu předvídatelný, ale to určitě nekazí zážitek a celkový dojem. Určitě všem doporučuju podívat se na tuto dospělou pohádku, která je jedno z příjemných překvapeních roku 2020. 85% ()

haWranka

Jsem ohledně hodnocení hodně rozpolcená. Moc se mi líbí prostředí a kultura Irska, hudba ke krásná a ta animace, ta je prostě nádherná! I nápad tvůrci měli pěkný. Bohužel děj se rozbíhá pomalu a je celý velmi předvídatelný a zbytečně natahovaný. ()

E lan

Jak hezký příběh, jak povedená jednoduchá až okouzlující animaci jakoby ze staré školy. Přidejme britskou mluvu z doby dávné a máme tu hodně povedený animák, především pro dospělé, kteří rádi sní. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů