Rosieho s posádkou pošlú odpočinúť si na vidiecke sídlo. Crosby sa v Oxforde stretne s úchvatným britským dôstojníkom. Egan čelí podstate nacistického zla. (Apple TV+)

kenkaku

Pokračujeme, kde se minule končilo "Buckyho" sestřelením (10.10.1943), po pás minutách hop do Anglie za Harry Crosbym (náš “vypravěč”) a “Rosiem” (z té neokoukané posádky “Royal Flush!” minule) na jejich R&R a já pochopil otřesný koncept (a důvod) epizody. Skákání v ději nechutnou kadencí (změna co pár minut). Ta Anglie je nečekaně super otravná a nudná (hlavně že můžeme představit “silnou ženskou postavu”). Jediné co zafungovalo dobře byl Stalag Luft III (kde o týden později epizoda končí). Čekal jsem, že se sestřelem ve čtvrté epizodě se bude pracovat. Každopádně jde o nejslabší epizodu série (zatím) a to díky debilnímu konceptu vyprávění. ()

Big Bear

Tak se nám seriál přehoupnul za druhou polovinu a radost z toho věru nemám. Tenhle díl se opět povedl, je skvěle vyvážený. Bohužel je v něm hodně pravdy. I když jste podle Ženevské úmluvy jako sestřelený letec (samozřejmě za předpokladu zajetí v uniformě či bojové výstroji) měli nárok na slušné zacházení, nebylo tomu tak vždy. Je pravdou, že k Britským letcům a Americkým obzvláště se přistupovalo lépe než k sestřelým Rusům, ale záleželo hodně kam vás padák donesl a ke komu jste dopadli. Když to byla složka Wermachtu či ještě lépe Lufrtwaffe kdo vás zajal, byly jste relativně v poho. Ošetřili vás, dali vám cigáro a třeba i kus chleba a kolečko salámu. U SS záleželo na jakého fanatika jste narazili, ale největší průser byli civilisté. Obzvláště pokud jste dopadli někde, kde byli bezprostředně dotčeni vaší činností nebo činností vašich druhů kreslících ty bílé čáry vysoko na obloze. Dnes tomu někteří dementi říkají chemtrails - ale to odbočuji! :-) Je známo, že němečtí civilisté dotčení bombardováním, strádáním z něho plynoucím se k sestřeleným letcům moc dobře nechovali. Mnoho z letců bylo ubito dříve, než se jim podařilo odepnout padákový postroj a vyndat svůj colt na obranu, nebo během toho kdy už měli ruce zvednuté nad hlavou. Že klika nebyla vždy ani když vás zajala armáda o tom svědčí třeba pomníček na zámku Kopiště v místě, kde bylo esesáky sprostě popraveno 9 amerických letců ze dvou sestřelných B-17 nad naším územím :-(. Nebudu spoilerovat, ale ač ze ,,sté'' mnoho mužů z prvních turnusů nezbylo, konec dílu nekončí tak špatně! :-). Děsně se těším na další díly a doufám, že si to u mne tvůrci k závěru nějak nepokazí!  * * * * * ()

Remivsremi

Tři linky se celou dobu krásně doplňovaly. Epizoda, kde se bilancovalo, žilo i přežívalo. Nejvíc to připomíná Leckieho ozdravný pobyt z čtvrté epizody. Poprvé v tomto seriálu jsem si výrazně užil práci s kamerou. Všechny ty sledovací záběry mě neskutečně bavily. Zatím se i pravděpodobně jednalo o nejvíc semknutou epizodu, protože se ke slovu dostal menší počet postav, které se od sebe výrazně odlišují. Kdyby se v podobném duchu nesly i poslední tři části, budu vděčný. ()

fabecc1222

Z upoutávek i intra bylo jasně patrné, že příjde dějová linka odehrávající se na zemi, a podle upoutávek se máme ještě na co těšit. Už teď tu máme dost možná nejlepší scény z celého seriálu (město, nádraží). Do kontrastu pak jdou linky z mírové oblasti, ať už s navigátorem, tokajícím s kolegyňkou, či stíhačem, tedy zřejmě novou hlavní postavou, u které si zatim vůbec nevybavim, kdo to je a jestli se objevil už dřív. ()

cyphercz

Kdepak, tohle není povedená epizoda, a to především z důvodu chaotického skákání mezi jednotlivými liniemi, které navíc mají zcela odlišný tón - v jedné minutě sledujeme tak trochu nemotorného Crosbyho v Oxfordu, najednou střih a Egana mlátí rozzuřený dav fašounů ve vybombardovaném fašounském městě, další střih a s Rosiem rozjímáme po luxusním dovolenkovém sídle... Ony příběhové odbočky Crosbyho a Rosenthala jsou pak zcela zbytečné a o ničem, seriál by absolutně o nic nepřišel, kdybychom jejich lelkování v Anglii neviděli a místo toho se plně soustředili na Eganovu cestu do Stalag Luft III. Seriál má pouze 9 epizod a bohužel v něm máme ne zrovna málo zbytečného filleru, který má asi prohloubit divákův vztah k jednotlivým postavám, ale to se nekoná, zeptejte se sami sebe, jestli máte po 6 epizodách stejný vztah ke Crosbymu, Eganovi a Clevenovi jako třeba k Malarkeymu, Guarnerovi, nebo nedejbože Wintersovi... Co na této epizodě vítám je alespoň ukázání Russelsheimského masakru, který se skutečně udál, byť v něm nefiguroval Egan, jinak je ale poměrně věrně ukázán a jsem za to neskonale vděčný, bohužel spousta režisérů, novinářů atd. rádo lidem cpe, jak za druhou světovou a její zvěrstva může Hitler, Goebbles a pár těhle pohlavárů, možná ještě tak Gestapo, ale tím to hasne. Ani hovno, za druhou světovou a všechna její zvěrstva může především německý lid, který to všechno nejenže dopustil, ale do poslední chvíle podporoval! Budiž nám alespoň útěchou, že ve 45. roce několik z těch russelsheimských civilů, kteří zabili ony POW, dostali trest smrti, tak to má být. Na závěr i celkem povedené shledání Egana s Clevenem, byť mi moc nesedí Clevenovo "what took you so long?", jako by byl snad šťastný, že jeho kámoše taky sestřelili... (víc by mi dávala smysl nějaká nasraná reakce typu "fuck, they got you too?") 65% ()

warrenur

Vitam, ze ukazali i pohlad "zostrelenych" pilotov a pohlad na trpiace domace obyvatelstvo. A tiez i na "mentalne zdravie" pilotov. Co, mierne povedane, pristup lekarov, mimoriande idealizuju. Ano, ti co sa vracali, prichadzali s traumami, ale rozhodne vacsina z nich nemala take moznosti rekreacie. Mame o tom historicke pramene...meh. Bel Powley zahrala vsak mimoriadne zivu a vtipnu Irku. :) Bola dokonala. "here's mud in your eye!" frazicka pobavila. Viac vsak uhladeny ss-acky vysetrovatel a to bol asi highlight epizody, hoci mi ani zdaleka neprisiel autenticky.....snahu pripodobnit sa genialnemu Christoph-ovi Walz-ovi z Tarantinovho z Inglorious Basterds bola uplne zjavna. Pomerne zabavny a iny diel, ako sme videli doteraz.  70% ()

molcan2

Nemci sa na tom podieľali. Po tom, čo celé mesiace bez rozdielu bombardovali Londýn, po tom, čo urobili pri obliehaní Leningradu, po Grossaktion Varšava dostanú krv do nosa a hneď sa vrhnú na lynčovanie a cítia sa oprávnení? Zavinili ste si to sami a potom ste si mysleli, že bombardéry sa nebudú stupňovať a včas odplácať? Vitajte pri bombardovaní Drážďan. Na to, aby ste v jednej vojne dokázali zobudiť nie jedného, ale hneď dvoch spiacich obrov - najprv ZSSR a potom USA -, je potrebný zvláštny druh idiotského obyvateľstva. To je Darwinova cena v národnom meradle a týmto krokom si veľmi pokazili genofond raz a navždy. Ako Východoeurópan fandím bombardérom asi ešte viac ako americkí diváci. ()

Ahsoka

Táto epizóda bola na Vládcov nebies veľmi pozemská a dá sa očakávať, že aj v ďalších častiach sa budeme držať pri zemi, keďže sa tvorcovia asi budú snažiť dorozprávať príbeh hlavných hrdinov. Neukončené konce a navyše, ak sú aj ne-happyendové, nie sú pre tvorbu USA v móde, čo je podľa mňa veľká škoda a premrhaná príležitosť ukázať, že veľké množstvo príbehov jednotlivcov za čias druhej svetovej vojny často končilo práve zajatím a neznámym osudom. ()

oldy

Nejlepší byla Eganova linka. Jinak na závěr jak se setkaji Egan s Clevenem,tak Cleven se ho opravdu ptal: Proč ti to trvalo tak dlouho?  I přes lehkou nudu v Anglii mě to bavilo :) ()

Jozka7

Tak pro dvě z hlavních postav “vláda nebes” skončila, ale jméno zajateckého tábora v Saganu slibuje “veselo” i na zemi. Hrstka přeživších příslušníků posádek “Krvavé Sté” se v Anglii zotavuje z utrpěných ztrát, což zjevně některým krvelačným divákům, kteří peklo války znají jen z obrazovek, není moc po vůli. Hvězda dolů za Rüsselsheimský masakr, který se stal až o rok později a v Eganově příběhu nemá co dělat. Připomínka faktu, že nesledujeme historický dokument, ale uměleckou licenci. Mimochodem, známý masakr zajatých amerických letců se stal koncem války i v Čechách. Tvůrci potěšili Clevenovou vítací hláškou v Saganu, která skutečně zazněla. ()

liebgott

Tak teď Vládcové nebes jasně překonali Pacifik . Zatímco Pacifiku trvalo dlouhé čtyři díly než dosáhly aspoň poloviční kvality Bratrstva tak Vládcové navázali hned ve druhém díle a šestý se hodně blíží ke kvalitám Bratrstva , sice trochu nudnější kus kde Crosby pobíhá po Oxfordu ale Eganova linka to skvěle vyvažuje . Tohle je seriálová událost roku . ()

MiMax

Zbytočná, dlhá a nie šťastne namiešaná stopáž linky z "oxfordského zotavovania" s Eganovym bojom  o prežitie  na nemeckom území, nepôsobila kontrastne( čo mal byť asi zámer )ale skôr rušivo, ...zato ale pobavil herecky výkon  Louisa Hofmanna v úlohe nemeckého dôstojníka... ()