Tai, Matt, Sora, Izzy, Mimi a T.K. byli na letním táboře, když náhle začalo sněžit... a otevřela se brána do digitálního světa! Společně potkávají několik přátelských příšerek - Digimonů - se kterými se pak vydávají najít cestu zpátky domů. Podaří se jim však překonat všechny překážky, které na ně čekají a porazit zlého Devimona? (oficiálny text distribútora)

Pete1790

No dobře přiznávám, mám tuhle japonskou ujetinu rád. Ne snad, že by mi nějak extra učaroval děj, ale nejhorší nebyl, že mi vadilo, jak se do toho obulo USA a seriál prakticky totálně změnilo ( jenom tím, že ubrali původní titulní píseň, znehodnotili 50% seriálu). Já prostě žral ty digizměny :-D (ve dvojce se to jenom povýšilo), prostě kdo viděl ve svých 10 - 12 letech změny Agumona a Gabumona, tak ví o čem mluvím. Dneska už na to koukám jinak, ale to víte, každý máme nějakou tu nostalgickou vzpomínku. ()

Camel91

Jako já vím že 4 hvězdy jsou uhozený a že Digimon nejsou žádný tvůrčí skvost, či vrchol animovaného seriálu, ta animace není nic extra. A musím dodat že od doby co jsem na to koukal pravidelně a zároveň naposledy uběhlo dobrých 16 let. Nic méně co si pamatuji, tak jednotlivé epizody měli celkem jasnou strukturu, námět a směr. Dneska když si vezmu jak miluji MCU a komiksovky, tak tohle mělo celkem komiksový styl, ve smyslu jeden hlavní mocný záporák, který nás nejspíš čeká na konci, na konci cesty,cesty sblížení postav mezi sebou, se svými Monstry, projdou spousty bojů a získají zkušenosti, cestou objevují schopnosti monster podobně jako to bylo u Pokémonů, přiznám se že Digimoni mě přišli dospělejší a měl jsem je o hodně radši :D Vlastnosti, vzhledy, schopnosti a vývojové stupně digimonů to byla skutečná lahoda pro mě jako dítě s obrovskou fantazií a člověk se vždy těšil jak bude vypadat další vývojový stupeň....Seriál samozřejmě po několika dílech, opravdu vygraduje střetnutím, se zdánlivě neporazitelným soupeřem a co v tu chvíli se nestane? U jednoho z digimonů který byl obrazem svého pána a to byl obraz relativně strašpytlíka, se poprvé projeví první změna v další vývojový stupeň, který do té doby nikdo neviděl a nevěděl jak vypadá... no a jak to dopadlo ? Ano jeho vývojový stupeň byl na tolik mocný, že porazil hlavního záporáka, poté vyčerpáním sil se vrátil na předchozí nízké verze...... jak už to tak bývá naši hrdinové si ani v tuhle chvíli nedopřejí odpočinku protože v tu chvíli se objevila další a ještě mocnější hrozba..... a jedem dál... Nevím co se komu na tom nelíbí... Škoda že VHS kazetu na které jsem to měl natočené, jsem pravděpodobně přehrál filmy pro dospělé, které ještě tenkrát běželi v nočních hodinách na Nově :D jinak bych se na to s chutí podíval. ()

Speck

Ač se to nemusí na první pohled zdát, svět digimonů je propracovaný a uchvacující, příběh zajímavý a poutavý, části, kdy se prolomí hranice mezi reálným a digitálním světem, jsou fakt maso. A obecně se jedná o seriál mnohem dospělejší než Pokemon, a zároveň o seriál, který je naprosto iracionálně odsuzovaný. ()

jh666

Nechápu, že jsou digimoni v černém. Ano, není o žádný seriálový skvost, ale je to proboha seriál pro děti. Možná je to tím, že v sobě i přes svůj věk mám ještě trochu s dítěte, ale digimony jsem rád měl a budu. Vstával jsem poctivě každé ráno a četl jsem i časopis, takže za 3* dát musím. Vy co hodnotíte odpadem, podívejte se co za s****y pouštějí dětem dnes. Tohle mělo alespoň děj a vtip. Navíc zápletka s Myotismonem byla skvělá. ()

greymon

Abych pravdu řek tak jako malý jsem se na tyto pohádky jako například pokémon díval velmi rád. A musím přiznat, že se podívám občas i teď. Když mi bolo 5-6 let myslel jsem si, že je to nejlepší seriál na světě. O pár let později na ČSFD jsem bohužel zjistil, že je to jeden z nejhorších seriálů. Později jsem si řekl, že se to dalo čekat. Ale na druhou stranu je to pohádka pro děti a ne pro nás starší. My to hodnotíme takto a děti jinak. K seriálu Digimon mohu říct, že to není úplně nejhorší. Viděl jsem i jiné seriály, které nebyli pro děti a přesto byli horší než digimoni. Na seriálu Digimon obdivuji především snahu, postavy a jména. Jinak pro děti povedená pohádka proto dávám 3 hvězdičky. ()

• Původní název pro druhou část filmu byla "Digimon: Our War Game". (HellFire)
  • Seriál je výsledkem práce amerických cenzorů, jedná se o upravenou verzi japonského seriálu Digimon Adventure (1999). (Toyotomi)
  • Japonská originální verze seriálu Digimon Adventure (1999) má ve znělce píseň "Butter-Fly od Kōji Wady. Znělka ze Severní Ameriky se jmenuje "Digimon Theme" od Paula Gordona a byla přeložena a použita taky v České republice. (davidrohusch)