Poručík Rosenthal sa pripojí k 100. bombardovacej letke v čase, keď jedna z posádok dosiahne míľnik. Z ponorkových bunkrov v Brémach sa po druhýkrát stali ciele. (Apple TV+)

liebgott

Pozor Spoilery! Tohle byla asi zatím nejlepší epizoda . Útěk dvou letců se velice povedl a na každém kroku bylo cítit  napětí , jinak část v Anglii byla taky dost dobrá , dost mě pobavila scéna kdy Major Cleven tančí s psem . Jinak mě ale dost naštvalo pár faktických chyb a to za A) Major Cleven byl sestřelen společně s Eganem 10.10 1943 nad Münsterem B) Scéna kdy Egan volá na základnu a ptá se kdo šel při náletu na Brémy k zemi se skutečně odehrála ale bylo to po náletu na Münster a nevolal Egan ale Crosby C) přijdemy dost divné jak odbojářka jak je to hrozně nebezpečný a že hloupost znamená smrt a pak se baví v otevřenejch dveřích v pohodě Anglicky o plánu útěku a každej je může slyšet . To je ale jenom pár vad na kráse takže dávám plnejch pět hvězd ()

Jozka7

Výborný díl. Nejen o létání a bojích je služba u letectva. Ale přesto, mise pokračují, ztráty rostou… Člověk se pak nediví, že naši 311. peruť přeložili Britové z Bomber Command ke Coastal Command, protože ty ztráty posádek při náletech na Německo a okupovanou Evropu byly pro čs. letectvo v exilu, s nízkými zálohami personálu, dlouhodobě neúnosné. ()

Big Bear

Začíná to být po čertech dobré a opravdu dost se směji u komentářům některých místních znalců letecké války nad Evropou a ,,seriáloznalců'' , kteří tohle dílo neustále srovnávají s Band of Brothers (proč ne s Létajícím Čestmírem? Tam se taky lítá a má to taky několik dílů! :-). Tento díl je tak trochu skrytou poctou Robertu Morganovi (ve filmu se jmenuje jinak) a jeho osádce, která jako první první se svojí B-17 dokončila operační turnus 25 misí nad nepřátelským územím. A utvrzuje mne v tom i ten nízký průlet nad letištěm, velením zakazovaný, se kterým měl Morgan nejeden průser. Ten poslední mu byl ale pochopitelně tolerován. Ano ta B-17 F je slavná Memphis Belle. A takto to nějak reálně vypadalo, když dosedli. Ve filmu  Memphis Belle jejejich Fortress po jejich poslední misi rozsekaný a zralý do šrotu, čímž jen filmaři udělali příběh napínavější. Kluci z osádky Memphis Belle tak ukázali ostatním, že se s obrovskou kupou štěstí, odvahu a profesionalitou ona magická hranice 25 misí jde překonat. Pak bylo na výběr. Jít domů a propagovat letectvo a armádu aby se war bonds jen sypaly a aby další chlapci z farem se hlásili na rekrutovacích místech. Případně s nějakou tou peckou navíc byli uzeměni a dělali instruktory na základnách nováčkům. Jejich zlkušenosti totiž byly neocenitelné, leč nepřenositelné. A ti největší šílenci překecali velení a dali si další operační turnus, kdy statisticky nebylo moc šancí jej dokončit... To byl případ i Roberta Morgana, který po návratu do USA a splnění své povinnosti v rámci propagandy se přeškolil jako pilot na modernější B-29 Superfotress a šel házet bomby na Japonce do Pacifiku. Válku tenhle hrdina (a asi i trochu  šílenec) přežil. Neuvěřitelný! Prostěc borec. V tomto díle se moc nelétá a nebojuje, ale vůbec mi to nevadilo a člověk rád s klukama pobyl na základně. * * * * * ()

molcan2

Niekoľko posledných epizód bolo ľahko jedným z najlepších seriálov, ktoré som videl, ale táto epizóda padla plochá, namiesto toho, aby divákom ukázala, čo sa stane s väčšinou zavedených obsadení, povedia im prostredníctvom niekoľkých zostávajúcich postáv. Veľké sklamanie pre seriál, ktorý si vybudoval sám seba okolo vytvorenia dramatického príbehu a jeho efektívnej implementácie s časom na obrazovke. Je to uponáhľané a lacný spôsob, ako sa zbaviť hromady vysokopostavených hercov a nahradiť ich ďalšími relatívne neznámymi; aj keď chápem, že niektoré postavy sa neskôr v príbehu opäť objavia, je veľkým sklamaním, že sa ich režisér rozhodol zatiaľ odpísať takýmto lacným spôsobom. Zatiaľ jednoznačne najhoršia epizóda. ()

Blackborne

Zatím se to jeví jako důstojný nástupce Bratrstva i Pacifiku. I když laťka je dost vysoko. Jediným malým mínusem je místy trochu lacinější VFX. Klidnější díl bez boje vůbec nevadí. Člověk má alespoň prostor proniknout do nitra některých postav a seznámit se s dalšími okolnostmi mimo letadla. ()