Vlkochodci

(festivalový názov)
  • Česko Vlkochodci (viac)

Mladá zaučující se lovkyně se s otcem vydává do Irska, aby tam pomohla s vymýcením poslední vlčí smečky. Vše se ale změní, když se spřátelí se svobodomyslnou dívkou ze záhadného kmene, o němž se říká, že se v noci proměňuje ve vlčí smečku. (Apple TV+)

luka4615

První věc, která Vás na snímku Wolfwalkers režiséra Tomma Moora zaujme, bude zcela určitě jeho nádherná animace, které se moderní animované snímky z produkce Disney prostě nemůžou rovnat. Do této animace a krásně stylizovaného lesa či města je precizně naroubován dechberoucí příběh, jež Vás od samotného začátku chytne a už nepustí. A i když se tvůrci snaží obsáhnout poměrně dost témat, což ne vždy funguje, tak i přesto celý děj pevně směřuje k úžasnému finále, které za zvuků lícujícího soundtracku a vlčího vytí utahuje pomyslné šrouby emocí až na absolutní maximum. Co tedy dodat na závěr? Odzbrojující a křišťálově čistá krása čišící z každého filmového políčka tohoto díla je něčím zcela exkluzivním a pro mě jakožto diváka je i vydařenou a nezapomenutelnou tečkou za filmovým rokem 2020. Wolfwalkers Vám tedy mohu bez dalších skrupulí jen a jen doporučit a už teď se vážně těším, až si tento počin z Irska pustím znovu. Výborná práce! (Apple TV+) „Stay, please. You’re one of us.“ ()

mm13

Všetko fajn, len je strašne cítiť, že toto už Mooore točil v Disney produkcii. ...Moment! Ako prosím? To nie je Disney produkcia?! Aha... no ale tak potom za čo je ten potlesk? Že je to vo vedení príbehu ešte schematickejšie než v prípade Brendana a Piesne a po výtvarnej stránke ďaleko menej odvážne? Tak to je mi ľúto, ale nad týmto sa ja rozplývať nedokážem. Inak... všetko fajn. ()

ScarPoul

Typický Moore. Krásna animácia, komplexný príbeh a trochu tej mágie. Írská verzia Mononoke je roztomilá, s posolstvom a s nečakanými dejovými zvratmi. Síce sa nejedná o Pieseň mora - ktorú považujem za Moorovu najlepšiu prácu, ale stále je to svieži dych v plejáde CGI animácií. Poctivá robota so špecifickou atmosférou. Ešte by som poprosil nový film od Nory Twomey a budem spokojný. ()

JohnCZ

Magie Tomma Mooreho dotažená k dokonalosti. Zatímco jeho předchozí režisérské počiny mě okouzlily svou originalitou, ale emočně se mi úplně 100% pod kůži nedostaly, Wolfwalkers si mě omotali kolem prstu od prvního momentu. A to nejen okouzlující, k dokonalosti dotaženou a hrozně sympatickou animací, ale i milým příběhem, který má co sdělit jak dětem, ale narozdíl od mnoha jiných animáků se svým vyspělým uchopením děje bude líbit bez kompromisů i dospělým. Krásná hudba složená z typicky irských motivů samozřejmostí. ()

corpsy

Rovno napíšem, že príbeh ma nejako neuchvátil a celkovo ide pre mňa o trochu preceňované dielo. Moje hodnotenie a pocity prúdia skôr z vizualizácie filmu, ktorá mu dodáva atmosféru starých rytín, resp. starých plôškových animákov. Charaktery mi príliš neprišli, skôr sa mi zdali svojou neoriginalitou nudné. Predsa len som čakal, že v rozprávke nie až tak celkom pre tých najmenších, sa dočkám určitej novosti. Doba je však už unudená a plochá, takže nájsť v dnešných produkciách akéhokoľvek žánru genialitu, je bádanie po svätom gráli. ()

hous.enka

Vsadit na jednoduchý příběh a tenhle typ animace chtělo odvahu - a vyplatilo se. Vlkochodci jsou krásným fantasy příběhem o síle přátelství dvou holek, které bojují za správnou věc, ač se na začátku zdálo, že si z principu musejí jít po krku. Nádherně provedené nápady (princip proměny ve vlkochodce, pachové stopy, rozestupující se les) umocňují pocit z celého filmu a já jsem nadšená. Takhle krásný animovaný film jsem už dlouho neviděla. Tohle je můj favorit v kategorii animovaný film na letošních Oscarech. ()

Adasin

Na první pohled tahle animace není úplně můj styl, ale k tomuhle příběhu sedla a na vizuální ztvárnění přeměn vlkochodců se obzvlášť hodila. (Btw. chození a navigace podle pachu mi připomínala seriál Avatar: The Last Airbender, kde se jedno zvíře orientovalo úplně stejně - nedivila bych se, kdyby se tvůrci Vlkochodců inspirovali zrovna tam).  Námět a příběh mi zase dost připomínaly Princeznu Mononoke, ale jsem ráda, že to nebyla vyloženě kopie.   Jsem ráda za každý animák, kde není přehnaný humor sestávající z mlácení a řvaní a který má silný příběh, který si užijí jak děti tak i dospělí. Obě skupiny si tam najdou to svoje a ani jedna nebude při sledování nějak trpět. 9/10 ()

Bakllazaan

Možná jsem přísnější proto, že jsem podlehl hypu o nejlepším animáku poslední doby. Výtvarná stránka byla nádherná, ale byl jsem připravený na trochu mnohovrstevnatější film. Keltské mýty v Písni moře mě zasáhly víc. O postavách/vlkochodcích se moc nedozvíme a záporák je klasicky jenom zlý. Slýchával jsem přirovnání tohoto filmu k Mononoke, ale místo toho je to spíše takový malý předkrm k masitému hlavnímu chodu, kterým je Miyazakiho masterpiece. ()

Laxik

Tenhle film měl všechny předpoklady k tomu, abych ho miloval. A dost velkou šanci mě rozbrečet. Místo toho jsem sledoval zdlouhavou, nenápaditou, do sebe zahleděnou (pravděpodobně studiem zkurvenou) vykrádačku všeho možného, která mě emočně nechala naprosto chladným. Mononoke bez koulí a rizika, která do sebe míchá Rebelku, Hodného dinosaura, Pocahontas a bůhvíco ještě. Od tvůrců Písně moře bych čekal víc. Mnohem víc. PS: TEN VIZUÁL JE SAMOZŘEJMĚ NAPROSTO KOUZELNEJ! I když i tady musím říct, že jednotlivé obrázky jsou lepší pohyblivého celku. Hodnocení lehce ovlivněno zklamáním, ale pro mě je to prostě mezi 2 a 3 *. ()

Pierre

Ty jo, až jsem po novém přečtení překvapen, jaké emoce k napsaní patetického komentáře ve mě před šesti lety dokázala vyburcovat Píseň moře od stejného pana režiséra. Ale vážně si vzpomínám, že mě ohromila. Vlkochodci rovněž pracují s námětem, že  lidské postavy můžou být něco víc a jsou ještě více  zahaleny do fantasy, které v dnešní přefantasyované a  přeanimeované zrovna nepatří k mým favoritům. Ale i tak mě ten příběh o semknutosti vlčí smečky a  její boji se zaslepeným lidem zasáhl. Nejvíce se mi asi líbila postava tatínka, který aby upřímně ochránil svou holčiku, musel poslouchat rozkazy...ale nakonec přece jen došel k dojemnému prozření. I jako hrdý barbar, co vyrůstal na Spongebobech, Karcoolkach Dobách  ledových, Já padouch musím říct, že jsou alternativnější animáky, co se mi líbily víc. No, Klaus to není. Hezké, ale nevadí mi, že jsem vyrůstal na něčem jiném a vyrůstat budu dále, tohle je nějaké velké kinder intelektuálno. ()

slord

Výborný animák s úžasným vizuálom, ktorý človeka vtiahne hneď od začiatku. Príbeh zaujal a bavilo ma na to pozerať, postavy boli veľmi dobré rozpracované, prvky fantasy boli veľmi dobre zladené a celé to fungovalo skvelo. Film bavil aj dojímal a nemohol som od neho odtrhnúť oči. Proste super, a ak nedostane Oscara, tak sa v akadémii asi pos.ali. 9/10 ()

Tony.cs

Naprosto úžasná pohádka, které by moc slušela počítačová animace od některého velkého Hollywoodského studia. Na kresbu jsem si chvilku zvykal. No ale příběh a hudba to krásně vynahradil. ()

Kaluž

Tak odteďka tu prý blejem recenze namísto komentářů. To aby to začalo mít nějakou úroveň, co? Hele, ne. Milá ČSFD, nasrat, tohle neklapne. Recenze jsem nikdy nikam nepsal a začínat s tím nebudu. Tímhle pojmenováním zdejších výblitků akorát dehonestujete práci skutečných kritiků a snižujete význam onoho výrazového prostředku. Recenze prej, ty vole! Ale zpět k Vlkochodcům - obstojně vystavěný příběh v nádherném vizuálním kabátku, bohatě prošívaném, takže zahřeje až u srdíčka. Tihle Irové umí! Moje první recenze, hele! ()

Colby Sawyer

Překrásný film, který by se měl vidět už jen kvůli té úžasné stylizaci. Právě animaci je něco prakticky nevídaného a společně s malebnou hudbou člověka doslova uhrane a náshledně ho okouzluje po celou dobu. Příběh by možná mohl být originálnější, ale to je vlastně úplně jedno, protože je správně kouzelný, stejně jako celý tento film. ()

kajas

Ten pocit, když i u animovaného filmu, kde jednu z postav nadaboval Sean Bean, čekáte, že jeho postava zemře... Ale žerty stranou, protože tohle byl snad jeden z nejpůsobivějších animáků mého života, kam se hrabou pixarovky posledních let. Tvorbu Tomma Moorea neznám, takže jsem si na neotřelou animaci musela chvíli zvykat, ale byla jsem bohatě odměněna hlubokým lidským příběhem doprovázeným nádhernou hudbou. Ach. ()

LND

Od zatím nejlépe hodnoceného animáku 2020 bych čekal něco víc. Chápu, co na tom všichni vidí. Zajímavá animace, hezká hudba a vůbec takový ten Mijazaki dojem. Paradoxně onen vizuál, třebaže výtvarně bezchybný, mi dost vadil. Pořád je to takový "depka styl", podzim. Jinými slovy, krásná příroda nakreslená tímto stylem nevyvolá v člověku krásné pocity. S tím souvisí i neustále smutné nebo nespokojené postavy. Že je příběh v podstatě miliontá variace na totéž, není až takový problém, protože originalita je tady v detailech. Je to příběh pro děti a podle mě se míjí s provedením. Nepochybuji o tom, že film získá spoustu cen, ale pro mě z toho opět plyne poučení nemít přehnaná očekávání. ()

easaque

-5* fantasy pohádka, která je plná mystiky a krásných myšlenek o propojenosti s přírodou a svobodě. To všechno zabalené do líbivého kabátku s okouzlující animací. Takový protipól jednotvárných a humorných animáků od Pixaru nebo Dreamworksu, které nedokážou ani z poloviny vybudit tolik emocí jako filmy Tomm Moorea. Nakonec dávám plný počet hvězd, protože nic lepšího v posledních letech jsem neviděl. Doporučuji všem. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů