Vlkochodci

(festivalový názov)
  • Česko Vlkochodci (viac)

Mladá zaučující se lovkyně se s otcem vydává do Irska, aby tam pomohla s vymýcením poslední vlčí smečky. Vše se ale změní, když se spřátelí se svobodomyslnou dívkou ze záhadného kmene, o němž se říká, že se v noci proměňuje ve vlčí smečku. (Apple TV+)

Deimos

DivX/// Dabing 9/10 Děj 10/10 Hudba 9/10 Animace 10/10/// PLUS: přenádherná animace, která neustále překvapuje, dramatický vývoj příběhu, jaký bych nečekal, krásná hudba MÍNUS: škoda. že písniček nebylo víc/// Shrnutí: Přibližně do poloviny děje byla tato pohádka celkem zajímavá a neustále překvapovala a měnila směr vyprávění. V tomto trendu pokračovala a přibližně od poloviny jsem se nedokázal odtrhnout od obrazovky. Bylo to dramatické, napínavé, dojemné, překvapivé a krásné. Obrovské překvapení, takto pohlcen, sežvýkán a vyplivnut bývám tak jednou za pět let./// Celkem 97%/// ()

Cappuccino

Krásna animácia, vynikajúci soundtrack (najmä všetky skladby na husliach) a emotívne zakončenie, pri ktorom som vyronil jednu či dve slzy. ()

HAL

Pojmout příběh o vlkodlacích jako dětskou LGBT metaforu, to je docela orignální. Ale proč ne, funguje to hezky a je z toho ve výsledku hodně příjemná pohádka s okouzlující estetikou. 8/10 ()

Anderton

Veľmi pekná animovaná rozprávka, ktorá je ale pod povrchom dospelejšia než sa zdá. Ono ani nevadí, že vývoj deja je predvídateľný a stojí na "shoulders of the giants", ale asi mi to nakoniec bráni k udeleniu plného počtu. No a paradoxne asi aj tá úžasná animácia, kde sa podľa mňa krížia dva prístupy, takmer až kubizmus a k tomu čisté okrúhle tvary. Trochu mi to neladilo, ale samozrejme som bol výtvarnou stránkou okúzlený. No a možno by som si želal, aby bol tento príbeh sfilmovaný ako hraný. Niekým šikovným, napríklad aj samotným Mooreom. ()

Frajer42

Ke zhlédnutí mě nalákala velmi zajímavá animace. která se mi moc líbila. Stejně tak se mi líbil dabing ústředních postav a několik písní, které zde zaznějí. Za absolutní selhání ovšem považují příběh, který byl nesmírně nezajímavý a krajně nudný. Tam jsem si bohužel nenašel absolutně nic, co by mě alespoň trošku bavilo a vtáhlo do děje. Postavy žalostně napsané a celé je to nezajímavé, šablonovité a nechutně předvídatelné. Animákům moc nefandím, ale tento byl zvlášť špatný. Celé to nějak proplulo kolem mě. [20 %] ()

boshke

Mám animáky rád. Ale Wolfwalkers mne silně zklamali. Zcela mi tam chyběla takováta dospělácká rovina, jako třeba u Inside Out a podobných novodobých animáků. Tohle je sice hezky zabalená, do značné míry originální a vizuálně velice originální pohádka, ale pořád jenom schématická pohádka o zlých lidech, kteří ničí chudinku přirodu a chudinky zvířata. A to mi na dnešní dobu přijde dost málo... 60% ()

silentname

Tak predsa len si ešte tento rok našiel nejaký ten highlight na záver roka. Čo sa dá povedať k réžii Tomma Moora okrem toho, že je to podľa mňa najväčší filmový génius vo svete ručných animovaných filmov a na každý jeho film sa teším. A "Wolfwalkers" je podľa mňa rovnako ako "Song Of The Sea" kvalitným animovaným fantasy. Tento film si ma získal už od začiatku. Po vizuálnej stránke je absolútne fantastický. Vždy keď vidím filmy tohto režiséra, padne mi sánka ako magicky vyzerajú. Od prvého momentu som si obľúbil našu hrdinku Robyn. Plus jej priateľstvo s Mebh je tu zachytené absolútne fantasticky. A je vidieť, že musí robiť niekedy nepríjemné veci, ktoré ale robí s tým absolútne najlepším úmyslom. Nechce zradiť svoju kamarátku, ale sľúbila jej mame, že sa o ňu postará. A tie momenty sú veľmi silné. Rovnako silne je spracovaný aj jej vzťah s otcom. Síce je tam niekoľko klišé v rámci toho, že sa o ňu bojí a nechce počúvať, jeho dôvody sú pochopiteľné. A keď vidíme pri konci filmu ako to celé dopadne je to veľmi silné a dobre zachytené. Vrchol filmu je pre mňa jeden z najlepších čo som tohto roku videl. Veľmi silný a impozantný. A okrem toho radosť sledovať vďaka tým perfektným animáciám. Možno by som bol radšej keby film nemal zloducha a možno sú niektoré momentky v rámci rozprávania príbehu trošku predvídateľnejšie, no nerobí to film v ničom ani slabší ani menej zapamätateľný. Ak ste film ešte nevideli, myslím si, že to určite napravte. Pre mňa jeden z highlightov tohto roku. Hodnotenie: A ()

Happens

Lyrické animace zasazené do vcelku epického příběhu boje člověka s přírodou, města s vesnicí, člověka se zvířetem. Film plný protikladů. Počáteční zlo v podobě vlků napadajících člověka se mění v dobro a dobrý člověk v zlého. Integrita charakterů ale zůstává zachována. Milá pohádka, do které se vešlo opravdu mnoho. ()

Arsenal83

Lepšie ako Pieseň mora, ale neviem, mňa takáto animácia nijako neberie a v tomto prípade ma nezaujala až tak ani dejová linka. Na hodnotenie okolo 90% by som čakal niečo viac, ale v poriadku, každému sa páči niečo iné. ()

Chrustyn

Mrzí mě to, ale s Tommem Moorem si asi nikdy nesednu. Už v jeho Písni moře jsem cítil, že se jedná o zajímavý a určitě poutavý film, ale nechytl mě. S Vlkochodci to mám bohužel stejné a to jsem se opravdu snažil, aby mě film za to srdíčko chytili. Nechytil. ()

Marze

V centru je dospivajici hrdinka z neuplne rodiny. Ma sve sny a narazi na fobie a konvence maskulinni spolecnosti. V cyklickem antickem case prirody zde existuje prirozena spravedlnost. Psi jsou nasi nejmilejsi ochocenci a vlci jsou jejich nejblizsi pribuzni i kdyz se jim od dve tretiny zmensil mozek. Celoplanetarni masove kaceni lesu je nyni nejvetsi problem megamnoziciho se lidstva. Proto je tento ekologicky apel pro deti velmi vychovny. Povzbuzuje je k osobni odvaze. Pritom zabavnou formou. Film je pritom vhodny i pro dospele. Na filmu je vyborna vytvarna cast a zpusob vypraveni. ()

marhoul

Kdo chce s vlky žíti, musí s nimi výti. Opět animace, která mě osobně bezmezně fascinuje, úžasná hudba, vizuálně promakané, jak má Tomm Moore ve zvyku. Pro jeho překrásné počiny mám beznadějnou slabost. Enviro záměr v tomto případě jasný, v hlavní roli neposlušná dívka, tzn. úspěch zaručen, ještě do toho zamíchal politiku, která tam podle mě být nemusela, ale zase by tam musel být člověk tmavé pleti, což by z hlediska historického drhlo, takže raději takto, no a sázka na jistotu byla hotová. Pokud bych neviděla Mooreovy předchozí dva nádherné filmy (Píseň dokonce na velkém plátně), rozplývala bych se, neřešila tolik děj a šla do plných. Jenomže já je viděla a konkrétně Píseň moře je mé animované asi NEJVÍC. Absolutně mě to okouzlilo, dojalo, rozsekalo. Mám v tom nějaké osobní emoce, čili možná proto. No jeho prvotina Brendan a tajemství Kellsu, to je taky pecka jako blázen, Japonci museli čumět jako puci. Každopádně jsou Vlci počinem, který by měl vidět každý filmový fanda, pakliže jej Tommova tvorba dosud míjela, určitě je to perfekrní vstupenka do mistrovského světa jeho fantazie. Přestože viditelně ustoupil trendům, je to stále mimořádně vysoko hozená laťka, potvrzující jeho kvality a vynikající vkus. Ty animace jsou místy naprosto snové! Něco jako Dead Can Dance animovaného světa. ()

Stanislaus

Oproti předchozím Moorovým filmům nabízí Vlkochodci maličko jinou animaci, jež však stále v sobě skrývá ono zvláštní a neokoukané kouzlo. Líbilo se mi, jak se animátoři vypořádali s nuancemi mezi lidským a zvířecím pohledem na svět, jenž byl ve filmu zobrazen opravdu magickým způsobem. Příběhově se v podstatě nejedná o nic, co bychom již dříve neviděli někde jinde - při sledování se mi vybavila Pocahontas s Avatarem - i tak jde ale stále o silný a nadčasový příběh, nehledě na to, že je zasazen do 17. století. Vedle nádherné animace oplývá film i nepřeslechnutelnou hudební stránkou - ústřední píseň "Walking with the Wolves" byla úžasná. Trochu mě snad jen čílilo počáteční chování Robyn a později jejího otce. ()

Flego

Podobne ako predchádzajúca Pieseň mora ide o veľmi kvalitný príbeh opretý o írsku historickú legendu plný dobrodružstva a emócií. Nedá sa povedať, že by ma táto animácia úplne uspokojovala, ale beriem to. ()

Pítrs85

Tak i do třetice to těm Irům šikovným vyšlo. Po skvělém Brendan a tajemství Kellsu a ještě lepším Píseň moře je i jejich třetí film lahůdkou pro všechny vaše smysly. Žádná retardovaná pixarovka, žádná kýčovitá disneyovka, tohle je krásný pohádkový fantasy příběh okořeněný folklorem a hlavně podepřen skvělým scénářem. Nádherná animace a zasněná hudba (opět výtečný Bruno Coulais, tentokráte podpořen skvělou irskou kapelou Kíla) už je v případě těchto snímků jistota. A mně už docházejí superlativy (Ještě ten dabing! Ten přízvuk. Ten přízvuk!). Zkrátka další úžasný filmový zážitek, už teď se těším, až tahle banda přijde se svým dalším kouskem. ()

Necrotongue

Tímto filmem jsem si dnes fakt zvedl náladu. Příběh byl výborně napsaný; na jedné straně šlo o likvidaci nebezpečných šelem, na straně druhé šlo o anglickou nadvládu nad Irskem a ve výsledku šlo vlastně o totéž v bleděmodrém. Výtvarná stránka byla skvělá, výběr "hlasů" mi naprosto seděl k jednotlivým postavám a po celou dobu jsem se moc dobře bavil, tohle jsem si prostě užil. ()

evapetra

Hodnotím stejně jako předchozího Brendana a tajemství Kellsu a Píseň moře od stejných tvůrců, přesto jsem si Vlkochodce užila o vlčí chlup méně. Animace i celkové poetiky. U animace se moc nelíbily některé tvary, kouzlení s barvami mě však uchvátilo stejně jako předtím. Poetice snad ubral drsnější příběh. Když srovnávám, mám chuť Písni moře hvězdičku přidat. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů