Purpurové rieky 2

• Slovensko Purpurové rieky 2: Anjeli apokalypsy (viac)

Mŕtvola muža, zaživa zamurovaného v kláštore v Lotrinsku, je pre komisára Pierra Niemansa (Jean Reno) výzvou i poslaním odhaliť záhadu krutej a neobvyklej vraždy. Ezoterické znaky vyryté okolo obete naznačujú zvláštny vražedný rituál. Niemans spoločne s policajtom Redom (Benoît Magimel) si musia k vyšetrovaniu prizvať špecialistku na náboženské rituály... Jedného dňa Reda objaví pri kostole polomŕtveho dvojníka Krista, ktorý má apokalyptické vízie o príchode anjelov, ktorí zničia celý svet. Kto sú anjeli Apokalypsy? Vyšetrovanie komplikuje stále sa zvyšujúci počet vrážd. Vždy, keď dôjde k záhadnému zmiznutiu obete sú stopy zmazané podivuhodnou nadprirodzenou schopnosťou mníchov kláštora, ktorí sú pod diktátom otca Vincenta (Serge Riaboukine) viazaní prísahou mlčania. Vyšetrovanie je pre Niemansa a Redu záhadou až do chvíle, keď zistia, že mená i profesie obetí sa zhodujú s menami apoštolov. Dôjde skutočne k dvanástim vraždám podľa počtu apoštolov? (TV Markíza)

ArthasKarfa

V tomto případě by jistě bylo lepší, kdyby zůstal pouze jediný původní film a dvojka by se k němu netočila, od začátku až do konce to má prvky Béčka, které prostě cítíte pomalu z každého dialogu nebo akční scény. Do konce to dokoukáte jen s větším nebo menším sebezapřením. ()

Untentrauer

První díl se mi moc líbil a to zejména kvůli zajímavému příběhu a hutné  atmosféře, ale i Fares a Cassel byli prostě skvělý. A proč ne Reno? Reno je taky dobrej, výbornej, ale já osobně z něj mám pocit, že všude hraje jednu roli byť dobře, tak je to furt to samý dokola…Tak co s tímhle dílem? Popravdě v tomhle díle je atmosféra mnohem hutnější, doprovázená velmi intenzivní mnohdy nepříjemnou hudbou, nadruhou stranu zde chybí atraktivní prostředí Alp, které první díl vyvažovalo před depresí. Zde vám zbyde jen ohyzdné depresivní prostředí. “Náhradník” za Cassela se velmi snažil a Reno hrál prostě to své a možná lépe než v prvním díle. Příběh byl zajímavý, zdánlivě s náboženskou tematikou a mě se líbil, ale podstata/kostra byla sprostě okopírovaná z jedničky.  Když to shrnu, tak musím říct, že jsem měl celou první polovinu filmu pocit, že sleduji depresivnější remake jedničky, než druhý díl. Nicméně jako celek mi to přišlo povedené a rozuzlení/motivace se mi líbilo, ale upozorňuji, že někoho může zklamat. ()

Oxymoron

Jedna z mála dvojek, u kterých můžu s klidným svědomím říct, že se povedla. Mouchy se tu sice najdou a oproti jedničce se jich slítává čím dál víc, ale pořád ještě letí na sladké - trus to zatím není. ()

Chosé85

Protože jsem dal prvnímu dílu 3*, tak tady musím dát jen jednu. To se jen tak nevidí. Jean Reno, Christopher Lee a pod tím vším můj oblíbený Luc Besson. Ti tři museli být úplně mimo, když vstoupili do takového projektu. V prvním díle byl špatný vyloženě konec, ale tady je špatný téměř všechno. Pokus o temnou mystickou detektivku na mě vůbec nezapůsobil (superrychlí a nezničitelní mniši:) A ten ubohý záporák... ()

Auteuil

Docela fajn komedie (!), s dobrými hláškami celé trojky hlavních hrdinů. Lehce předvídatelné. Ať žije vojenský amfetamin :-D ()

Flagg

Druhý díl je o dost akčnější, temnější, a....o něco hloupější. První polovina celkem ujde, drží si atmosféru, aby to pak ta druhá, plná logických chyb a nesmyslů, suverénně zazdila. Jean Reno standartně výborný, Benoít Magimel v roli jeho mladšího parťáka taky fajn, ale dál? Slovy klasika - nuda, nuda, šeď, šeď... ()

Puol

Aspoň to je svižné a akčné scény aj efektné. O deji sa nemá význam vyjadrovať, jednoducho ďalšia "Bessonovka". ()

agassi68

Francúzsky mysteriózny thriller, kde ťahákom mal byť J.Reno no neutiahol to.. Remeselne zvládnuté, aj naháňačky s bitkami boli vynikajúce, no ako celok priemerné. Zrejme slabý scenár. ()

Andronikos odpad!

Možno to je tým, že som sa sledovaniu filmu nevenoval naplno, ale rozhodne som úplne nepochopil jeho pointu. (symptomatické je, že ju pre dvojku nemá už ani názov "Purpurové rieky"). Zaujímavým bolo azda len márne prenasledovanie mnícha, avšak niečo podobné sme si užili už v jednotke. Brutalita vrážd film nezachráni. ()

DHDV

Peníze vidím, ale nevidím tu mysteriózní atmosféru z prvního dílu. Jediné co mě uchvátilo, je honička se zakuklencem! ()

helloween93

Pokračování francouzské kriminálky je o stupínek horší. Renův komisař Niemans ustupuje do pozadí a hodně prostoru tu má mladší kolega. Christopher Lee zahrál záporáka dobře, ale místy jsem se nudil. To Niemansové Volvo 260 si takový osud nezasloužilo. 2* ()

MickeyStuma

Toto volné pokračování se už veze v daleko akčnějším hávu a na škodu to vůbec není. Naopak. Tvůrci se alespoň posunuli dál a neopakují se, byť používají stejné motivy. A tak máme opět možnost sledovat komisaře Niemanse ve vyšetřování mystických vražd. A opět čím hlouběji se noří k jádru věci, tím složitější se případ stává. Temná atmosféra zůstala, ale přeci jen to má daleko větší švih. Režisér Olivier dahan vše pojal nádherně. Klášter, mniši a temná noc, dodávají filmu přirozený gotický vzhled, čímž vyniká ta správná atmosféra veškerého tajemna. I Christopher Lee v záporné roli je doslova nezaměnitelný. Akční scény mají drive. Především ty delší scény pronásledování fascinují. Oproti tomu je ve snímku méně humoru a snad i méně chemie mezi postavami. Vzájemný vztah mezi Niemansem a Redou už není tak zajímavý, jako posledně mezi ně Niemansem a Kerkerianem. Na druhou stranu, proč by mělo. Každý je charakterově úplně někde jinde a tvůrci přece nebudou vykrádat sami sebe. Tento snímek v jádru věci umí oslovit, pokud se neočekává jedno a to samé. Příběhy s biblickými motivy jsou vždy přitažlivé a jak se mezi filmovými fajnšmekry říká, nyní se jedná o francouzský hollywoodský akční thriller se vším všudy. ()

yossarian-

Po famozní jedničce se skvělou atmosférou přichází rozhodně horší druhý díl. Atmosféra se vytratila neznámo kam a film vsatil (asi) na akci. Mniši hopsají, nechají do sebe střílet, vraždí a pak se ztratí do neznáma... Policajti jsou z toho nešťastní a jediný bodík si připíšou za ustřelené prsty(zajímavé je, že v rozboru krve z prstu není objevena žádná látka a později se ukáže, že mniši museli brát anabolika či tak něco, aby dokázali to co dokázali---- tímto neobratným nástinem děje se dostávám k otázce : PROČ TO NEOBJEVIL UŽ ROZBOR KRVE?). Pokud je můj dojem, že tvůrci vsadili na akci dobrý, pak nechápu závěr filmu. Ten mlaďoch si mohl dát ty drogy a na konci mohla být parádní bitka nabuzeného policajta se stejně nabuzenými mnichy a vojáky kombinovaná s útěkem před potopou v Maginotově linii (zajímavé že?). Je to film co nemusí vidět nikdo... ()

Jeand´Boa

Jako by špatný závěr jedničky naznačoval, jak to bude dál...ostrý sešup dolu!...kdepak, dvojka přišla o to, co bylo v jedničce přitažlivým a nahradila to pokusem o větší akčno...v jiné filmové sérii by tato akce byla k duhu...v Řekách nikoliv... ()