Pokémon. Prvý film - Najmocnejší pokémon

• Česko Pokémon: První film (viac)

Animovaný film založený na úspěchu japonských televizních seriálů a Nintendo her je situován do fantastického světa obydleného vedle lidí také 150 druhy imaginárních příšerek, nazývanými Pokemon. Každá z nich má nějaké speciální schopnosti a dovednosti. Čekatel na titul Mistr Pokemon Ash Ketchum, jeho přítel profesor Oak a další přátelé spojí své síly s elektricky nabíjeným Pokemonem zvaným Pikachu. Jejich rivalové Jesse, James a Meowth, známí jako Raketový tým se snaží Pikachu ukrást a s jeho pomocí získat nadvládu nad všemi Pokemony. (oficiálny text distribútora)

Viktooorka

Pokémon je moje láska, která umře až se mou na smrtelné posteli (možná mě srazí vlak, přejede auto, spadne se mnou letadlo, sežere mě žralok, nebo dostanu infarkt ze zdejšího hodnocení, no prostě dokud neumřu, budu je milovat :o) Takže můj první zhlédnutý film s Pokémony neskončil jinak než, že se moje láska více prohloubila :o) Přiznám se bez týrání a beze studu, já tu žlutou potvoru, co dělá Pika-pika miluji i ty ostatní zrůdičky, kvůli kterým dokáži vyloudit slzičky, tak jako ony pro Ashe :o) A díky ty příšerce Mňu si snad i oblíbím růžovou :o) Rakeťáci zase mizí ze scény :o) ()

Cejny

Fenomén Pokémon neminul ani mě a po x-letech, kdy jsem je viděl naposledy jsem náhodou zhlédl tento pokéfilm. Takže jsem si připoměl své dětství a "nekonečné" hodiny, strávené díváním se na Pokémony. Ve světě Pokémonů se tentokrát odehrává spíš lidský příběh s meganáloží emocí. Tři hvězdičky za připomenutí starých dobrých časů. 50 % ()

Olafa

Lidi, co nenávidí Pokémony z principu tento film ani neměli hodnotit. Osobně jsem si z nostalgie pustila Pokémony po více než 12 letech. Nikdy jsem nebyla extra fanouškem jako moji tehdejší desetiletí vrstevníci, ale i tak jsem si seriál znovu zamilovala, ať už pro jeho fantazii, humor nebo naivitu. Po první sérii jsem si našla i film, na který jsem tehdá byla v kině. A víte vy co? Já u něho i brečela (zároveň jsem se celé té situaci teda smála, ale brečela jsem). ()

záplata

když běželi v televizi nova pokémoni ohromilo to snad celé čechy i mě samozřejmě bylo v dobu cca když jsem chodil do 2-3. třídy letěla mánie sbírali jsme kartičky a kapesní monstra nás ohromě zbláznila ten seriál z roku 98 snad sledovaly celé čechy, ale to ještě nic není když jsem se já jeden z největších nadšenců pokemonu třídy dověděl o prvním filmu pokemon tak jsem neváhal a běžel ihned do kina film mě fascinoval dnes už bych samozřejmě neda 5, ale tenkrát bych to viděl navíc než je5 bodů ,ale co dříve se mi to líbila tak dám tolik nakolik se mi to líbilo tenkrát. ()

tbb

Přiznávám, že koukat na kapesní příšery v této době (16 let po vydání) trochu bolelo, člověk si za tu dobu zvykl sledovat kvalitnější věci (no i když ne vždy to s tou kvalitou přeháním). Zpět k pokémonům. Nadšení vybudované úvodní sekvencí, kde sleduje myšlenkové pochody úhlavního poke-padoucha, rychle opadá při prvním zaslechnutí "pika-pika-pí". Vše však zakope do země až finále, to by nenapravili ani léčivé pokemoní slzy. ()

• Keď ide Fergus ku Gyaradosovi po tom, čo Mewtwo odrazil jeho Hyper Beam, môžeme vidieť na zadnej strane Nidokinga, ale Fergus má Nidoqueena. (patrik1177)
  • Ve filmu navazujícím na seriálová dobrodružství můžeme slyšet Pokémona poprvé doopravdy mluvit, přestože neotvírá ústa. Pokémon Mewtwo používá ve filmu lidskou řeč namísto vydávání obvyklých pokémonních citoslovců, často totožných se jménem daného Pokémona. (FFilipCZ)
  • Keď sa Brock pozerá na obraz sestry Joy, v detailnom zábere naň Brock vrhá tieň, ale v predchádzajúcom zábere nie. (patrik1177)