Phineas Taylor Barnum (Hugh Jackman) je vizionár, ktorého úprimné nadšenie je nákazlivé a to aj v časoch, kedy jeho nezlomný optimizmus a energia sú jediným bohatstvom, ktoré má práve k dispozícii. Barnum začína svoju životnú cestu vedúcu až k hviezdnemu úspechu s prázdnou peňaženkou, zato však s hlavou plnou fantastických nápadov. Vďaka nim vytvorí a postupne zostaví fascinujúcu show zaplnenú úžasnými žonglérmi, tanečníkmi, akrobatmi, fúzatými speváčkami, najsilnejšími, najmenšími aj najvyššími mužmi. Z jeho predstavenia sa napriek mnohým predsudkom stáva celosvetová senzácia. A Barnum dokáže úspech svojej show náležite podporiť pomocou dovtedy nevídanej reklamnej kampane, ktorá mu vyslúži označenie “princ humbuku” a jeho meno sa stáva synonymom pre poriadne nafúknutú propagáciu. (CinemArt SK)

HoneyBunny

Film jako by vypadl z jiné doby. V základě chce nabídnout příběh snílka, který si jde za svým snem, na své cestě zakopne, ale poučí se. Až tak jednoduché to je. Ale tvůrci sem chtěli nacpat ještě něco málo levičácké agitky, takže se Hugh Jackman na jevišti natřásá spolu s hrstkou podivínů - vousatou ženou, vysokánem, potentovanými týpky nebo s asiaty a černochy, protože rasismus. Smyslem má být, že jsme si všichni rovni. Jenže tu samozřejmě máme hrozně hloupé zlouny, kteří prostě nemohou přijmout, že je někdo jiný! A pak jsou tu boháči, kteří mezi sebe nepřijmou lidi z jiné vrstvy! A jsou hrozně omezení a zlí! A všichni ti Jackmanovi divnolidi jsou samozřejmě hodní, aby divák snad nezapochyboval, co si má myslet... Škoda, že ale film zapomněl někomu z těch freaků dát zajímavou osobnost nebo příběh... nene, radši se budeme soustředit na Jackmana a jeho sen. Mno... Muzikálová čísla nejsou moc zajímavě zpracovaná - dobře se poslouchají, ale zapamatovala jsem si jenom dvě písně: power baladu "Never enough", ze které místy až mrazí, a "Rewrite our stars", která je doprovázená zajímavým artistickým doprovodem. Na to, že Jackman chtěl tenhle film natočit už sedm let, tedy žádná sláva. ()

filmfanouch

Když se řekne jméno Hugh Jackman, většina lidí si představí toho herce který hraje Wolverina v sérii X-Men. Jsou ale tací kteří si vybaví talentovaného herce s hudebním talentem. Jackman své hlasivky vyřádil už v Happy Feetovi nebo Bídnících. A především osm let točil natočit film o P.T. Barnumovi , zakladatelovi kontroverzního cirkusu kuriozit. A poté co 17 let otročil Foxům jako Wolverine se mu konečně povedlo tento film natočit. Jackman neriskoval. Ano dosadil za kameru debutanta Michaela Gaceyho ale za písněmi stojí Benj Pasek a Justin Paul kteří stojí za songy z La La Landu. A kdo viděl La La Land ví, že tahle dvojce má songy nádherné. A tady vedle nešlápli. Nádherné písně spojené s krásným vizuálem a choreografií jsou jádrem filmu. Už první píseň The Greatest Show diváka vsune do děje a jen tak oči neodvrátí. Hugh Jackman si roli užívá a je vidět, že ho baví být součástí filmu, fajn je i sekundující Zac Efron kterému Jackmanův Barnum a jeho cirkus vloží novou radost do života, Rebecca Ferguson v roli talentované zpěvačky vypadá přirozeně, Zendaya jako afroamerická umělkyně je roztomilá a především v tom filmu funguje i Barnumova žena v podání Michelle Williams. Uvažuju nad tím a asi jsem jí křivdil. Ten film má ale i myšlenky- Myšlenka rasové nevraživosti a smíšeného páru nebo začlenění zrůd do společnosti. všechno to jsou věci k zamyšlení a je fajn, že se ten film snaží i zvýranit něco takového. Byl jsem vlastně spokojen. Pak jsem se zamyslel a došlo mi, že to asi možná přece jenom sází na jistotu a, že to ta přelomová bomba zas tak není. Pořád však příjemný muzikál kterých nikdy není dost. Otázkou je jestli se to dalšími shlédnutími udrží. UPDATE: VYDRŽELO A DOKONCE ZLEPŠILO! ()

somnar

Jackman si ze země vydupal muzikál, který každým songem vzývá emancipaci a řve, že být jiný je v pohodě, přitom je sám tak umělý, falešný a kašírovaný, až to bolí. To jsou paradoxy, co? Nepopírám, že ty písničkový montáže mají zvlášť ze startu celkem drajv a navíc děj posouvají (zdravíme statické obludnosti typu Nine), jako celek ale Největší showman pořád bojuje, aby se v něm něco dělo, proto třeba vytasí s postavou Rebeccy Ferguson jako švédský operní pěvkyně, která by Jackmana tak trochu chtěla... Ale Hugh má přitom oči jen pro Zaca Efrona, kterému zpívá, že ho "převede na druhou stranu"! Celá freak show nevyuživá (prosto má jen Zendaya a ta vousatá zpěvačka) a na samotný vystoupení se nějak zapomnělo... Je to prostě falešný. 50% ()

Morien odpad!

(1001) Přemýšlím, jestli je možné, že prostě nesnáším zábavu. Nebo drama. Nebo štěstí. Nebo život. Grrr. Panebože, to byl ale pitomý prázdný film. Intenzita muzikálových čísel je od začátku stejná, takže nemají kam gradovat, a protože se film nevěnuje ničemu jinému, tak je to celé... o ničem? Když se například zamyslím nad tím, proč tam byla epizoda s postavou Rebeccy Ferguson, tak reálně nevím, jak bych to v kůži tvůrce ospravedlnila jinak než protože se jim chtělo to tam dát. Životopisné filmy bývají většinou bláboly, ale tenhle tedy vzdá pokus popisovat život velmi brzy. ()

Kothy

Protože nemám rád muzikály, tak bych rozhodně nečekal, že se mi tento film bude líbit. Je to ale fakt dobře pojaté a skvělé písničky a taneční čísla vás do toho vtáhnou. Hugh Jackman se na roli Barnuma opravdu hodí. Zachycuje to jeho příběh od začátku až po ona úžasná vystoupení. Pro fandy tohoto žánru to bude určitě příjemná podívaná. Obsazení je taky super. "Vlastním 12 nákladních lodí v Jihočínském moři." ()

• Postava Jenny, ktorú vo filme stvárnila Rebecca Ferguson, bola pôvodne písaná pre Anne Hathaway. Anne sa o rolu dokonca aj uchádzala, spolu s Ellen Page, avšak režisér sa napokon rozhodol obsadiť Rebeccu. (dwdb)
  • Film byl inspirován skutečným životem P. T. Barnuma, který žil mezi lety 1810 a 1891. (hendrich6)
  • Rebecca Ferguson (Jenny Lind) pri natáčaní scén v opere síce spievala, no v konečnej verzii filmu počujeme hlas Loren Allred. (nirvana91)

Největší showman se vrátí

Největší showman se vrátí

27.02.2019

Zatímco hvězdný australský herec Hugh Jackman (Logan, Hlavní kandidát) vyráží na své světové turné The Man, The Music, The Show, inspirované nejen jeho mnohačetnými muzikálovými rolemi, ale také… (viac)

Cats si vyškrábnou na Star Wars

Cats si vyškrábnou na Star Wars

01.09.2018

Studio Universal stanovilo oficiální premiéru nové verze muzikálu Cats s Taylor Swift a Ianem McKellenem na 20. prosince 2019. Znamená to, že snímek režiséra Toma Hoopera (Králova řeč, Bídníci)… (viac)

Disney je zase rekordní

Disney je zase rekordní

29.06.2018

Ať už na letošní blockbustery říkáte cokoliv, jedna věc nelze Hollywoodu upřít – umí si na sebe slušně vydělat. V posledních letech se to daří zejména studiu Disney, díky kterému už pokladny… (viac)