Laurie Strode (Jamie Lee Curtis) tak dlho utekala pred tichým vraždiacim monštrom menom Michael Myers, až sa rozhodla zmeniť taktiku. Prestala utekať, začala bojovať a nalákala Michaela do dokonalej pasce. Tá síce vyšla, ale … Príbeh filmu Halloween zabíja začína v okamihu, keď predchádzajúci film skončil. Ťažko zranená Laurie odchádza v sprievode dcéry a vnučky do nemocnice a v protismere sa k jej horiacemu domu rútia hasiči. V jeho útrobách je v ohnivom pekle uväznený zabijak, ktorý ju prenasledoval celý život. Bohužiaľ, nielen mačky majú sedem životov. Ubehne pár minút a Michael Myers už zase chodí ulicami mesta, ktoré sa pripravuje na halloweensku noc, a úspešne zvyšuje počet svojich obetí. Správa o tom, že z jej pasce unikol, sa dostane aj k Laurie, ktorá si je istá, že keď Michaela porazila raz, porazí ho aj druhý raz. Len bude potrebovať pomoc. Bude ale nutné presvedčiť obyvateľov mestečka, aby sa Myersa prestali báť. (CinemArt SK)

Matonny1012 odpad!

Totálny odpad. Konečne som si myslel že táto séria už skončí ale nie zase pár vrážd úplne odveci dej. Postavy strašne .  To už nikoho nenapadne toho Myersa proste rozsekat na drobné kúsky a hodiť ho prasatam? Tak by som predstavoval konečne ukončenie tejto série ktorá sa od roku 1978 nikam nepohla . ()

PanPyzamo

Nevím moc, co k tomu říct. Začalo to fajn a následovalo intro s hudbou, což jsem si užil, ale pak to začalo být podle mě o ničem. Tento film mi prostě přišel takový prázdný. Jak to jen říct. Když se třeba podívám na předešlý díl z roku 2018, tak ten měl dle mého názoru nějaký děj. Zde se něco děje, ale přijde mi to takové prázdné, bez cíle. Dojde i na moment, který mi přišel už dost přehnaný. Do toho zde ještě dávají události z původního filmu Halloween a já nevím, ale mně se to prostě nelíbilo a můj názor je takový, že měli zůstat u filmu z roku 2018 a nedělat pokračování. Jedinou dobrou věcí jsou zde podle mě scény s Michaelem, kde vraždí své oběti. Ty jsou fakt dobré. Zbytek filmu je ale pro mě bída a ve finále se jedná za mě o průměrný film, který nedoporučuji. 5/10 ()

hlava81

Nee, tohle fakt ne :( Projel jsem kvůli tohodle všechny díly s Myersem, abych byl čerstvě v obraze a toto proč vzniklo nechápu a nechápu. Nikam se to nepohlo, prostě nikam. Všichni ho znají, všichni vědí, co je zač, všichni vědí, co přežil, a proto zase udělají to samé, co už X-krát...A pak si všichni dobrovolně naběhnou na nůž. LOL. Vše bylo již řečeno níže od ostatních, takže se nebudu opakovat. Jo, abych nezapomněl, tak kvóty splněny. Dostali jsme tmavou pleť, gay pár a asi i něco nebinárního by se tam našlo. Odpad z principu nedávám, ale tohle by si jej zasloužilo. *blijící smajlík* ()

HanzoBureshi

I kdyby se Marvel a DC hrdinové spojili dohromady proti Michaelovi.....nemají šanci! Z tohoto filmu mám neutrální pocit, protože některé scény byly fakt top, ale taky tu chvílemi byly takové blbosti, jaký jsem nikde ještě neviděl. A myslím, že jsem se leknul jen jednou, takže mé hodnocení je slabších 5/10. ()

Maneken

Halloween mne vždy bavil. A to všechny díly, ikdyž  jsou jednou nahoře jednou dole. Michael mne ale stále baví kvůli své agresi. Dávám 4 ⭐️. I když kouzlo to ztratilo už dávno ()

st4nford

O dost surovější než předešlý díl. Co se explicitního násilí a Myersova vizuálu týče, hodně mi film připomíná Zombieho Halloween. Jinak jsem od začátku přistupoval k filmu jako k mezníku mezi H2018 a velkým finálem. Byť mi hodně vražd přišlo samoúčelných a bez motivace (dobře, je to o Myersově dopadu na Halloween, ale proč tak ze široka?), musím říct, že film má slušné tempo a baví. Půda pro Halloween Ends připravena, tak nás scenáristé nezklamte a dotáhněte to! ()

SamGee

Pred tromi rokmi málokto očakával, že sa hororový film Halloween stane kasovým trhákom a získa si priaznivé ohlasy od kritikov. Po úspechu si Universal Studios objednalo  dve ďaľšie  pokračovania, aby mohlo vyrozprávať vražedné eskapády Michaela Myersa.     Dej nás vrhá priamo do akcie. Zatiaľ čo sa Laurie Strodeová (Jamie Lee Curtis) zotavuje zo zranení, Michaelovi sa podarí utiecť z horiaceho domu a pokračuje vo vyvražďovaní mestečka Haddonfield. Jeho obyvatelia sa však postavia proti Michaelovi a rastúcej panike.      Hlavné hrdinky museli v prvom diely bojovať proti masovému vrahovi samy. V najnovšom príbehu sa do boja pridáva celé mestečko, čím je film o niečo besnejší. Páči sa mi, ako sa filmári zameriavajú nielen na pozitívnu stránku jednoty, ale aj na tú negatívnu. Perfektným príkladom na davovú psychózu je scéna, kedy obyvatelia idú po nesprávnom vrahovi. Táto dramatická sekvencia nám uveriteľným spôsobom ukazuje, aké následky to obnáša. Funguje aj hororová atmosféra, ktorej sa darí budovať napätie a ponúka upgradované úmrtia. Okrem nekompromisnej brutality je horor obohatený flash-backmi. V nich sme svedkami toho, ako sa musel policajt Hawkins (Thomas Mann) vyrovnať s polapením Michaela. Hoci snímka spĺňa hororové parametre, chýbajú jej osobné chvíľky postáv, ktoré pomáhali divákovi v minulom diely viac sa vcítiť do kože. Táto absencia spôsobuje apatiu voči novým postavám, ktoré povedia iba pár viet o strašnej noci zo 78. roku a potom zomrú. Ako je už vo zvyku hororových trhákov, finále rozdelí divákov na dva tábori. Jedni budú chváliť otvorený koniec, druhí ho budú nenávidieť kvôli prepálenosti. Ja som na prvej strane. Očakával som cliffhanger, ale nečakal som, akým spôsobom to tvorcovia znázornia.     Škoda Laurie a jej vnučky Allyson (Andi Matichak), ktoré majú malý priestor. Narozdiel od nich má šťastie Karen (Judy Greer), dcéra protagonistky, ktorá stihne zapôsobiť na divákov svojou osobnou premenou. Slušné výkony podávajú dvojica Big John-Little John (Scott MacArthur, Michael McDonald) a Tommy (Anthony Michael Hall). Jeho dialógy a vodcovské schopnosti patria medzi najlepšie aspekty tohto filmu.     Technická stránka boduje na plnej čiare. Hudobné motívy vedia navodiť hrôzu, kamerové zábery sú dobre nasnímané a praktikcé efekty excelujú pri vyvražďovačkách. Keď uvidíte na obrazovke odseknuté končatiny a hektolitre krvi, nevidíte počítačové efekty, ale reálne rekvizity. To dodáva snímke väčšiu autentickosť.     Pokračovanie Halloween zabíja je šialenou záležitosťou, ktorá sa nebojí posúnuť hororový žáner novým smerom. Nedá sa však povedať o dokonalom filme. Podkopávajú ho abstinencujúci ľudský element, uponáhlené tempo a prehnaný koniec. Odporúčam pri tomto filme nemať vysoké očakávania. Stačí, ak si užijete rastúcú paranoiu a napínavé scény. Želám ďalšej epizóde s názvom Haloween končí, aby dôstojne zakončila konflikt medzi Michaelom Myersom a Haddonfieldu.   Príbeh: 6/10, Napätie: 9/10, Herecké výkony: 6/10, Hudba: 7/10, Technika: 8/10, Celkovo: 7/10. () (menej) (viac)

parazit

Už 100x zabitý Michael Myers opět ožívá a opět si jde užít další Halloween. Několikrát zfilmováno, takže ani očekávání nebyla moc veliká, nicméně opravdu zklamání.... Sice je film z hlediska dnešní doby moderní (hrají v něm černoši, gayové, trans a podobní), nicméně na něm není nic moc nového zajímavého... Jó, vlastně jó- těch několik nelogičností, třeba zaklepat k vrahovi na domovní dveře, rozdělit se ve skupině, i když je domluveno zůstat pohromadě a další... Snad bude další nekonečné pokračování Halloweenu povedenější! ()

hony23

Kolikrát ještě uvidíme zemřít Michaela Myerse, aby se pak kvůli dalšímu pokračování zjistilo, že vlastně přežil? Vždyť už mu je přes 60 a na Halloweena už svým nožem opíchal několik generací obyvatel toho zapadákova. Pravda, Michael se snaží nic neubrat na své brutalitě a jeho kousky stále dokáží pobavit, zápletka filmu je ale dosti stupidní a je vidět, že zoufalí tvůrci už tápou, jak tuto kaši znovu nastavit. ()

Simon.Dobes

Som veľmi rad, že som mal možnosť zájsť na film do kina. Séria Halloween patrí k mojim najobľúbenejším, a preto som sa tešil. Začalo to nie príliš zaujímavo, pokračovalo to sľubne a zakončilo sa to celkom chaoticky. Ako veľké plus beriem postavy z úplne prvého dielu, a to Tommyho, Lindsey a šerifa Bracketta. Posledných dvoch menovaných si zahrali aj pôvodní herci z prvého filmu. Tommy bol zrejme aj mojou najobľúbenejšou postavou z tohto filmu - časti s ním má vždy bavili. Karen v podaní Judy Greer stratila svoje čaro. Laurie tu toho moc nespravila, to sa snáď v poslednej časti - Halloween Ends - zmení. Páčilo sa mi prepojenie a náražky na pôvodné filmy. Oproti predošlému filmu (za mňa 80%) to je celkom sklamanie. Ako celok to vidím na 55%. ()

veverysiak

No sprostosť, chlapi sa nádejali, že tomu okrem krvi vtisnú aj hlbokú myšlienku, inšpirovaní útokom degešov na Capitol to malo byť stvárnenie tupej masovej anarchie spojenej so strachom z nejakých fóbií, nestačilo im, že už toto zaváňa poriadnym prúserom, museli napísať priblblý scenár, najať amatérov na krovie, normálnym hercom zakázať hrať a napchať do scén onakosť, nevadia mi černosi ani homoši, ale vajčiak v sukni mi liezol úplne na nervy, takže 20%. ()

Hlavonozec odpad!

Příšerné zklamání. Film, který nemá ani začátek, ani konec, ale je to jenom přechodná kapitola pro třetí díl, aby tvůrci vymilkovali trilogii. Halloween z 2018 sice taky nebyl žádný zázrak, ale aspoň dokázal pracovat s postavou Jamie Lee Curtis. Tady je z nějakého důvodu (absolutně neprávem, protože se jedná o jedinou zajímavou postavu v této nové trilogii) upozaděna a místo toho se příběh zaměřuje na bandu dementních NPCček z oblivionu, kteří se chovají, jako kdyby chtěli umřít. Policie, která je neschopná, už je v horroru jakýsi evergreen a člověk si na něj lehce zvykne. Ale policie, která neumí do dva metry vysokého cíle střelit z méně než tří metrů, to je absolutně nová úroveň. Kouzlo starého Halloweenu bylo v tom, že se Carpenter zaměřil na úzký kruh postav, se kterými se divák seznámil, měl k nim za tu dobu vypracovaný nějaký vztah a tím se divák do jejich příběhu vžil a když se dostaly v pozdější fázi do průseru, člověk jim fandil a přál jim, ať se z toho dostanou. Namísto toho jsme dostali téměř dvouhodinový blábol, kde se nám střídá horda postav, kteří nejsou nijak zajímaví, a než se stihneme byť jen naučit jejich jméno, tak hned umřou. S lidmi se tady pracuje jako s materiálem na maso a krev, co má iq trilobitů. Jediné pozitivum tohoto filmu je společná práce Carpentera s jeho synem na hudbě, ale ani to si tu jednu hvězdu nezaslouží, protože byla relativně zajímavá hudba absolutně zastíněna tím dementním a absurdním scénářem. Je to škoda, nejenom, že už se neumí natočit dobrý slasher, ale lidi už ani neumí ždímat ty staré zaběhlé značky tak, aby to bylo zajímavé. ()

pepan9135

Nuda ,nuda a  ještě jednou nuda. Halloween zabíjí sice odpovídá svému názvu, jelikož  ve filmu se opravdu skutečně hodně zabíjí, no na příběhu to vůbec nepřidává. Nesmyslné rozhodování postav, několik "kurvacotoje" momentů a typické klišé tenhle film jen a jen tahají dole. Atmosféra zde chybí a jediné co je opravdu dobrý je alespoň ten Michael. Mimochodem v tomhle světě je opět strategie typu míříme na tělo a ne na hlavu, to je to co patří přesně mezi "kurvacotoje" momenty. Typický "trasher" horor film. Pohřbení značky stejně, jako u Texasu nebo Chuckyho. Zlaté 70tky. +Hvězda za Michaela a hudbu +Hvězda za brutální vraždy -Hvězda za nelogické chování postav -Hvězda za Nudný a nelogický příběh -Hvězda za Klišé a předvídatelnost ()

Predator77 odpad!

Jestli chce tímhle způsobem dělat pokračovaní tak se na to rovnou vykašlete, o proti předešlému dílu který měl hlavu a patu tak tady jde všechno do háje a je to ve výsledku jenom trapný paskvil na který když se nepodíváte tak o nic nepříjdete. ()

Jason_1988

Tento díl nemá chybu  MICHAEL 10/10 HLAVNÍ POSTAVY 10/10 VEDLEJŠÍ POSTAVY 9/10 ATMOSFÉRA HOROROVÁ 10/10 HUDBA 10/10 KAMERA 10/10 NECHÁPU PROČ TEN FILM MÁ JEN 46% ZASLOUŽÍ SI 89% Moje hodnocení 100% ()

Mangano

Svojí (ne)kvalitou zapadá tento díl Halloweenu do celé série úplně bez problému. Kromě těch dvou sympaťáků, kteří se chovali jako jediní racionálně a provinili se jen geniálním nápadem žít společně v domě legendárního sériového vraha, který nepředstavuje nějak velké riziko, tedy krom faktu, že se s jistou pravidelností svévolně potuluje po okolí a vraždí lidi, přeji málokomu takto drastickou a velmi bolestivou smrt z rukou nějakého psychopata tak jako všem ostatním otravně tupounkým uječeným postavám v přesně takto dementních amerických rádoby hororových béčkových vyvražďovačkách. Což je přesně ten důvod, proč tyhle filmy u alespoň trochu náročnějších diváků absolutně nefungují, fungovaly naposledy před čtyřiceti lety a fungovat už dál nikdy nebudou. Pomalé rozvleklé tempo, scénář kreativitou srovnatelný s návodem na sestavení taburetku, otřesná režie, milion otočení se v běhu na provokativně nudně se šourajícího vraha, žluč vysychající série zakopnutí 3 kilometry od jakéhokoli nebezpečí, ječení, kňourání, bulení, vzlykání, netalentovanými herci otřesně zahraná jakoby bolest připomínající spíš zácpu, ani atomovkou nezničitelný záporák, kojeneckou vodou zředěná stříkající skoro růžová nekvalitní umělá krev a trapná série rozbodaných vrstev nanesené tělové plastelíny přematlané tunou laciného make-upu. NUDA, NUDA, NUDA, NUDA, zas a jenom milionkrát viděná NUDA! Jednu hvězdu dávám filmu za povedenou úvodní retrospekci a za celkem dost dobrou na tenhle film celkem nečekaně profesionální kameru. ()

david141474

Tohle bylo, no jak bych to řekl, zvláštní. Tohle byl poslední Halloween na počítači, teď už jen mířím do kina na nejnovější Halloween s podtitulem Zabíjí. Nebylo to tak špatný, jen to bylo velice špatně podáno a Michael Myers si zde sejme masku, nedobrovolně. Tohle a finále filmu bylo skvělý, ostatní bylo už trochu horší. Postavy nic moc. Soundtrack skvělej. Finální potyčka skvělá. Michael Myers nic moc. Maska celkem solidní. Lekačky nic moc. Děj nic moc. Scéna s chorým pacientem léčebny, skvělá. Flashbacky ušly. Zajímá mě jak dopadne poslední díl celý ságy a doufám, že to nebude zklamání roku. Recenze zatím nevypadají moc slibně, ale nechám se překvapit. 8/10 scény jako finální potyčka, soundtrack a scéna s duševně chorým pacientem psychiatrické léčebny byly skvělý a proto 8. ()

Lilith03

Už nebudu tak hodná jak předtím, každá má předešlá recenze na Halloween se snažila hledat opravdu to dobré a přitom jsem mohla jít o hvězdu či dvě níže. Není to prostě dobré a chápu, že se to hodně lidem líbit bude, ale mě to nebavilo. Nuda, nuda, nuda. Nepotřebuji v hororu tunu lekaček, ale kdyby aspoň ta atmosféra a příběh za něco stál, dobří herci to zkrátka nezachrání. Potenciál který to mělo se s každým dalším Halloweenem více a více zahazuje. ()

Novinka Ridleyho Scotta v kinech propadla

Novinka Ridleyho Scotta v kinech propadla

18.10.2021

Poslední souboj, nový film režiséra Ridleyho Scotta (Gladiátor, Vetřelec), měl minulý týden v zámoří premiéru a jestli se někdo těšil, že se v budoucnu dočká více podobných historických velkofilmů,… (viac)

O čem bude pokračování Halloweenu?

O čem bude pokračování Halloweenu?

30.07.2020

Režisér David Gordon Green nedávno poskytl rozhovoru serveru Total Film, ve kterém odhalil pár detailů týkajících se chystaného pokračování Halloweenu s podtitulem Kills. První zásadní informací je,… (viac)

PF 2020

PF 2020