Rosieho ďalšia misia naznačuje významný posun v stratégii 100. bombardovacej letky. Crosbyho povýšia, avšak za vysokú cenu. (Apple TV+)

BarryLyndon

Poslední díl mi potvrdil, že jsem z toho zklamaný. Na to, že se tam toho stalo dost a byl tam slavný pilot to až na pár scén to bylo hrozně dokudramaticky prázdné. Hlavně jsme se dějem a vyprávěním nikam neposunuli. Kde jsme byli ve 2/3 v BoB, v Ardenách ? No uf to srovnání a teď nemyslím kvalitou... ()

cyphercz

Návrat do kvalit třetího dílu, tak to má být. Bohužel mi děj této epizody tak trochu vyspoileroval thumbnail jakéhosi videa na youtube, který ukazoval Royal Flush jakožto jediný přeživší bombardér, takže jakmile jsem uslyšel jeho jméno v této epizodě, bylo mi jasné, co naše hrdiny čeká. Nálet na Münster byl skutečně solidní řež, ať už v reálu, nebo v rámci tohoto seriálu, přičemž jsem nyní vzhledem k všem těm ztrátám hodně zvědav, jestli bude zbytek epizod ze zajateckých táborů Stalag Luft + Tuskegee Airmen, nebo ještě uvidíme nějaké ty bombardovací mise. O to víc mě sere to, že nám tvůrci neukázali onen nálet na Brémy, opět se tu o něm jen krátce zmíní na začátku epizody a víc nic... Každopádně pátý díl je za mě rozhodně na plný počet a 90% ()

fabecc1222

Podobně laděný díl jako třetí. Pořád teda přetrvává to, že muže v kuklách je dost těžké rozeznat, ale tvůrci to vynahrazují atmosférickým pojetím bitev, tentokrát obohacené o skvělé dunivé hudební motivy a několik scén, které mají potenciál se zapsat mezi ty opravdu zapamatovatelné (zaseknutí za dveře, srážka bombardérů). Dá se čekat, že skrze některé pády letadel se budou postupně projovat příběhy s postavama, které jsme v minulém díle "ztratili", a teď nejspíše hnijí někde v zajetí. ()

Ahsoka

Napriek tomu, že táto epizóda je vskutku výborná, prináša doslova veľké pády, menej smrdí patriotizmom, superhrdinovsrvom, a viacej trpkou realitou, či ľudským emocionálnym aj fyzickým trápením, čím sa snaží aj v divákovi vzbudiť silné emócie, u mňa sa to nie až tak darí, hoci oceňujem pokus. Dôvodom prečo sa tak nedeje sú chyby z minulých epizód a z nich plynúce u mňa nedostatočné poznanie postáv a nasledná slabšia empatia. ()

warrenur

Napriek tomu, ze sa opat opakuje priprava, zoradenie, odlet, pokec, vzdusna bitka, jatky a navratenie sa prezivsich, ma to velmi slusnu atmosferu. Vytratil sa podton heroizmu nadsenia, ci bojoveho zapalu a ostal pocit trpkeho uvedomenia si, strnulosti a skazy, ci dokonca odmietnutia az vzdoru. .."No record....." Zaverecna tretina velmi silna. ()