Vlkochodci

(festivalový názov)
  • Česko Vlkochodci (viac)

Mladá zaučující se lovkyně se s otcem vydává do Irska, aby tam pomohla s vymýcením poslední vlčí smečky. Vše se ale změní, když se spřátelí se svobodomyslnou dívkou ze záhadného kmene, o němž se říká, že se v noci proměňuje ve vlčí smečku. (Apple TV+)

Rozjimatel

3,5 Z výtvarnej stránky mám tak trochu rozporuplné pocity. Taký les je namaľovaný nádherne, aj vnímanie sveta vlkmi a scény akoby popierajúce 3-rozmerný priestor, kdežto mesto je niekedy až príšerné, akoby ho maľoval nejaký školáčik. Podobne je to aj s príbehom. Chvíľami to je jedna báseň (zoznamovanie sa Robyn s novou priateľkou Mebh), vzápätí to ale sklzne do banálnosti (všetko čo súvisí s lordom Protectorom, či s otravne natvrdlým otcom). Film sa zbytočne utápa v akcii a nedostatočne využíva potenciál tajuplného a čarokrásneho rozprávkového sveta. Hudba, keď sa drží tradičných keltských motívov, funguje perfektne, keď však zablúdi do módnej oblasti, už je to o poznanie horšie. Celkovo pozitívne pocity prevládajú, ale tých výhrad je až príliš. Mám taký pocit, že tvorcovia by sa veľmi chceli vyrovnať Mijazakimu, lenže nemá to ani tú dušu, ani tú fantáziu. ()

Oralfabet

Hype byl v mých očích ospravedlněn, tohle byla fakt docela krása. Líbilo se mi, že hlavní postava (vlastně asi i skoro všechny ostatní) je po celou dobu v dost nelehké pozici, často ji jde o život a například závěr je celkově dost intenzivní... přesto má film hravosti a fantazie na rozdávání. No a pak je tady třeba ta scéna, kde se Robyn učí být vlkem, což byla prostě krása. A ano, ta animace je fakt super. 9/10 ()

simply

Keltskou/irskou mytologii mám moc ráda a Tomm Moore patří k mým oblíbeným režisérům/animátorům. Vizuálně se mi víc líbila předchozí Píseň moře. Nicméně vlkochodci mají silnější příběh a krásná byla i samotná myšlenka vlčic noci. ()

MnamBuchta

V evropské animaci jsem poněkud nováček, a proto jsem byl extrémně překvapen jak krásný tento film byl. Animační styl je zde vážně unikátní a když je to skombinované s tou krásnou paletou barev, tak se budete jen a pouze rozplývat tou nádherou. Obrovským plusem je také originální příběh a perfektně zvolená hudba, která vždy sedí do dané scény. Dabing zde pasuje jak prdel na hrnec, protože ten irský přízvuk dodává celému filmu ten správný šmrnc. Jediný problém mám s délkou, kdy některé úseky byly až moc natahované a dost se táhly. Jediným slovem prostě okouzlující animák. 9/10 ()

Dunadan

Špecifická animácia, krásna hudba (írska folková kapelka Kíla nesklamala ani tentokrát) a príbeh, ktorý si dokáže nájsť cestu ku každému. Tomm Moore tak opäť raz potvrdil status európskeho Mijazakiho a znova ma utvrdil v názore, že mladých, talentovaných a perspektívnych tvorcov skvelých animákov nemusíme hľadať iba v krajine vychádzajúceho slnka (aj keď ľahká podobnosť s peckou Wolf Children od Hosodu nemusí byť úplne náhodná). Wolfwalkers je zatiaľ animák roku a zároveň horúci kandidát do najlepšej desiatky! 9/10 ()

Klara

Krása střídá nádheru, lepší film jsem si na začátek roku 20201 nemohla vybrat! Tomm Moore je jednoduše záruka kvality - a hlavně nádherně výtvarně udělaného filmu. Zase jsem byla ohromená, jak krásně se dá udělat film, jednoduše radost se na to koukat. Citlivý příběh s poselstvím, krásná hudba, co víc si můžete přát? Jednu hvězdu dávám dolů jen proto, že Píseň moře na mě udělala o kapku větší dojem, ale to nic nemění na tom, že Vlkochodci řadí mezi nejlepší animáky, co jsem kdy viděla. A znovu zdůrazňuji - ta animace! ()

Muel

| Cartoon Saloon | Wolfwalkers je krásny animák plný vtipných momentov, zaujímavého príbehu a nádhernej animácie. Prízvuk potešil. A záverečný fight tiež super. Jeden z najlepších animákov roka 2020. | Hodnotenie: 7/10 | ()

DaeGurth

Normálně mám moc rád tvorbu tohoto studia, ale tenhle konkrétní kousek vypadá, jako by do něj autorům někdo kecal a on díky tomu ztratil kus duše. Pořád vidím tu osobitou kresbu, vidím spojitosti se současným světem, oceňuji myšlenku... ale prostě necítím nic. ()

Lucretius

Dětem se to bude líbít. Dospělí pak mohou mít problém s vizuální stylizací na hraně kýče. Což by šlo překousnout kdyby za ní byl kvalitní příběh. Ten je ale šablonovitý, nepodnětný a ničím nevykročí za hranici žánrovosti. Ostatními zmíňovaná témata, jako nadvláda angličanů, rodina atd. jsou jen žánrové kulisy které nevedou k zamyšlení. Jediné co snad zaujalo je, jak silně je cítit klasické ostrovní téma služby zlým pánům. Otec skutečně nemá alternativu než se podvolit, Robin Hoodovsky utéct do lesa a založit vlastní hippie komunitu prostě není realistické. Jinak, srovnávat film s Mononoke Hime je jak srovnávat Fantu s vrcholným vínem, Miyazakiho epos je v úplně jiné kategorii. ()

Saur.us

Další Mooreova variace na souboj irských bájí se zbytkem světa. Opět zabalené do úžasného výtvarna a opět s krásnou hudbou B. Coulaise. Třeba už se začal pomal opakovat, ale v tomhle případě se vůbec nic špatného neděje. ()

Chundys

Úplně úžasný animovaný film! Nemam vůbec co vytknout a sice ještě jsem sice neviděl Duši, ale říkám nejlepší animovaný film roku 2020... Parádní animace, bombastická hudba, krásný příběh a moc sympatické postavy! ()

Lukin413

Jak už bývá u animáků od Tomma Moorea zvykem, silný příběh s lidovými prvky, nádherná stylizovaná animace a úžasný soundtrack. ()

Swannie

Moja prvá skúsenosť s Cartoon Saloon rozprávkami a ostala som uchvátená. Za mňa zatiaľ najpôsobivejší vizuálny zážitok, s akým som doposiaľ mala pri animovaných filmoch skúsenosť. Dívať sa na túto rozprávku bola nádhera, počúvať tie zvuky a hudbu takisto. No a že príbeh poukazoval na to, že vlk (moje obľúbené zvieratko) nemusí byť v rozprávke tým zlým, na to, že je dôležité chrániť prírodu a ešte tam bolo aj pozdvihovanie mágie a kritika cirkvi, tak to sa mi všetko pekne dokopy parádne trafilo do vkusu :) Ak by tento film existoval v mojom detstve, asi by u nás doma išiel stále dookola. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů