Will Graham, agent FBI, odišiel do dôchodku po vyšetrovaní série mimoriadne brutálnych vrážd, kedy sa zoznámil aj s doktorom Lecterom. Jeho bývalý kolega Jack Crawford ho požiada o pomoc pri vyšetrovaní masakrov dvoch rodín. Agent vo výslužbe musí znovu nasadiť vlastný život a riskovať bezpečnosť svojej rodiny. Len tak má šancu Červeného draka vypátrať. (STV)

Empire

Horší než-li Hannibal, ale stále skvělé... Hopkins opět všechny vysoko herecky přehrává na plné čáře........Edward Norton i Fiennes odvadí skvělou práci, ale zkrátka Hopkins je jen jeden. ()

Merggie

Jednoducho mimo mňa. Suché, bez života, nudné, prehnane dlhé, na spanie, nevydarené, zbytočné. Máločo v tomto filme stálo za zapamätanie...vlastne asi nič. Ale odpad to predsa nie je. Taká typická b-čková hračka. Občas zabaví, občas nie. Teraz nie. ()

Biopler

Je cítiť, že k prinavráteniu divákov po neúspechu Hannibala bolo potrebné sa vrátiť k námetu The Silence of the Lambs. Rola Lectera už nie je taká silná ako v prvých dvoch dieloch, už to nie je on, na ktorom to celé stálo. Napriek tomu má film vynikajúci úvod, ktorý vás chytí okamžite a chcete vedieť ako to skončí. Mne sa to páčilo, bolo to dosť napínavé a veľmi dobre zahrané, aby som mohol dať plné hodnotenie. ()

Wopat

Po nevábném Hannibalovi je pro mě Červený drak kvalitním návratem zpět ke stylu Jehňátek. Sice už ne tak procítěné, ale o to více detektivní, což mám rád. ()

Majduska

Nejdřív jsem byla hodně v rozpacích, jestli se mám podívat na již 3 pokračování milovaných jehňátek. Starlingovou nahradil Edward Norton, Lecter naštěstí zůstal. Když se ale později obejvil Fiennes, všechno bylo jasné. Červený drak a jehňátka se srovnávat nedají. Zde už hlavní postavou není doktor Lecter, který zůstává spíše v pozadí, ale E.Norton a R.Fiennes. Jelikož to ale právě jsou tito dva herci, je červený drak velice napínavá a kvalitní podívaná. ()

Jakubik

Toto bylo velmi pěkné...napětí, dobrá režie, scénář no ale na 5 hvězd to nebylo, protože to bylo místama celkem otravný a nudný. Asi nejlepší díl célé série. ()

Stíba

Každý díl hanibalovské trilogie (rozuměj hopkinsovské - zrození nepočítám) je svým charakterem hodně odlišný, ale o Červeném draku to platí dvojnásob. Řekl bych, že je nejvíce horový ale zároveň nejméně thrillerový s takovým tím typickým jehňátkovským napětím což je samozřejmě způsobeno i časově velmi malým obsazením Hopkinse i celkovým pojetím. ()

Kadas97

Namiesto Clarice sa nám tu objavil Will Graham, ktorý nie je o nič horší. V tomto filme však Hannibal zohráva vedľajšiu rolu a film je viac zameraný na život vraha a jeho psychológiu. Nič to však nemení na výborných výkonoch Hopkinsa a Nortona. Film by som neradil do série o Hannibalovi, pretože je v mnohých veciach dosť odlišný. 7 z 10 ()

joker30

Výborné pokračovanie kultu. Nie síce tak dobré ako jednotka ale Norton Lecterovi skvele sekunduje. Vkusne vybrané postavy, dobrý spád , napätie = dobrý thriller 75% ()

Kingjiri

Hopkinsův bezvadnej Hannibal nikdy nedostával tolik prostoru, kolik by si zasloužil a v tomhle díle ho má nejmíň. Ale Fiennesův záporák nebo Nortonův vysloužilej agent byly pořádně charismatický postavy, takže větší absence Hannibala příliš nevadila. Oproti předchozím dílům je příběh nejakčnější a z mýho pohledu i nejnapínavější, což mi velmi vyhovalo. Všechno pak zastřešuje slušná atmosféra a svižnější tempo vyprávění - tvůrci ale klidně mohli přidat ještě nějakou morbidnější vraždu, která by mohla temnější atmosféru ještě o něco vylepšit. Pokud se na Červenýho draka divám jako na více méně samostatnej snímek, jde o drsnou a akční detektivku, kterejch fak moc neni, čtyři silnější hvězdy. ()

KafuR

Další film, který doplácí na zbytečné a přehnané adorování nějakého jiného filmu, v tomto případě Mlčení jehňátek. Červený drak je scénáristicky vymakanou a atmosféricky povedenou reklamou na nějaké to klidné bydlení s velkým pozemkem, nejsilnější momenty filmu představuje křehký vztah mezi slepou kráskou a běsnící zrůdou a fenomenální Hopkins dokazuje, že role Hannibala byla napsána jen a jen pro něj. Proto je opravdu škoda, že se asi nikdy nezbaví nálepky komerčního pokračování přeceňovaných Jehňátek. ()

hribisko

Jé, to ale bylo jakési takové tuctové, obyčejné a nějak nemastné-neslané krímo. Asi tak na stejné úrovni jako Mannův Manhunter, akorát že ten vypadal hrozně lacině, a tohle zase vypadá hrozně předraženě... Aspoň, že to docela ubíhalo... ()

FOCKE_WULF

Ze série o Hannibalovi kanibalovi mám nejradši Mlčení jehňátek - geniální film. Na druhém místě je u mě Hannibal z roku dva jedna, tam je dobrá dynamika mezi kanibalem a Julianne Moore (Eveldo, vystupte z auta!). Červený drak nemá koule, divně se vleče. A Hannibal - zrození to bude úplná pakáž. ()

Fat'Fatal

Celkem napínavý thriller s hvězdným obsazením v čele s Anthony Hopkinsem v jeho poslední roli v kůži Hannibala Lectera. Film se soustředí hlavně na vztah mezi hlavním vyšetřovatelem, kterého hraje Edward Norton, a právě Hannibalem, jinak nic extra navíc nenabízí. Zajímavostí je, že antagonista se snaží se svým démonem bojovat, to moc často k vidění není, ale stejnak mu to k ničemu nebylo. Na konci je pěkný zvratek (menší zvrat). // EN, CZ SUB ()

Tak kdo si pochutná na člověčině?

Tak kdo si pochutná na člověčině?

06.06.2012

Hannibal Lecter má novou tvář, k tomu konec Spartaka a seriálový Vřískot. Ale popořadě: seriál Hannibal, který na motivy thrillerů Thomase Harrise, zejména pak Červeného draka, připravuje stanice NBC… (viac)

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

30.05.2012

Každý filmový fanoušek umí k těmto křestním jménům přiradit příjmení. Producenti stanic NBC a Lifetime k nim teď přiradili televizní seriály. O Hannibalovi, jehož první série bude mít 13 dílů a pilot… (viac)

Hannibal za Alpami

Hannibal za Alpami

15.06.2005

Konečně máme potvrzené zprávy o natáčení dalšího pokračování osudů nejslavnějšího psychiatra na světě, a jak vás už asi z titulku napadlo, není řeč o Sigmundu Freudovi. Čtenáři románů Thomase Harrise… (viac)