Pokémon

• Česko Pokémon (viac)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Réžia:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (viac)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (viac)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiálny text distribútora)

Ltblue

Ako malý vždy som si dal na to budík aby som sa mohol na to pozerať.Ale teraz sa mi chce s toho srať,ale ked si pomyslim na to na záchode tak už nie. ()

Creedum

Čtyři hvězdičky za neuvěřitelnou nostalgickou hodnotu. Vy, co jste na to nevstávali pravidelně v půl sedmé o víkendech, nepochopíte. ()

Nahmair

Prečo toľko odpadov? Naozaj je ten seriál až taký zlý? Naozaj sú pokémoni pre vás na úrovni veľdiel ako: Emanuela, Panelák, alebo Imortalitas? Myslím si, že je tu väčšina odpadárou voči Pokémonom zaujatá. Alebo tu funguje stádový efekt: všetci dali odpad, tak ho dám aj ja. Ale hlavne že Káčerovo (DuckTales) sa kúpe v piatich hviezdičkách, a obkružujú ho komenty typu: Blah, blah, blah, káčerovo bolo moje detstvo. Bolo úplne úžastné. Sedel som pri ňom každé ráno. Preto mu trepnem 5 hviezdičiek. Ale viete čo? Pokémoni boli moje detstvo. A každý večer som sa na nich tešil. Ale len preto im nenatrepem 5 hviezd. Pokémoni si zaslúžia minimálne tri hviezdy. Nakoľko som sa v detstve na nich zabavil, zasmial, a držalo ma to dosť dlho. Potom to už síce šlo dole vodou, ale odpad si tento seriál rozhodne nezaslúži. ()

LordArthas

Viděl jsem všechny díly, všechny filmy, všechny kraťase, speciály apod. tak mi dejte do háje toho Oskara!!! Tenhle seriál je prostě nejlepší! Sice první série patří stále úplně k tomu nejlepšímu a poslední dobou je to příběhově celkem nekonzistentní, ale jinak prostě best! ()

Meow86

Myslím že, れば「現存する世界最古の言 a taky ちの間で話されてい大の話者人口を有すPikachu !!! 者人口を有す!!! ()

schluke

Se mě líbí jak tady všichni ti renomovaní recenzenti blijou zvratky na tento neuvěřitelný kus umění. Na tomhle jsem vyrůstal v 6 ráno na nově sobota a neděle. Úvodní znělku znám dodnes nazpaměť. Předpokládám, že většina ocásků co to zhodnotila to vůbec ani neviděla. ()

patrik1177

Síce je to seriál určený hlavne pre deti, ale aj tak som sa ho rozhodol znova pozrieť. Veľkým negatívom je, že tvorcovia vymýšľajú stále nových Pokémonov a už je to strašne otrepané. Natáčanie sa malo skončiť už dávno. Ale aj napriek tomu dávam 90%. ()

Gromnir23

Přiblblý seriál, který jsem stejně jako půl planety hltal i místo kyslíku a, dnes pro mě zcela nepochopitelně, donutil mě vstávat i v neděli velmi brzo ráno. Ta druhá polovina planety Pokemon nenáviděla a posmívala se jejím fanouškům, ale rozhodně nezůstávali nepovšimnuti. Každý minimálně věděl kdo je Pikachu. Seriál je rozhodně pro děti a dospělí by se na to snad ani dívat neměli. Když na Pokemon občas narazím v televizi, tak jim nemůžu upřít, že na souboje Ashe s ostatními trenéry se dá dívat i dnes a že i dnes si od pohledu vzpomenu na jména pokemonů, z čehož je jasné, jak silně se do mě dobrodružství chlapce z Oblázkové vesnice, který si chce splnit svůj nemalý sen, zaryl. ()

Drozdo57

Fenomenálny seriál, ktorý ovplyvnil celú jednu generáciu detí. Kvôli ktorému som každý víkend vstával skoro ráno a nahrával si každý diel. S odstupom času vidím, že celý seriál bol vlastne pomerne nekvalitný. Bez príbehu. Bez zápletky. Bez zaujímavých postáv. So stále opakujúcimi sa nevtipnými "vtipmi" a scénami. Jediné, čo bolo zaujímavé boli zápasy o odznaky. Vystrihať tieto diely a urobiť z toho collectors edíciu, mohlo by to hodnotenie byť o dosť vyššie. A teraz ma nerušte, idem hrať Heart Gold na DSku. ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (viac)