Vládcovia nebies

• Česko Vládcové nebes (viac)
USA, 2024, 8 h 28 min (Minutáž: 48–77 min)

Tvorcovia:

John Orloff

Predloha:

Donald L. Miller (kniha)

Hudba:

Blake Neely

Austin Butler, Callum Turner, Anthony Boyle, Nate Mann, Bel Powley, Barry Keoghan, Stephen Campbell Moore, Sam Hazeldine, Josiah Cross, Ncuti Gatwa (viac)

Počas druhej svetovej vojny riskujú svoje životy letci 100. bombardovacej letky – bratstva ukutého z odvahy, straty a triumfu. (Apple TV+)

gogo76

Duo S. Spielberg a T. Hanks sa spojili tretí krát a vznikol tento výborný seriál, na ktorý sme čakali roky. Odhadoval som tak 5-6 rokov, ale užívateľ Paxxx.cz to napísal presnejšie. Čas letí,,,Na úvod pochválim obsadenie na čele so sympatickým Butlerom, skvelé bojové scény, ktorých mohlo byť viac, kvalitnú hudbu, dobré mini príbehy, ktorými je pretkaný celý seriál a kvalitné i poučné dialógy, ktoré verne zachytávajú dobu i pocity ľudí, ktorí v tej dobe žili. Samozrejme je tu hromada postáv, v ktorých sa bude treba zorientovať, ale tak po 3. epizóde budete ako ryba vo vode. Akčné scény sú výborné, no takmer všetky súboje sú hromadné, nemecké i americké stíhačky vidíme len z veľkého odstupu, bez nejakých detailných záberov, komornejších súbojov, pretože všetko sledujeme z pozície bombardérov B-17. Oceňujem hlavne dokonale zvládnuté scény v B-17, spoluprácu všetkých členov posádky, divák má naozaj jasnú predstavu o tom ako to na palube lietajúcich pevností fungovalo. Zamrzí ako málo priestoru dostal deň D, ten 10 diel tu naozaj chýbal, myslím, že by určite bolo o čom. Mal som pocit, že si v posledných dieloch tvorcovia dosť naložili, snažili sa zachytiť z každého niečo, no jednoducho nebol čas, aby sa to rozvinulo do podoby s akou by bol divák úplne spojný. Téma vojny je tak bohatá na udalosti, že aj 20 dielov by bolo málo, ale radujme sa aj z toho málo čo vzniklo. Seriál určite nesklame, na tému letci nič lepšie nenájdete. 90%. ()

Malarkey

Třetí seriál do party producentů Toma Hanksa a Stevene Spielberga si v rámci 2. světové války vzal na paškál americké letectvo. A ne, nechci srovnávat s Bratrstvem neohrožených a doufám, že to ani nevyzní. Vládcové nebes jsou jiné prostředí, jiní lidé, jiná natáčecí doba a je to prostě zatraceně znát. Zatímco dole to bylo největší zvěrstvo, nahoře v letadlech lítala spíše dvorní honorace. Kluci jsou tu typickým příkladem rozjíveného Amíka 40. let. Hrdiny, který svůj příběh nejen žije, ale i si ho užívá, trošičku krytí tím, že jsou v oblacích…a ne na zemi. Jakmile se totiž děj rozjede na zemi, příběh rázem dostává poměrně jiný, ale o to zajímavější spád. V devíti dílech tu je ale podle mě zatraceně málo ikonických scén z prostředí válečné vřavy. Leč některé momenty ve vzduchu pravděpodobně nezapomenu. Jen jich je tu, logicky, docela dost a mnohdy se dost opakují, což je asi jediný kámen úrazu, který seriálu ubírá jednu hvězdičku. A tak z něj je ve výsledku hodně solidní kousek, ale ne to nejlepší v oboru. I tak ale buďme za podobný zfilmovaný příběh rádi. ()

Fr

„ČEKÁ NÁS DLOUHÁ CESTA…“ Po bigoších a námořnících tady máme letce. Těžko říct, kdo z nich to má za války těžší… Každopádně nejvíc legrace zažijou ti prvně zmínění. Tak jako v seriálu. Tady jsou fajn ty letecký záležitosti. Vobčas napínavý, vobčas si uvědomím, jakej to musel fantastickej pohled, když všichni pospolu se stíhačkami letěli bombardovat… Bohužel život „na zemi“ je celkem nuda. Teda v týlu. Ne tak v zajetí nebo třeba při přistání na cizím území. Ale ty válečný akce jsou předvedeny perfektně!. Seriál dobrej, ale prostě to nutí porovnávat…    /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Seriál byl natočen podle stejnojmenné knihy, kterou Donald L. Miller vydal v roce 2007. 2.) K seriálu patří doprovodný dokument „Krvavá stovka“. 3.) Série byla historiky kritizována za technické nepřesnosti. 4.) Thx za titule „Karel Himmer“. ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  **  NAPĚTÍ  ** ()

EvilPhoEniX

Seriálová kanonáda roku 2024 pokračuje a tentokrát přihazuje ruku k dílu Apple s dost možná nejlepší záležitostí z druhé světové, kterou letos uvidíme, pač nejspíš ani žádná jiná konkurence nebude. Zóna nezájmu samozřejmě jen pokukuje z poza okna a tiše závidí. Seriál se zaměřuje na letce 100. bombardovací letky a myslím, že nic filmově bližšího letectvu jsem zatím neviděl, ta hrůza pilotů a co vše musí podstoupit je až hmatatelná a žral jsem celý seriál bez mrknutí oka. Z postav nejvíce zaujme Austin Butler,Callum Turner a Nate Mann-Rosenthaal byl fakt neskutečnéj borec, který měl andělská křídla na zádech. V menší roli potěšil i Barry Keoghan, ale trochu mě na seriálu štvalo, že se tu střídalo hromada postav díl od dílu a nešlo si pořádně vytvořit vztah, ale vzhledem k tomu na jaké sebevražedné mise byli vysíláni to nemůžu příliš vytýkat.  Nejlepší díly jsou bez debat číslo 3 a 5 což byly nejakčnější pasáže a byl to slušnéj Battlefield ve vzduchu, kde občas Fukunaga překvapil i příjemným Gore a závěr je správně dojemný. Líbilo se mi ,že zde došlo i na koncentrační tábory a taková vzpoura ve finále je slušná atmosférická perla. Za mne úžasná záležitost, která druhou světovou přibližuje trochu z jiného úhlu, ale dělá to poctivě a se srdcem. Fukunaga se tedy tématu zhostil z grácií a rozhodně si může připsat úspěch. Na plný počet nechybí mnoho. 85% ()

Vavča

Zoufale scénáristicky ploché postavy, absolutně seriál nefunguje v rovině, kdy by měl divák navázat vztah s postavami. Příběh letců je příliš neosobní, nevýrazný, naprosto žádné emoce, i když jsou za kamerou velká jména. Výprava je dech beroucí, bojové scény dokonalé. Vidíte, že letecká kampaň nad Evropou nebyla žádná sranda, ale brutální boj, kdy šlo USAF hlavou proti zdi. Ztráty byly naprosto šílené první měsíce války. Respekt za oběti, které letci přinesli (technické týmy bohužel zůstaly v pozadí), navzdory tomu, že věděli co je čeká (60% ztráty). Doufám, že to není masová příprava na věci budoucí. ()

Kothy

Přesto, že se nepovažuju za velkého fandu těchto seriálů, jsem si to přece jen pustil. Po Bratrstvu a Pacificu to byla tak nějak povinnost. Děj se zaměřuje na posádky amerických bombardérů, které za 2. světové války startovaly z Anglie. Je nám představeno pár hlavních postav, ke kterým si poměrně snadno vytvoříme pouto. Ani tito piloti to za války neměli jednoduché a každý let mohl být jejich poslední. Hodně mě to baví. Další zásah pro Apple TV. Nakonec se osudy našich postav uzavřou a my vidíme konec války. Ke konci je to celkem síla... "Vsadím se o dva dolary." ()

Chrustyn

Bratrstvo neohrožených ve vzduchu se nekoná, ale přesto jsou Vládcové nebes jeden z nej seriálů za poslední dobu. Velkolepý a vizuálně perfektně zpracovaný pohled na americké letce bombardérů za druhé světové války. Půlka seriálů jsou pravidelné letecké bitvy, které si jsou dost podobné ale vždy skvěle vypadají a tvůrci se nebojí občas přitlačit na pilu v zobrazení krve. Se seriálem jsem měl dva zásadní problémy. První byl ten, že první polovině, děj výrazně zpomalí a doslova se začne více držet na zemi. A ten druhý jsem problém byl obrovské množství postav, které navíc v uniformách a maskách nepoznáte, takže pokud si divák nezapíše všechny jména, má problém zjistit, který z hrdinů ještě žije. Jsou to ale nepatrné vady na kráse, povedeného díla, které nadchne fandy historie i poutavých příběhů. ()

luka4615

Vtahující seriálová záležitost, v níž se vrací prověřený producentský tým, aby nám odvyprávěl ne zcela známou kapitolu nejhrozivějšího konfliktu v dějinách lidstva. Masters of the Air zaujmou již na první pohled vybroušenou audiovizuální stránkou, která Vás dokonale vtáhne přímo do kokpitu bombardéru, v němž společně s hrdinnými členy posádky budeme čelit hrůzám války. V tomto bodě je tedy všechno jaksepatří dokonalé, jelikož všechno v prvních několika epizodách funguje jako dobře promazaný stroj. Bohužel, s přibývajícími díly se celá pracně budovaná atmosféra s několika stěžejními charaktery začne trestuhodně "rozmělňovat" a drolit, což má za následek pomalé upadání do ospalé letargie. Nastalou situaci nezlepšuje ani fakt, že se o několika stěžejních bitvách pouze mluví v rámci úspěšně splněné mise – divák si tedy pouze může domýšlet, jak onen střet mohl vypadat. Tvůrci ale ovšem najdou ztracené tempo v momentu, kdy se přesuneme do německého zajateckého tábora, pročež právě v ten moment se z naleštěné podívané stane špinavá a depresivní podívaná, v níž se definitivně ukují hlavní charaktery a u nichž jsem téměř nedýchal napětím. Co tedy dodat na závěr? Masters of the Air určitě nedosahuje kvalit dnes již legendárního "Band of Brothers", avšak jakožto poměrně výživný vhled do života 100. bombardovací letky to ale v rámci svých možností udělá velmi dobrou službu. Pokud jste tedy fanoušky vojenství a hledáte nepřiliš známé hrdinské příběhy té doby, Masters of the Air je určitě tím pravým, u čeho můžete strávit nějaký ten čas. Skvělá práce! (Apple TV+) „You’re a navigator, Crosby. You should be able to, I don’t know, find England.“ ()

ledzepfan

Seriál ve kterém se silné motivy a dechberoucí scény střídají s vysoce korozivním patosem a nestravitelným kýčem. Místy mě to bavilo královsky. Místy jsem obracel oči v sloup. ()

Paxxx.cz

Vznik Masters of the Air vedl přes docela komplikavanou cestu, každý kdo to trošku sledoval to moc dobře ví - první teaser se objevil už v roce 2014 (pod názvem Mighty Eight) a od té doby přišlo zneklidňující ticho po pěšině, až jsme se nakonec dozvěděli, že projekt byl u HBO zrušen (kvůli vysokým nákladům potřebných pro dokončení tohoto seriálu) a nakonec se toho (naštěstí) ujal Apple TV. Seriál se za mě docela vydařil, ale rezervy tu jsou - jelo se podle ověřené šablony a dostali jsme několik velmi vydařených epizod obsahujících osudy několika sympatických postav. Samozřejmě je zde spousta CGI pasáží v leteckých bitvách, ale to mi vyloženě nevadilo, protože atmosféra bojů byla zachycena skvěle. Podařil se i výběr herců - především Butler, Turner a Mann. Skvěle zde byly zpracovány některé věci - to jak rozdílně přistupovali k bombardování američani vs britové, dále i to jak obrovský význam mělo nasazení stíhaček P-51 do války (jakožto doprovodných ledatel bomdardérů), přispěvěk letců z Tuskegee a taky pocit beznaděje, které posádky cítily při obrovských ztrátách a velkému počtu misí. Jestli bych něco vytknul, tak je to fakt, že nám bylo naservírováno "jen 9" epizod a ne 10 (jako tomu bylo u Bratrstva neohrožených a Pacifiku) a hned mě i napadne o čem mohla tato nevzniklá epizoda být - zoufale málo prostoru tu totiž bylo věnováno dni D. Šlo i vidět jak seriál v poslední třetině už trochu ztrácel dech, ale poslední díl byl top... Přesto docela dobrý počin (ale vzhledem k tomu vysokému rozpočtu jsem čekal malinko více) pro fandy žánru a sečteno podtrženo spokojenost, protože mi je jasné, že nějakého dalšího velkého seriálu nebo filmu ze 2. světové války se v dohledné době jen tak nedočkáme, protože studnice nápadů je asi vyčerpána...8/10. ()

Korbitch

Tak nám ten seriál o nelétajících letcích skončil a z nitra mého mozku se neodbytně na povrch dere otázka..... Proč tohle, kurva, vůbec točili??! Těšíte se na velké letecké bitvy? Zapomeňte! Těšíte se na překvapené výrazy nácků, když se na ně poprvé řítili P51? Zapomeňte! Těšíte se na..... Raději nepokračovat ve výčtu zklamání. MOTA trpí na slabý rozpočet. Něčeho většího se dočkáte někdy z kraje seriálu, tak třetí nebo čtvrtý díl. Tam se, dejme tomu, děje v tom vzduchu něco víc. Jinak se nedočkáte ani dokumentárních prostřihů jako třeba v Pacifiku. Seriál místy působí až nuceně. Jako pojďme to natočit za každou cenu,i když nemáme love na kvalitní zpracování leteckých soubojů. Pokud vím, tak se toho HBO vzdalo, právě kvůli vysokému rozpočtu. Chápu, že tvůrci se místo toho jali ukázat raději i věci kolem - trauma, sestřelení nad nepřátelským územím, pomoc od odboje, nevěra, koncentrák.... To je sice všechno moc pěkný, ale je to v takové míře, že to začne nudit. A proč? Protože to ve vzduchu prostě skoro není. A to je z mého pohledu zásadní nedostatek v seriálu o letcích. ()

agentmiky

Dlouho očekávaný válečný epos pod taktovkou Fukunagy, s dozorem takových jmen jako Hanks či Spielberg, konečně spatřil světlo světa. Sice to úplně nedosahuje kvalit Bratrstva ohrožených (to byl jednoduše mimořádný kinematografický zážitek). Ale safra!...I tak se jedná o pozoruhodné dílo, které ve vás bude rezonovat ještě hodně dlouho po zhlédnutí! Masters of the Air sází na 2 aspekty, v kterých vyniká oproti většině své konkurence. Zaprvé...Popisuje příběh amerických pilotů bombardérů za 2.světové války, který nikde jinde moc nenajdete. A zadruhé...Nabídne naprosto špičkové herecké výkony. Od všech zúčastněných. A zápletka? Rozehrává sice partii na více místech zároveň. Ale funguje. Ať už se jedná o prostý každodenní život na základně, nebo adrenalinové sekvence během leteckých soubojů, či i vykreslení zajatců v nacistických táborech. Tohle jsem si užil. Za mě dávám 8/10 ()

ArsenalEagle

Kvalitní drama, dobrá akce, zajímavé příběhy. Bombarďáci ze Stovky měli během války obrovské ztráty, proto se jim také říkalo "Krvavá Stovka". Bratrstvo je jen jedno, ale letci jsou řemeslně velice povedená minisérie, která bohužel zachycuje až moc postav a žádná z nich nedostane příliš prostoru, aby se nějak více rozvinula a emočně přirostla divákovi k srdci. ()

slord

Bratstvo neohrozených je vynikajúca miniséria, ktorá sledovala americkú 101. výsadkovú divíziu a vtiahla a zasiahla ma teda neskutočne. Takže na podobnú látku, ktorá tentokrát sleduje 100. bombardovaciu letku som sa veľmi tešil. K porovnávaniu s Bratstvom to navádza, ale je na mieste posudzovať to ako samostatný projekt. A vo výsledku je to veľmi vydarené nahliadnutie na osudy letcov počas II. svetovej vojny a aj poskytuje pohľad na tento konflikt z inej perspektívy, ktorú zase tak veľmi nevídame. Tvorcom sa úspešne podarilo preniesť diváka do kokpitu, aby cítil všetky tie nástrahy, ktorým je posádka vystavená. Bitky sú v rámci možností spravené veľmi fajn a dokážu byť aj dosť brutálne (hlavne 3. a 5. epizóda naservírovali to najlepšie z nich), ale je tam aj pár, o ktorých sa hovorí, no nevideli sme ich, čo je škoda, no zase keby to bola samá bitka asi by to mohlo splývať. Už zo začiatku tu postavy dosť umierajú, čo na jednej strane ukazuje, že nikto to nemá isté, no na strane druhej väčšinu z nich som nepoznal a vzťah k ním som si nemal ani kedy vybudovať, ale zase dá sa to chápať. Ale samozrejme tí hlavní ťahúni si ma získali, či Austin Butler, Callum Turner, Anthony Boyle alebo Nate Mann. Prvé dve epizódy som si k tomu hľadal cestu, no od tretej som už tomu prišiel na chuť, v piatej to na mňa aj emocionálne doľahlo a finále tomu dalo skvelú a dojemnú bodku, ktorá mi zarosila oči (aj tá skvelá hudba tomu dosť pomohla) a privodila husiu kožu (istá scéna v tábore). Menšiu výhradu by som ešte mal k tempu, kedy by možno stačilo skrátiť o 2 epizódy a bolo by to ešte plynulejšie. Mimo to však prevládajú klady, užil som si to veľmi a rozhodne odporúčam. ()

Kaluž

Po čtyřech epizodách to balím a rovnou z téhle streamovací platformy zvedám kotvy. Pokud tohle měla být jedna z letošních vlajkových lodí Apple TV+, pak jsou ty jejich produkční ambice výrazně pod úrovní mého diváckého vkusu. Další Bratrstvo neohrožených jsem od toho fakt nečekal, ale že to bude až taková nezáživná uchcanost, to už je na pováženou. ()

FilmFan24

Velkolepý válečný seriál odehrávající se nejenom ve vzduchu, ale i na zemi, zaplněný skutečnými postavami a jejich osudy. Už teď jeden ze seriálů roku 2024. ()

Trevor

Horšie ako Bratstvo neohrozených, lepšie ako Pacifik. Predsa len tých scén z nebies mohlo byť viac vykompenzoval to však epický záver v ktorom boli aj sovieti ľudia, nemecké deti v uniformách už bez munície vytreté propagandou rovnako ako dnešná mládež (najmä tá genderová) s asi najlepším momentom so vstupom do tábora kde bolo spáleninu cez obrazovku takmer cítiť. Opäť raz lahôdka z obdobia druhej svetovej vojny aj keď bez čerešničky na vrchu. ()

kinderman

Je skvělé, že po Bratrstvu neohrožených a Pacifiku vznikl vysokorozpočtový seriál vzdávající hold také posádkám bombardovacích letounů. Ať jsou hrdinové vyprávění ve vzduchu, nebo uzemněni v zajateckém táboře, jedná se se o napínavou a vtahující podívanou. Ta navíc disponuje majestátním ústředním hudebním tématem B. Neelyho a natolik zdařile sestříhanou úvodní titulkovou sekvencí, že mi pokaždé šel mráz po zádech, a když to přeženu, tak jenom ta by stačila na maximální hodnocení. ()

Doctor Who má novou tvář

Doctor Who má novou tvář

09.05.2022

Tom Hanks plánuje pokračování Greyhound

Tom Hanks plánuje pokračování Greyhound

13.04.2022

Herec Tom Hanks (Most špiónů, Sully: Zázrak na řece Hudson) a jeho produkční partner Gary Goetzman (Zprávy ze světa, Soukromá válka pana Wilsona) si zřejmě našli nový domov na streamovací službě od… (viac)

Fukunaga a cyberpunkový komiks

Fukunaga a cyberpunkový komiks

28.03.2021

Režisér první řady Temného případu či nové bondovky Není čas zemřít Cary J. Fukunaga si vybral svůj příští snímek. Bude jím adaptace cyberpunkového komiksu Tokyo Ghost pro studio Legendary. Příběh se… (viac)