Vlkochodci

(festivalový názov)
  • Česko Vlkochodci (viac)

Mladá zaučující se lovkyně se s otcem vydává do Irska, aby tam pomohla s vymýcením poslední vlčí smečky. Vše se ale změní, když se spřátelí se svobodomyslnou dívkou ze záhadného kmene, o němž se říká, že se v noci proměňuje ve vlčí smečku. (Apple TV+)

Likan7

Tomm Moore je jeden z nejzajímavějších režisérů současnosti. Sice se na jeho předchozí filmy teprve chystám, ale podle komentářů jsou minimálně stejně tak dobré jako Vlkochodci. A Vlkochodci? To je vizuálně nesmírně podmanivá, krásná pohádka. Animace si vás podmaní hned v prvních minutách, a i když si na ní postupem času zvyknete, je stále nádherná a při scénách, kdy vlci jen běží po lese, budete mít chuť to vrátit a vidět to znovu. Jenže Vlkochodci fungují i po ostatních stránkách. Film zručně balancuje na hranici mezi čistou pohádkou a fantasy, má zajímavé postavy, skvělou hudbu a funkční příběh, kterém si nejste jistí, jestli to opravdu skončí tak, jak byste čekali. Film pro všechny, a také film, který se dost možná bude všem i hodně líbit. Skvělý. ()

Voyer

Krapet mongoloidní princezna Mononoke, ve které polovinu dialogů tvoří provolávání "nooo", což začne být časem dost otravné. Je to prostě pro děcka. ()

Flory14

Tvorbu Tomna Moore jsme doposud neznal a mohu jen litovat. Wolfwalkers je úžasný, originální a svěží animák který se jen tak nevidíl. Prvně se musím vyjádřit k 2D kresbě. Zprvu jsem nebyl z nápadu nadšen, bál jsem se že mě to bude rušit ale naopak mě to nadchlo. Animace je opravdu krásná. Při sledování jsem měl spíše pocit že koukám na dětskou knížku a s kombinací barev irského podzimu, byl každý záběr oku lahodící. Tvůrci na Vás chrlí jeden nápad za druhým ( stíny, malby či duchové) Příběh mi totálně sedl. Irská mytologie spojená s přírodou a vlky? No hltal jsem každý nápad. Linka hlavní hrdinky je inspirativní, fandíte jí i jejímu zlomenému otci, který je spíše tragická postava ( což příběhu dodá na vážnosti). Animák který dokáže občas i překvapit, je určen i pro dospělé a krásně se na něj kouká. Bavili mě i malinké náznaky historie, kde jsme mohli vidět jak se asi Irčané cítili když je Angličané obsadili. Irská hudba je už jen třešnička na dortu. Snímku nemohu nic vytknout, rád si ho někdy pustím znovu a jsem rád že se letos, po dlouhé době, opět fantasy předvedli. Pět hvězd se posílá s radostí. ()

Maniik88

Je to krásna a originálna rozprávka z prostredia Írskej mytológie. Hoci je to kreslené na dnešnú dobu trochu moc jednoducho, má to proste svoje čaro a napr. premena na vlka a zobrazenie jeho zmyslov bola úžasná. Super je dabing postavičiek s krásnym Írskym a Anglickým prízvukom. Film je moc pekný a zvládnu ho pri trochu strachu aj deti. Záver bol moc cukrový až moc happy endový, že sa to až nehodilo k tejto rozprávke, to jediné u mňa strháva bod. A záverečná hudba, moc pekné. Pieseň mora mi už moc neutkvela v pamäti, no Wolfwalkers sa mi páčili viac a budem si ich pamätať dlhšie a rád si pozriem aj znovu s dabingom a deťmi. ()

Mkartaylas56

Podobně jako loňský netflixovský Klaus se Vlkochodci zjevili takřka z ničeho nic a opět jde o skutečně výjimečný film. Je neskutečně nádherně naanimován v dosti specifickém a v této době již opomenutém stylu, kdy vše vypadá jako ručně malované výjevy z obrázkové knížky a zároveň je v ní spousta nápaditosti a kouzla. Spolu s vizuálem film neskutečně táhne hudba, jenž má v sobě mix fantasy a středověkých prvků, které jdou navíc ruku v ruce s irskými tradičními tóny a společně s animací utváří extrémně pohlcující a nezaměnitelnou atmosféru, která se ve vás bude nést ještě pěkně dlouho po shlédnutí. Kromě toho se ale povedlo naprosto bezchybně obsahové zpracování, které nabízí jak výborně napsané postavy, které si stačíte zamilovat už během prvních chvilek, tak i scénář, který předvedl nervydrásající, ale zároveň dojemný příběh obalený do poutavé fantasy tématiky a odehrávající se ve světě, který bych moc rád prozkoumal více. Jak je teda asi vidno z toho, co jsem napsal, tak Vlkochodci (mimochodem stejně, jako na začátku zmíněný Klaus) si mě neskutečně získali, opět mohu do svého výběru nejlepších filmů roku zařadit animák, co s přehledem zavírá pusu mainstreamové tvorbě a já jen doufám, že po zásluze shrábne veškerá možná ocenění a že si získá srdce co největšího počtu z vás. ()

PajinkaKox

Naprostý klenot - jak obsahem, tak zpracovíním. Hned mě zaujala krásná a nezvyklá animace, která si krásně hrála s rysy postav a která přesně vystihla to, co chtěla sdělit ( jako třeba stíny hrající svou roli ). No a příběh je naprostá úžasná krása, až nemám slov. Všechna témata, řekla bych celkem i důležitá, kterých se dotýká a s jakou bravurností je pojímá, dělá z tohohle malého milého filmu naprosté vleledílo. A to, co ve mně vyvolal, čeho všeho se ve mě dotkl a jak na mě působil v mém nejhlubším nitru, to se ještě jinému filmu nepovedlo. ()

Rayen1

Krásný animák s úžasnou výtvarnou výpravou, skvělým příběhem, krásnou hudbou a atmosférou. Je osvěžující vidět taky jinou animaci než tu CGI (nic proti, Pixare). Tenhle film by si Academy Awards opravdu zasloužil. Mimochodem, titulky jsou povinností, ten britsko-irský dialekt jsem někdy fakt nezvládal :D ()

shade000

Neskutočne nádherná rozprávka, s úžasným vizuálom a hudobným spracovaním. Príbeh je napínavý do poslednej chvíle a človek skutočne nevie ako to dopadne. Klobúk dole pred autormi... ()

PAVLIS

70% Sice pěkná animace a hudba, ale vzhledem k jednoduchosti a předvídatelnosti příběhu mě dlouho Vlkochodci nechávali chladným. Akčním, na srdce mířícím finále si mě ale konečně získali. Mírně odrostlé děti film ocení možná ještě o chlup víc. ()

Blazis34

Na animák to má silný a hezký příběh spojující lidi a zvířata. Myslím, že oba zástupci chtějí v globálu v životě klid, mír a hezkou planetu. Pro děti velmi hezký děj a i dospělí si z toho něco mohou vzít. Dávám 75%, slabší čtyři hvězdy. ()

Hopeman

No nevím podle mě to není ani shawshank ani na hraně zítřka ani inception a tady se všichni rozplýváte....že vy kujóni jste při tom byly na tripu......áááááá tak to je jiná...teď už chápu tady to fylozofování a rozumbradství......laskavě až vystřízlivíte tak se podívejte co ste sem naškrábali....vždyť to tady pomalu navrhujete na nobelovku.....no jen si to po sobě přečtěte ty "Perly".......a přirovnávat to k Avatarovi .....děcka už to neberte......45% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů