David Attenborough: Život na naší planetě

• Veľká Británia David Attenborough: A Life on Our Planet

Známý moderátor se ohlíží za svým životem a historií vývoje života na Zemi. Truchlí nad ztrátou divočiny a přichází s vlastní vizí budoucnosti. (Netflix)

st4nford

V přírodě je lék na vše a ten kdo tvrdí, že ne, tak se jí ještě neotevřel a dělá velkou chybu. Proto se absolutně ztotožňuji s myšlenkou, že je třeba s ní žít v rovnováze. Povinnost pouštět tento film na školách, firmách... zkrátka všude, kde to jen půjde. Filmů s podobnou myšlenkou je spousta, ale díky skvělé propagaci a povědomí by tento titul mohl mít daleko větší moc a oslovit širší veřejnost. ()

Lijem

Perfektní mišmaš vzpomínek, krásy, smutku a naděje. David Attenborough a jeho pohled na svět, kombený se vzpomínkami na jeho pozoruhodný život a vyvíjející se lidskou společnost a s tím, ruku v ruce, i přírodu. (Tradičně) perfektně natočená podívaná s excelentním morálním přesahem a krásně fungující hudbou. Hezký, přírodu ukazující začátek, pesimistický, lidskou činnost kritizující prostředek a naděje plné zakončení. To celé podtržené "Davidovým svědectvím" a spoustou myšlenek. Tohle by mělo vidět, co nejvíce lidí a při nejlepším by se nad tím měli i zamyslet. VERDIKT: Tady sice není o čem, ale něco mi brání tomu střelit desítku. Jestli ta jednoduchost? Kdo ví. Každopádně pecička, která by neměla nikomu uniknout. 9,5/10 ()

Standa12

Sira Davida Attenborougha sledujem dlhodobo. Neustále čakám na nejaký jeho nový počin a vždy dostanem klenot, ktorý ma uhranie. I keď sa môže zdať, že sa spolu s BBC opakuje, vždy prinesú nové poznatky z ríše prírody. Na staré kolená kvalita výkladu neklesá, práve naopak, získava na kvalite. Videl ako planétu ľudstvo mení k obrazu svojmu za neuveriteľne krátky čas a týmto dokumentom neskutočne emotívne reflektuje svoj pohľad na minulosť, prítomnosť a možnú budúcnosť. Nezostáva mi nič iné len ďakovať za jeho celoživotnú prácu a prínos pre svet. ()

Majkl91

Působivý dokument, konečně někdo, z koho si nebudou dělat ekoskeptici legraci tak jako z Gréty. Jen nechápu, proč přelidněnost planety byla ilustrovalána na fotbalových fanoušcích Borussie Dortmund (v Německu je porodnost 1,6) a ne na státech subsaharské Afriky (porodnost 4,7), Blízkého Východu (porodnost 3,2) nebo na Číně a Indii, kde je jich jak kobylek a logicky se tam pak šetří, kde se dá a ekologie jde stranou. Ano, pro nás Evropany je to poselství, že musíme jít i nadále příkladem (jako vždy), ale v prvé řadě měl Netflix připravit titulky ve francouzštině, arabštině, hindštině a čínštině, aby zacílil na nejrelevantnější obecenstvo ;) ()

trickmaster

Tohle bych jako ministr školství přikázal pouštět povinně každý rok všem. kteří přejdou ze základních škol do středních, vyšších, gymplů nebo i vysokých škol! Toto je čistý misterstück!!! David Attenborough je 93 lety clovek, ktery to ma v hlave srovnane vice nez 99% jeho vrstevniku a vice, nez polovina vsech lidi na planete! Netflix tento film zaradil na svou platformu a dle obrovskeho poctu sledovani se film stal defakto Bestsellerem! Neni divu. Priroda mizi, fauna a flora se blizi absolutni zahube a nikdo s tim kur*a nic nedela! Az na par lidi jako je prave DA! Nutno zminit, ze tento pan si zalozil kvuli tomuto filmu i instagram, ve svych 93 letech. Za necelou pul hodinu se prihlasilo k odberu pres milion followeru a DA tak drzi rekord za nejrychlejsi dosavadni narust followeru na instagramu! Ma tam dosud jen 2 obrazky a na instagram udajne vubec nechodi. Tento pan je pro me legenda! A jeho film je absolutni strop!!! ()

Samson2003

Tento dokument očima Davida Attenborougha by měl povinně vidět opravdu každý. Během necelé hodiny a půl vylíčit nejzásadnější problémy, které ohrožují naší existenci s komentářem vypravěče a záběry drasticky zničené anebo naopak krásně vzkvétající přírody mě dostaly. Dokument přináší reálný pohled na destrukci systému přírody během JEDINÉHO lidského života a nabízí alternativní metody, jak náš svět zachránit před hromadným vymíráním našeho druhu. Místo věčně nekončících a nesmyslných politických komentářů a hádek bychom se všichni měli zaměřit právě na tyto skutečné problémy a nepřehlížet je. Proč nezměnit naši budoucnost k lepšímu, když stále máme tu šanci? ... Na konci padla krásná věta... "Příroda si poradí ať už s námi, či bez nás." ()

Tomas_PO

Dokument je rozdelený do dvoch častí, v prvej autor na príklade svojho dlhého života štatisticky mapuje nárast populácie, CO2 a poklesu nedotknutých miest na zemi, v druhej ponúka riešenia pre ľudstvo a zem v nasledujúcich dekádach a to s optimistickým nádychom. Dokumentov a potrebe záchrany životného prostredia a zmeny myslenia ľudí tu už síce bolo dosť, no žiaden ďalší nikde nie je naškodu. Tento, snáď až na krutý a pekne zanimovaný štatistický výpočet je odlišný práve v tom optimizme. Zábery z prírody sú štandardne uchvacujúce, človek si opäť raz uvedomí nádhernú diverzitu našej planéty - od dažďových pralesov, cez nedozierne oceány a podmorský svet, až po arktické oblasti. ()

lukas11the

Dle mého názoru by tento film měl vidět každý. A obzvláště bych byl pro jeho projekci na středních školách, aby si co nejvíce mladých lidí uvědomilo, že součastný stav jakým svět funguje je dlouhodobě neudržitelný. ()

ZetDaElO

Best of doterajšej oscetovej práce Davida Attenbourgha nie je len kritickým a skľúčujúcim pohľadom na devastačnú činnosť nášho nenapraviteľného druhu, ale aj konštruktívnym návodom, ako zabrániť sebazničeniu ľudskej rasy. Veľkolepý dokument. ()

kolly13

Odlišujme změny klimatu (kterou můžeme ovlivnit z části) a čistotu přírody (kterou ničíme permanentně). Ano, jsme zabijáci druhů, ras, ať chceme či ne. Attenborough a jeho tým se chytře veze na mainstreamu, dávkování poškození a velký vliv jeho ega a osobnosti. Jeho kredit mu nikdo nebere, ani nemůže, je to pan dokumentarista. Ale zda to něco změní? Silně pochybuju a to mě zároveň rmoutí. ()

Sebule

Smutné a depresivní, ale i tak ne tolik beznadějné. Mistr Attenborough vypráví, jak se za jeho života změnila naše planeta a je to opravdu smutné, člověk si uvědomí, jak blízko jsme ke konci a je to pouze chyba lidstva a taky na nás stojí, abychom se zachránili. Tato legenda by se taky na nás mohla vysrat a neříkat nám vůbec nic, ale tady jde vidět, jak mu opravdu na té planetě záleží, když nám předává toto poselství. Každý by se měl podívat na tento dokument. Hodnocení: 10/10 ()

wdc

Nebylo to až tak depresivní a nabízí některá řešení. Dozvěděl jsem se řadu zajímavých věcí, i když jsem si myslel, že vím dost o vlivu lidstva na náš jediný domov. Výběr záběrů i povídání pana A. bylo takové, jaké mělo být. Opět skvěle provedený dokument. ()

rabbi

Davidovi je 93 let...většinu svého života zasvětil zkoumáním a pozorováním přírody. Díky jeho filmům a hlasu mohli lidé pozorovat nádhery země, které mě konkrétně mnohokrát vyrazili dech. Tento film, se od těch posledních liší. Obdiv přírody, který byl z pravidla na závěr doplněn o strach ze zachování života na zemi, je zde také, ale zcela v opačné míře. Větší část zde dostalo Davidovo truchlení s ohromujícími fakty a obrovské deprese. Je to poslední, důrazné a vážné volání starého muže, který celý svůj život měl možnost sledovat zničující efekt, jaký na zemi máme. Pokud tady za 2 generace stále má být lidský život, opravdu doufám, že naději a řešení, které na konci filmu David dává, uchopí lidstvo správně a dříve než bude úplně pozdě. ()

joker211

Veľmi smutne, ale pravdivo zobrazená realita odzrkadľujúca súčasné myšlienkové nastavenie konzumnej spoločnosti, ktorej chamtivosť a hlad po peniazoch spôsobuje postupný zánik divokej ríše, ktorej existencia je nevyhnutná aj pre nás. ()

Zlajdaa

Příroda se nakonec vzpamatuje, jen my u toho být už nemusíme (pokud nezměníme náš způsob života). Dokument jako stvořený pro ty, kteří stále popírají změny klimatu a problémy, které se na ní podílí a které jsou jejím důsledkem. Jsem velmi vděčná za nadějeplné ukončení tématu. ()

MartinSTFC

Naprosto brilantní snímek. Pakliže Vás tato zpověď a apel legendy dokumentárních filmů nedožene k slzám a zamyšlení, je s Vámi něco špatně. Protože zde budeme jen tak dlouho, dokud tu bude naše příroda a její bohatství. A i když příroda může existovat bez nás, my nemůžeme existovat bez ní. Je to přitom tak jednoduché, znovu vrátit přírodě její sílu a hojnost. Pakliže jsme něco dokázali zničit, musíme to přeci umět opět znovu postavit. Ovšem pouze pokud budeme sami chtít. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů