Purpurové rieky 2

• Slovensko Purpurové rieky 2: Anjeli apokalypsy (viac)

Mŕtvola muža, zaživa zamurovaného v kláštore v Lotrinsku, je pre komisára Pierra Niemansa (Jean Reno) výzvou i poslaním odhaliť záhadu krutej a neobvyklej vraždy. Ezoterické znaky vyryté okolo obete naznačujú zvláštny vražedný rituál. Niemans spoločne s policajtom Redom (Benoît Magimel) si musia k vyšetrovaniu prizvať špecialistku na náboženské rituály... Jedného dňa Reda objaví pri kostole polomŕtveho dvojníka Krista, ktorý má apokalyptické vízie o príchode anjelov, ktorí zničia celý svet. Kto sú anjeli Apokalypsy? Vyšetrovanie komplikuje stále sa zvyšujúci počet vrážd. Vždy, keď dôjde k záhadnému zmiznutiu obete sú stopy zmazané podivuhodnou nadprirodzenou schopnosťou mníchov kláštora, ktorí sú pod diktátom otca Vincenta (Serge Riaboukine) viazaní prísahou mlčania. Vyšetrovanie je pre Niemansa a Redu záhadou až do chvíle, keď zistia, že mená i profesie obetí sa zhodujú s menami apoštolov. Dôjde skutočne k dvanástim vraždám podľa počtu apoštolov? (TV Markíza)

Weirdman

4/10... Mária-Jozef! Po relatívne serióznom prvom dieli prišlo toto čudo, ktoré asi chcelo byť temným a blbším bratčekom Indiana Jonesa :) Parkouristickí mnísi, fašoun, ktorý chce ovládnuť svet pomocou superbiblie, útek pred vodou v podzemí (len tie vozíky jaksi chýbali) a kopec akčných scén, ktoré sú dlhé a vlastne nemajú pre vývoj filmu veľký význam. B-čko jak sviňa, ktoré keby sa nebralo tak príliš vážne tak by spravilo lepšie... A mimochodom. To preexponované žiarenie každého svetelného zdroja ma dosť vytáčalo... ()

megajalec

Jednička sa mi páčila, dobrá tempom, dejom, scenárom. Dvojka však vo všetkých spomínaných faktoroch stráca a o dosť. Dej je nezrozumiteľný, nie je tu nič prekvapivé, ako v jednotke, keď sa odhalil vrah. Ale tí mnísi, čo robili parkúr, boli dobrí :) ()

Via

Film plný Apokalypsy a symbolů s ní spojenými... soustava vražed, dvanáct apoštolů, sedm pečetí... hmm... Jen trošku silně ponuré... ale dobré výkony. ()

CrazymanM

Dvakrát nevstoupíš do jedné řeky,ani když je purpurová!!!Jako většina pokračování se snaží navázat všemožně na původní,úspěšný film,ale moc se to nepodařilo!Neříkám,že je to úplně špatný film,na původní ovšem nemá! ()

voloda1987

Keby nebolo jednotky, dostali by odo mňa druhé rieky 4*. Pretože nápad to nie je zlý (aj keď trocha prefláknutý), atmosféra sa tiež drží celkom dobre, a Reno je proste Reno, xicht stvorený na thriller. Ale keďže jednotka mala všetko čo dobrý film potrebuje a ešte čosi naviac (hlavne vďaka Renoovi a Casselovi), tak dvojka dostáva "len" 3*, a aj to pri zatvorení jedného oka. Keby film zostal v rukách francúzov, keby miesto nemastného neslaného Magimela zostal Cassel, keby réžia zostala v rukách Kassovitza, keby sa film nesnažil pôsobiť na takú masu divákov a radšej sa viac sústredil na skalných tak možno... ale keby ešte nikdy nič nezmenilo. ()

Nonna

Kdyby spojovacím článkem mezi 1. a 2. dílem nebyl komisař Niemans, šlo by o dva naprosto nespojitelné filmy. (Něco jak série o Drsném Harrym.) Hlavními tahouny poněkud mysteriózní detektivky jsou dva charismatičtí herci, jeden hodný, druhý zlý, Jean Reno a Christopher Lee - druhý jmenovaný sice na plátně stráví celkem minimum času, ale ve chvíli, kdy se prvně objeví, už tam prostě někde v pozadí - zlověstný, tajuplný, umanutý, je, i když zrovna není v záběru. Naopak Reno je zde daleko komunikativnější než v jedničce na ledovci. Díky těmto dvěma Pánům hercům se na snímek dá koukat. Horší je, že scénář je překombinovaný a přitažený za vlasy. Nadlidské výkony zlých mnichů při sáááááhodlouhých honičkách a rvačkách jsou až směšné, stejně jak vysvětlení jejich nadpřirozených schopností....a když si pak ti dva policajti v závěru šlahnou v kanále amfetaminové ampule, svaly jim naběhnou jak Pepkovi po špenátu a společnými silami povolí zatuhlé zdymadlo, přechází thriller nechtěně do komedie. Což je obrovská škoda - zpočátku to vypadalo líp. Zklamaly mě i kulisy kláštera, které vypadají skoro divadelně a ne uvěřitelně. ()

honzic

Po slibném začátku se děj rozvíjí velmi nepřehledně a promění se v honičky a střílečky, kde hlavní dva policajti jsou nesmrtelní supermani. Navíc nedokonalé efekty vše ještě více pohřbí. Hodnocení: 40 % ()

Metal.God

Náboženství a politika je pro mě zajímavější téma než nacismus a eugenika. Bohužel je toto lepší téma pojato v tomto filmu velmi komerčně. Co bych určitě přičetl k dobru, je ďábelská vizáž mnichů a pravděpodobně i jejich parkour. Pak ale přichází ty horší komerční věci, jako jsou bouře na začátku filmu, superdroga nebo přestřelka na konci. To se musí zakončit obrovskou politickou konspirací, která má s tou náboženskou málo společného. Atmosféra by ani tak špatná nebyla, ale kamera je v některých scénách docela špatná a atmosféra se s příchodem Christophera Leeho zhorší úplně. Když srovnáme Niemansovi parťáky z obou dílů, tak oba byli asi stejně dobří, ale Max Kerkerian (z prvního dílu) byl propracovanější. Na druhou stranu se Ježíš v tomto filmu docela povedl. Konec byl opravdu hrozný a nejen díky tomu porazila malá konspirace v jedničce tuto velkou a trapnou konspiraci ve dvojce. ()

koza3

Hodně rozdílné dílko v porovnání s jedničkou. Už v prvním díle jsem byl rozčarován z akčních scén a ty ve dvojce jsou základním kamenem filmu. Už to není ta mysteriózní honička za tajemstvím, ale amfetaminem pohánění kluci v kuklách, kteří chtěj asi zničit nebo zachránit svět. Já sám nevím, příběh je tak špatně servírován, že jsem jej nepochopil, nespojil si souvislosti a bylo mi to vcelku jedno. Dvě hvězdy za povedený soundtrack a Jeana Reno. Jinak tragédie... ()

AVP

Zajímavý námět, který ztroskotává na hloupém scénáři plném zvláštních dialogů a ještě podivnější režii, která stejně jako v případě prvního dílu dokázala kočírovat děj jen v jeho první třetine. A přitom to zprvu vypadalo hodně zajímavě. Nejenom díky kameře, ale i nastiněnému ději. A stejně jako v případě jedničky i tady je finále k pousmání, včetně pepkovského amfetaminu. ()

esmoke

jako thriller bbidne, ale jako akční film je to docela dobrá podívaná. Věčná škoda že se tvůrci nedrželi spíš ducha prvního dílu, ale z mizerného scénáře se asi příliš udělat nedalo. ()

leonidas

nechápu jednu věc(no v zásadě těch věcí nechápu daleko víc).Když do někoho vysypu celí zásobník nebo on skočí z výšky 15 metrů tak je ten dotyčný prostě tuhej i kdyby ho na krásně od narození krmili třeba pilulkama kmene bora-bora s amazonské džungle. Jsem ochoten akceptovat spoustu kiksů (no nějaký určitě) ,ale pokud je to natočené tak ,že my ty chyby vyloženě vyvstávají před očima ,tak to teda ochotnej sežrat nejsem.A ten konec prostě hrůza,jakoby už scenaaristovi došel dech .Dvě hvězdičky a to jen kvůli Jean renovi a platonické vzpomínce na jedničku. ()