David Attenborough: Život na naší planetě

• Veľká Británia David Attenborough: A Life on Our Planet

Známý moderátor se ohlíží za svým životem a historií vývoje života na Zemi. Truchlí nad ztrátou divočiny a přichází s vlastní vizí budoucnosti. (Netflix)

PeckaJ

Je dobře, že to vzniklo, a že se tentokrát kromě ostatních zvířátek soustředí i na kolaps lidské civilizace, i když většinou jen slovně. Attenborough se ale ani tady nedokázal vymanit ze škatulky milého dědy, který chlácholivým klouzáním po povrchu jen oddaluje potřebu urgence. Což je podle mě v opozici k cílům filmu. ()

Phex

Jako David do toho dal srdíčko a dokument působí tak trochu jako jeho testament, když se naposledy v Černobylu podíval do kamery zamrazilo mě. Ale prostě nějak mě to neoslovilo, ta fascinace nadhernými záběry, střídaná strašením nebo naopak aktivizací lidí, prostě nějak mi to úplně neklaplo. ()

Dweep

Pro ty, kteří už ví, není v tomto dokumentu nic nového, je to především ohlédnutí za úžasnou životní cestou jednoho muže... a připomenutí, že jdou správným směrem. Pro ty, kteří neví a chtějí se dozvědět, je to ideální dokument, protože vše je zde řečeno srozumitelně a v kostce tak, aby to nenudilo a zároveň předalo ty nejzásadnější informace. Pro ty, kteří chtějí být i nadále slepí a žít ve své bublině - zkuste na to mrknout i vy :-) Možná vás to překvapí a obohatí. Nikdo přece neříká, že se musíte přes noc stát bojovníkem za práva zvířat, greenpeaceákem, veganem, že nesmíte jíst to nebo ono... pouze je nutné nad věcmi přemýšlet a dělat je UDRŽITELNĚ. A právě to je ta nejzásadnější věc, kterou musíme všichni pochopit, než bude pozdě... udržitelnost. Tuto výzvu nám zde předkládá muž, který celý život zasvětil přírodě, její ochraně a osvětě lidí. Je mu 94 let a nemá šanci se dožít žádného z těch příšerných scénářů, které nastanou, pokud nezměníme přístup... ale i přes to neustále bojuje a chce Zemi zachovat pro další generace minimálně v takové podobě, v jaké je teď. Za to má můj velký obdiv. Já osobně bych si přála, aby se tento dokument promítal všude... ve školách, v kinech a na všech těch veřejných obrazovkách, na kterých celý den běží nicneříkající reklamy. Zkusme to, ještě stále není pozdě... ()

Kimberly1

Dokument dobrý, ale doteď nechápu ten hype kolem toho. V dokumentu bylo řečeno vše, co všichni už dávno vědí a řeší se poslední desítky let. Kdyby byl film pojatý více jako autobiografie a méně jako šokující pohled na špatný stav země... Přece každému, kdo umí počítat musí být jasné, že nás je prostě moc a zdrojů je málo. A sdílet to na všech sítích s popisky to musí každý vidět, změní vám to pohled na svět je stupidní. ()

cimrman2.

Attenbourghovi zkrátka nelze odolat! Na překrásné záběry přírody je radost pohledět jako vždy. Do toho všeho už opravdu postarší chlapík který díky celoživotnímu objevování a toulání se přírodou může ještě dnes v takto pokročilém věku natáčet takové skvosty. Jeho poselství v jednom kratším filmu který stojí za ro vidět. Pceňuji vsunutí všeho podstatného do krátké stopáže. K silnici bych se za národní park sice nepřilepil ale citát když mi pomůžeme přírodě ona pomůže nám je slastný ()

jirka25

WOW. Konečně dokument který má naprosto vše. Je nádherný, výpravný, poučný, konfrontuje, klade otázky a HLAVNĚ... NAVRHUJE ŘEŠENÍ!! Přesně takhle to potřebuje dnešní generace podat. ()

marrrrian

Veľký rešpekt, poklona. Dovolím si tvrdiť, že vzhľadom na terajší stav spoločnosti a nepochopiteľne nepodstatné témy, na ktoré mrhá energiu, vzhľadom na taký blahobyt vyspelého sveta, že človek kladie vlastné pohodlie pred vlastnú budúcnosť, vzhľadom na stav životného prostredia, o ktorom je v móde hovoriť, ale nepočúvať a vzhľadom na jednoduchosť a priamočiarosť, s ktorou sa tento film pokúša obsiahnuť len ťažko obsiahnuteľný problém, ide v tejto chvíli o jedno z najdôležitejších svedectiev, ktoré bolo kedy vypovedané. ()

e_Fox

Kdyby tak šlo dát deset hvězd.. Sir David je na vrcholu svého vědění a snaží se nám vše důležité předat, teď už je to na nás.. ()

hufnagel

Vidím to aj z môjho pohľadu čerstvého sedemdesiatnika,dnes je doba miliardárov,neustáleho rastu a s ním aj zvýšeného profitu a ľudia sú len čísla na ktorých záleží len ak vytvárajú zisk pre dnes globálnych majiteľov.Usilovne pílime ten konár pod sebou nehľadiac na dôsledky.Dnešného Slováka v súvislosti z prírodou zaujíma len kde vyťať čo najviac stromov a za zisk si kúpiť čo najdrahšie bývanie a najdrahšie auto a najdrahšie doplnky.Pri tých záberoch z našich holorubov je človeku až do plaču,lebo si to pamätám ako nedotknutý divoký les plný biodiverzityNaša planéta to drancovanie prežije,ale ľudia nie.Všetko k tomu pomaly ale isto smeruje.Pľúca našej planéty amazonský prales bude za chvíľu históriou,aj výroba elektromobilov spotrebúva pomaly dvojnásobnú spotrebu energie,pitná voda bude čoraz vzácnejšia atd atd.Začarovaný kruh.A nie je kam újsť,lebo toto je náš život. ()

MartinReno

Absolútne autentický dokument. Je tou najúprimnejšou modlitbou. Tou najúpenlivejšou prosbou a najnekompromisnejšou výstrahou. To všetko umocňuje naozaj vznešený pán s nezlomným svedectvom a veru i v poridne požehnanom veku má všetkých pať po hromade. Velmi vzácne u ludí všeobecne. ()

tomino28

Ať si říká kdo chce, co chce, David Attenborough je prostě frajer. Ne každý se nutně ztotožní s jeho poselstvím a vizemi budoucnosti, ale každý by měl vědět, co se okolo něj děje. Že by v tomto ohledu byl Netflix ideálním sdělovacím prostředkem masám? ()

Kizermen

Velmi hodnotný dokument. Sečetlý, milý pán Attenbourough líčí světu, jak závažné problémy nastanou, pokud se k planetě Zemi budem chovat stále jak hovada. Závěrem nabízí i řešení, výchozí cestu z toho dna kam naše společnost směřuje. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů