Halloween patří mezi nejoblíbenější americké svátky, zejména mezi mládeží, pro které je jedinečnou příležitostí pořádně se vyřádit. Do noci září rozšklebené obličeje z vydlabaných dýní, ulice se hemží stovkami masek duchů, čertů, mrtvol a různých příšer. V zatemnělých místnostech se vyprávějí děsivé příhody. Atmosféra, v níž se mísí neklid a radost, jako by přímo vybízela k dalšímu děsivému příběhu. Opět je tu Halloween, předvečer svátku všech mrtvých, opět se chystá řada taškařic a mladí si chystají děsivé masky. Děsivou masku si chystá i Michael Myers. Psychopatický vrah, který uprchl z psychiatrické léčebny, aby rozpoutal o halloweenovské noci v městečku Haddonfield děsivou noční můru. Začíná další děsivá noc, a to zejména pro sympatickou Lauru, kterou se Michael pokouší zabít stejně jako v prvním díle. (Magic Box)

Zeke001

Jeden z nejlepších dílů série Halloween. ( Vynikající hudba a herecké obsazení ). Tohle se Ricku Rosenthalovi hodně povedlo. ()

aLPaC

Druhý díl už není tak dobrý jako první (což snad ani nešlo), ale i tak za 5*. Je spíše o zabíjení. Nemocniční atmosféra je vynikající, přeci jen se ale nemohu zbavit dojmu, že chování i jednání postav tu párkrát zaskřípe, navíc je divné, že Jamie nemá žádnou policejní ochranu. No a konec mě trochu mrzel, protože vystřelené oči, co to má být? To by nedokázal ani nejlepší střelec na světě. Přes tyto výtky parádní pokračování se stejně drsnou atmosférou, výbornými vraždami (koupel dostává absolutní uznání), skvělou hudbou a Dr. Loomisem, který pořád na někoho řve. 90% ()

lukasd

Druhý díl bezprostředně navazuje na ten první a přestože to není tak napínavé, stále to patří v rámci hororového subžánru slasher mezi ta nejpovedenější díla. 70% ()

bobstock

Po úspěchu a geniálně vymyšlené postavě nesmrtelného robocopa Myerse se může s přispěním studiových peněz z vesela dál. Změnilo se prostředí na temnou nemocnici, kde je potřeba pustit trochu žilou hezkým sestřičkám či pacientům. Když vám v tom navíc nebrání stupidní policie a pomáhá vlastní nezničitelnost, jde to jedna báseň. Konečně se přidalo na krvi a násilnostech. 65% ()

Kacitr

Tam kde první Halloween končí, druhý začíná. Ač o tři roky později, tvůrcům se povedlo skvěle navázat, a tak opět (úzkostlivě) sledujeme Loomise a jeho (špatnou) mušku. Lorie v šoku na zemi. No a Michela padajícího z balkonu. Přesouváme se do nemocnice a to je výborný tah. Toto prostředí je pro leckoho strašidelnější než poslední říjnový večer. Spousta temných chodeb, postavy v bílém...jo, Michael se vyřadí. Jinak je to v podstatě to samé co předchozí díl. Jen tu Lorie méně křičí a umírající se ještě méně brání. Naopak mi přijde, že svým krvavým osudům (paradoxně bez krve) jdou s ochotou naproti. Nicméně, stále skvělé pokračování, mezi kterým je pak spousta vážně nepovedených. ()

Renfield

Uplynulo snad několik minut, je to stále stejná noc v ulicích Haddonfieldu a Michael v ní získává svoji nesmrtelnost, což sice nepotěší, ale naštěstí je to kvalitou minimálně vyváženo. Hned úvodní dlouhá scéna z jeho pohledu je fantastická, ve spolupráci s hudbou okamžitě navodí tu správnou atmosféru. Michael sleduje život v ulicích, projíždějící policejní auta, ale také občas nahlédne do oken, aby vybral dalšího... vypadá to, že ten kdo má puštěný správný film má protentokrát štěstí. Dvojka je samozřejmě ještě přímočařejší, neřeší se dialogy, postavy, snad jen na rodinné vztahy je trochu času, to když jde Michael navštívit sestru do nemocnice. Dění mezi úvodem a nemocnicí naštěstí není příliš dlouhé, právě za jejími zdmi se vrací mrazivá atmosféra. Kamera zase často z pohledu Michaela prochází stále prázdnější chodby, výborná je práce se světlem a nakonec i samotné vraždy, jejich provedení. Protože už to není jen o noži (skalpelu), třeba taková noční lázeň. 75% ()

icedalaman

Druhý díl navazuje na jedničku a je jen o málo horší. Je to tím že na úkor děsivé atmosféry umírá víc lidí i když Michael zapojuje svoji fantazii na plné obrátky. Zakonponování děje do útrob nemocnice je vynikající (když se opominou detaily typu že tam je nějak málo personálu a kromě Laurie žádný pacient). Tento film dává klasickou koncepci pro horory zavřením lidí do jednoho baráku kde jich začne postupně ubývat a až zbývají poslední dva nebo tři tak najdou mrtvoly všech ostatních a zjistí že se něco děje a začnou zběsile utíkat. Jinak ještě oběti umírají strašně rychle a docela dobrovolně. Rozhodně měl na režsérskou stoličku usednout znova Carpenter. ()

andio

Dvojka kráčí ve šlépějích jedničky, avšak již v mnohem krvavějším podání. Hudba pořád nahání husí kůži. Michael pořád drží všechny lesklý věci tak, aby krásně házely odlesky a bez větší námahy dohání všechny, aniž by udělal jeden rychlejší krok. Věřím, že kdyby byl tenhle svátek v Evropě taky tak populární, jistě by lidem tady naháněl mnohem větší strach. Co bych ještě dodal? Hrozně se mi líbí, jak v jedničce koukají na starej The Thing a ve dvojce na Romerův Night of the Living Dead. :) 9/10 ()

TheSpearCZ

Tak začíná se přesně, kde skončil první díl a jede se víceméně to stejné, kvůli tomuhle to připomíná jeden souvislý film, namísto dvou rozdílných, no jinak oproti jedničce se zde dočkáme více akce, lepších vražd (vířivka top!) a opět super Myerse. Jen škoda poslední těžce nelogické dvacetiminutovky, která byla opravdu až stupidní a právě proto nemohu jít s hodnocením výše, než má právě první díl.... každopádně slušná old-schoolovka. Čisté 3* ()

TheTrox odpad!

U tady toho filmu nepochopím takto vysoké hodnocení .... celý film jsem se nudil ... plno nesmyslů ve filmu. Celkové hodnocení: 5% ()

kamigava

Slibné pokračování, které je ale vesměs opakováním jedničky. Atmosféra stále na úrovni a Michael Myers také nepostrádá svůj respekt a neporazitelnost. Dvojka už není tak originální, i když nové prostředí nemocnice vdechlo Halloweenu nový druh děsu. Už vím, kde dnešní horory berou inspiraci pro výběr "vražedných" lokací. Paradoxně by se v nemocnici měli lidi zachraňovat a ne vraždit. Jestli série bude pokračovat rutinním způsobem, tak s hodnocením půjdu níž. ()

Matli

Tři roky po prvním díle a neuvěřitelně plynule napojené, jako kdyby se oba díly natočil v kuse a jen se oddělily titulkama. Z toho vyplývá, že atmosféra a kvalita filmu si drží úroveň prvního dílu. Vliv Carpentera se nezapře (scénář i hudba). 68% ()

PanTumnus

o chlup horší než první film, přesto stále hodně vysoko v porovnáním s díly 5 až 8. děj navazuje přímo na konec jedničky a i přes jisté logické lapsy (v celé nemocnici kde se film odehrává jsou asi tak čtyři lidi a krom hlavní hrdinky a pár miminek v ní není ani jeden pacient) to pořád baví a mordy jsou náležitě vymazlené. prostě ano, tohle pokračování se povedlo. ()

Aurus

Halloween 2 (1981) je mnohem lepší než nudná jednička. Michael Myers je tu vážně super a postavy jsou lepší než v prvním díle. No celkově je tento díl lepší než první díl a rozhodně tomuhle filmů dávám 7,5/10. ()

Judas

Rick Rosenthal dokázal velmi úspěšně a kvalitně navázat na Carpentrův první díl, bohužel bylo to i poslední kvalitní pokračování v celé řadě Halloweenského ,,fenoménu". ()

gombarix

Stejně výborný horor jako jednička, pár logických zaskřípání je bohatě vykoupeno atmosférou, o kterou tady jde především. A nasazení závěrečné písně mě naprosto odrovnalo :) ()

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

16.09.2017

Možná jste slyšeli o tom, že nás v říjnu 2018 čeká další Halloween. Půjde o pokračování původní (osmidílné) ságy, nebo dvoudílného rebootu od Roba Zombieho? Nakonec ani jedno. Režisér a scenárista… (viac)