Takmer 5000 rokov po tom, čo získal nadľudské sily egyptských bohov – a následne bol uväznený– je Black Adam (Dwayne Johnson) oslobodený zo svojej hrobky a je pripravený konať v zmysle svojej jedinečnej formy spravodlivosti v modernom svete. (Continental film)

chup44

Nic prevratné ani nič strašné, kľudne si dovolím povedať, že na úrovni Captain Marvel a podobných priemerných Marveloviek. Popravde som očakával oveľa horší film, je to o niečo horšie ako Shazam, ale to len kvôli tomu debilnému výrazu, čo tam Rock pocěý čas má. ()

werxix

3,5 * Upřímně? Díval jsem se na to jen kvůli Rockovi. Ale na to, že komiksovky už nějakej ten pátek nesleduju a Marvel je pro mě sprostý slovo, tak dobrý. ()

Heywood

Hloupé, hloupé a hloupé. Jednání všech je nelogické, nesmyslné, pitomé, dětinské.. Film je zřejmě určen pro děti od 4 do 6 ti let, protože jinak vyjma CGI tam nenajdete nic, co by za něco stálo. Že to finančně propadlo? To se nedivím, ani amíci nejsou až tak úplně blbí, aby sežrali takovou krávovinu. Odpad nedám jen kvůli Brosnanovi. 5% ()

Scaevola

Tak nějak jsem tento výsledek očekával, takže bez zbytečného chození kolem horké kaše: Nelogická akce střídá akci beze smyslu a výsledkem je megalomanské ničení v reji digitálních efektů, které vůbec nebere ohledy na okolí, a přesto řadoví lidičkové jakési pouštní země pořád nadšeně vykřikují cosi o svobodě, aniž by počítali mrtvé, nebo alespoň pokrčili rameny . Jednotliví super(anti)hrdinové defilují s velkolepou pompou, aniž by se kdokoli divákovi snažil vysvětlit, kdože vlastně jsou a proč že jsou na plátně, takže je v zásadě lhostejno, kdo kdy padne a za jakou myšlenku, protože vztah si s nimi divák nestihne utvořit. A nejhůře na tom všem působí, že meta-lidé bohužel ani zajímaví nejsou, protože jejich schopnosti už jsme někde jinde viděli. DCEU se tak dostalo do podobné fáze, v jaké byli před několika lety X-Men se svou apokalypsou, totiž nezáživná a nepřehledná digitální akce bez nápadu ubíjí jakýkoli nosný námět či motivaci. A proč tedy hodnotím tak vysoko? Inu zaujal mne řízný hudební motiv a prohozená role ve vztahu otce a syna v pseudomytologickém pozadí příběhu. ()

Standa12

Pre mňa osobne veľké potešenie. The Rocka mám rád, je to sympoš, a v tejto postave bol epický. Ako aj celý film, i keď dej priamočiary, postavy ploché a celé to bolo digitálne masívne, nemôžem hodnotiť inak ako pozitívne, pretože výsledný dojem bol geniálny. Navyše sa mi to páčilo viac ako niekoľko posledných marveloviek od záverečných Avengers. Už ma tie komiksovky ubíjajú a som rád, keď ma niektorá prekvapí. Len veľká škoda, že potitulková scéna bola asi zbytočná. ()

patukgames

5/10 Black Adam je málo slaný salát bez okurky, rajčat a salátu, což je dost důležité. A to, že postavy jsou ala marvel a používají stejné schopnosti nu to je bída. ()

bonovox

DC digi bordel, nič viac, nič menej. The Rock našiel svoju ironickú postavu ale ťažko povedať či si ju ešte niekedy zahrá...50% ()

Fuksinka

Nejlepší DC film za poslední dobu. Nejlepší tak, že dosáhl konečně aspoň na průměr. Bylo by fajn, kdyby Adam na začátku sejmul ty otravné opičáky, hrající si na spravedlivé. Kteří kritizují, že bez soudu zabil drbana, aby se posléze ukázalo, že sami bez soudu nechávají lidi zmizet běžně. Kdyby se příběh soustředil jen na něj, bylo by to o dost lepší. Ubylo by trapných patetických hlásek a teen zmalovaných, otravnych idiotů, kteří si hrají na hrdiny. Možná mohl zůstat ten zlatý lítající týpek a zemřít dlouhou bolestivou smrtí. To by si jeho postava zasloužila. ()

brodži

Viděl jsem hodně filmů s akčními hrdiny, ale to, co předvádí, je opravdu strašné a je to horší a horší. Avengers vymlátí pomalu do jednoho, Spiderman je jiný než je a Black Adam je arogantní namakaný cápek, který si mele svou, ale chce ho zastavit banda jakých si hrdinů, kteří by se měli starat spíše o svoje problémy. Slátanina, která se nedala ani moc dívat. Jediné, co bylo fajn je Rock. Jinak bych se na to nedíval a dal tomu odpad. ()

Pafouk

Doplňuju si DC resty, takže po druhém Shazamovi jsem si dal hnedle jeho stájového kolegu Černého Adama. DC tentokrát sáhne do temných vod, hlavní postava je opravdový záporák, který zabíjí, ničí, znásilňuje a mluví sprostě. Akorát že vůbec. Stejně jako u Sebevražedného oddílu tu nikdo nechce být za padoucha. Černej Áda sice opravdu bez problémů (bez soudu) zabíjí (tzn. někoho někam zahodí), ale jsou to samí okupanti, kteří si to zasloužili. Navíc má náš antihrdina takové superschopnosti, že prostí žoldáci mu ani nerozhodí účes (ehm...). Na vyrovnání sil tak dorazí Justice Society, kteří se s ním pomydlí, aby se na konci mohli spojit proti opravdovému supersilnému digitálnímu superzáporákovi. Takže tak nějak přesně dle očekávaného scénáře. Dwayneovi to pořád sekne i v neoprenovém kostýmu, Brosnan jako Dr. Fate je fajn, Hawkman taky ujde, Atom Smasher nevýrazný, slečna Tornádo Lů zcela zbytečná. Ostatní tak nějak do počtu. Domorodý chlapec školí antihrdinu v říkání hlášek při zabíjení a nechá vás zavzpomínat na druhého terminátora. Amanda Wallerová chce být místní Nick Fury, akorát to nedává moc smysl. A závěrečná potitulková scéna láká na něco, co asi nikdy nepřijde, což je vlastně asi celkem škoda. ()

Xaeroo

Bože bože , proč je to tak špatně napsaný ? Na tom se učili budoucí scénáristi , nebo co to je tohle...  Byl jsem ochoten něco slevit , jako fanda ,ale vysloveně jsem se protrpěl ke konci .. ()

Nunyn8

Black Adama jsem navštívil bez jakýchkoli očekávání, a i přesto jsem z kina odcházel zklamaný. Dlouhodobý problém DC kombinovat drama s lehkou komedii a zoufalá snaha o přiblížení se k úspěchu Marvelu vyvrcholil v tomto dvouhodinovém snímku.      Vyjímečně se nám naskytly momenty , kdy jsme konečně mohli soucítit, nebo dokonce truchlit s postavou, ty však byly vzápětí zničeny dalším levným pokusem o rozesmátí diváka.      Nehledě na to, že se tu objevily dvě postavy, které byly pro děj naprosto irelevantní a měly sloužit jen jako jednoduchý komediální prvek, avšak při každé jimi prohozené větě jsem si připadal trapněji.      Tragická hlavní ženská protagonistka, jen zarážela do rakve poslední hřebíky a fakt, že jsem si k ní za celou dobu sledování nevytvořil žádné sympatie, ani nic tomu podobného, byl jen důkazem.     Ačkoli se nejedná o nijak nezvykle dlouhý počin, při sledování se děj spíše vzdaloval, než blížil ke konci a musím říct, že při závěrečných titulkách jsem si opravdu oddechl. ()

TimStar

To co jsem čekal, to jsem dostal. Akční, bez nudných pasáží, sem tam nenucenej vtip a “The Rock” se skvěle do role hodí. Na plný počet hvězd to zase asi není, ale čtyři hvězdy bez ostychu dám 👍 ()

vaclav.g.kar

Na Rockovi je strašně vidět jak je to jeho vysněná postava. Byť se snaží tvářit strašně drsně tak mi přišlo jako kdyby mu neustále cukal koutek blažeností. Drsnost je ale tlačena silou do popředí, až moc. Ale skvělé herecké obsazení a úžasná hudba zvedají film z průměru. Doufám v další díl kde se bude moct mytologie kompletně rozvinout. ()

PISTA226

5/10 Tohle bylo mnohem horší, než jsem myslel. Dwayne Johnson je totální borec a téměř v každém projektu ho zbožňuju, protože dokáže dodat takový jeho trochu vtipný, ale drsný styl. Tady jsem byl opravdu rád, že tu byl a neměnil bych, ale tentokrát jsem ho a jeho atmosféru z toho necítil. Celý je to naprosto, ale naprosto o ničem. Ano je to příběh o jedné postavě, proč čekat něco zajímavějšího a lepšího, když máš příběh o postavě a to by ti mělo stačit, ale prostě ne. Samozdřejmě oranžový filtr se musel nastavit, protože jsme v teplé oblasti. Vlastně krom pár vyjímečných oblastí, které tu byly na malý moment se celý film odehravá v jednom městečku a taky proč ne, když je to důležitá součást příběhu, ale jak je možný, že mi to tak vadí... Postavy jsou tu naprostý dementi. Nikdo totálně nemá tucha, kde se tam sakra vzala ta mamka, a jaktožr umí, to co umí. Její syn byl můh velký problém. Naprosto zbytečná a otravná postava, o kterou se jen lidi starají a realně tam nic nedělá. Když mu někdo dá pláštík, tak ho tam jak idiot po zbytek dne nosí. Sere lidi, co by ho prostě mohli na místě odstřelit a myslí si jaký je hrdina. Když na konci zvedal ty ruce na spojení obyvatel, to byl tak špatný moment. Proč by to dělal, ty obyvatelé by bez toho nešli bojovat proti zombíkům? Jasně, že šli, jen se strapňoval. Když je řeč o zombících, tak tohle jsem fakt nečekal. Když někdo velí armádě mrtvích, tak nejenže čekám, že budou aspoň vypadat reálně a né všichni stejně. A vždyť jich tam bylo tak 50 max a ještě na jednom blbým místě, to jako nikde jinde nejsou?! Wtf! A umírali, když do nich někdo šťouchl, vždyť, bych je tam vyřídil i já sám, na to nepotřebujou sjednocovat město, které btw asi taky má podle všeho jen 100 obyvatel. Další postavy hrdinů jsou taktéž dementi. Ten Hawkman má nějakou úchylku na praní se s Adamem nebo co, vždyť jako leader by měl vědět jak ovládat svůj vztek a pokud ne, tak nemá být v týmu. Atom smasher je jen hlupácký vtipálek pro nějaký humor a taktéž nemá v týmu, co dělat, pokud nijak zvlášť nepomáhá. Cyclone tam vubec byla? Jakože haloo? Ona si tam párkrát udělala naprosto dokola stejný trik a jinak, tam nic nedělala, kromě hloupýho románku, který byl ještě tak špatný, že si člověk není jistý, co se to mezi nima sakra děje. Charakter postav je opravdu slabý, o nikom nic nevíme a nikdy se to ani nedovíme. Prostě tady máte 4 random hrdiny, kteří krom Dc. Fadea týmu jen škodí a nic víc... Black Adam sám o sobě je dost drsný a není tak špatný, ale občas bych potřeboval, aby vyšel z té jeho vážné formy a poznali jsme jeho lepší charakter. Záporáci jsou stejný úplně všude, miliony minionů, kteří po kazdý půl hoďce přejdou na novou úroveň a vylepšují se jim najednou technologie. Hlavní záporák je opět další otravný dement, co má v plánu jen prostě zničit svět, bez většího smyslu, takže total random. Toren zmiňoval kvalitní hudbu a upřímě, asi mám trochu jiný styp, protože ta hudba byla dost často humáč, který tam vůbec nepasoval. CGI bylo někdy fakt skvělý, ale velmi často taky odporný, hlavně u toho Sabbaca. Sorry za spoilery, ale na konci, když si měl změnit jméno ze Teth Adama na Black Adama s tou drsnou tváří, tak to bylo zakončení tak debilní, jak jen mohlo. Jediný kvalitní a zajímavý věci byly sceny s Wallterovou a Dc. Fadeem, který je totalně nařachaný borec, s totálně božím charakterem a oblekem a ty jeho schopnosti jsou extrémě super. Oukej, akce celkem ušla. () (menej) (viac)

Nový Svatý se hýbe kupředu

20.08.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (viac)