Miniseriál Pocket Monsters: The Origin zachytáva zápletku z hier FireRed a LeafGreen, kde sa počas štyroch epizód odohráva Redova dobrodružná púť naprieč regiónom plným záhad a tajomstiev. Nechýbajú súboje s Redovým odvekým rivalom Greenom. (HDeer)

johnywalker

Tenhle příběh by stál za mnohem delší propracování! Byl jsem dost překvapen, že v závěrečném díle byla zakomponovaná i prozatím poslední serie s mega stonem... Souboje Charizarda proti Giovannimu, Blastoisovi nebo Mewtwoovi jsou skvěle zpracované a ukápne i nostalgická slzička při vzpomínání vlastního zkoumání světa pokémonů, přičemž se mi do něj chce ihned vrátit zpět! Při druhém dílu, kdy Cubone přijde o svou matku, nezůstane jedno oko suché! Jen by toho chtělo víc !! ()

Hitman_47

Pro fanoušky hry tohle musí být mega žrádlo, ale já bohužel žádnou nehrál a mám nakoukané jen původní Pokémony + filmy. A 4 zkratkovité epizody, kde mezi každou uběhne kupa času mi bohužel neumožnili si vytvořit jakýkoliv vztah ke zdejším postavám. Závěrečný fight má ale pořádné koule, to zase ne, že ne! ()

HDeer

Popri kvalite spracovania dĺžka pomrzí, avšak stále sa je načo dívať. Za najviac vydarené považujem prvú a tretiu časť, v ktorých sa dôkladne venovali súbojom, nakoľko mnoho z nich vyškrtli a tým prišli o celkom dobrý materiál. Nato sa rozhodli pre menej zaujímavé témy, ako Fujiho záchrana, ktorá si myslím, že v hre vôbec nebola podstatnou - iba jedným z mnohých povinných míľnikov. Sklamalo ma taktiež násilné prepojenie s X Y vo vývoji na Mega Charizarda, čo s hrou nemalo vôbec nič spoločné, čiže zbytočne zabralo čas, ktorý mohol byť investovaný napríklad pre súboj s Elitnou štvorkou, či finále s Greenom. ()

SonGokussj

Gotta catch'em all! Víceméně opakování toho, co se děje ve hrách. Je to zběsilé, rychlé, bez známky příběhu a pocitů, prostě jen takový "rekap" co vás čeká, pokus začnete hrát hry. Nic - víc. Kvalita rekapu je hezká, avšak nehnízdí v ní nic, co by mě donutilo se na to kouknout znovu. Nemám prakticky co dodat. Od začátku do konce hrozná nuda. 30% ()

Starletka

Čtyřdílová reklama na originální první hru Pokémon (respektive tři, ale buďme upřímní, bylo to prakticky to samé) a zároveň krásná nostalgie pro její hráče, která po několika rychlých skocích mezi nejdůležitějšími událostmi v ději skončí stejně rychle jako začne. Pěkná animace, trochu vylepšený soundtrack přímo ze hry. Úplně mě to nabudilo někdy si znovu zahrát. 6/10 ()

• Při volbě jména Redova protivníka tvůrci vybírali mezi Greenem a Blue, neboť tyto dva ekvivalenty byly i v prvních třech GBA hrách v nabídce. Nakonec bylo zvoleno jméno Green. (P. J. D.)
  • Všechny pokémoní seriály a filmy byly nadabovány do angličtiny v New Yorku. Tento film je však výjimkou, protože byl nadabován na jiném místě. (P. J. D.)
  • Bojoví pokémoni Hitmonlee a Hitmonchan, kteří se v seriálu objeví, vznikli na základě slavných filmových kung-fu bojovníků, konkrétně Bruce Leeho a Jackieho Chana. (P. J. D.)