West Side Story je filmová adaptácia pôvodného predstavenia na Broadwayi z roku 1957. Pôvodnú choreografiu vytvoril Jerome Robbins podľa scenára Arthura Laurentsa, hudbu zložil Leonard Bernstein. Film prináša príbeh lásky  a rivality medzi členmi dvoch teenegerských pouličných gangov Jest a Sharks grupujúcich sa z dvoch rôznych etnických skupín prisťahovalcov z Portorika a potomkami prisťahovalcov z Európy. (CinemArt SK)

filmmovier

Nejlepší Spielberg od Tintina a dost možná jeden z jeho nejlepších filmů vůbec. Je na tom vidět, že je to srdcovka. Nádherná podívaná, která je fakt o stupeň lepší než originál (ten je dobrej, ale tohle mě překvapivě okouzlilo ještě mnohem víc). Má to styl, nádhernou retro atmosféru, skvostnou výpravu, řemeslně je tenhle film samozřejmě zcela bezchybný, a všechny změny oproti originálu (kterých není moc, ale jsou) jsou k lepšímu. Rachel Zegler je zcela úchvatná. Dokonale vypiplaný klenot, jeden z největších zážitků nejen letos. ()

elanius

(37/2022) / Špičkový produkt od Spielberga. Naozaj z každého rohu pozerá čistá profesionalita, kamera, hudba, kostým, aranžmány tanečných scén. Radosť pozerať. Predlohu som nevidel, ale tipujem, že po tejto verzii už ani nemá zmysel do toho ísť. Oveľa viac sa mi páčili hromadné scény ako tie komorné, tá dynamika je naozaj úžasná. Mal som pocit, že v druhej polke sa začalo trošku strácať tempo a film ma jemne stratil, záver ale opäť stál za to, aj keď teda každý asi tuší ako všetko dopadne. Príjemné prekvapenie a som zvedavý ako sa v podstate oldschoolovému filmu bude dariť na Oscaroch. (8/10) ()

hroubek

Steven Spielberg si chtěl natočit muzikál a rozhodl se udělat novou verzi jednoho z nejslavnějších muzikálů. A dopadlo to velmi dobře. Je vidět, že slavný režisér přistupoval k látce s velkou úctou a láskou, takže je z filmu cítit respekt k originálu, ale zároveň se ho otrocky nedrží. Nová verze si jde svým způsobem vlastní cestou, přesto nikdy nezapomíná, z čeho vychází. Spielberg natočil film, kterému se těžko něco vyčítá. Vše je na správném místě a má to všechny filmové kvality, které to má mít. Vizuální stránka je nádherná, hudba a muzikálová čísla povedené, herci jsou moc fajn (Rachel Zegler, Ariana DeBose, David Alvarez), kamera úžasná (Janusz Kamiński má neuvěřitelný cit pro muzikálová čísla a vedení kamerových jízd), a i další aspekty filmu jsou super. Spielberg opět natočil parádní a kvalitní film. West Side Story je moc hezký muzikál, a pokud nemáte v živé paměti originál, tak budete z filmu nadšení a pokud si ho pamatujete, tak dostanete kvalitní film. Tak jako tak, jako diváci nebudeme zklamaní. ()

drake31

Muzikál či originálny film som nevidel, mnohé piesne poznám no nikdy nepatrili k mojim najobľúbenejším čo sa žánru týka, a do kina som vkročil len s vedomým že trailer vyzeral úžasne, a filmový Boh Steven Spielberg je režisérom - a že tým režisérskym Bohom vskutku je. Dovolím si tvrdiť, že čo sa filmov roku 2021 týka, len Dune sa vyrovná technickým kvalitám, ktorými Spielbergov West Side Story prekypuje a srší, a táto Spielbergova verzia bude po mnohé roky aspoň v mojej pamäti niečím impozantným, absolútne prenádherným režisérskym flexom. Réžia od začiatku do konca je bravúrna, každá jedna scéna prekrásne natočená, nasnímaná, osvetlená, editovaná, ozvučená, tanečne choreografie plné energie a farieb, všetko podporené skvelými hereckými výkonmi, a ja by som sa veru nehneval ak by Spielberg točil po zvyšok svojej kariéry len muzikály. Avšak udelil som 3* čo rozhodne nezodpovedá tomu ako som ohúrený týmto filmom, a popravde, moje ohúrenie plynie len z technickej stránky. Príbeh Rómea a Júlie v NYC v '57 ma až tak nebavil. Popravde, nikdy som si ani len neprečítal o čom film je, vedel som len nejaké momenty, no nikdy ich nespojil dokopy, za čo sa teraz cítim vcelku hlúpo. No aj keď som nebol úplne ponorený do romantickej linky medzi Máriou a Tonym (a že s týmto som mal abnormálne množstvo problémov), príbeh mal mnoho elementov ktoré ma vo vákuu zaujímali, a nehovorím, že by som napísal lepší scenár, no mám mnoho nápadov, malých tweakov ktoré by aspoň mne dali spať, a ja by som si dokázal film užiť lepšie. Mojim hlavným problémov je vzťah Márie a Tonyho. Možno nie od začiatku, no one-two punch moment "odpustenia" a následný duet Márie a Anity, po tejto sekvencii ma WSS úplne stratil, ako aj môj akýkoľvek súcit s hlavnými postavami. Mladá láska je hlúpa, slepá, ružové okuliare, alebo akokoľvek to môže byť odôvodnené, no ja som v tom momente naplno zanevrel na naše hlavné postavy, čo bolo takmer nemysliteľné v mojich očiach keďže zbožňujem Rachel Zegler... no úprimne, na druhej strane, Elgort mi prišiel ako creep od začiatku vďaka obvineniam ktoré boli voči nemu vypovedané, a keď sa ukázal v telocvični, ten údajný predátor z neho len vyžaroval. Samozrejme tento bod príbehu, či problém s hercom sú vysoko subjektívne, no naozaj mi pokazili zážitok z tohto inak impozantného filmu, a cítim sa tak všelijako, moje pocity sú ako na horskej dráhe. To mi pripomenulo muzikál The Greatest Showman, v ktorom som nenávidel (mám pocit) väčšinu príbehu no bol som opantaný piesňami, choreografiou, a soundtrack počúvam dodnes, čo sa úprimne nestane pri WSS. Napriek tomu, že Steven Spielberg ma naproste ohúril, West Side Story bude filmom ktorý ma roztrhol na polovicu, vďaka príbehu, ktorý ma až tak neupútal a doslova sa mi sprotivil, a tie 2.5 hodiny boli zachránene len Spielbergovou brilantnosťou. Na záver len dodám, ako veľmi som sa zamiloval do Ariana DeBose, ktorá by mala byť nominovaná na všetky Best Supporting ocenenia!!!!!, a taktiež dúfam, že Mike Faist bude mať pred sebou žiarivú budúcnosť! () (menej) (viac)

VanTom

Po technické, filmařské, choreografické stránce nemůžu Spielbergovu remaku vytknout nic, nicméně to na ospravedlnění jeho vzniku a zahnání neodbytného, dopředu hluboce zakousnutého pocitu zbytečnosti úplně nestačilo. Zatímco realističtějšími kulisami i vyzněním přišel o "jevištní" kouzlo studiového originálu, úpravy ve scénáři vedly k výraznějšímu prokreslení postav a pozměněné aranže muzikálových čísel (America; Gee, Officer Krupke) dávaly větší smysl; na akcentování tendenčního rasistického podtónu pak celá "Romeo&Julie" story nijak zvlášť nenaléhala. Prostě nevím, strhla mě hlavně inovovaná prostřední třetina (již zmiňovaná Amerika s fantastickou Arianou DeBose), nikoliv už okopírovaný úvod ani zdlouhavý závěr. Nerozhodné 3 až 4 * ()

Trustme

Spielberg si půjčuje nejslavnější muzikálové dílo, aby ukázal, kdo je nejlepší univerzální režisér v dějinách kinematografie. Jeho West Side Story vypadá jako kdyby se točila v padesátých letech pomocí dnešní techniky. Technicky, stylizačně, vizuálně opulentní, detailisticky propracovaný film, jenž jeho každičký záběr lze zarámovat a bude to okouzlující umělecký obraz. ()

Sany33

Príbeh: Dvoch ľudí z úplne odlišných kultúr a odlišného zázemia spojí láska. osud im však nepraje a na West side si berie tu najväčšiu daň.  Herecké obsadenie: Ústredná dvojica ako aj ich filmový protagonisti sú úplne z odlišného cesta. Nová tvárička na scéne v podobe Rachel Zegler dosť prehrávala a je vidno, že toho nemá moc natočené. Na druhej strane Ansel Elgort si to užíval a bavil sa aj na rádobi nezmyselných a nechytľavých textoch. Prevedenie: Nie som fanúšikom predlohy a ani som ju nevidel. Ale toto sa Pištovi vážne nepodarilo. Dosť nesympatická hlavná dvojka. No vážne oveľa viac ma zaujímal príbeh tej druhej tragickejšej dvojice čo je dosť na zaplakanie. Pesničky neboli vôbec chytľavé a od remaqu by som čakal trocha inovatívnych prvkov. Pocity: Nebavilo ma to! Texty boli slabé, spev bol silený a tanečné výkony až na prvý súboj nestáli za nič. Sila príbehu lásky na pozadí vojny gangov vyšumela do prázdna. Určite sa na to dá pozerať ale od takej muzikálovej legendy jednoducho čakáte niečo viac. Pridaná hodnota: Priemerný muzikál so silným príbehom. 58% ()

ondraondra

Steven Spielberg je jeden z mála důchodců, který pořád umí natočit skvělý film. Tentokrát se ujal muzikálu, který je nejen řemeslně precizně natočený, ale také zábavný. A nebojím se říct, že lepší choreografii jsem v muzikálu ještě neviděl. Taneční scény jsou zkrátka pastva pro oči. Film by se dal popsat jako mix Romea a Julie a Pomády, což je kombinace která skvěle funguje. Občas mě akorát ve filmech trochu irituje ta stupidita lidí. Kdyby se všichni v klidu domluvili, tak by nikdo nemusel chcípnout. Někdo by mohl namítat, že je to jenom film, ale ono je to tak i v realitě. Má to sice pár hluchých míst, ale i tak jsem nadmíru spokojený. 8/10. ()

vyfuk

Klasika ožívá v oživení jiné klasiky od klasiky. A to je tak, když Romeo a Julie jde do muzikálu ze sociologického prostředí těžkého minulého století. Pro dnešní svět ideální i tím znovuzrozením, ale stejně zůstává otázka, proč si Steven jako další  projekt vybral toto. Ale zase jsem za to docela rád. Kamera pod Kamińskim jako vždy dělá super věci, jen je trochu problém v té chladné syrovosti, která mi moc nesedí pro muzikál, ať je jakýkoliv. Taky menší nesedění Elgorta, který si ale dokázal lidi získat. Obecně vzato tu jsou poté písně, které jsou prostě skvělé. A tím to končí. ()

JohnSmith

Nikdy bych nevěřil tomu, že dám Spielbergovu filmu 1*. Ale je to tak. Nejsem moc fanda do muzikálů, ale řekl jsem si, že by to mohlo být fajn. Bohužel nebylo. Nuda nuda a zase jen nuda. ()

Autogram

Zdá sa mi to dosť zbytočná nová adaptácia, ked tá stará bola dobrá. Veľmi dobrá. Aj tu sa spieva pekne, María je veľmi pekná, obrazy sú spielbergovsky dokonalé, ale celé je to strašne dlhé. Tri legendárne pesničky ma už nemohli prekvapiť, takže prijateľný priemer. ()

j.anek

Je to neuvěřitelná jízda! 60 let neměl nikdo tu drzost, tu kuráž. Spielberg o nové verzi přemýšlel dlouhé roky. A výsledek je parádní. Každý jednotlivý záběr je dokonalost sama. Divák nemá nejmenší šanci pobrat všechno to, co se na něj z plátna valí. Tu energii, radost, všechnu tu lásku a nenávist, naději i bezmoc, hravost i krutost. Režie geniálně balancuje na hranici mezi dětmi a dospělými – na policejní stanici jsou to bezstarostné děti, které kolem sebe rozhazují papíry, ve skladišti soli jsou to krutí dospělí, kteří rozsévají smrt. A všichni jsou v pasti a společnost jim neumí či nechce podat pomocnou ruku. Spielberg nechává děj v 50. letech – násilné přenesení do současnosti by jistě mohlo fungovat, ale vyžadovalo by celou řadu razantních změn. Myslím, že by to muzikálu ublížilo. Dobové ukotvení nicméně příběhu nemůže vzít jeho nadčasovost. Běžná mluva a zpěv stejně jako civilní pohyb a choreografie přecházejí jedno v druhé tak přirozeně, že to divák ani nevnímá. Prostě se nechává unášet, spíš strhnout tou divokou řekou emocí, barev, hudby a tance. Jsem rád, že jsem West Side Story viděl na plátně, na obrazovce už to nebude ono. A není to žádný pitomý remake. Je to nové umělecké dílo. ()

JamesSi

Tohle je film, který je zároveň nejlepší film Spielberga za hodně dlouhou dobu a zároveň je to prostě strašně zbytečný natočit. Geniální choreografie, herectví, zpěv, drobnosti v pozadí. Kamera je skvělá, hudba je fajn. Jen si člověk říká, že nebylo vůbec nutný, aby to vzniklo protože je to téměř scéna po scéně ten předchozí muzikál jen s moderními vizuály a lepšíma trikama. ()

panWolf

Pro někoho zřejmě zbytečnej film ,ale i když  pan Spielberg v podstatě nepřinesl noc nového tak vzdal dobrou poctu geniálnímu muzikálu. Vzhledem k přehršli kravin , které zaplavují kina ( je překomixováno) za tento film děkuji. ()

SpaceOdyseus

Nemam rad muzikaly. Ta jejich naivita se mi prici. Ale od strycka Stevena si pustim cokoli. Jak se dalo cekat audiovizualni stranka je spickova, remeslo na jednicku (az se bojim, ze vyfouknou technicke oscary Dune). A jak se dalo cekat drive recena naivita a zkratkovitost z toho cakaji. Je to pekne, dlouhe a chybi tomu nejake kulervouci zaverecne cislo. Intimni finale me teda neuspokojilo. ()

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

28.03.2022

Dnes v noci proběhl 94. ročník předávání Oscarů, tedy cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), a i letos se psala oscarová historie. Celý ceremoniál se odehrál v hollywoodském Dolby… (viac)

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

79. Zlaté glóby - výsledky

79. Zlaté glóby - výsledky

10.01.2022

Dnes v noci byly v kalifornském Los Angeles uděleny Asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA) Zlaté glóby za uplynulý rok 2021. Kvůli stále neutuchající kontroverzi kolem asociace a bojkotu… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD