Rosieho s posádkou pošlú odpočinúť si na vidiecke sídlo. Crosby sa v Oxforde stretne s úchvatným britským dôstojníkom. Egan čelí podstate nacistického zla. (Apple TV+)

cyphercz

Kdepak, tohle není povedená epizoda, a to především z důvodu chaotického skákání mezi jednotlivými liniemi, které navíc mají zcela odlišný tón - v jedné minutě sledujeme tak trochu nemotorného Crosbyho v Oxfordu, najednou střih a Egana mlátí rozzuřený dav fašounů ve vybombardovaném fašounském městě, další střih a s Rosiem rozjímáme po luxusním dovolenkovém sídle... Ony příběhové odbočky Crosbyho a Rosenthala jsou pak zcela zbytečné a o ničem, seriál by absolutně o nic nepřišel, kdybychom jejich lelkování v Anglii neviděli a místo toho se plně soustředili na Eganovu cestu do Stalag Luft III. Seriál má pouze 9 epizod a bohužel v něm máme ne zrovna málo zbytečného filleru, který má asi prohloubit divákův vztah k jednotlivým postavám, ale to se nekoná, zeptejte se sami sebe, jestli máte po 6 epizodách stejný vztah ke Crosbymu, Eganovi a Clevenovi jako třeba k Malarkeymu, Guarnerovi, nebo nedejbože Wintersovi... Co na této epizodě vítám je alespoň ukázání Russelsheimského masakru, který se skutečně udál, byť v něm nefiguroval Egan, jinak je ale poměrně věrně ukázán a jsem za to neskonale vděčný, bohužel spousta režisérů, novinářů atd. rádo lidem cpe, jak za druhou světovou a její zvěrstva může Hitler, Goebbles a pár těhle pohlavárů, možná ještě tak Gestapo, ale tím to hasne. Ani hovno, za druhou světovou a všechna její zvěrstva může především německý lid, který to všechno nejenže dopustil, ale do poslední chvíle podporoval! Budiž nám alespoň útěchou, že ve 45. roce několik z těch russelsheimských civilů, kteří zabili ony POW, dostali trest smrti, tak to má být. Na závěr i celkem povedené shledání Egana s Clevenem, byť mi moc nesedí Clevenovo "what took you so long?", jako by byl snad šťastný, že jeho kámoše taky sestřelili... (víc by mi dávala smysl nějaká nasraná reakce typu "fuck, they got you too?") 65% ()

fabecc1222

Z upoutávek i intra bylo jasně patrné, že příjde dějová linka odehrávající se na zemi, a podle upoutávek se máme ještě na co těšit. Už teď tu máme dost možná nejlepší scény z celého seriálu (město, nádraží). Do kontrastu pak jdou linky z mírové oblasti, ať už s navigátorem, tokajícím s kolegyňkou, či stíhačem, tedy zřejmě novou hlavní postavou, u které si zatim vůbec nevybavim, kdo to je a jestli se objevil už dřív. ()

kenkaku

Pokračujeme, kde se minule končilo "Buckyho" sestřelením (10.10.1943), po pás minutách hop do Anglie za Harry Crosbym (náš “vypravěč”) a “Rosiem” (z té neokoukané posádky “Royal Flush!” minule) na jejich R&R a já pochopil otřesný koncept (a důvod) epizody. Skákání v ději nechutnou kadencí (změna co pár minut). Ta Anglie je nečekaně super otravná a nudná (hlavně že můžeme představit “silnou ženskou postavu”). Jediné co zafungovalo dobře byl Stalag Luft III (kde o týden později epizoda končí). Čekal jsem, že se sestřelem ve čtvrté epizodě se bude pracovat. Každopádně jde o nejslabší epizodu série (zatím) a to díky debilnímu konceptu vyprávění. ()

Ahsoka

Táto epizóda bola na Vládcov nebies veľmi pozemská a dá sa očakávať, že aj v ďalších častiach sa budeme držať pri zemi, keďže sa tvorcovia asi budú snažiť dorozprávať príbeh hlavných hrdinov. Neukončené konce a navyše, ak sú aj ne-happyendové, nie sú pre tvorbu USA v móde, čo je podľa mňa veľká škoda a premrhaná príležitosť ukázať, že veľké množstvo príbehov jednotlivcov za čias druhej svetovej vojny často končilo práve zajatím a neznámym osudom. ()

Remivsremi

Tři linky se celou dobu krásně doplňovaly. Epizoda, kde se bilancovalo, žilo i přežívalo. Nejvíc to připomíná Leckieho ozdravný pobyt z čtvrté epizody. Poprvé v tomto seriálu jsem si výrazně užil práci s kamerou. Všechny ty sledovací záběry mě neskutečně bavily. Zatím se i pravděpodobně jednalo o nejvíc semknutou epizodu, protože se ke slovu dostal menší počet postav, které se od sebe výrazně odlišují. Kdyby se v podobném duchu nesly i poslední tři části, budu vděčný. ()

• Zajatecký tábor na konci epizody, tedy Stalag Luft III, je tentýž tábor, ve kterém se odehrál takzvaný „Velký útěk“, podle kterého byl natočen stejnojmenný film z roku 1963. (Joskarakoska)