Will Graham, agent FBI, odišiel do dôchodku po vyšetrovaní série mimoriadne brutálnych vrážd, kedy sa zoznámil aj s doktorom Lecterom. Jeho bývalý kolega Jack Crawford ho požiada o pomoc pri vyšetrovaní masakrov dvoch rodín. Agent vo výslužbe musí znovu nasadiť vlastný život a riskovať bezpečnosť svojej rodiny. Len tak má šancu Červeného draka vypátrať. (STV)

VerteX

Nejslabší díl hannibalovské trilogie, postrádá vše, čím předchozí dva vynikaly. Červený drak ve mně ani na chvíli nevyvolal napětí, které bylo hlavně v Mlčení jehňátek tak působivé. Nejen že je děj poměrně nudný, ale je i předvídatelný, takže závěr jsem odhadl prakticky do puntíku. Ale kde se stala chyba? Scénař byl slabší už u Hannibala, ale tam se přeci jen vyskytoval hodně často skvělý Anthony Hopkins, který toho hodně zachránil. Jeho absence v Červeném drakovi je hodně znát a psychologie masového vraha v podání Ralpha Fiennese je i přes jeho herecký výkon poměrně slabým odvarem. Na druhou stranu, kdyby měl hrát Hannibal Lecter v tomto filmu stejnou roli jako v Mlčení, byl by asi režisér obviněn z plagiátorství. Roli mladé vyšetřovatelky zde nahradil mladý vyšetřovatel v podání Edwarda Nortona, který se mi ale velmi líbil. Přesto je to typ policisty, kterého jsme viděli v x jiných filmech hollywoodské produkce, a proto Norton naráží na scénář, který ho v nějakých větších eskapádách dost brzdí. Danny Elfman, autor soundtracku, by měl pro jistotu zůstat u burtonovské produkce, protože podkres byl poměrně nezáživný. Ostatně jako celý film. ()

Odpadlik

No Mlčení jehňátek už to holt není. Hopkins už není zdaleka tak charismatický jako v "Mlčení", Fiennes se podle mého na svou roli nehodil, měli zvolit někoho neznámého jako v případě "Mlčení" toho Teda Levine - neznámá tvář je vždycky působivější. Ale přesto je to pořád napínavá podívaná s nezbytnými potoky krve a různými nechutnostmi. ()

fandalehy

Určitě ne tak poutavý jako první Mlčení jehňátek, přesto jsem se nenudil a dokonce jsem byl místy i napjatý...výkon Nortona i Fiennese na jedničku...Hopkins trochu pokulhává, přesto neztratil nic z pověsti chladného a brutálního doktora Lectera ()

Sosak

O něco stravitelnější, než dvojka, pořád jde ale o vykrádání a kopírování Mlčení jehňátek. Konkrétně Červený drak vykrádá o něco víc (hlavně příběh), na druhou stranu zase tolik nezabředává do fádního krimi. Nezachraňují to ani herecké kapacity jako Norton či Fiennes. ()

Primavera

S ťažkým srdcom len tri, aj keď A. Hopkinsa zbožňujem a R. Fiennesa detto. Lenže obdiv k hercom, ktorý dokážu zahrať presvedčivo a s motýľou ľahkosťou čokoľvek je málo oproti plagiátu Mlčania jahniat, ktorým bezpochyby tento "drak" je. Film neprináša nič nové, všetko je tak ľahko predvídateľné, že mi to bolo trápne za režiséra. Škoda. ()

Acrobat

Rattner nevie uchopiť tak nejako až desivú atmosféru a nebyť výborného hereckého ensámblu tak dostaneme nemastný odvar dobrého námetu. Film miestami nie je uchopiteľný atmosféricky a taktiež je až zbytočne ťažký a zložitý. Každopádne aj v tejto veci je potrebné si uvedomiť s čím alebo kým máme do činenia a tak nejako sa na to pripraviť. Twisty sú fajn, vyšetrovanie nie príliš heroické, náracia zvládnutá. Jeden z mála filmov, kde ak má človek náladu páči sa, ak náhodou nie, tak by to aj podcenil. Možno ale v tom to je jeho čaro. (videné 26.1.2019, DajTo Archív) ()

lokol

myslel ssom ze mlcanie jahniat bolo najlepsie zo serie...to som ale nemohol tvrdit kedze som videl iba mlcanie a hannibala....po pozreti cerveneho draka by som mu dal po dlhom rozmyslani asi prve miesto...malo to dobry spad, vzdy sa nieco dialo, sympaticky ralph fiennes...musim dat 5 ako doteraz kazdemu dielu...kazdy ma nieco do seba, nieco co ten diel pred nim nemal... ()

Laborant

Ze své série o třech dílech je tento bodově uprostřed. S jehňátkama se nedá srovnávat a oproti Hannibalovi je Červený drak kriminálnější, dějově celistvější a o stupeň lepším filmem. ()

dauni1

Tento film jsem měl ve své sbírce velmi dlouho, ale až teprve ted na něj přišla řada. Edward Norton zahrál velmi dobrou roli detektiva se skvělým myšlením a přestavivostí, ale mrzí mě že Anthony Hopkins si v tomto filmu moc nezahrál a jeho role neměla až takový význam. Přesto dávám 4* za skvělý příběh a velmi nečekaný konec, překvapil mě, ale na můj vkus byl trochu odfláknutý a scéna přoběhla zbytečně rychle. ()

sarfian

Omnoho lepší film ako originál Manhunter. Samozrejme vďaka Edwardovi Nortonovi a Anthonymu Hopkinsovi, ale aj ostatné herecké výkony, hlavne Ralph Fiennes, boli parádne. Ja nejak neporovnávam Mlčanie jahniat ani Hannibala s týmto tretím filmom o Lecterovi, pretože každý z nich mal iný príbeh a každý sa mi páči taký aký je. VIDENÉ najmenej 3x ()

Demonic189

Zlaty Hannibal z 2001! Hviezdička aspon za Fiennesa, naopak bod dole za absolútne nevyrazneho Nortona. Mierny podpriemer, ktorý nemam chut aspon najblizší rok vidiet... ()

danny_21

Třetí, chronologicky, ale první ze sbírky kanibalových dobrodružství. Tentokrát to až tolik na ďábleském doktůrkovi nestojí, odtáhnou to v pohodně Ed a ( hlavně) Ralph, který si tuto roli mimořádně užil, aspoň v mým očích. Mělo to kvalitu vysokou, hodnotím stejně jako u Ridleyho Hannibala - 80 %. ()

Ceberus

Víceméně kopie Mlčení jehňátek. A mám-li srovnávat, tak Mlčení přece jen o nějakou tu píď vítězí. Srovnávat Nortona s Fosterovou by ode mě nebylo objektivní, když Jodie považuji za svou nejoblíbenější herečku. Hopkins zde také dostal méně prostoru na úkor Fiennesova šílence. Jeho postava byla bizarně zajímavá, ovšem měl jsem z něj natolik nepříjemný pocit (jak by to ostatně mělo být), že skoro až odpuzuje od případného opětovného zhlédnutí filmu. :-) Poslední účastník se zvučným jménem - Keitel - byl naopak zcela neviditelný, ale za to spíš může scénář, který pro něj neměl žádné zvláštní místo. ()

Likan7

Zatím nejlepší Ratner, co jsem zatím viděl. Sice je to vlastně kopírka Mlčení jehňátek, ale na mě to podruhý fungovalo. Je tu dobrý scénář, hudba, atmosféra a ta čtyřka Hopkins (ve vedlejší roli), Norton, Fiennes, Keitel tu rozehrála skvělý herecký koncert. Důstojné zakončení trilogie. ()

gemi

Vynikající thriller se skvělou atmosférou a brilantním scénářem. Prequel Mlčení jehňátek a téměř ve všech ohledech lepší. Akčnější, promyšlenější, dynamičtější... Hannibal je tady ze začátku ještě na svobodě, zatímco v Mlčení je už osm let za katrem. Když si člověk myslí, že je všechno pod kontrolou, tak vůbec ne. A když už si člověk myslí, že je definitivně po všem, tak ani náhodou. Jsou to hodně silné čtyři. (Druhé zhlédnutí. První 31. 1. 2009) ()

Tak kdo si pochutná na člověčině?

Tak kdo si pochutná na člověčině?

06.06.2012

Hannibal Lecter má novou tvář, k tomu konec Spartaka a seriálový Vřískot. Ale popořadě: seriál Hannibal, který na motivy thrillerů Thomase Harrise, zejména pak Červeného draka, připravuje stanice NBC… (viac)

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

30.05.2012

Každý filmový fanoušek umí k těmto křestním jménům přiradit příjmení. Producenti stanic NBC a Lifetime k nim teď přiradili televizní seriály. O Hannibalovi, jehož první série bude mít 13 dílů a pilot… (viac)

Hannibal za Alpami

Hannibal za Alpami

15.06.2005

Konečně máme potvrzené zprávy o natáčení dalšího pokračování osudů nejslavnějšího psychiatra na světě, a jak vás už asi z titulku napadlo, není řeč o Sigmundu Freudovi. Čtenáři románů Thomase Harrise… (viac)