Hutch (Bob Odenkirk) je unavený chlapík stredného veku, ktorého život sa scvrkol na otravné každodenné rituály prekladané manželkiným pohŕdaním a pubertálnymi výlevmi vlastných detí. Keď do ich domu vniknú dvaja zlodeji, nechá ich beztrestne kradnúť a prizerá sa nečinne, ako tresnu jeho syna. On sa obhajuje tým, že nechcel hrotiť nebezpečnú situáciu, ale všetci v jeho okolí ho majú za zbabelca. Hutch si pôvodne myslel, že to ustojí, ale keď sa ocitne medzi cestujúcimi, ktorých v nočnom autobuse obťažuje banda grázlov, vybuchne v ňom nahromadená zlosť. A nie je jej málo. Než sa usadil, živil sa Hutch tým, že s pomocou násilia riešil problémy, na ktoré si nikto iný netrúfal a absolvoval kvôli tomu veľmi špeciálny tréning. Krvavá výchovná lekcia v autobuse spustí lavínu udalostí, ktoré Hutcha preveria viac, ako čokoľvek doteraz prežil. Tento pán Nikto má ale poriadne tuhý korienok. A tajný trezor plný zbraní. (Cinemart SK)

BoXBe

Ten pocit, když se poprvé v životě ocitnete v mrakodrapu a z manžela se vyklube nekompromisní čistič špatnejch chlápků. V tomhle případě to nebyl Bruce Willis, ale Bob Odenkirk a nebyla to Smrtonosná past, ale Mr. Nobody a jeho motivy nemusíme rozebírat. A já bych tomuhle filmu upřímně přál, aby všechny klasiky, co do sebe nasál, proměnil ve stejnou klasiku a legendu jako John Wick. Až budu přemýšlet, čím se na 90 minut s přehledem rozptýlit, tak si pustím tuhle našlapanou pecku a nemusím nic, jen se bavit. Geniální střih každopádně. Žádné úlitby cílovým skupinám a normativním skupinám. Přímočará akce. Díky za tenhle hit sezóny. ()

mortak

Odenkirk je sympaťák, který táhne tuhle káru neskutečně nahoru. A taky si na tomto filmu pěkně vyladil formu. Ty dvě závěrečné akční montáže jsou sice opravdu over-the-top a trochu naštvou, ale tady jde spíše o  maskulinní krizi důchodcovského věku, a to, že si Lloyd natáčení užíval, je cítit z každého záběru na něj. ()

campix

Upřímně jsem nevěřil, že to Bob ''Saul Goodman'' Odenkirk dokáže utáhnout, ale těžký konkurent Johna Wicka je na světě. Ilja Najšuller dokázal testosteronem nasáklou podívanou přenést z extatické magořiny Hardcore Henry i sem. Sice v  poněkud dospělejší podobě, ale opět s grácií, jednou ikonickou akční scénou a skvělým Odenkirkem v hlavní roli, kterému sekunduje Alexej Serebrjakov. Konečně něco trošku jiného než generický ruský záporák. ()

LasT_Olt

Pecička. Takhle dobře jsem se u Boba Odenkirka naposledy bavil když v Breaking Bad vysvětloval v nehtovém salónu Pinkmanovi jak správně prát špinavé prachy. Nejlepší scéna je podle mě ta v autě s hasícím přístrojem, to už jsem smíchy fakt nedával. A pak samozřejmě všechny části s Christopherem Lloydem. Sakra...35 let a ten pán snad vůbec nezestárnul. ()

dr.fish

Tady se režisér reklam díval na Tarrantina až mu z toho hráblo a rozhodl se natočit film.  Nobody je jen sérií videí pospojovaných mezi sebou několika songy. Nepřináší naprosto nic nového a bohužel ani slušnou zábavu. Amatéřina. V tomto ranku naprosto kraluje Red s Brucem Willisem. 45% ()

angel74

Nikdy bych nevěřila, že i akční film může být sexy. A ejhle, ono to jde. Stačí k tomu nápaditá zápletka, sympaticky působící hlavní hrdina, našlapaný písničkový soundtrack, výživné a dynamické scény. Není toho zrovna málo, ale pokud tohle všechno podáte s dostatečným nadhledem a humorem, máte o úspěch skoro jistě postaráno. (80%) ()

majo0007

Belošská verzia prvého Equalizéra a na margo - Liam Neeson a John Wick je prkno. Kto pozná Odenkirka len z Breaking Bad & Better Call Saul - tomu po prvom fighte v autobuse vylezú oči z jamiek (zrovna tak ako jeho famílie)! Najlepší akčňák roku! Ano, je to všetko možno klišé, ale zožral som to aj s navijákom. Kto-čo je pán "Nobody" spoznáte, až vám zazvoní mobil... ()

alchac

Obšlehne-li džondickovský patlal sám sebe, ovšem tentokrát přisype humor, nadsázku a vůbec přestane brát své dílko zmrdelně vážně, k ústřednímu napravenému assasínovi, jenž v sobě na stará kolena nalezl hospodyňku, navíc připíše dědu Simpsona zdatně parodujícího terminátora, pak nejenže se ty olbřímí debility vytáčející mě u Nýja do vrtule daly v pohodě vydýchat, ale opakovaně vyvolávaly salvy huronského smíchu. A že nahrazení gumoxichta sice krpatým, ovšem funkční mimikou disponujícím starším bratrancem Lájema Nýsna byla rozhodně kástingová trefa mezi bulvy, o tom snad ani nijak dlouze nemusím. Na lože tedy dnes půjdu ukojen. ()

StanislachKo

Tento film neviem vnímať inak ako čistú audiovizuálnu poéziu. Tu bolo snáď všetko. Humor, akcia (a goddamn cool!), hudba, sympatické postavy... Čo ja viem, tu sa tomu nedá vytknúť asi nič. Podľa mňa lepšia verzia Johnna Wicka a rozhodne lepšia verzia Američan beauty. A Dr. Emmett Brown jak strieľa z tej brokovnice. Perfektné! Už druhý krát smekám, Iľja. ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ  Nikdo nebo snad někdo?  Máme tady cápka jménem Hač, ten si jede svoji každodenní válku s popelařema, klasický to život každého z nás. Avšak jednoho dne se k němu sambady vloupá, jestli krabici od pizzy nebo co, to mi trochu vypadlo, každopádně se bojí použít golfovou hůl a proto se pak musí vozit buzerant-busem sem a zpátky až se v něm náhodou zavře s pár týpkama, kterým jak se říká, zkřiví nos. Jojo, pořád se nic moc neděje, jede si to takovým svým tempíčkem. Nojo, ale jeden z těch kokotu, kteři zrovna jeli buze-busem neudržel brčko moc pevně a přichází na scénu naše karaoke star. (btw proč jezdíš busem, když seš z ruský mafie nebo tak něco?) Ta si to samozřejmě nenechá líbit, klasická hvězdička, je tam pár pěkných scének, dokonce hoši zčeknou i dědou, kterej mě teda upřímně pobavil, i když to bylo předvídatelný. Jak se říká: ,,Čím víc Rusů, tím víc brokovnic". Pak už jen hoří prachy, střílí se hraje hudba, je to najz, ale přece jen na těch pouhých 90min celkem nudný, nebýt pár vtipných scén, tak to není žádná sláva Vám povím. :) ()

NiWi

Příjemný akčňák s jednoduchou premisou. Rychle utíkající, realistická akce, příjemní herci a režie Ilyi Naishullera dělá z Nobodyho velmi slušnou akční jednohubku, která si na nic nehraje a ukazuje velmi efektivně naprosto to nejjednodušší, ale nejzábavnější co akční žánr nabízí. ()

sir-dave

Dasvidania. Srovnání s Johnem Wickem se tady víc než nabízí. Nebo třeba i s takovým Zátah. Svět Johna Wicka je ale propracovanější (hotel, kodexy,...), charismatičtější (herci) a plynulejší. Prvních dvacet minut poznáme stereotyp Hutche - nic extra,  potom přichází na řadu akce, rozhodně nadprůměrná a dost oživená staříkem Lloydem. Akční oddychovka. ()

fantassia

Výborná zábava až na ty zase zlý Rusáky, jsem zvědavá kolik let to Amíkům ještě vydží, ptostě zlo musí dostat nějakou formu že? Dokážou jednou vymyslet něco jinýho mimo zlých emzáků a zlých Rusáků, třeba zlý černochy? To je otázka,ale jinak dobrý ()

Reverse01

Snažil som sa tomuto filmu pridať na hodnotení ale nejde to a nie, nepôjdem s prúdom ľudí ktorí si užívajú akčný nárez a bavia ich filmy ktoré majú plytký príbeh, vkuse sa tam strieľa, a hlavného hrdinu nejde trafiť on je skrátka nepriestrelný. Je to ďalšia akčná blbostička kde jediné čo oceňujem je strih. Príbeh? to hádam nemyslíte vážne! Chápem koncept otca ktorého každý považuje za neschopného, ale kvôli nejakej bitke v autobuse sa to všetko spustí + ruská mafia to je základ tohto žánru, ak chcete uvariť akčný film ruská mafia je hlavná ingredencia. Na konci vás čaká klasická prestrelka traja muži, z toho jeden starý dedko ktorému robí problém rýchlejšia chôdza, postrieľajú asi 40 rusákov, a všetci traja prežijú "neskutočné". Je to jeden z tých filmov kde postavy dostanú ochranný obal v ktorom sa im nemôže nič stať a ani tri plné dodávky ruskej mafií to nezmenia, jednoducho žiadne prekvapenie sa nekonalo. Ešte sa vyjadrím na hudbu použitú vo filme ktorá bola asi najviac random, snaha to nejako vystupňovať ale u mňa to vôbec nevyšlo, jediná skladba ktorá u mňa fungovala bola pri scéne horiaceho domu sprevádzanou Louisom Armstrongom 40% ()

adamicka

Ok akční film, já bohužel moc nevěřil realističnosti akčních scén. Přesto jsem si film užil z velké částí díky legendárnímu Bobu Odenkirkovi. ()

Radiq

Neskutečná jízda Boba Odenkirka. Nebo ho hrál John Wick? S tím to má totiž opravdu hodně společného. Vlastně bych se nedivil, kdyby to vycházelo ze stejného scénáře. Nikdo snad na začátku nečekal, že by se to mohlo takhle rozjet. Tedy spíš: Nikdo možná něco takového čekal. Ilja Najšuller (který si tady i zahrál malou roli, která moc dobře nedopadla) mě opět nezklamal a naservíroval akční večeři o 5 a více chodech. Prošpikované vkusně vybranou hudbou. Naložené v dostatku mrtvol. Jako salátek RZA s ďábelským penzionistou Christopherem Lloydem (ten už je teda ale tak dědkovatej, že do případné dvojky s ním nepočítám). Proložené explozemi všeho druhu. Namíchané s různými fígly a nápaditostí hlavního hrdiny. A jako salátek koťátko. Tak samozřejmě, že to bylo poněkud přehnané a s realitou na kříži (třeba jak ve finální přestřelce záporáci lezli do ran jak na porážku), ale takovej film, u kterýho nemusíte moc přemýšlet, se jednou za čas hodí. Tenhle je skouknutelnej klidně i víckrát. A zdálo se mi to, nebo to domýšlivé pěvecké vystoupení Juliana Kuzněcova (kterého mimochodem skvěle našlehal Alexej Serebrjakov) mělo připomínat Putina? Mě teda jo. ()

kocik1

Vůbec nevím, co mě to napadlo se na tenhle film dívat. Moje druhá polovička povídala, že to byl dobrej Rambo, ale intelektuálně nic a nikdo. Tak bych to tak nechala a hodnotit raději nebudu. ()

Deyw

Dost dobrej klon wicka...Saul Goodman je skvelej nouma a dostava od zivota naprdel az se nasere v autobuse 😂 takova variace na volny pad ten zacatek, fakt to miluju..dedek je taky skvelej kreten..ten konec je totalni prehnanej ulet az je to wtf - lepsi nez wick to neni - je to uroven equalizera coz jsou fakt top akcnaky.. 🙂 ()

Sabrewulf

Krystalicky čistý příklad filmu, který když by byl natočený o 20 let dříve, tak z toho učurkávám, ale dneska jen zívám. Jo, akce je fajn, ale už jsem se rubanic tohoto typu přejedl. Smíchejte Wicka, Equalizera, finále Ramba 5 a dostanete film Nikdo. Iljův Hardcore Henry oplýval přidanou hodnotou v pohledu první osoby, ale zde mě nemělo co upoutat. A taky, jak už mnoho lidí zmínilo - ty bitky, kdy hrdina rány rozdává i schytává, nějakou úroveň měly, ale to finální generické nabíhání 20ti mafiánů na kulku v dnešní době nežeru ani s nadsázkou. Herec v hlavní roli mi tam vůbec nesednul. ()

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

20.03.2022

Legendární herec Christopher Lloyd (Návrat do budoucnost, Addamsova rodina) si na stará kolena řekl, že na odchod do důchodu je v 83 letech ještě brzo, a tak fanouškům (a jistě i vnoučatům) dělá… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

08.09.2021

Hvězda akčního snímku Nikdo a taky seriálu Volejte Saulovi Bob Odenkirk před pár týdny zkolaboval na place zmíněného spin-offu Perníkového táty. Údajně za to mohl menší infarkt, od té doby byl tak… (viac)

Akční Nikdo se dočká pokračování

Akční Nikdo se dočká pokračování

19.06.2021

…tedy nejspíš. Přestože se z akčního snímku Nikdo s Bobem Odenkirkem v hlavní roli stal relativně malý úspěšný hit (snímek vydělal 61,5 milionů dolarů, rozpočet byl přitom jen 16), režisér Ilja… (viac)