David Attenborough: Život na naší planetě

• Veľká Británia David Attenborough: A Life on Our Planet

Známý moderátor se ohlíží za svým životem a historií vývoje života na Zemi. Truchlí nad ztrátou divočiny a přichází s vlastní vizí budoucnosti. (Netflix)

bohhous22

Nejen, že se mi chtělo 3x řvát,ale demonstrace na Pripjati ,kdy člověk zmizí a příroda se zmátořií a najde si cestu...To je geniální myšlenka!!! ()

Toneil

Povedený a realisticky natočený film o jedné malé modré planetě. Na které se jeden z živočišných druhů chová neudržitelným způsobem života. A možná by si to mohl začít více uvědomovat? ()

tkey

Jsem tu o pár generací méně než tento pán, ale jeho poselství jsem pochopil pár let předtím, než jsem tenhle snímek viděl. A jeho řešení dnešních problémů je prosté a funkční. Doporučte tento film všem možným duším. Když mi dáte na výběr nové Ferrari nebo kyslík, vím co si vyberu. ()

PlayEasy

Osmdesátominutový monolog sira Davida Attenborougha, slavného environmentalisty a jednoho z našich životních vzorů o minulosti naší planety, současných ekologických problémech a o tom, jak předejít těm budoucím, ještě mnohem závažnějším. Kdyby každý panu Attenboroughovi naslouchal (obzvláště pak mocní lidé a politici), stala by se Země opravdu nádherným místem...... ale nic ještě není ztraceno! ()

Pete

Výpověď moudrého člověka, kde zaznívají fakta o naší planetě, která vlastně všichni známe. Přesto je ale potřebujeme slyšet zas a znova, abychom začali ochranu Země brát vážně, a jako lidstvo se snažili zachránit sami sebe. ()

nula87

Poslední apel sira Attenborougha. Zjednodušený, nenásilný (až na jednu výjimku), ale precizní pohled na to, kam to vedeme, a že když se nevzpamatujeme, tak už nebude cesta zpátky. I když nedělám si iluze, partičku Václava Klause a souputníků v jeho kuchyni to asi nepřesvědčí. Nutnost vidět pro všechny, ať už si myslí, že je planeta zelená, modrá, nebo růžová se stříbrnými flitry. 100% ()

oasismanik

Hlas Davida Attenborougha je ako balzam na dušu, máloktorý človek na svete si zaslúži rešpekt ako on. Toto by mal skrátka vidieť každý človek na tejto plánete... ()

OJan

David Attenborough má pravdu, sice proces oživení planety Země zní složitě, avšak složitý není. Je neuvěřitelné jak rychle naše planeta vše ztrácí, ať jsou to deštné pralesy, ledovce, divočina, zvířata, tak vše pokleslo nejméně o 30% a ty záběry v tom filmu jsou toho důkazem. A ta jeho vize budoucnosti je děsivá, avšak jak je tam řečeno, tak se to vše může díky nám změnit. Technická stránka filmu je dokonalá. |100%| ()

adamix

Celoživotný odkaz v zostručnenom obsahu, múdro využívajúcu Černobylskú tragédiu ako výsledok ľudského omylu s prepojením na existenciu i potenciálnu deštrukciu nášho života. Krásne, po myšlienkovej a obsahovej stránke. Smutné, pretože je to realita. Ďakujeme, pán Attenborough. ()

Víteček

Legenda přírodopisných dokumentů a její osobní zpověď a obava o budoucnost Země. Zásadní dokument, který by měl vidět úplně každý. Jen je třeba se připravit na to, že i přes dávku krásných záběrů to bude docela depka. Sice šmrncnutá trochou optimismu na konec, ale vyznění není zrovna pozitivní. ()

solisoli

Kultový dokumentárny film v réžii Alastair Fothergilla, Jonathana Hughesa, Keitha Scholeya a v hlavnej úlohe fenomenálneho Davida Attenborougha. Nepovedal nič nové, čo si sčítaný civilizovaný človek myslí a je zjavne, že je to nespochybniteľné. To, ale neplatí pre zazobancov, ktorí nikdy nebudú mať všetkého dosť. Tento ich problém nevyrieši ďalší nejaký Attenborough, ani nikto z nás, ale samá príroda a planéta Zem, ako je fenomenálne podchytený osud skazy Černobilu, v tomto úchvatnom dokumente. ()

Blazis34

Úžasný dokument plný neskutečných záběrů a vět, který dávají smysl v podání neoposlouchaného hlasu Davida Attenborougha. Naprosto s ním souhlasím a po zhlédnutí toho dokumentu mám zas větší tendenci dělat něco pro planetu Zemi. Je potřeba změnit myšlení velkých korporací, světových zásad a lidských priorit. Jak říká pan Attenborough - "Lidé si upravili zemi pro lidi". Zapomněli přitom na to nejzákladnější a to je naše příroda. Tomuto dokumentu dávám 93% - pět hvězd a smekám klobouk před životem a názory tohoto muže. ()

Karlos8

Kdo ještě by měl tento dokument vidět? Každý! Svědectví muže, který doslova a do písmene něco za svůj život pamatuje. Svědectví muže, kterému táhne na stovku. Svědectví muže, který během svého života viděl na vlastní oči, jak se mu příroda mění před očima. Neexistují žádné výmluvy, existuje jen holá skutečnost, která pro nás momentálně nevyznívá dobře. Nejlepší na tom celé je, že každý z nás se může podílet na celkové obměně biodiverzity na této planětě. Někdo větší mírou, někdo zase menší, ale stále platí, že každý.. ()

maresakjan

Povinně pustit všem vládnoucím populistům, lidem popírajícím globální oteplování a to že je země kulatá. Když máme být moudří, musíme být všichni... ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů