Falcon a Zimný vojak

• Česko Falcon a Winter Soldier (viac)

Po událostech Avengers: Endgame se Sam Wilson (Anthony Mackie) spojí s Buckym Barnesem (Sebastian Stan) pro mezinárodní dobrodružství, které otestuje jejich schopnosti a trpělivost. (Cever)

hrumsrt

Jak velký potenciál to mělo, tak to propadlo.. Celkově je tam ze začátku poněkud málo akce a více řečí, ale i když se najde únosný poměr, tak to nefunguje. Avengers obecně oplývají tím, že není nouzi o  takové ty frajerské hlášky, na což se tady Marvel vykašlal. Hlavní dvojice spolu moc nefunguje, jelikož nedostává moc prostoru jen pro sebe, kdy spolu jen tak dají pivko a pokec (ano, nakonec přijde přesně tohle, ale to už je pozdě). Co ale tuhle show dělá nudnou a až asi i poněkud špatnou na normální kvalitu Marvel Universe je dějová linka, kde prostě pro nim nestojí nikdo zajímavý jen partička napumpovaných děcek, když to moc nefungovalo, tak si vypůjčili postavičky z CA: Návrat prvního Avengera, což se sem ale prostě moc nehodilo, kdy to narušilo konzistenci děje. Celkem zajímavý pokus tvůrců v podobě návratu Barona Zema, který celkově seriál hodně posunul (vytáhl ze sraček), ale jak přišel tak odešel... Největší problém celého seriálu je v nástupci Kapitána Ameriky, kterej je prostě naprosto příšerný. Vůbec nejsem spokojený s jeho castingem ani linkou, pro něj se Steve se štítem nevrátil! Tvůrci tady poplivali Steveův odkaz, kdy si s ním tak dlouho hráli, až ho předali, tam kam jsme to věděli. Mně oba hlavní hrdinové dokázali, že nejsou schopní to sami utáhnout. Je to jen Kapitánovo křoví.. Za mě není potřeba tak moc ždímat každou postavu a dělat jí spin-off, přeci jen ne všechny komiksy stojí za ztvárnění na filmové plátno. Když jsem říkal, že si Marvel s Captain Marvel sáhl na dno, tak tady se po něm též pěkně prošel.. No a nakonec největší vtip tohohle snímku je nominace na cenu Emmy, kdy dokonce pro svoji sólo trofej si chce jde i Don Cheadle, který snad řekl i víc slov něž kolik vteřin byl na plátně... 60% ()

TR4XY_CZ

Tak zatím asi nejslabší Marvel seriál. A to neříkám, že to bylo špatné, jenom tomu prostě dost chybělo. Začnu s tím, že mě neustále sral John Walker, tedy nový "Kapitán Amerika". Jeho postava byla hrozně otravná a pořád dělal nějaká nelogická rozhodnutí a byl hrozně netrpělivý. Naopak postava, kterou jsem si oblíbil byl Zemo, který tu oproti Občanské válce, působí více lidsky. Hlavní postavy Sam a Bucky dostali nějaký větší charakter development takže super. Akce slušná, i když si stojí za tím, že zrovna u tohohle seriálu by se akci hodil R-rating, ale je to prostě dětské Dyzny. Poslední díl tlačil dost na emoce, což jsem nečekal, a fungovalo to celkem dobře. Bylo taky zábavné vidět Prahu a její známá místa, kde to znám. Sice se to v Praze příběhově neodehrávalo a i tak to byla pecka. Hlavní záporáci byli celkem nudní a taky nepůsobili vůbec hrozivě, prostě banda mamlasů. Vizuál a hudba jsou pořád stejný jako u skoro každého Disney Marvel projektu, tedy průměrný. Celkový příběh se taky mohl posouvat trochu rychleji. Hodnocení 6/10 ()

blondboss

Keď som dal WandaVision štyri hviezdy, tak tu zákonite musím jednu ubrať. Nemalo to totiž taký nápad, nemalo to takú atmosféru a hĺbku a bol tu až príliš veľký mix rôznych postáv z Avenger filmov (čo je síce na jednej strane dobré si ich pripomenúť), ale zároveň to vyznelo až moc chaoticky a divák sa nemusí vo všetkých tých väzbách vyznať (pokiaľ teda nevidel všetky MCU filmy). Každopádne akčne je to prepracované, dialógy super a ústredné postavy sympatické. Takže za mňa taký kvalitatívne slabší štandard MCU univerza. 65 % ()

Juraxin

Marvel nám znázorňuje super priemerný seriál, ktorý nám nadväzuje na avangers end game. Je to seriál na ktorý som sa veľmi tešil lebo som vždy rád sledovaval filmy s cupitanom amerikom, a tento seriál mi sľuboval novu éru filmového a seriálového platná sveta MCU. Znázorňuje nám odsoť osobnejší príbeh trochu dosť v light verzii. Je to seriál ktorý zo začiatku pôsobí ako dobrý akčný seriál, ktorý nám znázorňuje všetky veci ktoré máme na capovi radi ale potom to ide dolu kopcom. Je to seriál ,ktorý nám viac do hĺbky rozvíja staré menej známe postavy ako sú hlavne dve postavy: Sáma Wilsona(Anthony Mackie) a Buckyho Barnesa (Sebastián Stan),ktorý tu hrajú celkom dobre. Ale najviac tak či tak mňa očaril zloduch Baron Zemo, ktorý je zábavne napísaný a dobre zahraný, ale aj iné postavy tu majú čo povedať. Seriál je napísaný tak že do všetky detailov ako komiksová verzia, doslova sa tvári že ide o príbeh na istotu. Znázorňuje nám úplne obyčajný priemerný scenár. Zobrazuje tu tému rasizmu ako je napríklad čierny kapitán Amerika a ako aj zbytočne teroristické otázky, ktoré vás priamo neodradia ale zároveň nie je to téma ktorú by ste chceli rozoberať vo svete MCU.čo sa týka zápletky tak je tu dobra a dynamická, súboje 1v1 tu vyzerajú fantasticky .Ale moje najväčšie negatívum tak či tak kladiem k zápornej strane ,ktorá tu nefungovala skvelo nepôsobí ako číre zlo ktorého by ste sa mali báť. Hlavne zaporačka Karla, ktorá tu pôsobí veľmi nesympaticky a zároveň tu nie je naznačený žiadny dôvod ani motivácia prečo je taká aká je. Ako aj samotný príbeh ,ktorý je veľmi jednoduchý až predvídateľný doslova vás nemá čim prekvapiť a viete si sami domyslieť kde na konci seriálu skončia samé postavy. A ak by som mal uviesť teraz môj finálny názor tak by som povedal že ide o dosť priemerný seriál ,ktorý pôsobí dosť zle a zbytočne ale ak ste fanúšikovia sveta MCU tak by ste seriál nemali opovrhnúť a preto by som seriálu udelil 5/10. PS: -Určite by som vám odporučil sledovať Buckyho,ktorý tu získava stratený potenciál predchádzajúcich filmov. Tato mu show dáva veľký spotlight. ()

HNTR

Musím říct, že první epizody pro mě byly spíš utrpení a docela jsem se i nudil. Nakonec jsem rád, že jsem vytrval a seriál nezatratil. Ta provázanost je prostě jedním slovem Marvel a ten build up několika dalších linek je obdivuhodný... Ať už je to Sam jako Kapitán Amerika, Sharon a nebo John Walker jako U.S. Agent. Třešničkou na dortu je pak poslední díl, kterému nechybí akce, dialogy a závěrečné rozuzlení. Upřímně čekám, co dalšího se na nás v MCU chystá, protože těch rozjetých linek je spousta. Seriál jsem si užil a rozhodně si ho někdy zkouknu znova. ()

Adaaamecek

Ach jo. Jako má to svoje momenty, ale těch je sakra méně, než toho zbytku. Z těch šesti epizod by se to dalo určitě ještě smrsknout na menší počet. Když spolu byli Bucky a Sam na scéně a "ryli do sebe", tak to instantně zvedlo celou epizodu. Škoda, že ke konci se tohle kouzlo vytrácí, až z něj v poslední epizodě skoro nic nezbyde. A co je ještě horší: Kdyby to nebyl marvel, tak to přestanu někde v polovině sledovat. Zkrátka mě vůbec netáhlo zjistit, co se bude dít dál. Bylo mi to jedno. A tohle u marvelu rozhodně nejsem zvyklý. Snad se marvelovské seriály od Lokiho zlepší, protože takhle zatím ne. 6/10 ()

Scaevola

Marvel moc dobře ví, co dělá, a především kdy to dělá. Leč abych nesklouznul k laciným, ale hlavně zbytečně politickým aktualizacím tak, jako se to podařilo poslednímu dílu, podotknu, že i druhý seriálový počin MCU se nad míru povedl. Ústřední dvojice se sice na obrazcovce spíše míjí, přičemž se každý koupe ve vlastních problémech a jednotící mise je pro ně jaksi navíc, avšak ostatní postavy vše vynahrazují a společenské následky lusknutí nutí k zamyšlení. Zmíním-li ještě sympatické tempo, pohlednou akci a suverénnost D. Brühla, pak bych musel být spokojen, i kdyby se nebyla objevila přehršle odkazů a vodítek pro zbytek fikčního světa. (spoiler) Jen doufám, že A. Mackie v hvězdičkách utáhne celý film. ()

patukgames

Takže zde napíšu recenzi na poslední díl a na celé shrnutí F&WS. Jedná se o dost lepší seriál než WV. Oblek pro nového capa = falcona vypadá luxusně takovej futuristickej. Walker se nám trošku zapojil do hry jako hrdina a zachránil rukojmí, což je velké plus. Akorát Walker tam prostě přišel a s Buckym se vůbec nehádali byli z nich hned kámoši nechápu. Oblek US. Agenta = Walkera vypadá fajnově takovej dark captain america Čekal jsem, že Sharon bude Power Broker, ale zas mě mrzí, že zabila Karli, kdyby ji zabil Zemo nebo Walker zapadlo by to lépe. Ukázalo se ale, že Zemo tak hodný zas není když jeho sluha odpálil tu dodávku s lidmi. Epizoda to byla taková víc zrychlená oproti minulým dílům, ale fajnová. Přiznání Buckyho že zabil toho týpka jako Winter solider to bylo emotivní, že mu to řekl. Scéna v muzeu jak Sam ukáže Izzahovi sochu byla také moc emotivní a ukápla slza. Mrzí mě, že neukázali Prahu jako Prahu. A jinak návrat postav z dřívějších filmů byl velice dobrý. Celkově bych tomu dal 4/5 snad další série nezklame. Děkuji za přečtení :D ()

Simon.Dobes

Rovnako ako pri WandaVision som sa obával, ako zvýraznia tieto dve postavy. Na moje prekvapenie to dopadlo dobre. K Samovi som mal neutrálny vzťah a Buckyho som nejako nemusel - po tomto seriáli mám oboch veľmi rád. Ako veľké plus beriem Wyatta Russella, ktorý úžasne zahral Johna Walkera (obľúbil som si ho). Naopak ako mínus beriem postavu Zema. Jeho charakter bol perfektne napísaný vo filme Captain America: Civil War. Tu ten charakter zničili a spravili z neho hláškujúceho komiksového sympaťáka. OK, tá postava by tam sedela, keby to nebol ten Zemo zo Civil War. Chémia medzi Buckym a Samom fungovala skvelo, ich dialógy nemali niekedy chybu. Sharon a Ayo veľmi potešili. Seriál hodnotím kladne a teším sa na budúcnosť postáv v MCU. ()

SamGee

V januári tohto roku začala stremingová služba Disney+ vysielať mini-série o vedľajších super- hrdinoch z MCU, ktorí nestihli plnohodnotne zažiariť na strieborných plátnach. Po brilantnom mini-seriály WandaVision som bol zvedavý, ako dopadne akčný triler The Falcon and the Winter Soldier. Od udalostiach v Avengers: Endgame ubehlo pol roka a namiesto toho, aby sa Sam Wilson (Anthony Mackie) zhostil role Kapitána Ameriky, sa vzdáva tohto titulu. Bohužiaľ, nastávajú komplikácie. Vláda si vybrala nového Kapitána Ameriku zatiaľ čo vo svete vyvoláva teroristická organizácia Flag Smashers nepokoje. Na porazenie tejto hrozby musí Sam spojiť sily so Stevovým dávnym priateľom Buckym (Sebastian Stan) a čeliť dilematickým rozhodnutiam. Od prvej epizódy sú načrtnuté viaceré konflikty: Sam rieši dedičstvo Kapitána Ameriky, americká vláda zneužíva jeho dedičstvo, Flag Smashers sa snaží vrátiť planétu do stavu, keď Thanos vyhubil polovicu galaxie, a Bucky má problém sa začleniť do spoločnosti. Chválim rozhodnutie tvorcov rozobrať tieto témy do hĺbky a to dokonca z oboch perspektív, ako napr. polarita hnutia Flag Smashers. Taktiež ma prekvapilo otvorenie otázky rasizmu. Pre niektorých by to mohlo pôsobiť vnútené, no mne sa to hodilo, keďže politická téma hrá hlavnú úlohu naprieč celou sériou. Samotná dejová linka ohuruje divákov svojím plynulým tempom, napätou atmosférou a neuveriteľnou akciou, ktorá srší dravou choreografiou a brutalitou. Akčné scény vynikajú najmä v epizódach č. 1, 3, 4 a 5. Postavy sú kapitolou samy o sebe. Zloduchovia dokážu zapôsobiť na divákoch svojou komplexnosťou (vojak John Walker, rebelka Karli Morgenthau) a staré postavy z minulých dielov MCU sa objavujú v novom svetle (väzeň Zemo, renegátka Sharon Carter). Škoda Zema a Sharon, ktorí nedostali dostatok priestoru, ako by si zaslúžili. Dúfajme, že budú mať väčšiu rolu v nadchádzajúcich snímkach. Nemal by som zabudnúť na ústrednú dvojicu, okolo ktorého sa dej točí. Dávam potlesk tvorcom za znázornenie tohto dua v ľudských momentoch – Sam sa snaží uživiť vlastnú rodinu a Bucky bojuje s vlastnými démonmi. Vďaka tomuto pohľadu viac pochopíme, čím si prechádzajú tieto postavy. Potešia aj scény, kedy sa protagonisti navzájom podpichujú. Hudobná zložka Henryho Jackmana vyniká v akčných scénach a rozširuje motívy niektorých postáv. Bohužiaľ, pár dní po finálnej epizóde som na hudbu zabudol. Na rozdiel od nej som si užil vizuál, hlavne v tretej epizóde, kedy hrdinovia so Zemom sa vydávajú na ostrov Madripoor hľadať tajné informácie. The Falcon and the Winter Soldier je perfektným príkladom toho, ako správne natočiť príbeh o druhoradých hrdinoch. Táto mini-séria si získava fanúšikov Marvelu silnými posolstvami, intenzívnou atmosférou, gradujúcou akciou a uveriteľnými postavami. Kto vie, čo tvorcovia pripravia pre protagonistov v štvrtej filmovej časti Kapitána Ameriku. Príbeh: 9/10, Herecké výkony: 8/10, Hudba: 6/10, Akcia: 8/10, Celkovo: 8/10. ()

Franki69

Vcelku příjemné a dobře odvedené řemeslo pro fanoušky Marvel´s. Škoda, že akčních scén nebylo víc, první díl dost namlsal. Ono se totiž víc mluvilo a filozofovalo než lítalo, to si řekněme rovnou. Nakonec ale na nějaké ty souboje došlo, napravení staré rasové křivdy (to už prostě musí bejt…) se taky podařilo a v duchu náprav chyb našich otců bílej nástupce kapitána Ameriky selhal, aby ho nahradil afrokapitán. Ale s comicsem se hádat nebudu, jen se na to znova nepodívám, není proč. Účel to splnilo, aspoň mě nástupce s ikonickým štítem v příštím blockbusteru nepřekvapí. Jen mě teda dodatečně mrzí, jak prožvaněné byly potencionální střety s baronem Zemou a s Power Broker. I přes tyhle výhrady ale opakovaně konstatuju, že se jedná o počin válcující jakýkoliv pokus o zfilmování comicsové látky studiem DC. Takže Falcone a Bucky, máte to za 50% ()

Lijem

Oproti svižnému a napínavému WandaVision je tohle k uzoufání nudný. Příběh, postavy, dialogy. Všechno. Jediný pozitivum byl Zemo, který byl na poměry tohohle seriálu více než fajn. Snad mě do nějakého pomyslného hajpu na tyhle nový MCU seroše vrátí Loki. Po týhle šestihodinový sterilní nudě si snad dám rewatching Daredevila, abych zase objevil tu lásku k tomuhle žánru. VERDIKT: Jediný důvod, proč to vidět: Je to Marvel, je to propojený a snad tenhle jedinej nevynechám, ne?! 4/10 ()

Rian_witcher

Koho zajímá svět Marvelu a další osudy oblíbených postav bude jistě spokojený. Já se i přes místy přílišné moralizování a podkuřování hnutí Black Lives Matter bavil. ()

F2003F

Pre mňa najdlhšie odkladaný a najnezaujímavejšie vyzerajúci seriál MCU, pred ktorým som dal prednosť aj zbytočne rozťahanému WandaVision, sa ukázal byť milým prekvapením. Vkusne natočené s pozoruhodným dejom a peknou kamerou. Ani akčné scény tu nezaostávajú proti kinofilmom napriek slabej zmätenej úvodnej. Vďaka nízkym očakávaniam ma nesklamal ani jeden diel, za čo som rád, to ale nemôžem povedat o Hawkeye a poníženom Kingpinovi. ()

KukulienkaHO

Falcon a Winter Soldier ma veľmi milo prekvapil svojou komornosťou. Všetky epizódy sa držali pevne pri zemi a vo výsledku to bolo oveľa lepšie rozhodnutie, než keby sa jednalo o čistokrvnú akčnú marvel-zábavu. Na druhej strane akcie tu bolo primerane a bola skutočne vymakaná. Efekty sú skvelé, filmové. Netreba zabúdať, že sa stále jedná len o seriál, kde takýto vizuál nie je bežná záležitosť. Je to však Disney, ktoré si to jednoducho môže dovoliť a aj takýmto spôsobom zväčšuje svoju dominanciu na trhu. Príbeh nie je moc komplikovaný. Sledujeme, ako sa Sam a Bucky vyrovnávajú po udalostiach s Thanosom. Sam odovzdá vláde Kapitánov štít, aby si ho vo finále zobral späť a stal sa novým Kapitánom Amerikom. Bucky je velice zaujímavá postava, ktorá doteraz nedostala moc priestoru. Tu si to však naplno vynahrádza. Títo dvaja sa musia spojiť, aby zabránili revolúcii, ktorú rozpútavajú tzv. Bezhraničiari - extrémne nezaujímavé deti, ktoré mi vyžierali oči, akonáhle sa objavili na obrazovke. Námet zápletky so supervojakmi (tentokrát na zlej strane) nie je vôbec zlý, hlavne keď je to pre oboch protagonistov aj osobná záležitosť. Každopádne to spracovanie za moc nestálo. Záporáčka, ako aj celý ten klan a motivácia (ok, má to hlavu aj pätu, ale nie), bola neskutočne nudná... až to bolelo. Chémia medzi Samom a Buckyim fungovala výborne, predovšetkým to doťahovanie. Zemo tu slúži čisto len ako prostredník na posun v deji (niečo také, ako Doctor Strange v No Way Home) a zároveň je akousi paródiou na samého seba z Občianskej vojny, takže sklamanie. Agentka 13 je fajn, avšak jej zlovestný angažmán odhalený vo finále je predvídateľný a mierne deravý. John Walker, ako nový Cap, zožal spočiatku veľký hejt, avšak mňa tá postava hneď zaujala. Postupne sa z neho stal najprepracovanejší charakter seriálu. Je to taký ten tragický hrdina, z ktorého si vyššie sily urobili bábku, hoci on chcel byť len správnym ochrancom svojej krajiny. Veľmi ma srala až do očí bijúca antirasistická černošská agitka, ktorá zráža celkový dojem zo seriálu. Keď už dačo také chceli, dalo sa to oveľa jemnejšie. Takto to vyznelo, ako keby bol každý beloch rasista, čo mňa osobne trochu urazilo... Celkovo z tejto 6-dielnej série vyplynulo podstatné akurát, že z Falcona je nový Kapitán, čo sme sa dozvedeli už na konci Endgame. Takže to kvázi ani nemuselo vzniknúť, ale v pohode. Nenudilo, neurazilo, skrátka taký priemerný Marvel. Možno to mohlo byť o trošku kratšie. Každopádne, otázka je, či by to dopadlo takto pomerne úspešne, keby sa o Marvel nejednalo... ()

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (viac)

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Kleopatra mění režisérku

Kleopatra mění režisérku

07.12.2021

Režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman, Zrůda) v krátkém časovém horizontu opouští již druhý velký projekt. Po zprávě, že se filmařka vzdala svého Star Wars projektu Rogue Squadron tak přichází… (viac)