David Attenborough: Život na naší planetě

• Veľká Británia David Attenborough: A Life on Our Planet

Známý moderátor se ohlíží za svým životem a historií vývoje života na Zemi. Truchlí nad ztrátou divočiny a přichází s vlastní vizí budoucnosti. (Netflix)

kotrlak

TAk jasně že pět za testament, D.A. je v týhle branži jednička. Ale tahle problematika je daleko obsáhlejší, kontroverznější a skýtá řadu otázek, což tenhle dokument a asi žádný nemůže obsáhnout a zodpovědět. Dostat planetu z červených čísel může jen spojené úsilí vládního a korporátního elementu lidstva. A to není v jeho zájmu, protože světová produkce a konzumace, na kterou jsme si zvykli funguje na základě růstu, nejnižších cen a kumulaci kapitálu. A ty naoko spíchnutý programy v OSN maj nulovej efekt. Kdo překročí povolené hranice, tak si koupí povolenky/odpustky. A není divu. Ostatně komu by se líbilo kupovat si veškerý produkty od sneakers a hambáče až po automobil za x krát vyšší cenu? A chudáčci ve vedení průmyslových aglomerátů jsou v první řadě zodpovědní za růst prachů pro sebe a investory. Zdravá planeta a dokonce ani budoucnost jejich vlastních potomků tu nehraje roli. ()

KuceraJohny

Extrémně důležitý a naučný dokument, který však nebyl natolik záživný jak jsem od něho očekával. To však nebylo to hlavní proč to tvůrci natočili. Nejdůležitější bylo poukázat na současné problémy a také kam díky nim směřujeme a to od člověka, který o tom má hodně co říct. Rozhodně si uvědomuji vážnost situace a tento dokument doporučuji všem, kteří stále věří, že je kolem nás všechno v pořádku. ()

askhael

Poslední varování od toho nejpovolanějšího z nás, který se svou celoživotní poutí přírodou má ve svých 94 letech ještě pořád co říct. Obrovská poklona tomuto starému, ale stále bystrému pánovi, kterému není jedno kam se naše civilizace a příroda řítí, ale snaží se bojovat o lepší zítřky pro nás všechny. Hluboce před ním smekám klobouk a doufám, že mu zdraví ještě vydrží a že tímto dokumentem i těmi předešlými namotivuje mnoho lidí, kteří půjdou v jeho stopách a budou bojovat za záchranu naší planety. ()

Bogrant

Dokonale výstižná a zrozumiteľná výpoveď, pre mňa osobne najrešpektovanejšieho odborníka na svete v danej téme, ku ktorej je v podstate zbytočné čokoľvek obsiahle písať, nakoľko všetko, čo v nej bolo povedané, je presné a až mrazivo pravdivé, ako napr. to, že tu nejde o záchranu našej planéty, ale o záchranu nás samotných, hoci si ju ako ľudský druh ani nezaslúžime. Netflix odprezentoval svoj najvýznamnejší film, ktorý by skutočne mal vidieť každý. ()

PoprockCZ

Jakožto dokument je zpracování vcelku obyčejné, ke konci už se sdělení hodně opakuje dokola. Nicméně jako poselství má snímek sílu, která je opřena o životní zkušenost dobrodruha (jeho svědectví): "Žít v souladu přírodou." ()

Tr0nic

Varovný prst a ďalší dokument o tom aké je a bude to tu spustošené najväčšími parazitmi- nami. Škoda, že kompetentní s tým nič neurobia, potom príde ďalší dokument, kde je situácia ešte horšia... ()

Zoubek123

Naučný dokument mapující život Davida Attenborougha rozdělený na dvě části. Nejdříve vypráví o svých výpravách a ubývajícím divokým životem zvířat a v druhé části se věnuje budoucnosti. Dokument začíná v rozpadlé budově ve městě poblíž Černobylu, ve kterém ukazuje co zde lidstvo provedlo a jak to tu vypadá po 40 letech. Nádherný je moment, když se po prázdném sídlišti proběhne vlk. Člověk má pocit skoro úplného souznění minulé doby a přírody. Film také ukazuje úbytek porostu, zvířat a různých katastrof, u kterých se Vám bude chtít brečet. Myslím si, že tento dokument by se měl pouštět ve školách, aby se hlavně nastávající generace zamyslely nad životním prostředím. ()

DEJWIX114

Jeden z dokumentů k zamyšlení. Tohle bych rozhodně dal povinně do všech základních škol na světě protože tento dokument by měl rozhodně vidět každý člověk aspoň jednou v životě. ()

maxs

Můj nejoblíbenější Brit a jeden z nejoblíbenějších lidí na planetě vytvořil své memento, shrnul a sdělil lidstvu poznatky ze svého pestrého života v divoké přírodě. Tohle už nemůže ignorovat nikdo. Povinně vysílat na základních školách. Film nejen že do morku kostí odhaluje rizika současnosti a blízké budoucnosti, ale přináší také návrhy jejich smysluplného řešení. Existenční záležitost. Větší kopanec už asi lidstvo nedostane, možná až už bude pozdě. Fenomenální dílo, kdyby to šlo, dávám 6/5*!! ()

Hacienda

Tak moc smutné. Naprosto otřesné co se tu provádí kdo proboha tohle může dělat, rozhodovat naši budoucnost. Bohužel už je vše rozhodlé a je mi moc líto dalších generací. Tohle by se mělo pouštět na základkách aby děti od malička chápali co tu provádíme a rozuměli, že je to špatná cesta. ()

-rooney-

Hodně silný dokument. Brilantní dílo nad kterým by se měl každý člověk pozastavit, a něco si z něj vzít. Děkuji za něj pane Attenborough. ()

MAsakRA

Kompilace krásných záběrů, kterou na konci doplňuje sir David i několika rámcovými návrhy, jak si naši krásnou planetu zachovat i do budoucna. Pro spoustu lidí asi půjde o nepříjemnou skutečnost, se kterou asi nebudou souhlasit, ale za zamyšlení ty nápady stojí v každém případě. ()

themiracle

Ano, jsme inteligentní, ale moudrost chybí. Kdyby byli všichni ekologové, jako tento velký muž, věřím, že by moudrá byla většina světa. Je pravda, že největší destrukce přírody je v rozvojových zemích, je pravda, že i v Evropě se dělají kontraproduktivní opatření. David neříká, abychom měnili životní styl a statky, které užíváme. Říká jen, abychom to dělali jinak. Tohle by měl vidět opravdu každý. A kdo nepochopí, tomu nechybí jen zmiňovaná moudrost, ale bohužel i ta inteligence... ()

Konev

Nic nového, co bychom od Davida už jinde neviděli. A poselství do budoucnosti? Nám, obyčejným lidem, je to jasné. Ale kdo přesvědčí vlády a hamižné obchodníky? Chudáci naše vnoučata. "Příroda se bez nás obejde a poradí si, ale my bez ní se neobejdeme." Jen se divím, že pan Atteborough ještě stále věří v nějakou nedokázanou evoluční teorii, ve vývoj druhů, místo aby vzdával hold úžasnému Konstruktérovi, který to všechno takovým způsobem stvořil. Kdyby viděl opravdové důkazy, tak by musel také připustit, že onen Konstruktér si Zemi nenechá zničit, ale že zničí ty, kdo mu Jeho krásnou zahradu tak devastují. ()

IAMAD

Úžasný film. Fakt úžasný. Poprvé byl někdo schopný nejen krásně a jasně popsat, co a proč se s přírodou stalo a kam to vše směřuje, ale taky skvěle ukázat cestu jak z toho ven. A není to fakt vůbec nic těžkého. Doporučuji. Z mě film 100%. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů