Falcon a Zimný vojak

• Česko Falcon a Winter Soldier (viac)

Po událostech Avengers: Endgame se Sam Wilson (Anthony Mackie) spojí s Buckym Barnesem (Sebastian Stan) pro mezinárodní dobrodružství, které otestuje jejich schopnosti a trpělivost. (Cever)

Radiq

Na to, že to bylo tak kapitánsky americké, to nebylo špatné. Aspoň bylo hezky vysvětleno, kdo bude teď místo Stevea Rogerse a jak vzniknul U. S. Agent. Někdy je tam zbytečně moc okecávání, ale dá se to snést. Akce silně přitažená za vlasy, ale jsme ve světě superhrdinů, tak to překousnu. Kromě dvou hlavních hrdinů potěšilo, že se do svých rolí navrátili třeba Baron Zemo (Daniel Brühl), Sharon Carter (Emily VanCamp), padouch Batroc (Georges St-Pierre) nebo členky Dora Milaje z Wakandy. Ale co mě okouzlilo nejvíc, tak Erin Kellyman v roli Karli Morgenthau - teda hlavně svou pihovatou kudrnatou zrzavou krásou a je škoda, že neměla víc příležitostí se usmívat (ona má snad i ďolíčky, to miluju!). A jako bonus Praha vystupující pod krycím názvem Riga/Madripoor nebo jiné české lokality. Za mě jakž takž spokojenost. ()

Mr.Ripley

Jak zhodnotit celou sérii, která je dramaturgicky roztříštěná, ale dějí se tam velmi podstatné události pro příští Marvel vývoj? Laciné CGI, charaktery chovající se mimo svou původní charakterizaci, Praha suplující celou Evropu a šestákově průhlená zápletka. Po experimentální Vandě sloní krok zpátky. ()

UhLee

2. seriál v Marvel Cinematic Universe - (8/10). Na tento seriál jsem se neskutečně těšil a musím říct, že se čekání vplatilo. Dostal jsem přesně to, oč jsem žádal. Možná, že i kapánek více než bych si zasloužil. Postavu Winter Soldiera mám v MCU hrozně rád a jsem jejím velkým fanouškem. Proto jsem hltal každou scénu, kde Bucky objevil a bušil svojí ocelovou rukou do nepřátel. Sam jako Falcon také nebyl špatný a v žádném případě nehrál druhé housle. Společně tvořili výbornou chemii, která nás provázela všemi díly. Prostředí Prahy tomu dodávalo na hrdosti a já jsem byl fakt moc spokojený. Za nejsilnější stránky seriálu považuji především akci a kontaktní souboje. Ústředního záporaka barona Zema, který si kradl všechny scény pro sebe. Vývoj charakteru Johna Walkera také patří k velkým plusům. Za malou nedokonalost považuji dost nezajímavou dějovou linku točící se okolo Flag Smashers. Seriál otvírá vrátka dalším projektům z dílny Marvelu a já je budu s očekáváním vyhlížet. Nejlepší epizoda: The Whole World Is Watching. ()

Script

Na mě tenhle seriál zapůsobil daleko větším způsobem než WandaVision. Zdejší posun postav je super. U seriálu WandaVision byla dobrá misterióznost děje, ale nikoliv odhalení záporáka a celkové rozuzlení závěru. Tady máme záporáky viditelné už od začátku a odhalení Power Brokera bylo celkem super. Jde vidět, že nad tímto dějem někdo přemýšlel. Závěr seriálu si zachoval celkem důstojnost. Čtvrtou hvězdu si to zaslouží. ()

Motinski

Vôbec mi nevadí keď sa Marvel drží občas pri zemi. Druhého Kapitána a Civil War som mal rád hlavne preto a tu sa ide v podobnom duchu, ajkeď vo veľmi light verzií. Je to osobnejšie, dynamickejšie v súbojoch 1v1 a zápletka v pozadí sa mi tiež vlastne páčila. Nelietame po vesmíre a nebojíme sa ufónskych útokov. Falcon aj Bucky sú niečo ako street level hrdinovia ajkeď hrozba je globálnejšia. A to je vlastne fajn. Úprimne ale nejde o niečo čo by vás odrovnalo. Ani jedna časť to úplne nedokázala. Fake Kapitán Amerika bol na smiech. Nesympatický a otravný. Záporná strana na mňa tiež nefungovala ako niečo čoho by sa hrdinovia mali až tak moc báť a scenár poriadne nemá čím prekvapiť. Ide sa až moc na istotu čo som si uvedomil hlavne vo finále kde všetky postavy dostali presne také rozuzlenie aké som tipoval už epizódu predtým. Ajtak som si ale seriál vedel užiť a po dlhšej dobe dokázal pozrieť celú sériu za jeden deň. Od Lokiho ktorého som videl pred tým je to ale slabšie ako celok. Menej originálne aj menej zábavné. Celkom som si tu ale obľúbil Buckyho, to som až tak nečakal. 6/10 ()

LUKICKK

Za mně rozhodně lepší než Wandavision. Zatím co se týče MCU seriálů na Disney+ tak jsem hodně spokojen, a nemám víceméně skoro co vytknout. Vývoj vztahu Buckyho a Sama byl provedý fakt hodně dobře a užíval jsem si jejich duo. Seriál byl ukončen dobře, s dobrou myšlenkou a já se jen nemůžu dočkat dalšího MCU projektu :) Swag černý Kapitán Amerika. ()

filmmovier

Ve výsledku vlastně docela zklamání, protože když je takovýhle seriál, jehož pilot se nese v tom nejlepším duchu druhého dílu Captaina Americy ve výsledku horší, než WandaVision, vlastně se to ani jinak nazvat nedá. Protože kdo by to čekal, že? Ovšem všech šest dílů má velmi filmový look (po téhle stránce by to rozhodně šlo), super akci, nového, a opravdu zajímavého Kápa, funkční emoce a stále funkční chemii ústřední dvojice. Navíc mě potěšil i velký prostor pro barona Zema (který se v Civil War skutečně moc nepředvedl a čert ví, kolik lidí si ho pamatuje - ale Daniel Brühl je tady super), snad ještě víc prostoru pro Sharon a krátké cameo Rhodeyho. Super je i hudba a pražské exteriéry, na samotném příběhu toho bohužel tolik zajímavého není a nebudu lhát, když řeknu, že by seriálu dost prospělo, kdyby jednotlivé epizody byly kratší, protože pilot byl sice výborný, ale pak se to občas trošku táhlo. Těch momentů byl jen minimum, oproti těm opravdu skvostným a zajímavým, ale byly. Každopádně ale vidíme, jak vypadá svět po Probliku a náznaky do budoucna opět vypadají zajímavě. Ve výsledku je to ale bohužel slabší MCU kus, ale pořád vysoký nadprůměr. 75%. ()

Lachtaan

Já musím jít tentokrát trochu přísnější cestou, jelikož už u Wandy s Visionem jsem byl po celkovém dojmu velmi shovívavý. Falcon a Winter Soldier byly perfektními vedlejšími postavami v marvelovských filmech, zejména v Capovi dvojce a trojce. Jejich vlastní mise po událostech Endgame se ale už ze začátku tváří, že neví, co dokáže divákovi nabídnout a tak začne řešit opravdové nesmysly a tvořit extrémně otravné záporáky. Diskuze nad tím, že nemůže být Cap černý, silně kreténistický Wyatt Russell a ohromně nesympatická Erin Kellyman mě přesvědčily, že si Sam s Buckym nezaslouží nic jiného než prachprostý průměr. Ale věřím, že na filmovém poli to zase pořádně rozjedou. Tak snad ten čtvrtý CA vznikne. ()

Zek

Tohle mě bavilo a u žádného dílu, jsem se vůbec nenudil. Hodně jsem byl i rád za vracení Barona Zema, který je v mojí topce nejlepších záporáků. Celková zápletka mi přišla prostě normální. Ovšem zjištění, kdo za tím vším vlastně stojí, tak to mě hodně překvapilo a už se nemůžu dočkat, jak to bude dál pokračovat. Rozhodnutí, že se Capitánem stane Sam, je hodně velké plus, protože přece jenom Winter Soldiera mam raději takového, jaký prostě je a s tím štítem, by mi prostě nesedl. Věřím, že se Sam v budoucnu ještě víc předvede, ale pro mě už teď, je zaslouženě Captain America. ()

Brain-D

Tak jako WandaVision zklamal závěr série. Propady a hluché chvilky víc než dost na to, aby se to dalo promíjet. Marvel svými seriály prostě natahuje, co by se ve filmu nevyšlo pro větší rozpracování postav, ale dostat tolik zbytečných informací o hrdinech je až moc. Ale ať nejsem jen negativní. Jedná se o skvělou akční i když nestabilní jízdu, kterou pár scénami opravdu nadchne. Zažehne plamen, ale zase ho pěkně uhasí. Daleko líp to šlo snímkům s Kapitánem Amerikou. Ty měli neustáli náboj, ale to je asi rozdíl mezi seriálem a filmem. Falcon bude pro mě vždy jako Bucky hrát druhé housle a jestli jeden z nich bude někdy hlavní postava, tak to nebude moc velký zázrak. 60% ()

SamVimes

Mírné zklamání, v kontextu jak předchozí WandaVision, tak filmového Návratu prvního Avengera, který se seriálovou novinkou sdílí žánr i velkou část obsazení. Celá minisérie Falcon a Winter Soldier působí, jako kdyby ji nahrubo rozvrhnul někdo talentovaný (možná někdo jménem Kevin…), naplánoval o čem to má rámcově být, jaké budou hlavní zvraty a kde a jak má která postava skončit. A pak to k rozpracování do konkrétních scén a dialogů dostal někdo další. Někdo podstatně méně talentovaný. Audiovizuálně je minisérie na velice vysoké úrovni. I vzhledem k širokoúhlému formátu by se chtělo říci „na filmové úrovni“, před vstupem do kin by ale některé scény se CGI přeci jen snesly ještě trošku cizelování. Nejde o nic, co by bilo do očí, jen nechci Falcona v technických kategoriích ledabyle stavět na roveň Avengers. Akční scény nejsou tak dobré, jako ve druhém Kapitánovi, ale jsou přinejmenším dost slušné. A rozhodně potěší, že i po několika sólovkách a týmovkách choreografové stále nacházejí nápadité využití pro ikonický štít. U WandaVision šli tvůrci se sitcomovým žánrem až na dřeň, u Falcona a Winter Soldiera si s akčním buddy filmem spíš jen vypomáhají. Vždy je to ale divácky vděčné, ať už jde o hláškování nebo schémata typu „povinné rozhovory s policejní psycholožkou“ či „hádající se parťáci hlídají padoucha“. Oceňuji, že Marvel rozpracovává důsledky zmizení a objevení poloviny populace, že je nezamete pod koberec mezi filmy („zmizelí se znovu objevili a pak všichni prostě šli domů a žili šťastně“), nýbrž z nich dělá přímo hybnou sílu pro konflikty dalších příběhů. Jenže kvalita onoho rozpracování je značně proměnlivá. Třeba postava Johna Walkera, nového muže v kostýmu z vlajky, má asi nejpoutavější vývoj a hned několik působivých scén. Na druhou stranu zajímavě navržená záporácká skupina, jejíž ideály by se daly dobře pochopit, vyznívá vniveč, když jsou jak jejich spratkovitá vůdkyně, tak i Falcon na opačné straně tlačení do průběžných a závěrečných pozic ani ne tak přirozeným vývojem, jako hrubou silou scénáře, který je tam potřebuje mít. A tak Falcon střídá relativizování terorismu (po němž by se snad rovnou mohl připojit na temnou stranu) s mravoučným kázáním, za které by se styděl i Steve Rogers. Nová marvelovská minisérie má skvělé momenty, ale jako celek nedrží pohromadě tak, jak by měla. ()

hroubek

Čekal jsem více. The Falcon and The Winter Soldier měl být tím nejaknějčím seriálem, kterým nám Disney+ a MCU nabídne. Navíc se v trailerech prezentoval jako „menší seriálový sourozenec“ druhého dílu Kapitána Ameriky. A na to jsem hodně slyšel a dost jsem se těšil. Po pár epizodách se ukázal první velký problém. A tím je celkové pojetí seriálu. Tento příběh v tomto provedení nemá na to, aby utáhl celý seriál. Je to dáno tím, že neví, co chce vyprávět a jakým způsobem to chce vyprávět. Chce být komiksovým seriálem, chce být seriálem s přesahem, chce být seriálem, jenž nám ukáže postavy v novém světle. Chce být vším, a bohužel pak není ničím. Krásně je to vidět na tom, jakým způsobem se pracuje s novými postavy (John Walker, Karli). Tam, kde bych čekal, že se půjde do hloubky, nebo se tam vystaví nějaký zajímavý dějový oblouk, tak tam tvůrci vždy zvolí tu nejjednodušší cestu. A tohle je velká škoda. Jelikož, postavy musí měnit názory z minuty na minutu, dělat nelogické rozhodnutí, aby se seriál mohl posunout dál (čtete k akci). Tím pádem se ze zajímavě načrtnutého charakteru stane jen další “obyčejná postava”. A tohle zamrzí. Všechny tyhle „drobnosti“ mi pak kazí zážitek z celého seriálu. Nedokážu si naplno užít akci. Stále nedokážu pochopit, jak holčina bez jakéhokoliv výcviku dokáže v pohodě porazit soupeře, kterého skoro nedokázal porazit samotný Kapitán Amerika, a tohle se děje v celém seriálu pořád dokola. Krásné komiksové odkazy (Isaiah, Madripoor), dobrou atmosféru, skvělého Barona Zema, holky z Wakandy nebo prostě cool momenty. A popravdě jsem čekal zajímavější linky okolo Sama a Buckyho. Neříkám, že je seriál špatný. Je zde spoustu dobrých momentů a poslední díl je dost nadupaný, jak na akci, tak kupodivu i na zajímavé dialogy. Jen se prostě nemůžu zbavit pocitu, že to mělo být lepší, údernější a hlavně zajímavější. ()

VanTom

Klasickou komiksovou zábavnost si "marvelovský" vesmír udržel i tváří v tvář očekávané tendenčnosti (ČERNÝ Falcon, resp. ČERNÝ Kapitán Amerika), psychologickému rozboru traumat titulních hrdinů a sociálnímu rozdělení společnosti po navrácení poloviny lidské populace. Pražské lokace mě sice z fikčního světa (resp. lotyšské Rigy) mírně vytrhovaly, scénáře kolísaly od urputného spurtu neohlížejícího se na logiku po emoční přešlapování na místě a rutinní režie si až příliš často vybírala slabší chvilky, ale celkově "to" tu zase bylo (netajím se svým fanouškovstvím! :-)). K familiárně oblíbeným, nadále se vyvíjejícím postavám (Sam Wilson + Bucky Barnes + Baron Zemo s kvalitní vzájemnou chemií, staronová agentka Carterová) přibyly výborné další (nový Cap John Walker aka U.S. Agent), hlavně závěrečná akce měla grády a nahodilo se též mnoho do budoucna. ()

LizianShaw

Celkově spokojenost, ale musíme se všichni smířit s tím, že MCU seriály nejsou to nejlepší, nejepičtější, nej-cokoliv, co existuje, nebo alespoň určitě ne to, co všichni tvůrci slibují. Už poněkolikáté je seriál přirovnáván k CA: Winter Soldierovi, avšak moc podobností, co se týče kvality příběhu a akce, zde nevidím. Co určitě musím pochválit je obsazení, to je vskutku perfektní - asi nejoblíbenější bude vždy Daniel Brühl, který si všechen čas, kdy v seriálu je, krade pro sebe. Novým překvapením je pro mě Wyatt Russell, na jehož zpodobnění psycho-kapitána jsem se těšil již od začátku. Jinak je tu taky Sebastian Stan, jehož veteránské scény patřily k těm nejemotivnějším ze seriálu. A ačkoliv Mackieho Falcon mě ve filmech celkem otravoval svými sidekickovskými hláškami, zde si poprvé projde určitým vývojem. Co mi ovšem dost vadí u prvních dvou zmíněných postav je čas, který jim je věnován. Seriál má šest epizod, což se někdy jevilo jako málo i hodně (epizoda 5). Brühlův Zemo je v seriálu (jako hlavní postava) pouze dvě epizody, a docela jsem postrádal význam, proč ho tam přivedli, protože i přesto, že měl skvělé scény, tak jeho role zde k ničemu nebyla. Russelův Captain America, byl v každé epizodě tak 4 minuty, většinou pouze na akční scény, které sice byly super, ale já se hlavně těšil na znázornění vojáka s PTSD, jehož Captain je skvělým vojákem, nikoliv dobrý člověkem. Jeho veteránské problémy a PTSD však byly nakousnuty pouze ve dvou scénách a jeho vývoj v anti-hrdinu nebyl úplně přirozený, prostě bych si s ním přál víc soucítit, jako se podařilo Netflixu u Daredevilovo Dexe (který má s Walkerem určité podobnosti). Pak je tu Flag-Smasher, kdy i přesto, že to herečka zahrála perfektně, tak jsem tak nějak nepochopil její několikavteřinový přerod z protestující holky na masovou vražedkyni. Sharon, jsem odjakživa nemusel, a její character arc ve finále dost postrádá smysl. Někdy je zde až moc politiky, kdy je najednou kapitánův štít popisován jako archa úmluvy, nebo-li největší symbol, který však v minulosti moc rozebírán nebyl. Škoda, že nebylo rozebíráno více Walkerovo PTSD, to mi připadá o dost zajímavější, určitě než celá epizoda věnovaná opravě lodi. I tak jsem nadšeně vyčkával na každý pátek, a i přesto, že WandaVision mě zasáhla o něco víc, tak se nejedná o špatný seriál. 8/10 ()

dragon94

Obrovské seriálové zklamání. Slibováno bylo hodně, doručeno téměř nic. Pokud očekáváte nahláškovanou akční jízdu, okořeněnou o špičkování hlavních hrdinů, kterou nám slibovali trailery, tak budete pravděpodobně velice zklamaní. Akce je tu výrazně méně, než byste čekali. Navíc se jedná o těžký průměr. A hlášky a popichování tu jsou pouze ve druhé epizodě. Což by asi tak nevadilo, kdyby měl seriál divákovi co nabídnout a kdyby nějakým způsobem fungoval a držel pohromadě. To se, ale bohužel neděje. Když pominu obrovské množství logických chyb, předvídatelných událostí, všemožných klišé, absolutní nesmyslnosti chování postav, nejslabšího záporáka jakého MCU mělo a spousty patetických keců o myšlenkách vytažených odněkud ze zadku, tak nám tu pořád zbývá ten největší problém seriálu.. a tím je jeho obrovská rozpolcenost. Jakoby se tvůrci neuměli rozhodnout jaký příběh chtějí vyprávět a jaký seriál nám chtějí naservírovat. Výsledkem je, že nám tu vypráví snad 10 příběhových linek, které však navzájem vůbec nesouvisí a seriál mezi nimi pomateně skáče. Díky tomu nemají ani hlavní postavy vůbec žádný prostor se nějak projevit a jsou tu jen tak do počtu. Za největší plus seriálu považuji Walkera a Zema, ale oba dva zabíjí slabý scénář a nedostatatek prostoru pořádně vyniknout. Je to obrovská škoda, protože tenhle seriál měl všechno co potřeboval k tomu, aby z něj byl obrovský úspěch. On dokonce i ten námět mohl na papíře vypadat docela dobře, ale to provedení je teda skutečně zoufalé. 2* 45% ()

zigíš

S přehledem nejlepší MARVELovka od druhého Kapitána ..no jo.. je to sedm let letí to. Prosta trapných infantilních humorů co před měsícem předváděla Wanda (a Vision) civilní, aktuální, se sympatickou dvojicí a v mantinelech Disney + dospělým příběhem. Druhou řadu -vznikne li- bych si klidně dal. ()

JohnSmith

Chtěl jsem dát i lepší hodnocení, protože po shlédnutí Lokiho a WandaVision mi tenhle Marvelí seriál trochu zvedl náladu. Nicméně tu máme pro mě nesympatického Falcona, ještě víc nesympatického nového Kapitána Ameriku, téma rasismu a uprchlíků a trochu i ten terorismus. Trochu to místy hraničí až se sluníčkářstvím, vlastně ne trochu, ale dost. Taky to bylo na můj vkus dost ukecané a co si budeme nalhávat zbytečné. Na druhou stranu je Winter Soldier a mstitel ze Sokovie, kteří jsou na celém seriálu nejlepší. Ano, i akce je celkem slušná, ale tak moc jí zase není. Ovšem to nejhorší je fakt, že se Falcon fakt stane novým Kapitánem Amerikou s křídly. Do této chvíle jsem se na čtvrtého Kapitána těšil, teď už tak nadšený fakt nejsem. ()

Ravi

Opatrný začátek se skvělým dojezdem. Perfektní úvod k další fázi Cap. Am. Moc se těším, co s tímhle marvel vymyslí, protože se tímhle krásně spojila prázdná místa hned u 4 postav, ne-li u více. Jejich vývoj (hlavně WS a F) se tady moc povedl. 85% = 4/5 ()

Darth_AK odpad!

Může to působit jako trollící a provokativní hodnocení, ale já se domnívám, že tento seriál nevykoupí ani řemeslná stránka, ani hvězdička za efekty. Odmítám něco oceňovat jen proto, že se jedná o Marvel, já tohle žrát nebudu. Už WandaVision nebyla žádná extratřída, ale aspoň mě to dokázalo v jistých chvílích zaujmout. Falcon a Winter Soldier nemají nic. Vůbec nic! Hezky popořadě, takže .. 1) Postavy - Falcon se ze sympaťáka co toho moc neuměl změnil v mašinu na klišé proslovy, co moc sympatická není. Jsem smířen s faktem, že musím v US produkci akceptovat více narážek na rasismus a snahu protlačit tento problém do popředí, ale stylem, když všichni do teď říkali Falconovi normálně Falcon, a najednou asi 3x nebo 4x dojde k zdůraznění "Its a black Falcon!", tak jen nestačím čumět. Závěrečný kyčovitý proslov je možná nejhorší část seriálu. Winter Soldier nevyužit, vlastně teď místo sidekicka Stevovi dělá pobočníka Falconovi. Baron Zemo byl z démonického záporaka v CW změněn na karikaturu sebe sama, co je pomalu Batman a jeho myšlenkové pochody si nezadají s Lokim. Sharon Carter, neteř poctivé Peggy, je najednou záporačka a ještě nám to cpou do ksichtu tak okatě, že to pochopí i 5leté děcko. Záporáci úplně příšerní. Bez motivace, jejich činy nedávají smysl, nevíme o nich nic a má nás trápit že umřela hlavní hrdince blízká babička, Mama Toňa nebo jak se jmenuje. Nerozumím tomu! 2) Příšerný scénář a dialogy co přímo generují papír na obrazovku. Ještě nikdy jsem nezažil že bych na konci každé věty nevěděl, co se říkalo na začátku. Hodně se mluví o důležitých tématech, ale postavy jen odříkají nudné fráze a z dialogů vlastně nic nevznikne. Už hodně dlouho jsem neviděl tak příšernou scénaristickou práci. 3) Hudba - ta tam byla? 4) Akce - naprosto chaotický střih ne nepodobný jednomu filmu od režiséra McG kde hraje Chris Pine a Hardy v souboji o jednu holku. Na jednu akci je asi tak 50 střihů, které zakrývají to, že souboje mají nulovou choreografii. Je to nepřehledné, špatně se na to kouká a bolí z toho oči, člověk ani nemá pocit že sleduje něco epického. 95% soubojů je mlácení pěstmi a to ve stylu - záporák bouchne falcona a ten okamžitě upadne na zem. Než se zvedne, je po souboji a Winter Soldier smutně kouká. Změna je když je na scéně nový Kapitán, ten totiž dostane nakopáno místo Falcona. 5) Scény nedávají smysl - to souvisí se špatným střihem - půlku dílu je obtížně sledovat, proč se zrovna děje, co se děje. Postavy řeknou že se něco děje, střih - najednou jsou tam, ale s nimi se tam zjeví i postavy, co jsme třeba díl a půl neviděly, a najednou jsou magicky na stejném místě jak hlavní protagonisté! Je to tak náročné sledovat a přitom se to ani nevyplatí! 6) Podivné uchopení záporáků - skupina co sice asi prosazuje správnou myšlenku (v průběhu seriálu jsem nepochopil, co přesně záporáci vlastně prosazovali), ji ale vymáhá skrz násilné akty a atentáty na nevinné lidi. Reakce Falcona je taková, že vlastně s hlavní antagonistkou sympatizuje a celý seriál se jí snaží domluvit. Je to naprosto nepochopitelné. Na konci, když jeden senátor Samovi vysvětluje, že je to docela těžké, něco udělat jinak, a jejich plán je asi nejlogičtější možností, mu vlastně Sam řekne: "Hej bro, teď aspoň víš že život je těžkej, něco s tím udělej." WOW, děkujeme za skvělé návrhy na řešení problému, pane Falcone. 7) Seriál měl údajně rozpočet jako GoT. Netuším tedy, proč v jedné scéně hraje maximálně 20 lidí a organizace Flag Smashers, co má být ohromná a připravená do boje proti establishmentu, sestává z 10 lidí v opuštěných nemocnicích. Všechny boje probíhají ve starých továrnách a čističkách a Praha zde zasuplovala všechno v Evropě, co nebylo Madripoor. Už dlouho jsem po konci něčeho necítil tak silnou zlost. Nelíbil se mi jediný aspekt seriálu, a i přesto jsem ho celý dodíval, protože znám Marvel a věřil jsem ve zlepšení, v to že mě to vlastně začně bavit. Místo toho jsem sledoval 6 hodin bezduchých dialogů, plochých postav, nudného děje a nejasných motivací, to celé okořeněné kapkou "pane Bucky, obtěžuje Vás tento černý muž Falcon?" "Podívej se na mě, jsem černoch s hvězdami a pruhy" "Pokaždé když si nasadím tento kostým, upnou se na mě miliony odsuzujících pohledů" "Nikdy nedovolí aby byl kapitánem Amerikou černoch".. Já vím že je to asi nutné a musí to být, ale už to byla jen třešnička na plesnivém dortu z cukrárny na jehož vršek někdo plácl smrdutý výkal. Jediný kdo mohl seriálu vysloužit 1* byl Wyatt Russell jako zajímavá postava nového Kapitána, ale po jeho charakterové proměně kdy v průběhu dvou dílů došel z ubití člověka štítem, přes servání se s protagonisty, po vytvoření vlastního štítu a následné odpuštění a stání se US agentem, jsem ztratil víru i v jeho postavu. Jsem totálně a nehorázně zklamán, neměl jsem žádná očekávání a i ta byla rozmetána obřím výbuchem nudy a ohavnosti. Odpad. Pro ilustraci přikládám volný překlad jednoho dialogu z prvního dílu, po kterém mi došlo že tohle nebude v pořádku "Takže pane Wilsone, jste Avenger, vlastně Vás platil Tonda Stark a kdykoliv můžete zavolat paní Pepper o půjčku, že? Proč že vlastně nemá Vaše ségra možnost si půjčit na loď" "Oh víte pane bankéř, já vlastně nikdy plat neměl, Avengers jsou placení z dobré vůle." What. The. F***. () (menej) (viac)

Fox85

Řekl bych, že zásadním problémem tohoto seriálu pro českého diváka je, že řeší spoustu problémů současné Ameriky, což prostě nám není tolik blízké. Jinak akce a děj zase tak špatný nejsou ()

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (viac)

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Kleopatra mění režisérku

Kleopatra mění režisérku

07.12.2021

Režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman, Zrůda) v krátkém časovém horizontu opouští již druhý velký projekt. Po zprávě, že se filmařka vzdala svého Star Wars projektu Rogue Squadron tak přichází… (viac)