Will Graham, agent FBI, odišiel do dôchodku po vyšetrovaní série mimoriadne brutálnych vrážd, kedy sa zoznámil aj s doktorom Lecterom. Jeho bývalý kolega Jack Crawford ho požiada o pomoc pri vyšetrovaní masakrov dvoch rodín. Agent vo výslužbe musí znovu nasadiť vlastný život a riskovať bezpečnosť svojej rodiny. Len tak má šancu Červeného draka vypátrať. (STV)

Hellknight12

Pozreté po rokoch. A. Hopkins, E. Norton a R. Fiennes ťahajú celý film od začiatku do konca. Znova skvelá atmosféra aj príbeh je zaujímavý a výborne spracovaný. Pri dĺžke 118 min sú aj nové postavy charakterovo dobre spracované. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

Nix

Poslední díl avšak knižně jako první díl Hannibala. Tohle je celkem mazec, Edward a Ralph proti sobě a Anthony zase pomáhá Edwardovi. Jo Anthony si to užívá a konečně je to lepší jak druhej díl. Já se bavil. Moc dobrý krimi. ()

Psycho.R

Jak je jednička dokonalá, dvojka by se dala, ale má příliš brutálních záběrů, tak je trojka totálně průměrná. Nikdy nepochopím, proč Ratnerovi filmy vydělávali a tak dostaval stale nove nabídky. Je to jeden z tech nejmíň talentovaných režisérů a Červený drak je asi jeho nejlepší film. Což však není moc pochvala. Tolik slavných herců a téměř žádný není využit. ()

fojtas

nemohu si pomoci jako ostatni se srovnanim s mlcenim jehnatek..to melo dusi a napad...nevim, v tomhle filmu se podle meho uz panove tady trosku prepocitali.porad je to ale povedeny thriller s vyyybornym anthony ()

SharpChick

Rozkošný Edvard Norton a "voldemortický" Ralph Fiennes (jeden z nejlepších a nejstylovějších magorů dnešní doby) rozjíždějí hru ve velém stylu.. Dobré, jen kdyby to tak nevykrádalo Mlčení jehňátek. Myslím, že film by měl ještě na víc, kdyby se tak úporně nesnažil předvázat na Jehňátka...75% ()

/:-D

____Samozrejme ze na Mlcanie Jahniat to zdaleka nema ale ked si zeborem do uvahy co z tej kniznej predlohy vytazil a celkom sa mi to pacilo drzalo v napati a nakoniec prekvapilo+vynikajuca hudba tak tomu tie styri hviezdicky dam ()

Dantte..

Precizní kriminální thriller, ktrerý se neubrání srovním s Mlčením Jehňátek a Hannibalem, ze kterého podle mého názorů odcházi poražen. Film totiž i když má ve svém druhovém zařazení napsané "horor", na mě hororově vůbec nepůsobil. Atmosféra filmu je velmi sterilní, vyzdvyhnout můžu pouze vynikajícího Fiennese a jeho postavy, která poupravuje můj celkový dojem s průměrného filmu na nadprůměrný. Jinak postava Hannibala v tomto filmu posobí spíše jako reklamní tahák tvůrců, jelikož ve filmu ma spíše kosmetickou úlohu nežli praktickou. 70 % ()

Tiiso

Už skutečnost, že jsem v noci po shlédnutí projekce měl špatné sny dokazuje, že není film až tak špatně udělán. Má jednu velkou smůlu a to, že jde o Hannibala a proto ho každý sleduje trochu s jinou pozorností. Kdyby to byl jen nějaký thiller o někom neznámým prošlo by to režisérovi daleko lépe než v tomto případě. ()

Ogrb

Tak tohle nebylo dobrý, tolik kritizovanej Hannibal se mi líbil víc. S tímhle obsazením jsem čekal aspoň slušnej průměr, ale bohužel. A přitom X-meni se Ratnerovi povedli. 5/10 ()

departed

Slabší než Jehňátka, lepší než Hannibal. Jde o dobrou kriminálku, která na dvě hodiny dokáže zaujmout, ale ničim extra ohromit nemůže (možná tedy až na závěrečnou pointu). A přitom jako největší plus filmu tu vidím (slyším) hudbu - dokonalá! ()

Izz

V podstatě velmi dobrý a zatraceně napínavý thriller,který ve své době doplatil na nevyhnutelné srovnávání s Jehňátky.Jednoznačně Ratnerův nejlepší film a mnohem mnohem lepší než Ridleyho pokažený Hannibal,tohle se alespoň duchem blíží předloze. ()

Lilien

slušný Krimi-thriller s veľmi dobrým hereckým obsadením. Porovnaniu s predchádzajúcimi pokračovaniami sa neubráni asi nikto, dej vlastne kopíruje MJ trojuholníkom vrah-agent- Hannibal. Fiennes je výborný miestami veľmi slušna atmosféra, Hopkins sa však už k pôvodnému Lecterovi nepriblížil. ()

haffen

Ja tento film vnímam niečo ako prequel Mlčania jahniat (záverečná scéna na ktorú ako by priamo nadväzoval). A to je veľká škoda. Film je sám o sebe dobrý, ale pri priamom zrovnaní s Mlčaním je to len slabší odvar. Chýba dusná atmosféra a nezabudnuteľný Hopkins už proste nevyvoláva zimomriavky. Hlavný záporák nepôsobil moc šialene a bol slabo vyprofilovaný, ako by tie vraždy páchal z dlhej chvíle, lebo mal potrebu sa hrať na draka. Neviem, ale prišlo mi to až moc hrané a moc som mu neveril. Keby aspoň ťažili zo slepoty jednej z hlavných postáv a viac by sa tomu venovali nech to ide v duchu Čakaj, kým sa zotmie, tak som veľmi spokojný. O niekoľko tried horší film od jahniat, ale o dve lepší ako Hannibal. Pre mňa celkom fajn detektívka, ale fakt tomu niečo chýbalo aby som tomu dal 4*. Preto 3 1/2. P.S. Tiež sa pripájam k ostatným, že Hannibal mal byť úplne vypustený a mali viac popracovať na sériovom vrahovi. ()

LilyDeLarge

Verze z roku 2002 s Nortonem a Fiennesem se mi líbí o dost víc než ta z roku 1986. I když...legendární scéna s tygrem se mi líbila víc v původní verzi. Nicméně ta novější má Nortona a Hopkinse a chemie mezi nimi aka Willem Grahamem a Hannibalem Lecterem fungovala skvěle. A "vedlejší" dějová linka ohledně "zubouna" / Francise Dolarhydea byla skvělá. Člověku pomohla pochopit za jakým účelem vraždil a že to ve skutečnosti nakonec nebylo jen chodící vraždící monstrum, ale končím. Nebudu spoilerovat. Červeného draka mám upřímně o něco raději než Hannibala. ()

Shitonit

Tenhle film se dost těžko hodnotí, nečetla-li se před sledováním ta vyžraná knížka, ze které napětí teče doslova proudem, knížka, která mě držela od první stránky do posledního dechu. . Četl-li kdo před sledováním, jistě uzná, že film dle svých chabých možností dokonale vystihl nevystihnutelné. ()

Tak kdo si pochutná na člověčině?

Tak kdo si pochutná na člověčině?

06.06.2012

Hannibal Lecter má novou tvář, k tomu konec Spartaka a seriálový Vřískot. Ale popořadě: seriál Hannibal, který na motivy thrillerů Thomase Harrise, zejména pak Červeného draka, připravuje stanice NBC… (viac)

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

30.05.2012

Každý filmový fanoušek umí k těmto křestním jménům přiradit příjmení. Producenti stanic NBC a Lifetime k nim teď přiradili televizní seriály. O Hannibalovi, jehož první série bude mít 13 dílů a pilot… (viac)

Hannibal za Alpami

Hannibal za Alpami

15.06.2005

Konečně máme potvrzené zprávy o natáčení dalšího pokračování osudů nejslavnějšího psychiatra na světě, a jak vás už asi z titulku napadlo, není řeč o Sigmundu Freudovi. Čtenáři románů Thomase Harrise… (viac)